Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεία σας παιδιά, αγόρασα χθές το C905 και προς μεγάλη μου απογοήτευση είδα οτι έχει ένα πρόβλημα με την οθόνη του.

 

Αρκετές φορές οταν ανοίγεις το slide η οθόνη φωτίζεται μεν αλλα παραμένει ένα μαύρο φόντο και δεν βλέπεις απολύτως τίποτα. Αυτό συμβαίνει αρκετά συχνα και αναγκάζομαι και κανω reboot τη συσκευη και το πρόβλημα εξαφανίζεται. Δοκίμασα και κατέβασα το latest software από το μενού του τηλεφώνου και τώρα έχω την έκδοση 1205-9079 R1FA035 090723 αλλά το πρόβλημα παρμένει με την ίδια υψηλή συχνότητα εμφάνισης!

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα με μένα και αν ναι τι ενέργειες έκανε να το διορθώσει;

Edited by tolito_083
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα επεστρεψε απο το σερβις το κινητο (μετα απο 2 μηνες). Το παιρνω περιχαρης απο το καταστημα, διαβαζω τα συνοδευτικα εγγραφα, λενε πως εγινε αντικατασταση καποιου εξαρτηματος. Αναφερεται γραπτως επισης οτι περασε τον ελεγχο.

 

Παω σπιτι, το αναβω, η οθονη δεν ανοιγει....!

 

Γεία σας παιδιά, αγόρασα χθές το C905 και προς μεγάλη μου απογοήτευση είδα οτι έχει ένα πρόβλημα με την οθόνη του.

 

Αρκετές φορές οταν ανοίγεις το slide η οθόνη φωτίζεται μεν αλλα παραμένει ένα μαύρο φόντο και δεν βλέπεις απολύτως τίποτα. Αυτό συμβαίνει αρκετά συχνα και αναγκάζομαι και κανω reboot τη συσκευη και το πρόβλημα εξαφανίζεται. Δοκίμασα και κατέβασα το latest software από το μενού του τηλεφώνου και τώρα έχω την έκδοση 1205-9079 R1FA035 090723 αλλά το πρόβλημα παρμένει με την ίδια υψηλή συχνότητα εμφάνισης!

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα με μένα και αν ναι τι ενέργειες έκανε να το διορθώσει;

 

εμενα μου εκανε και προβλημα οταν το ανοιγα, ενω ηταν κλειστο εντελως. Αργουσε πολυ να ανοιξει η οθονη, 3-4 λεπτα.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, αγόρασα χθές το C905 και προς μεγάλη μου απογοήτευση είδα οτι έχει ένα πρόβλημα με την οθόνη του.

 

Αρκετές φορές οταν ανοίγεις το slide η οθόνη φωτίζεται μεν αλλα παραμένει ένα μαύρο φόντο και δεν βλέπεις απολύτως τίποτα. Αυτό συμβαίνει αρκετά συχνα και αναγκάζομαι και κανω reboot τη συσκευη και το πρόβλημα εξαφανίζεται. Δοκίμασα και κατέβασα το latest software από το μενού του τηλεφώνου και τώρα έχω την έκδοση 1205-9079 R1FA035 090723 αλλά το πρόβλημα παρμένει με την ίδια υψηλή συχνότητα εμφάνισης!

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα με μένα και αν ναι τι ενέργειες έκανε να το διορθώσει;

πηγαίνε να ζητησεις αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο ειναι τωρα αυτο με την οθονη; Και σε νεο κινητο;:confused: Φτιαξανε την καλωδιοταινια και χαλασανε την οθονη;:mad: Ημαρτον!
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα....... :wacko: Το εχω παει 2 φορες μεσα σε 1μιση χρονο για service με τα γνωστα προβληματα ηδικα την πρωτη φορα τα ειχα ολα(ακουστικο wifi bluetooth καπακι καμερας). Τωρα ξαναπαρουσιασε προβλημα το bluetouth και το καπακι της καμερας. Επιδη δεν αντεχω να το ξαναπηγενω και να τραβαω κ τριτη φορα την ιδια ταλαιπωρια μηπως ξερει κανεις αν, και πως μπορω να φτιαξω το καπακι της καμερας???(το bluetouth δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα)
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα το ειχα δει στο Public πριν απο κανα μηνα! Αν δεν το βρισκεις στα γνωστα πολυκαταστηματα μπορεις να το παραγγειλεις απο εδω:

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6653

Ειναι εμπιστο καταστημα και το δινει σε καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Το C905 είναι ένα ολοκληρωμένο και ανθεκτικό κινητό, καλή ποιότητα συσκευής, φανταστικός φακός cyber shot ανεξάρτητα απο τα MP, πολύ καλό λογισμικό για ΜΡ3.

