Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να βαλαν ολη τη τεχνη τους (οι της samsung) στη καμερα του κινητου και δε περισσεψε κατι για δευτερευουσα (της SE) :p

 

Το οτι δεν ειναι χρησιμη για πολλους δε σημαινει απαραιτητα οτι δε θα ενοχλησει ενα μερος της αγορας . Ισως καποιο προγραμμα συμβολαιου (και στην Ελλαδα ) , καποιοι προσωπικοι λογοι , περιπτωσεις δουλειας να απαιτουν δευτερευουσα καμερα για πρακτικοτητα , η βιντεο-κληση αυτη καθαυτη αλλωστε ΜΠΟΡΕΙ να γινει με την κανονικη καμερα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στα δυο χρησιμοποιουν επισημες φωτογραφιες απο την SE και εχουν γραψει ενα κειμενο με βαση αυτα που γνωριζουν προσπαθωντας να κανουν μια συνοπτικη παρουσιαση της συσκευης κατι αναλογο με αυτο που συμβαινει που και που και εδω στο Myphone .

 

Έτσι ακριβώς είναι.

 

Πρέπει όμως να αναγνωρίσεις ότι όταν κάποιος πάει να φτιάξει μια παρουσίαση και δεν έχει άλλες πηγές, νομοτελειακά, στα επίσημα στοιχεία που δίνει η εταιρεία θα βασιστεί. Δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια να δει αν η εταιρεία τον δουλεύει ή όχι.

 

η βιντεο-κληση αυτη καθαυτη αλλωστε ΜΠΟΡΕΙ να γινει με την κανονικη καμερα .

 

Το ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί είναι βέβαιο. Αλλά δεν θα είναι ακριβώς βιντεοκλήση, με την στενή έννοια του όρου (σε βλέπω-με βλέπεις). Αυτό κάποιους μπορεί να ενοχλήσει, κάποιους άλλους όχι. Εμένα όπως είπα μου είναι μάλλον αδιάφορο. Με την μόνη προϋπόθεση να το ήξερα από την αρχή και να έκανα έτσι συνειδητή επιλογή, όχι να ήταν... έκπληξη.

 

Κάποιους από την άλλη θα τους χαροποιήσει, ακριβώς διότι ΔΕΝ θα τους βλέπει ο/η συνομιλητής τους, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί είναι βέβαιο. Αλλά δεν θα είναι ακριβώς βιντεοκλήση, με την στενή έννοια του όρου (σε βλέπω-με βλέπεις). Αυτό κάποιους μπορεί να ενοχλήσει, κάποιους άλλους όχι. Εμένα όπως είπα μου είναι μάλλον αδιάφορο. Με την μόνη προϋπόθεση να το ήξερα από την αρχή και να έκανα έτσι συνειδητή επιλογή, όχι να ήταν... έκπληξη.

 

Σωστα , αναφερθηκα στην ευρυτερη εννοια .

 

Μαλλον θα ειναι εκπληξη για τους πελατες μετα την ... αγορα :rolleyes:

 

Μια ερωτηση : Εχετε βγαλει καποια συμπερασματα για την αποδοση της μπαταριας ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους από την άλλη θα τους χαροποιήσει, ακριβώς διότι ΔΕΝ θα τους βλέπει ο/η συνομιλητής τους, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ :rolleyes:

 

Ακόμα χειρότερα, γιατί ο συνομιλητής θα βλέπει ότι βλέπεις και εσύ... :p:lol:

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

...τι κουτα αγορια που ειστε...βρε,αφου θα δινουν μαζι με καθε c905 και μια εξτρα οθονη για βιντεοκλησεις αφου θα γινεται με την κυριως καμερα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!Εχω διαβασει ολη την συζητηση περι του C905 και μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει,καθως περιμενω και εγω τον αντικαταστατη του Κ800.Σαφως θα το παρω αλλα μετα απο λιγο καιρο για να δουμε κιολας αν και τι bugs θα παρουσιασει.Αυτο που με απογοητευει ομως με την SE και δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο της,ειναι γιατι δεν βαζει στα κινητα cybershot οπτικο ζοομ:what:.Μπορουσε να το εφαρμοσει αν οχι στο Κ800,απο το Κ850 και μετα,αντε ας πουμε οχι σε ολα τα μοντελα.Ενα κινητο σαν το C905 δεν επιτρεπεται να μην εχει μια τετοια βασικη λειτουργεια.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση : Εχετε βγαλει καποια συμπερασματα για την αποδοση της μπαταριας ?

