Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τωρα το ειδα το κινητακι και εχω παθει

πλακα.ποτε θα το δουμε ελλαδα περιπου??:)

οσο για τις φοτο καλες ειναι.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τωρα το ειδα το κινητακι και εχω παθει

πλακα.... ποτε θα το δουμε ελλαδα περιπου...???

 

Λογικά το περιμένουμε, μέσα - τέλη Οκτώβρη... :)

Link to comment
Share on other sites

στην Ιαπωνια κυκλοφορουν τα Bravia κινητα τα οποια νομιζω εχουν 16.000.000 χρωματα.

 

Υ.Γ. αν κανω λαθος διορθωστε με ;)

 

Όχι,είσαι απόλυτα σωστός! :) Αν και δεν ξέρω τα Ιαπωνικά μοντέλα τι αυτονομία έχουν λόγω αυτών των οθονών!

 

Γενικά πάντως,να ξέρετε ότι η SE έχει κατοχυρωμένη πατέντα για την κατασκευή οθονών όπως των Κ850,W910 κλπ,τα οποια έχουν 262.144 χρώματα και η απόδοσή τους συγκαταλέγεται στις κορυφάίες της αγοράς!Οπότε...πετυχαίνουν μ'αυτόν τον τρόπο και μείωση του κόστους του τηλεφωνου και λιγότερα έξοδα στο R & D(αν και το know-how για την κατασκευή Bravia οθόνης το έχουν,οπότε μάλλον άκυρο αυτο που είπα) και σαφώς πετυχαίνουν και άριστη απόδοση!Αν και κατά την άποψή μου,οι διαφορές των 16.000.000 χρωμάτων είναι αρκετά ορατές... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ξεκινησει απο τα 500 ευρω .

 

η τιμολογηση του Κ850 δεν ειναι ενθαρυντικη και σκεφτομαι τι θα γινει στη περιπτωση τετοιας καμερα , wifi , 2.4" οθονης , τελος παντων , ας ελπισουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος,τι ειναι τα 500 ευρω για να λεμε κ μακαρι?Εχει ξεφτυλιστει το θεμα,μας μαθαινουν να τα σκαμε κ λεμε κ ευχαριστω!Ετσι οπως εχουν γινει τα κινητα,τοσο αναλωσιμα κ αναξιοπιστα,που μια ζημια σου παθαινει κ τοχεις κ 2-3 μηνες στην καλη μας την omnitech(τυχαιο παραδειγμα) κ που πανω απο 1 χρονο δε κραταει,ειναι παρα πολλα τα 500 ευρω!Να πω οτι ξεκιναει στα 500 κ πεφτει μετα απο λιγο στα 300 οκ,αλλα για να παει 300 περναει χρονος,κ αυτο ειναι καταντια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα - καταναλωτικες μανιες θα επρεπε πραγματι να ανησυχει .

Απο εκει και περα κανενας δεν αναγκαζεται να παρει νεα συσκευη .

 

Εγω αναφερθηκα στα στανταρ της SE στη τιμολογηση νεων συσκευων βασει των συνατοτητων που εχει αυτο το μοντελο .

Link to comment
Share on other sites

κ ομως αναγκαζεται.Οι συσκευες τις τελευταιας 4ετιας αντεχουν πολυ λιγοτερο αποτι οι πολυ παλιες,κ ισως ειναι λογικο με τοσα που διαθετουν. Θα μου πεις,οκ αντε παρε ενα κινητο με 100 ευρω,να μην εχει τπτ. Ομως εκει ειναι η διαφορα,οτι οταν το κοστος τους ειναι ελαχιστο,ενα πολυ απλο κινητο θαπρεπε να κανει τα μισα αποσα κανει σημερα,κ αυτα τα μοντελα,τα πανακριβα,θαπρεπε να ξεκινουν αρκετα πιο χαμηλα ή τελος παντων να πεφτει η τιμη πολυ γρηγορα,κ με δεδομενο οτι οι επιδοτησεις εχουν ξεφτυλιστει..

Βεβαια ολα ειναι προσφορας κ ζητησης,αλλιως το νερο θα αξιζε οσο ο χρυσος,κ ο χρυσος οσο το νερο,αλλα ετσι λειτουργει η οικονομια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα 8 ΜΡ δεν μου λενε κατι..ετσι λεγαμε και για το Κ850 πριν κανα χρονο και ειδαμε ολοι τι πατατα βγηκε...Οποτε ασ κραταμε μικρο καλαθι..
Link to comment
Share on other sites

Τα 8 ΜΡ δεν μου λενε κατι..ετσι λεγαμε και για το Κ850 πριν κανα χρονο και ειδαμε ολοι τι πατατα βγηκε...Οποτε ασ κραταμε μικρο καλαθι..

Γιατι βγηκε πατατα????

