Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Πώς μπορούμε να αλλάξουμε τον ήχο εισερχομένων μηνυμάτων?

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας στο αρχείο που θες, Επιλογές -> Χρήση ως -> Ειδοποίηση μηνυμάτων.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/retailsupport/Admin/files/uploaded/QUICK%20REFERENCE%20rev21.pdf

 

Κατατοπιστικότατο...

Ο φίλος Bruno τελικά έχει δίκιο!

Από την άλλη W32, σημαίνει 3-9 Αυγούστου, πότε πρόλαβε να έρθει Ελλάδα;

 

Φοβάμαι ότι είναι παράλληλη εισαγωγή...Μου είπαν από εκεί που το πήρα ότι ήρθε από Αγγλία, του άλλαξαν το λογισμικό για να έχει ελληνικά και το ξαναπακετάρισαν...:mad:

 

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν στη συσκευασία υπάρχει και λουράκι για το χέρι ή υπήρχε σε παλαιότερες εκδόσεις και δεν το δίνουν πια;

Link to comment
Share on other sites

Η παράλληλη οδός πάντα είναι πιο γρήγορη, τουλάχιστο εδώ στην Ελλάδα.

Ας είναι γερό φίλε μου να μην τρέχεις στα σέρβις κι ας μην έχει λουράκι...

Σαν συσκευή είναι λίρα 100.

Πως το κατάλαβες ότι είναι παραεισαγωγής;

Κι από που το προμηθεύτηκες, αν επιτρέπεται; Νομίζω ότι μπορείς να απαιτήσεις αντικατάσταση.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που το ειχα στειλει 2 φορες για σερβις επειδη οταν παταγες το πληκτρο 4 επαιζε μουσικη τελικα μου το αντικατεστησαν με καινουριο..

το μονο κακο ειναι πως ειχα στειλει για επισκευη το ασπρο και μου δωσανε ενα μαυρο.

 

τεσπά, πάλι καλά να λές....[και μάλλον θα εννοείς το ασημί και όχι άσπρο!]

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τί κάνετε; Ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Όταν χρησιμοποιεί κανείς το Google maps στο c905 χρεώνεται στο ιντερνετ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τί κάνετε; Ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Όταν χρησιμοποιεί κανείς το Google maps στο c905 χρεώνεται στο ιντερνετ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κοίτα το θέμα είναι ΠΩΣ "βγαίνεις" στο internet!

Αν βγαίνεις για παράδειγμα μέσω της ασύρματης σύνδεσης με τον ασύρματο router [λέω εγώ τώρα..] που έχεις στο σπίτι σου, ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Αν τώρα βγαίνεις στο internet μέσω του Gprs του C905, λογικό είναι ότι θα χρεωθείς όσα ορίζει ο εκάστοτε πάροχός σου [Vodafone - Tim - Cosmote]...:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω να εμφανιζεται ημερομηνια και ωρα επανω στην φωτογραφια?Το ψαχνω στις ρυθμισεις αλλα δεν το βρισκω.Το k810i ειχε επιλογη "Εμφανιση ημερομηνιας και ωρας".Το c905 δεν εχει τετοια επιλογη παρολο που εχει ενα σωρο ρυθμισεις για την καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

 

Έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα :

 

Α. Άκουσα αυτά που μου είπατε και αγόρασα ένα bluetooth CLIP ME 304 που έχει και καλώδιο για να πιάνεται και στα ρούχα.

 

1. Πώς το συνδέω με το κινητό?

2. Υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας ή χαμηλής κατανάλωσης που πρέπει να γίνουν?

3. Τι άλλο χρειάζεται να λάβει κάποιος υπόψη?

 

Β. Επειδή το κινητό χρειάζεται περίπου κάθε μέρα φόρτιση, υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που ρίχνουν στο ελάχιστο την κατανάλωση της μπαταρίας?

