Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΣτειλα το c905 μου για σερβις επειδη δ μπορω να πατησω το πληκτρο 4.μολις το παταω με ρωταει 'Συνεχιση αναπαραγωγης απο το ηχειο?'.το ειχα ουτε 1 μηνα περιμενα 20 μερες και μου το Στειλαν παλι πισω με το ιδιο ακριβως προβλημα.το χαρτι γραφει πανω αναβαθμιση λογισμικου κ φορματ.δ μπορουσαν να το ελενξουν πριν το στειλουν πισω? Απογοητευτηκα τι αλλο εμεινε να κανω να το πεταξω?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ το έδωσα ήδη το κινητό,έμεινα με ενα σπασμένο D600,απο το φόβο μην μου μείνει στα χέρια και μετά μείνω με αυτό κ γω :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΣτειλα το c905 μου για σερβις επειδη δ μπορω να πατησω το πληκτρο 4.μολις το παταω με ρωταει 'Συνεχιση αναπαραγωγης απο το ηχειο?'.το ειχα ουτε 1 μηνα περιμενα 20 μερες και μου το Στειλαν παλι πισω με το ιδιο ακριβως προβλημα.το χαρτι γραφει πανω αναβαθμιση λογισμικου κ φορματ.δ μπορουσαν να το ελενξουν πριν το στειλουν πισω? Απογοητευτηκα τι αλλο εμεινε να κανω να το πεταξω?[/QUOT εγω φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα αλλα με το αριστερο πολυπληκτρο που οταν το πατουσα ζητουσε αναπαραγωγη απο τα ηχεια!το πηγα για σερβις μου διορθοσαν το προβλημα με μια αναβαθμιση κ με αλλαγη flex το οποιο ειναι η καλωδιοταινια που ενωνει το πανω με το κατω μερος της συσκευης!οποτε υποθετω πως κ εσενα το ιδιο προβλημα θα εχει!πραγμα που σημαινει οτι με φορματ κ αναβαθμιση δεν γινεται απολυτως τπτ!!!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, νέος κάτοχος του C905 και έχω διαβάσει μερικές σελίδες από αυτήν την συζήτηση και μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει και φοβάμαι πως θα έχω και εγώ προβλήματα!

Ήδη έχω παρατηρήσει πως το πάνω αριστερό κουμπί πιέζετε με δυσκολία!

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το W810 που μπορώ να πω πως μου βγήκε εντελώς άχρηστο:(

Link to comment
Share on other sites

Καθήστε βρε παιδιά, άχρηστο το βγάλατε το κινητό...

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σήμερα είναι η 3η μέρα...δεν έχει δείξει ''κακά'' σημάδια...όλα καλά, όλα καλά..φτου φτου μην το ματιάσω:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καθήστε βρε παιδιά, άχρηστο το βγάλατε το κινητό...

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Άχρηστο δεν είναι από άποψης απόδοσης και λειτουργιών!Κάθε άλλο,η κάμερά του για μένα είναι εκπληκτική,ο πομποδέκτης του και η ακουστική του άψογη κι η οθόνη του παρά τα 262144 χρώματα βάζει κάτω πολλές άλλες στην απόδοση

 

Ξέρεις όμως τι γίνεται στα σέρβις με το slider?Πανηγύρι!Και δεν το λέω με σκοπό να θίξω την εταιρία ή το κινητό! :) Είναι η αλήθεια!Η SE έχει μπει μέσα με τα τόσα τσάμπα ανταλλακτικά!Καλό,χρυσό,αλλά την ποιότητα κατασκευής του slider(αναφέρομαι στην καλωδιοταινία κυρίως και στον τροπο συναρμογής της)έπρεπε να την προσέξουν!

 

Οι τεχνικοί στα σέρβις βρίσκουν τον εφιάλτη τους με την αποσυναρμολόγηση/συναρμολόγηση του μοντέλου!Επειδή έχω το service manual σε πληροφορώ είναι παλούκι-με το συμπάθειο-η κατασκευή του.