Το έχω ένα χρόνο, και πολλοί ακόμα δικοί μου, το κατα τα άλλα ολοκληρωμένο C905 έχει βγάλει ποικίλα προβλήματα, να πω τα δικά μου για να μεγαλώσω την λίστα?

Wifi που δεν βρίσκει δίκτυα μολονότι ενεργοποιείται, και το πλήκτρο "6" πατιέται με δυσκολία. Το άσχημο είναι ότι τα προβλήματα στα C905 είναι ποικίλα.

Επίσημη αντιπροσωπεία sony ericsson δεν υπάρχει στην Ελλάδα, μόνο σέρβις εξουσιοδοτημένα. Επιτρέψτε μου να μην τα εμπιστευτώ, απο αναζήτηση σε πολλά ελληνικά φόρουμ, κατάλαβα πως τα σέρβις αυτά είναι ... επικίνδυνα,το πας με μία βλάβη και το παίρνεις πίσω με άλλη, καινούρια. Οπότε συμβηβάστικα στην ιδέα να μην έχω wifi και να πατάω με δύναμη το "6".

Καταλήγουμε στο μέγα ζήτημα, εάν υπάρχει αξιόπιστο σέρβις κινητών ... έστω για SE...

Υπάρχει?

 

Το είχα δει στο "πλαίσιο" πριν λίγο καιρό κάπου στα 200ευρά

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

service point S.E.της Πλατειας Αμερικης, στην οδο Σπαρτης 6.

Αψογη, ευγενικη και γρηγορη εξυπηρετηση. Και αντικατασταση συσκευης με τη μια. Χωρις μα και μου... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Σημερα μολις αγορασα κι εγω το C905 και τωρα ειπα να μπω στο θεμα και να δω εντυπωσεις απο αλλους. Ειδα οτι σε πολλους απο σας εχει βγαλει προβληματα. Ευτυχως το δικο μου δουλευει αψογα μεχρι στιγμης. Ηθελα να ρωτησω που μπορω να το παω να το φτιαξουν αν παθει κατι. Το ρωταω επει το πηρα απο ηλρκτρονικο καταστημα της Αθηνας και μενω Θεσσαλονικη. Στο γερμανο κλπ θα το φτιξουν??? Και θα δεχτουν οτι ειναι μεσα στην εγγυηση???

 

Ευχαριστω...

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Σημερα μολις αγορασα κι εγω το C905 και τωρα ειπα να μπω στο θεμα και να δω εντυπωσεις απο αλλους. Ειδα οτι σε πολλους απο σας εχει βγαλει προβληματα. Ευτυχως το δικο μου δουλευει αψογα μεχρι στιγμης. Ηθελα να ρωτησω που μπορω να το παω να το φτιαξουν αν παθει κατι. Το ρωταω επει το πηρα απο ηλρκτρονικο καταστημα της Αθηνας και μενω Θεσσαλονικη. Στο γερμανο κλπ θα το φτιξουν??? Και θα δεχτουν οτι ειναι μεσα στην εγγυηση???

 

Ευχαριστω...

 

Για Θεσσαλονικη αν παθει κατι θα το πας στη Δωδεκανησου στο κεντρο(δε θυμαμαι νουμερο ακριβως) αλλα αν ρωτησεις κανα περιπτερο θα σε πουνε.πολυ καλο σερβις και αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω που ακριβώς να κάνω την ερώτηση αλλά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή java για το κινητάκι μας με το πρόγραμμα του μουντιαλ. Σορρυ για το off-topic!
Link to comment
Share on other sites

Για Θεσσαλονικη αν παθει κατι θα το πας στη Δωδεκανησου στο κεντρο(δε θυμαμαι νουμερο ακριβως) αλλα αν ρωτησεις κανα περιπτερο θα σε πουνε.πολυ καλο σερβις και αξιοπιστο.

 

Ειναι το service της sony ericsson??? Και κατι ακομη, με καλυπτει η εγγυηση???

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Σημερα μολις αγορασα κι εγω το C905 και τωρα ειπα να μπω στο θεμα και να δω εντυπωσεις απο αλλους. Ειδα οτι σε πολλους απο σας εχει βγαλει προβληματα. Ευτυχως το δικο μου δουλευει αψογα μεχρι στιγμης. Ηθελα να ρωτησω που μπορω να το παω να το φτιαξουν αν παθει κατι. Το ρωταω επει το πηρα απο ηλρκτρονικο καταστημα της Αθηνας και μενω Θεσσαλονικη. Στο γερμανο κλπ θα το φτιξουν??? Και θα δεχτουν οτι ειναι μεσα στην εγγυηση???