 

Ρωτάω λόγω του ότι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Για να συνδέσεις το κινητό σου με το iTech Clip ME304 θα χρειαστεί να μεταβείς στην σελίδα http://www.itech-bluetooth.gr/how-do-i-pair-my-itech-bluetooth-to-my-phone/ του blog μας. Εκεί θα δεις τις οδηγίες που θα χρειαστείς. Ρυθμίσεις χαμηλής κατανάλωσης δεν υπάρχουν. Ο μέσος όρος stand by time της μπαταρίας του Bluetooth σου είναι 90 ώρες.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! νεος στο forum με προβλημα!!! να μπω στο θεμα!!!

εχω το c905 6 μηνες.. πριν απο 20 μερες σταματησε το ακουστικο δεν ξαναλητουργησε και μετα απο 5 μερες χαλασε και το slide up.... το πηγα για επισκευη.... το κινητο εχει αγγυηση για 2 χρονια!!!! υπαρχει περιπτωση να μου πουν να πληρωσω?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός SonyEricsson C905.

Το συγκεκριμένο κινητό διαθέτει Wi-Fi. Οταν ενεργοποιήσω το Wi-Fi και συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο τότε μπορώ να σερφάρω στο ιντερνετ μόνο από τον web browser του κινητού.

Επειδή όμως ο web browser του κινητού είναι χάλια έχω εγκαταστήσει στο κινητό τον Opera mini και τον Firerox που είναι σαφώς πολύ καλύτεροι web browsers αλλά όταν πάω να μπω στο ίντερνετ με τον Opera ή τον Firefox δεν συνδέεται μέσω του Wi-Fi αλλά μέσω gsm/3g.

Γιατί συμβαίνει αυτό αφού το Wi-Fi είναι ενργοποιημένο;

 

Δηλαδή πως μπορώ να σερφάρω με τον Opera ή τον Firefox μέσω Wi-Fi;

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα βίντεο στο YouTube. Δεν τα παίζει καθόλου ούτε από την εφαρμογή YouTube ούτε από τον web borwser του κινητού. Στην εφαμογή YouTube ενώ ο χρόνος τρέχει κανονικά δεν έχει ήχο ούτε εικόνα. Στον browser του κινητού ξεκινάει το buffering αλλά μένει στο 0% και μετά από λίγο λέει ότι απέτυχε.

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! νεος στο forum με προβλημα!!! να μπω στο θεμα!!!

εχω το c905 6 μηνες.. πριν απο 20 μερες σταματησε το ακουστικο δεν ξαναλητουργησε και μετα απο 5 μερες χαλασε και το slide up.... το πηγα για επισκευη.... το κινητο εχει αγγυηση για 2 χρονια!!!! υπαρχει περιπτωση να μου πουν να πληρωσω?

 

Αν το κινητό είναι βρεγμένο ή έχει χαλάσει από δική σου υπαιτιότητα, ναι, υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι βρεγμένο ή έχει χαλάσει από δική σου υπαιτιότητα, ναι, υπάρχει.

 

Πόση πιθανότητα υπάρχει η βλάβη στο slider(η πλέον κλασική)να προκλήθηκε από...βρέξιμο;Με την κοινή λογική απάντησέ μου :p

Link to comment
Share on other sites

Πόση πιθανότητα υπάρχει η βλάβη στο slider(η πλέον κλασική)να προκλήθηκε από...βρέξιμο;Με την κοινή λογική απάντησέ μου :p

 

Βασικά περισσότερο στο ακουστικό αναφερόμουν παρά στο slide. Για τον λόγο αυτό και έγραψα «Αν το κινητό είναι βρεγμένο (ακουστικό) ή έχει χαλάσει από δική σου υπαιτιότητα (slide)».