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους δεν άρεσε,σε άλλους πάλι δεν παρουσίασε πρόβλημα!Ο καθένας με τις εμπειρίες του!Οπότε και γω,στην προκειμένη περίπτωση θα έκανα την ίδια ερώτηση! ;)

 

Οι φωτό στο PhoneArena.com είναι απλά καταπληκτικές,ιδίως της ημέρας!Απουσιάζει παντελώς ο θόρυβος και η λεπτομέρεια εξαιρετική! :D Τα χρώματα ικανοποιητικά!

 

Οι φωτό τραβήχτηκαν με το λογισμικο R1BA001!

Όλες οι προηγούμενες φωτό ήταν με λογισμικά της σειράς R1AA0......

 

Τελικά,αν έχουν κέφια οι προγραμματιστές μπορούν να βελτιώσουν απίστευτα την απόδοση σε θέματα χρωμάτων,αντιθεσης,οξύτητας κλπ!Μπράβο στο ιαπωνικό team!Ξαναδημιούργησε ένα S700! :)

Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι πανεμορφο κι επιτελους ενα πραγματικα σοβαρο κινητο απο την se μετα το k800 που ειχε παρουσιασει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει GPS(πραγματικό)και επιπλέον μπορεί να συνδεθεί και με A-GPS με κεραίες κινητής τηλεφωνίας όταν δεν μπορεί να λειτουργήσει το κανονικο GPS!

 

Και επίσης,έχει και Wi-Fi b/g και υποστήριξη της DLNA τεχνολογίας του Wi-Fi.

 

Γενικά,πολύ καλό από τεχνολογίες συνδεσιμότητας(αν και προσωπικά θα ήθελα και HSUPA τεχνολογία για να ολοκληρωθεί το πακέτο)

Link to comment
Share on other sites

Τα γερά της χαρτιά για φέτος είναι το C905(στην κατηγορία της φωτογραφίας),το Χ1 στην κατηγορία των multimedia pdas και ένα Walkman κινητό που θα το παρουσιάσει σε μερικές βδομάδες και θα έχει 16 GB μνήμη και τεράστια οθόνη αφής!Αυτα προς το παρόν για φέτος όσον αφορά τα δυνατά χαρτιά! :)

 

Όσον αφορά το C905 όντως είναι δυνατό χαρτί,δεδομένου ότι σε κινητά με κλειστό λειτουργικό πρώτη φορά συναντάμε αυτές τις δυνατότητες,κάτι που δείχνει ότι η πλατφόρμα της SE(για κλειστό λειτουργικό)είναι πανίσχυρη από δυνατότητες....Μην ξεχνάμε και το Capuchin(συνδυασμός της Java με το Adobe Flash Lite),που θα δώσει νέα ώθηση στις εφαρμογές Java και στα ίδια τα τηλέφωνα που θα το υποστηρίζουν!Απλά μπράβο στο ιαπωνικό team!

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να βγαλει κατι δυνατο,δεν την επαιρνε αλλο,ειχε σαρωσει με το k800 k750 κυριως για τις καλες φωτογραφιες που τραβουσαν ομως μετα επαναπαυτηκαν για τα καλα,κατι που την εκαναν κι εμεινε πισω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος,δεν επαναπαύτηκε η εταιρία..Απλά το Κ850 σχεδιάστηκε μόνο από το σουηδικο team και όχι από το ιαπωνικό και αυτό τα λέει όλα...Αν και προσωπικά ικανοποιημένος είμαι από το Κ850...Απλά,είναι άλλη η φιλοσοφία των Σουηδών σε κάποια θέματα...Και αυτό δεν άρεσε σε πολλούς!
Link to comment
Share on other sites

Τα γερά της χαρτιά για φέτος είναι το C905(στην κατηγορία της φωτογραφίας),το Χ1 στην κατηγορία των multimedia pdas και ένα Walkman κινητό που θα το παρουσιάσει σε μερικές βδομάδες και θα έχει 16 GB μνήμη και τεράστια οθόνη αφής!Αυτα προς το παρόν για φέτος όσον αφορά τα δυνατά χαρτιά! :)

 

Όσον αφορά το C905 όντως είναι δυνατό χαρτί,δεδομένου ότι σε κινητά με κλειστό λειτουργικό πρώτη φορά συναντάμε αυτές τις δυνατότητες,κάτι που δείχνει ότι η πλατφόρμα της SE(για κλειστό λειτουργικό)είναι πανίσχυρη από δυνατότητες....Μην ξεχνάμε και το Capuchin(συνδυασμός της Java με το Adobe Flash Lite),που θα δώσει νέα ώθηση στις εφαρμογές Java και στα ίδια τα τηλέφωνα που θα το υποστηρίζουν!Απλά μπράβο στο ιαπωνικό team!