 

 

Υπο φυσιολογικες συνθηκες η συσκευη δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα απο τον μεσο ορο μιας Α200 συσκευης αφου αν εξαιρεσεις την καμερα η συσκευη παιζει με το ιδιο hardware που παζει ενα Κ850 ή ενα W910 .

Σε καθημερινη χρηση για το λιγο που το χρησιμοποιησα ηταν ικανοποιητικο , μιλησα περιπου μια ωρα σε μια μερα , εστειλα 10 μηνυματα αλλα και 30 MMS και εχασε κατι περισσοτερο απο το μισο μιας πληρης φορτισης . Σαν αποτελεσμα για τα δικα μου δεδομενα δεν ειναι ασχημο...

 

Οταν φυσικα χρησιμοποιησεις την καμερα της συσκευης και ειδικα με το φλας της , η μπαταρια οπως και στην περιπτωση του Κ850 , "αδειαζει" εντπωσιακα γρηγορα .

 

Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι η καταναλωση οταν το wi-fi της συσκευης ειναι ενεργο ακομα και αν δεν ειναι συνδεδεμενη σε καποιο δικτυο . Η συσκευη κανει συνεχως αναζητηση για διαθεσιμα δικτυα , με αποτελεσμα μιση περιπου φορτιση της να κρατησει λιγοτερο απο 10 ωρες και εγω το μονο που ειχα κανει ηταν να ειμαι εκτος σπιτιου και του δικτυου μου στο οποιο συνδεεται αυτοματα , και το ειχα ξεχασει απλα ανοιχτο :blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπο φυσιολογικες συνθηκες η συσκευη δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα απο τον μεσο ορο μιας Α200 συσκευης αφου αν εξαιρεσεις την καμερα η συσκευη παιζει με το ιδιο hardware που παζει ενα Κ850 ή ενα W910 .

Σε καθημερινη χρηση για το λιγο που το χρησιμοποιησα ηταν ικανοποιητικο , μιλησα περιπου μια ωρα σε μια μερα , εστειλα 10 μηνυματα αλλα και 30 MMS και εχασε κατι περισσοτερο απο το μισο μιας πληρης φορτισης . Σαν αποτελεσμα για τα δικα μου δεδομενα δεν ειναι ασχημο...

 

Οταν φυσικα χρησιμοποιησεις την καμερα της συσκευης και ειδικα με το φλας της , η μπαταρια οπως και στην περιπτωση του Κ850 , "αδειαζει" εντπωσιακα γρηγορα .

 

Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι η καταναλωση οταν το wi-fi της συσκευης ειναι ενεργο ακομα και αν δεν ειναι συνδεδεμενη σε καποιο δικτυο . Η συσκευη κανει συνεχως αναζητηση για διαθεσιμα δικτυα , με αποτελεσμα μιση περιπου φορτιση της να κρατησει λιγοτερο απο 10 ωρες και εγω το μονο που ειχα κανει ηταν να ειμαι εκτος σπιτιου και του δικτυου μου στο οποιο συνδεεται αυτοματα , και το ειχα ξεχασει απλα ανοιχτο :blink::worry:

 

ελπιζω μονο να μην τραβαει τις χαλια φωτογραφιες που βγαζει το κ850...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην τραβαει τις χαλια φωτογραφιες που βγαζει το κ850...

 

Sample here:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2429764#post2429764

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω,αλλα δν θα παρω...πολυς θορυβος ρε παιδι μου στις φωτο...ξεκουφαθηκα!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για μείωση θορύβου(π.χ. ACDSee),φευγει αυτή η έντονη κουκκίδα και η φωτογραφία γίνεται πολύ καθαρή!Το φλας θα το χαρακτηρίζατε πιο ισχυρό απ'του Κ850 ή το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις τι σαρ θα εχει......

αυτος π το ειχε παρει μηπως το ειχε τσεκαρει με ενδοιαφερει πολυ....

ευχαριστω

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,αλλα δν θα παρω...πολυς θορυβος ρε παιδι μου στις φωτο...ξεκουφαθηκα!!:lol::lol:

 

Ε, εντάξει, για κινητό δεν είναι και άσχημες.

 

Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για μείωση θορύβου(π.χ. ACDSee),φευγει αυτή η έντονη κουκκίδα και η φωτογραφία γίνεται πολύ καθαρή!Το φλας θα το χαρακτηρίζατε πιο ισχυρό απ'του Κ850 ή το ίδιο;

 

Αν είναι να κάνουμε όλη αυτή την ιστορία για να τραβάμε φωτογραφίες με ένα κινητό, τότε κατά την γνώμη μου φτάνουμε στην υπερβολή. Όσον αφορά το φλας, στα ίδια επίπεδα νομίζω ότι είναι.