 

Να διαβάζουμε και λίγο καλύτερα τι γράφουν οι άλλοι πριν απαντήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περισσότερο στο ακουστικό αναφερόμουν παρά στο slide. Για τον λόγο αυτό και έγραψα «Αν το κινητό είναι βρεγμένο (ακουστικό) ή έχει χαλάσει από δική σου υπαιτιότητα (slide)».

 

Να διαβάζουμε και λίγο καλύτερα τι γράφουν οι άλλοι πριν απαντήσουμε.

 

Το ακουστικό στο slider βρίσκεται.Όταν δε λειτουργεί το ακουστικό,στο 99% των περιπτώσεων των C905 ,δεν έχει βλάβη αυτό καθ'εαυτό το ακουστικό,αλλά το slider..Πάω στοίχημα πως σε κανέναν κάτοχο του C905 δε χάλασε το ακουστικό ή το slide από π.χ. επαφή με υγρά ή πτώση;) Το ανταλλακτικό αυτό έχει γίνει ο εφιάλτης της SE

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό στο slider βρίσκεται.Όταν δε λειτουργεί το ακουστικό,στο 99% των περιπτώσεων των C905 ,δεν έχει βλάβη αυτό καθ'εαυτό το ακουστικό,αλλά το slider..Πάω στοίχημα πως σε κανέναν κάτοχο του C905 δε χάλασε το ακουστικό ή το slide από π.χ. επαφή με υγρά ή πτώση;) Το ανταλλακτικό αυτό έχει γίνει ο εφιάλτης της SE

 

Βρε kotsianis, αποκλείεις το κινητό να έχει βραχεί και να δυσλειτουργεί εξαιτείας του; Αποκλείεις το ακουστικό να χάλασε από υγρασία και όχι επειδή π.χ. κόπηκε η καλωδιοταινία; Γνωρίζω ότι πολλές φορές στα SE ακουστικό, αισθητήρας και μπροστινή κάμερα (όποτε υπάρχει) είναι ένα ανταλλακτικό που μπορεί να επηρεαστεί από το ό,τι δεν δουλεύει το slide, το ίδιο μπορεί να γίνει π.χ. και με την οθόνη.

 

ΑΛΛΑ, μπορείς να αποκλείσεις να έχει βραχεί το κινητό; Και στο κάτω κάτω, εγώ είπα στο παιδί σε ποιες περιπτώσεις ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να μην καλυφθεί με την εγγύηση, δεν είμαι μάντης να ξέρω γιατί δεν λειτουργεί το κινητό του και να του πει κανείς με απόλυτο στυλ «φίλε φταίει το ανταλλακτικό» είναι λάθος. Ας πάει στο service να δει, να σιγουρευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έγραψα κάτι πιο πάνω αλλά δεν πήρα απάντηση το ξαναγράφω:

 

Είμαι κάτοχος ενός SonyEricsson C905.

Το συγκεκριμένο κινητό διαθέτει Wi-Fi. Οταν ενεργοποιήσω το Wi-Fi και συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο τότε μπορώ να σερφάρω στο ιντερνετ μόνο από τον web browser του κινητού.

Επειδή όμως ο web browser του κινητού είναι χάλια έχω εγκαταστήσει στο κινητό τον Opera mini και τον Firerox που είναι σαφώς πολύ καλύτεροι web browsers αλλά όταν πάω να μπω στο ίντερνετ με τον Opera ή τον Firefox δεν συνδέεται μέσω του Wi-Fi αλλά μέσω gsm/3g.

Γιατί συμβαίνει αυτό αφού το Wi-Fi είναι ενργοποιημένο;

 

Δηλαδή πως μπορώ να σερφάρω με τον Opera ή τον Firefox μέσω Wi-Fi;

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα βίντεο στο YouTube. Δεν τα παίζει καθόλου ούτε από την εφαρμογή YouTube ούτε από τον web borwser του κινητού. Στην εφαμογή YouTube ενώ ο χρόνος τρέχει κανονικά δεν έχει ήχο ούτε εικόνα. Στον browser του κινητού ξεκινάει το buffering αλλά μένει στο 0% και μετά από λίγο λέει ότι απέτυχε.