 

Κατάφεραν ένα καλό μοντέλο να το θαψουν από μόνοι τους όσον αφορά την ποιότητα του slider!Και το ειρωνικό είναι ότι τους πέτυχε το software εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το gps και το wayfinder...απ'οτι έχω διαβάσει μέσα από μερικές σελίδες αυτής της συζήτησης το wayfinder είναι trial...αν πω εγώ ότι το αγοράζω θα χρειάζεται να είμαι συνεχεία στο internet η θα λειτουργεί σαν ένα κανονικό gps?επίσης υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε χάρτες της garmin η κάποιας άλλης εταιρείας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστο δεν είναι από άποψης απόδοσης και λειτουργιών!Κάθε άλλο,η κάμερά του για μένα είναι εκπληκτική,ο πομποδέκτης του και η ακουστική του άψογη κι η οθόνη του παρά τα 262144 χρώματα βάζει κάτω πολλές άλλες στην απόδοση

 

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου.

Δεν ξέρω, το κινητό αυτό με βόλεψε!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου.

Δεν ξέρω, το κινητό αυτό με βόλεψε!

 

Σαφώς,δεν αντιλέγω!Και για μένα είναι απ'τις πιο καλές συσκευές που πέρασαν απ'τα χέρια μου(έχω και το χρυσό και είναι κουκλί σκέτο το άτιμο :D ).Όμως,δεν μπορούμε να παραβλέψουμε το γεγονός ότι το slider και συγκεκριμένα η καλωδιοταινία έμφανίζει προβληματα σε αρκετούς έως πολλούς αγοραστές!Αν δεν είχε το συγκεκριμένο πρόβλημα,για μένα θα ήταν μακράν το πιο καλό dump phone της Sony Ericsson!

 

Υ.Γ.:Ούτε εμένα μου εμφάνισε το πρόβλημα αυτό,όμως μπαίνω στη θέση πολλών αγοραστών του που έσκασαν εμμέσως πλην σαφώς σχεδόν 500 ευρώ να το αποκτήσουν και μερικοί το τρέχουν στο σέρβις κάθε μήνα σχεδόν!Ελπίζω να μην είμαι το επόμενο θύμα! :p Και δεν είμαι παράλογος στα λεγόμενά μου,έχω μιλήσει με κάποια άτομα που γνωρίζουν την κατάσταση και μεταφέρω ό,τι επικρατεί στα σέρβις,δηλαδή πανικός :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν και παθών με τέσσερις επισκέψεις στο service θεωρώ το C905 ένα από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά που έχουν εμφανιστεί, ειδικά αν είχε και ένα GPS πρόγραμμα που δεν απαιτούσε συνεχή σύνδεση με το Internet θα το χαρακτήριζα ως την πιο ολοκληρωμένη επιλογή από κάποιον που θέλει κινητό, ψηφιακή μηχανή, GPS και Internet. Ομως κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει τα προβλήματα. Στην αρχή νομίζαμε ότι ήταν οι εξαιρέσεις, πλέον όμως και σύμφωνα και με τις πληροφορίες που μας ανέφερε ο kotsianis7 είναι ο συντριπτικός κανόνας...
Link to comment
Share on other sites

Βρε, μπας και τα Copper Gold δε χαλάνε;

Εμένα το slider φτου-φτου είναι άψογο, το ανοιγοκλείνει φίλος με N85 και μόνο που δεν το πετάει μετά!

Ούτε το Innov της Samsung, που φημίζεται για τα slider κινητά της και την ποιότητά τους, δεν είναι τόσο σταθερό. Κι αυτό το ΄χλάκ΄....

 

Όσο για το GPS. αφού η Navigon έβγαλε πρόγραμμα για το Iphone, δε μπορεί να βγάλει για ΌΛΑ τα SE με GPS κι η τιμή του να είναι μέσα στην τιμή του κινητού; Δεν μπορούν να κάνουν μια συμφωνία;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βρε, μπας και τα Copper Gold δε χαλάνε;

Εμένα το slider φτου-φτου είναι άψογο, το ανοιγοκλείνει φίλος με N85 και μόνο που δεν το πετάει μετά!

Ούτε το Innov της Samsung, που φημίζεται για τα slider κινητά της και την ποιότητά τους, δεν είναι τόσο σταθερό. Κι αυτό το ΄χλάκ΄....