Φιλαρακι που ειδες εσυ τις καλες φωτογραφιες;Ολο θορυβο ειναι εκτος αν δεν βλεπω καλα:O

Link to comment
Share on other sites

Της ημέρας οι φωτό έχουν θόρυβο;; :blink:

Εμένα μου φαίνονται πεντακάθαρες!Οι σκοτεινές(και συγκεκριμένα αυτή χωρίς φλας)έχουν θορυβο,ναι!Αλλά της ημέρας;;Μιλάω πάντα συγκριτικά με κάμερες κινητών,όχι με αυτές των ψηφιακών!Και δε νομίζω πως υπαρχει κάμερα τηλεφώνου που να έχει σε φωτό ημέρας λιγότερο θόρυβο απ'αυτόν τον ελάχιστο του C905...Eκτός αν κάποιος θέλει να ποστάρει δείγμα και αν έχει λιγότερο θόρυβο τότε του βγάζω το καπέλο... :rolleyes: Άποψή μου είναι πως είναι πεντακάθαρες και έχουν πολύ υψηλή ευκρίνεια και λεπτομέρεια!

Link to comment
Share on other sites

Έχει GPS(πραγματικό)και επιπλέον μπορεί να συνδεθεί και με A-GPS με κεραίες κινητής τηλεφωνίας όταν δεν μπορεί να λειτουργήσει το κανονικο GPS!

 

Και επίσης,έχει και Wi-Fi b/g και υποστήριξη της DLNA τεχνολογίας του Wi-Fi.

 

Γενικά,πολύ καλό από τεχνολογίες συνδεσιμότητας(αν και προσωπικά θα ήθελα και HSUPA τεχνολογία για να ολοκληρωθεί το πακέτο)

 

Πάντως το GPS δεν πρέπει καν να το υπολογίζουμε μια που είναι και κλειστο λειτουργικό (κατα συνέπεια χάρτες δεν μπορείς να εγκαταστήσεις όπως σε Symbian κινητά κλπ. πχ. Ν96,Ν78,Ν82....) και απ΄ότι είδα και στο C702 ενός φίλου μετά από εντατική ενασχόληση για ώρες το GoogleMaps και το Wayfinder 7 που ήταν εγκατεστημένα out of the box, δουλεύουν ναι μεν με το ενσωματωμένο GPS και Α-GPS αλλά μετά μόνο GPRS για κατέβασμα αρχείων χάρτη(πολλά kb,και μετά μαζεύονται MB......:mad:),για πλοήγηση ούτε λόγος-απαιτεί γενναιοδωρία μεγάλη στο GPRS dataplan λοιπόν ή όλη διαδικασία και πραγματικά δεν αξίζει αν έχεις δει Symbian ή Windows Mobile να συμβιβαστείς με μια μετριότατη εφαρμογή GPS.

Το μόνο που δέχομαι ως καλό στην συνδεσιμότητα του είναι το WiFi (αν είναι και κάλης απόδοσης βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το GPS δεν πρέπει καν να το υπολογίζουμε μια που είναι και κλειστο λειτουργικό (κατα συνέπεια χάρτες δεν μπορείς να εγκαταστήσεις όπως σε Symbian κινητά κλπ. πχ. Ν96,Ν78,Ν82....) και απ΄ότι είδα και στο C702 ενός φίλου μετά από εντατική ενασχόληση για ώρες το GoogleMaps και το Wayfinder 7 που ήταν εγκατεστημένα out of the box, δουλεύουν ναι μεν με το ενσωματωμένο GPS και Α-GPS αλλά μετά μόνο GPRS για κατέβασμα αρχείων χάρτη(πολλά kb,και μετά μαζεύονται MB......:mad:),για πλοήγηση ούτε λόγος-απαιτεί γενναιοδωρία μεγάλη στο GPRS dataplan λοιπόν ή όλη διαδικασία και πραγματικά δεν αξίζει αν έχεις δει Symbian ή Windows Mobile να συμβιβαστείς με μια μετριότατη εφαρμογή GPS.

Το μόνο που δέχομαι ως καλό στην συνδεσιμότητα του είναι το WiFi (αν είναι και κάλης απόδοσης βέβαια).

 

σωστος...εκτος κι αν βγει σε java προγραμμα πλοηγησης πραγμα αδυνατο γιατι νομιζω η java δεν μπορει να φτασει σε τετοιες δυνατοτητες...αρα το βαλανε το gps για τα ματια του κοσμου,αφου δεν θα μπορουμε να κανουμε πλοηγηση???:(:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα ειναι ενα απ τα χειροτερα cybershot τησ εταιρειασ...

 

Εγω θα ελεγα γενικοτερα ενα απο τα χειροτερα μοντελα που εχει βγαλει ποτε η sony...και εχω χειριστει αρκετα..απο τ68 μεχρι το κ850 τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μπορώ να πω ένα απ’τα καλύτερα διότι δε μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα στο hardware και πέραν του ενός BROD πριν κάτι μήνες που το διόρθωσα άμεσα με φλασάρισμα μέσω kulan-kendi δεν έχει εμφανίσει απ’τον Οκτώβρη κάποιο πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...