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να με βοηθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

alexpc32 καταλαβαίνω την αγωνία σου για να βρεθεί λύση αλλά για να μην σου έχει απαντήσει κάποιος πιθανόν να μην γνωρίζει. Θα σβηστεί μόνο το πρώτο μήνυμα κι όχι το δεύτερο για να το δει κόσμος αλλά σε γενικές γραμμές διπλά post δεν επιτρέπονται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έγραψα κάτι πιο πάνω αλλά δεν πήρα απάντηση το ξαναγράφω:

 

Είμαι κάτοχος ενός SonyEricsson C905.

Το συγκεκριμένο κινητό διαθέτει Wi-Fi. Οταν ενεργοποιήσω το Wi-Fi και συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο τότε μπορώ να σερφάρω στο ιντερνετ μόνο από τον web browser του κινητού.

Επειδή όμως ο web browser του κινητού είναι χάλια έχω εγκαταστήσει στο κινητό τον Opera mini και τον Firerox που είναι σαφώς πολύ καλύτεροι web browsers αλλά όταν πάω να μπω στο ίντερνετ με τον Opera ή τον Firefox δεν συνδέεται μέσω του Wi-Fi αλλά μέσω gsm/3g.

Γιατί συμβαίνει αυτό αφού το Wi-Fi είναι ενργοποιημένο;

 

Δηλαδή πως μπορώ να σερφάρω με τον Opera ή τον Firefox μέσω Wi-Fi;

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα βίντεο στο YouTube. Δεν τα παίζει καθόλου ούτε από την εφαρμογή YouTube ούτε από τον web borwser του κινητού. Στην εφαμογή YouTube ενώ ο χρόνος τρέχει κανονικά δεν έχει ήχο ούτε εικόνα. Στον browser του κινητού ξεκινάει το buffering αλλά μένει στο 0% και μετά από λίγο λέει ότι απέτυχε.

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να με βοηθήσει κάποιος.

 

Θα πας στο φάκελο Εφαρμογές(Organizer,Εφαρμογές),πας στον Opera Mini,πατάς το αριστερό πλήκτρο Επιλογ. και έπειτα πας Ρυθμίσεις Internet.Στη συνέχεια επιλέγεις Προσαρμ. ρυθμίσ.

Στο μενού Σύνδεση με:επιλέγεις το προφίλ Ίντερνετ που χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο Ίντερνετ και στο Τοπ. σύνδ. επιτρεπτ. επιλέγεις Ναι.

 

Για το youtube ενδεχομένως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον πάροχο ή τη σύνδεσή σου.Τι σύνδεση έχεις και σε ποια εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και μερες δεν δουλευει το Wifi με τιποτα το βαζω να βρει το δικτυο μου τιποτα παω σε σπιτια φιλων το ανοιγω και δεν βρισκει τιποτα σαν να μην εχει Wifi το κηνιτο... Περασα 2 φορες την ενημερωση παλι τιποτα .... Το βλεπω για σερβις ...
Link to comment
Share on other sites

Για το youtube ενδεχομένως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον πάροχο ή τη σύνδεσή σου.Τι σύνδεση έχεις και σε ποια εταιρία;
Εχω conn-x και μπαίνω με wi-fi από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εχω conn-x και μπαίνω με wi-fi από το κινητό.

 

Εννοούσα ποιος είναι ο πάροχος στο κινητό σου γιατί νόμιζα πως μπαίνεις στο youtube μεσω GPRS/HSPA.Στην προκειμένη περίπτωση,πραγματικά δεν μπορώ να γνωρίζω τι φταίει!Πάντως και μένα κάποιες φορές η εφαρμογή YouTube δε δείχνει εικόνα,παρά μόνο ήχο,αλλά δεν έχω πολυασχοληθεί να σου πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...