 

Μπααααααααα........Και τα Copper Gold έχουν τη γνωστή βλάβη..Απλά,είναι μικρότερος ο αριθμός πωλήσεών τους απ'τα ασημί και τα μαύρα :p

Το slider ούτε εμένα παίζει,σ'αυτό δεν έχω παράπονο.Αλλά το πρόβλημα του ribbon δεν έχει να κάνει με τον τζόγο ούτε με την κατασκευή του slider.

 

Και εγώ αν και παθών με τέσσερις επισκέψεις στο service θεωρώ το C905 ένα από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά που έχουν εμφανιστεί, ειδικά αν είχε και ένα GPS πρόγραμμα που δεν απαιτούσε συνεχή σύνδεση με το Internet θα το χαρακτήριζα ως την πιο ολοκληρωμένη επιλογή από κάποιον που θέλει κινητό, ψηφιακή μηχανή, GPS και Internet. Ομως κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει τα προβλήματα. Στην αρχή νομίζαμε ότι ήταν οι εξαιρέσεις, πλέον όμως και σύμφωνα και με τις πληροφορίες που μας ανέφερε ο kotsianis7 είναι ο συντριπτικός κανόνας...

 

4 επισκέψεις στο σέρβις........Καφέ πρέπει να σε κερνάνε όταν το πας πλέον!Δεν έχετε γίνει κολλητοί τόσες φορές που το πήγες; :p Στη θέση σου θα απαιτούσα απ'την αντιπροσωπεια αντικατάσταση.Ακορντεόν θα γίνει το κινητό στο τέλος απ'το άνοιξε-κλείσε :mad: Πού να δεις και τους έρμους τους τεχνικούς όταν βλέπουν C905!Προτιμούν να λύσουν Sudoku παρά να το ανοίξουν και να το ξανακλείσουν.. :rolleyes:

 

Παίδες θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το gps και το wayfinder...απ'οτι έχω διαβάσει μέσα από μερικές σελίδες αυτής της συζήτησης το wayfinder είναι trial...αν πω εγώ ότι το αγοράζω θα χρειάζεται να είμαι συνεχεία στο internet η θα λειτουργεί σαν ένα κανονικό gps?επίσης υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε χάρτες της garmin η κάποιας άλλης εταιρείας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!

 

Το Wayfinder είναι δοκιμαστικο για 3 μήνες(τυπικά).Εμένα πάλι λειτουργούσε συνεχώς για το πρώτο 5μηνο.Όταν το αγοράσεις δεν αλλάζει κάτι.Οι χάρτες δεν είναι αποθηκευμένοι και πρέπει να κατεβαίνουν.Θα δοκιμάσω αύριο πάντως τη νέα έκδοση του wayfinder mapper να δω αν φορτώνει τελικά τους χάρτες και θα επανέλθω με νεότερα ;) Πρόγραμμα σε Java άλλης εταιρίας,όχι,δεν υπάρχει!Προς το παρόν πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστο δεν είναι από άποψης απόδοσης και λειτουργιών!Κάθε άλλο,η κάμερά του για μένα είναι εκπληκτική,ο πομποδέκτης του και η ακουστική του άψογη κι η οθόνη του παρά τα 262144 χρώματα βάζει κάτω πολλές άλλες στην απόδοση

 

Ξέρεις όμως τι γίνεται στα σέρβις με το slider?Πανηγύρι!Και δεν το λέω με σκοπό να θίξω την εταιρία ή το κινητό! :) Είναι η αλήθεια!Η SE έχει μπει μέσα με τα τόσα τσάμπα ανταλλακτικά!Καλό,χρυσό,αλλά την ποιότητα κατασκευής του slider(αναφέρομαι στην καλωδιοταινία κυρίως και στον τροπο συναρμογής της)έπρεπε να την προσέξουν!

 

Οι τεχνικοί στα σέρβις βρίσκουν τον εφιάλτη τους με την αποσυναρμολόγηση/συναρμολόγηση του μοντέλου!Επειδή έχω το service manual σε πληροφορώ είναι παλούκι-με το συμπάθειο-η κατασκευή του.