 

ρε παιδια ξερει κανεις τι σαρ θα εχει......

αυτος π το ειχε παρει μηπως το ειχε τσεκαρει με ενδοιαφερει πολυ....

ευχαριστω

 

Όχι δεν ξέρουμε. Το SAR ανακοινώνεται πάντα με την κυκλοφορία του κάθε μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξέρουμε. Το SAR ανακοινώνεται πάντα με την κυκλοφορία του κάθε μοντέλου.

 

 

ναι αλλα,καποιος τυχερος το ειχε παρει στα χερια του και μας ελεγε εντυπωσεις...ελεγα μηπως ειχε τσεκαρει και το σαρ??

 

ποτε τελικα θα μας ερθει ελλαδα?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

 

 

ναι αλλα,καποιος τυχερος το ειχε παρει στα χερια του και μας ελεγε εντυπωσεις...ελεγα μηπως ειχε τσεκαρει και το σαρ??

 

ποτε τελικα θα μας ερθει ελλαδα?

 

Ο ένας «τυχερός» είμαι εγώ. Που να τσεκάρω το SAR;

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας «τυχερός» είμαι εγώ. Που να τσεκάρω το SAR;

 

 

στο βιβλιαρακι?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βιβλιαράκι; Έχεις διαβάσει καθόλου το θέμα ή νομίζεις ότι το αγοράσαμε;

 

 

Συγκεντρωσουουουουου...... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βιβλιαράκι; Έχεις διαβάσει καθόλου το θέμα ή νομίζεις ότι το αγοράσαμε;

 

 

ενοοω ,οταν πηρες το κινητο μεσα στο κουτι μαζι με τις οδηγιες και αυτα υπαρχει και ενα βιβλιαρι σχετικο με το σαρ....

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητο δεν εχει βγει στην αγορα του εξωτερικου κ απλα δεν εχει κυκλοφορησει στην ελλαδα ακομα κ το φερε απεξω.ειναι συσκευη λιγο πριν το τελικο σταδιο παραγωγης οποτε ουτε κουτι υπαρχει ουτε τιποτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρωσουουουουου...... :ninja:

 

Το γράφει δίπλα στις οδηγίες για το πως να ανοίξεις τρύπα για μπροστινή κάμερα :lol::lol::lol:

 

(Δεν άντεξα :p)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητο δεν εχει βγει στην αγορα του εξωτερικου κ απλα δεν εχει κυκλοφορησει στην ελλαδα ακομα κ το φερε απεξω.ειναι συσκευη λιγο πριν το τελικο σταδιο παραγωγης οποτε ουτε κουτι υπαρχει ουτε τιποτα.

 

ok ,pao paso

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Υπο φυσιολογικες συνθηκες η συσκευη δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα απο τον μεσο ορο μιας Α200 συσκευης αφου αν εξαιρεσεις την καμερα η συσκευη παιζει με το ιδιο hardware που παζει ενα Κ850 ή ενα W910 .

Σε καθημερινη χρηση για το λιγο που το χρησιμοποιησα ηταν ικανοποιητικο , μιλησα περιπου μια ωρα σε μια μερα , εστειλα 10 μηνυματα αλλα και 30 MMS και εχασε κατι περισσοτερο απο το μισο μιας πληρης φορτισης . Σαν αποτελεσμα για τα δικα μου δεδομενα δεν ειναι ασχημο...

 

Οταν φυσικα χρησιμοποιησεις την καμερα της συσκευης και ειδικα με το φλας της , η μπαταρια οπως και στην περιπτωση του Κ850 , "αδειαζει" εντπωσιακα γρηγορα .

 

Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι η καταναλωση οταν το wi-fi της συσκευης ειναι ενεργο ακομα και αν δεν ειναι συνδεδεμενη σε καποιο δικτυο . Η συσκευη κανει συνεχως αναζητηση για διαθεσιμα δικτυα , με αποτελεσμα μιση περιπου φορτιση της να κρατησει λιγοτερο απο 10 ωρες και εγω το μονο που ειχα κανει ηταν να ειμαι εκτος σπιτιου και του δικτυου μου στο οποιο συνδεεται αυτοματα , και το ειχα ξεχασει απλα ανοιχτο :blink::worry:

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες .

 

Τα πληκτρα του slide (0-9,#,*) κατα ποσο ευχρηστα ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...