 

Ευχαριστω...

με αποδειξη αγορας και κολλημενο το αυτοκολλητακι που εχει η βασικη συκευασια πανω στην αποδειξη μπορεις να πας σε οποιοδηποτε sony ericsson service point σε ολη την ελλαδα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα το C905 καθότι με διαβεβαίωσαν καποιοι φίλοι μου που ασχολούνται αρκετά με την τηλεφωνία ότι έχει διορθώσει όλα τα προβλήματα που είχε (ταινία,ακουστικό κλπ) Δεν ξέρω θα δείξει Προς το παρόν η φωτογραφία του που μ'ενδιαφέρει αρκετά είναι τέλεια, η σύνδεση με το bt του αυτοκινήτου άψογη , ακουστική σήμα και sar όπως ακριβώς τα θέλω, το δε μενού του καταπληκτικό συγκρινόμενο με τα άλλα 2 τηλέφωνα που χρησιμοποιώ ( iphone 3gs, Nokia saphire 8800) οι υπόλοιπες λειτουργίες των τηλεφώνων δεν μου χρησιμεύουν και έτσι πιστεύω ότι αν δεν ξαναβγάλει τα προηγούμενα προβλήματα είναι εξαιρετική αγορά ειδικά τώρα στα 200 €
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι η νεα παραγωγη, απο Γεναρη του 2010 και μετα. Μηδενικα προβληματα στους 4 μηνες που το δουλευω κι εγω. ( Το παλιο c905, ηδη απο τον πρωτο μηνα μου εβγαλε τα κουσουρια ).

Φαινεται οτι βιαστηκαν να το βγαλουν τοτε στην αγορα, τον 10/2008, και οτι τωρα ''οριμασε'' τεχνολογικα.. Μακαρι να συνεχισει ετσι, γιατι ειναι πληρης συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απo τους ατυχους μαλλον.Το παρελλαβα απο το service 12 μερες αργοτερα,μονο που η χαρα μου κρατησε δυστυχως λιγο......δουλεψε μονο 3-4 μερες κ την Κυριακη το απογευμα εσβησε κ δεν ηθελε να ανοιξει με τιποτα κ απο σημερα παλι πισω στο service.
Link to comment
Share on other sites

Να απαιτήσεις αντικατάσταση, ιδιαίτερα αν η συσκευή είναι καινούργια.

 

Το δικό μου πάντως, σκυλί, απλά η μπαταρία άρχισε να "τελειώνει" συχνότερα. Είναι και 1,5 έτους πλέον.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απo τους ατυχους μαλλον.Το παρελλαβα απο το service 12 μερες αργοτερα,μονο που η χαρα μου κρατησε δυστυχως λιγο......δουλεψε μονο 3-4 μερες κ την Κυριακη το απογευμα εσβησε κ δεν ηθελε να ανοιξει με τιποτα κ απο σημερα παλι πισω στο service.

 

ειναι της νεας παραγωγης??

Link to comment
Share on other sites

Ναι καινουργιο ειναι (οπως ειπα στο προηγουμενο) το πηρα αρχες Απριλιου αλλα οπως ειπε ο υπαλληλος της Multirama αντικατασταση κανουν αυτοι μεσα σε 15 απο την αγορα(η πρωτη βλαβη εμφανιστηκε στις 40 μερες) κ απο εκει κ μετα αν την κανει η εταιρεια(Sony Ericsson ) θα περιμενω το λιγοτερο 2 βδομαδες τι θα γινει....κ θα σας ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από wi-fi σκίζει:(((((((

Συγκρίνοντάς το με το Ε-66 που έχω καμία σχέση.Μέρα με τη νύχτα.Στη βεράντα μου συνδέεται το laptop,συνδέεται το Ε-66 και το C905 ψάχνει δίκτυο wlan.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από wi-fi σκίζει:(((((((

Συγκρίνοντάς το με το Ε-66 που έχω καμία σχέση.Μέρα με τη νύχτα.Στη βεράντα μου συνδέεται το laptop,συνδέεται το Ε-66 και το C905 ψάχνει δίκτυο wlan.

 

Εε..ειπαμε.το κινητο ειναι καθαρα καμεροτηλεφωνο..τα υπολοιπα τα χει ετσι για να λεει οτι τα χει;)

Link to comment
Share on other sites

Εε..ειπαμε.το κινητο ειναι καθαρα καμεροτηλεφωνο..τα υπολοιπα τα χει ετσι για να λεει οτι τα χει;)

 

Και το Ε66 την κάμερα για διακόσμηση την έχει... Και τη μπαταρία επίσης.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...