 

Κατάφεραν ένα καλό μοντέλο να το θαψουν από μόνοι τους όσον αφορά την ποιότητα του slider!Και το ειρωνικό είναι ότι τους πέτυχε το software εδώ :p

 

Όμως,δεν μπορούμε να παραβλέψουμε το γεγονός ότι το slider και συγκεκριμένα η καλωδιοταινία έμφανίζει προβληματα σε αρκετούς έως πολλούς αγοραστές!Αν δεν είχε το συγκεκριμένο πρόβλημα,για μένα θα ήταν μακράν το πιο καλό dump phone της Sony Ericsson!

 

όμως μπαίνω στη θέση πολλών αγοραστών του που έσκασαν εμμέσως πλην σαφώς σχεδόν 500 ευρώ να το αποκτήσουν και μερικοί το τρέχουν στο σέρβις κάθε μήνα σχεδόν!Ελπίζω να μην είμαι το επόμενο θύμα! :p Και δεν είμαι παράλογος στα λεγόμενά μου,έχω μιλήσει με κάποια άτομα που γνωρίζουν την κατάσταση και μεταφέρω ό,τι επικρατεί στα σέρβις,δηλαδή πανικός :(

 

Και εγώ αν και παθών με τέσσερις επισκέψεις στο service

Ωχ!Μη μου λετε τετοια γιατι το παρηγγειλα.Ελπιζω να μην χρειαζεται να τρεχω στο service καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το κινητό τα σπάει.

Μαζί και με το Innov, το 5800 και το ΖΝ5 είναι οι καλυτερες αγορές για μένα αυτή τη στιγμή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες.Πολυ τελειο κινητο με τελειες φωτογραφιες και πολυ γρηγορο Internet.Ας ελπισω οτι δεν θα μου βγαλει προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα φωτογραφίας μια χαρά είναι.Η μόνη ολοκληρωμένη πρόταση με φιλοσοφία φωτογραφικής μηχανής.Το θέμα είναι να εύχεσαι να μην παρουσιάσει πρόβλημα το πάνω μέρος,γιατί μετά θα το τρέχεις στα σέρβις..
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η μπαταρία του,αρκεί να μην έχεις ενεργοποιημένο τον δέκτη GPS όταν δε χρησιμοποιείς το GPS!
Link to comment
Share on other sites

geia sas..polla minimata kai den mporo na ta diavaso ola...molis pira to c905 kai thelo na peraso kapoio gps programma..poio proteinete?...ginete na peraso to garmin?

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

geia sas..polla minimata kai den mporo na ta diavaso ola...molis pira to c905 kai thelo na peraso kapoio gps programma..poio proteinete?...ginete na peraso to garmin?

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

To garmin δεν γινετε γιατι το κινητο εχει κλειστο λειτουργικο.

αλλωστε για να χρησιμοποιησεις το A-GPS θελεις αναγκαστικα συνδεση στο ιντερνετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει στις 200 σελιδες του νηματος αλλα ενα συμπαθες navi ειναι αυτο

http://www.amazegps.com/welcome.php

Χρησιμοποιει data αλλα εχει εχει ενα mode που σου δινει μονο οδηγιες χωρις να κατεβαζει χαρτη εφοσον εχει βρει τη διαδρομη:

http://www.amazegps.com/index.php?page=economy&language=international&referrer=6

 

Δεν ειναι τοσο καλοι οι χαρτες οσο του wayfinder αλλα εχει τα θετικα οτι παιζει κ με απλο wapa (σε αντιθεση με το wayfinder που θελει internet σε cosmote), ενω ειναι και εντελως free.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αν μπορεί κάποιος να μου λείσει το πρόβλημα γιατί δεν πέρνει σήμα απο δορυφόρο ο δέκτης GPS μου?και έτσι δεν μπορεί να λειτουργήσει το Navigator η οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Mετά ή πριν απο τυχόν αναβάθμιση λογισμικού; γιατι εμένα μετά την αναβ'άθμιση δεν κλείδωνε δορυφόρους

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Mετά ή πριν απο τυχόν αναβάθμιση λογισμικού; γιατι εμένα μετά την αναβ'άθμιση δεν κλείδωνε δορυφόρους

Πήγα να κάνω αναβάθμιση και μου λέει πως δεν χρειάζεται,πως έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.Μάλλον μπούρδες...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...