Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας...Ειχα ενα προβλημα με την καμερα στο τηλεφωνο... ενα μαυρακι... ε το πηγα στην Νοκια κηφησιας το αφησα δυο τρεις εβδομαδες και το πηρα καλα μετα...(υποτιθετε πως το εστειλαν εξωτερικο...αλλα εγω πηρα χαρτια απο την Αρβαντο). Απο τοτε και μετα δεν ακουγομαι καλα στο μικροφωνο!!! το πηρα χαμπαρι πριν λιγες μερες... ειδα σημα φουλ ολα καλα.... ποτε δεν χρειαστηκε να φωναζω για να με ακουν... τωρα πρωτα με ακουν οι απεναντι κ μετα ο συνομιλιτης μου... ελεος δηλαδη με την νοκια... τι να κανω τωρα? να τους πω και αν πουν να το αφησω παλι καμια δυο-τρεις εβδομαδες θα μεινω παλι χωρις κινητο?? κανενα κινητο παρομοιο δεν δινουν? :/

Ευχαριστω που με ακουσατε... ;)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας...Ειχα ενα προβλημα με την καμερα στο τηλεφωνο... ενα μαυρακι... ε το πηγα στην Νοκια κηφησιας το αφησα δυο τρεις εβδομαδες και το πηρα καλα μετα...(υποτιθετε πως το εστειλαν εξωτερικο...αλλα εγω πηρα χαρτια απο την Αρβαντο). Απο τοτε και μετα δεν ακουγομαι καλα στο μικροφωνο!!! το πηρα χαμπαρι πριν λιγες μερες... ειδα σημα φουλ ολα καλα.... ποτε δεν χρειαστηκε να φωναζω για να με ακουν... τωρα πρωτα με ακουν οι απεναντι κ μετα ο συνομιλιτης μου... ελεος δηλαδη με την νοκια... τι να κανω τωρα? να τους πω και αν πουν να το αφησω παλι καμια δυο-τρεις εβδομαδες θα μεινω παλι χωρις κινητο?? κανενα κινητο παρομοιο δεν δινουν? :/

Ευχαριστω που με ακουσατε... ;)

 

Πήγαινε στη ΝΟΚΙΑ στην Κατεχάκη. Γρήγορο, οικονομικό και αξιόπιστο σέρβις. Και φυσικά δωρεάν αν είσαι μέσα στην εγγύηση. Δύο χρόνια τώρα βρήκα την υγειά μου εκεί. Σταμάτησα τα καντήλια. Να καταλάβεις για αλλαγή ταινίας και πλήκτρου κλειδώματος συσκευής(που ήθελε άνοιγμα και λύσιμο) 5 ώρες και το πήρα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω update λογισμικού απ"ευθείας από το κινητό με wifi, χωρίς την χρήση υπολογιστή??
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω update λογισμικού απ"ευθείας από το κινητό με wifi, χωρίς την χρήση υπολογιστή??

 

Δεν μπορείς χωρίς την χρήση υπολογιστή. Οποιαδήποτε αναβάθμιση, firmware ή και χαρτών, χρειάζεται σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή, μέσω usb ή bluetoth. Με bluetooth αργεί πολύ η μεταφορά δεομένων.

Πηγαίνοντας στο ΝΟΚΙΑ.com μέσω κινητού>μέσω wifi, η απάντηση που παίρνεις είναι ότι update κάνεις μέσω Nοκια Software Updator. Ε, αυτό μόνο στο pc κατεβαίνει και κάνεις την δουλειά σου

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς χωρίς την χρήση υπολογιστή. Οποιαδήποτε αναβάθμιση, firmware ή και χαρτών, χρειάζεται σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή, μέσω usb ή bluetoth. Με bluetooth αργεί πολύ η μεταφορά δεομένων.

Πηγαίνοντας στο ΝΟΚΙΑ.com μέσω κινητού>μέσω wifi, η απάντηση που παίρνεις είναι ότι update κάνεις μέσω Nοκια Software Updator. Ε, αυτό μόνο στο pc κατεβαίνει και κάνεις την δουλειά σου

 

το ειδα αυτο που λες με το site της νοκια, αλλα αν δεν κανω λαθος στο e52 που ειχα γινοταν και απ"ευθειας. Ευχαριστω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

το ειδα αυτο που λες με το site της νοκια, αλλα αν δεν κανω λαθος στο e52 που ειχα γινοταν και απ"ευθειας. Ευχαριστω πάντως!

 

Αυτή η δυνατότητα υπάρχει για τις συσκευές S60 3rd Edition, Feature Pack 2 όπως είναι το e52,ενώ το e66 είναι Feature Pack 1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δυνατότητα υπάρχει για τις συσκευές S60 3rd Edition, Feature Pack 2 όπως είναι το e52,ενώ το e66 είναι Feature Pack 1.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση, δεν εχω ιδεα τι ειναι τα 2 πακετα που ανεφερες αλλα για να το λες..

Και επανερχομαι σε αυτο που με ποναει με την συσκευη αυτη..

Το αγορασα μεταχειρισμενο απο καταστημα της ομονοιας. Οταν το πηρα διαπιστωσα πως η μπαταρια κρατουσε με το ζορι μια μερα, χωρις ιδιαιτερη χρηση. Το πηγα πισω, του το ειπα, και αυτος εβγαλε απο ενα αλλο που ειχε την μπαταρια και το αλλαξαμε.

Παλι ομως τα ιδια.. Καθε βραδυ στην πριζα με πολυ μετρια χρηση (2-3 κλησεις την ημερα)

Και σε εσας το ιδιο κραταει??

Link to comment
Share on other sites

Όταν το λειτουργούσα μου κρατούσε περίπου 1,5 με 2 μέρες αλλά δεν του έκανα και την πολύ βαριά χρήση. Γενικά όμως έχει ένα θέμα με την μπαταρία του το συγκεκριμένο κινητό, το έχουν αναφέρει πολλοί χρήστες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πρόβλημα με την μπαταρία του. Να φανταστείς δύο Ν81 που έχω ένα στα 2γιγα και ένα 8ΓΙΓΑ, άλλαξα μπαταρία με imitation.Απο 1000mAh που είχαν μαμίσια έβαλα 850 και υπάρχει μια διαφορά στην διάρκεια απο 4-5 μέρες στις 4-4,5. Λογικό. Στο Ε66 δοκίμασα μια 850 και κρατάει το ίδιο με την μαμίσια. Μάλλον πρέπει να έχει π΄ροβλημα διαχείρησης ενέργειας το μοντέλο. Και μια παρέα που ξέρω και το πήραν όλοι εταιρικά, το ίδιο πρόβλημα έχουν. Πρέπει να το φορτίζουν και 2 φορές την ημέρα λόγω χρήσης

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, νεος στο φορουμ και εξίσου νέος με το nokia E66...και γενικά σε τετοιου ειδους κινητα...

 

θα ηθελα βοηθεια με το πως ενεργοποιω το gps...

 

μεχρι τωρα εχω καταφερει να κανω αναβαθμιση στο firmware, αλλα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το gps του, εχω κατεβασει τους τελευταιους χαρτες απο το ovi...

το κινητο δεν εχει καρτα μνημης, και μου την ζηταει οταν παω να ενεργοποιησω το gps αλλα μετα λεει οτι θα χρησιμοποιησει την μνημη του τηλεφωνου...???

 

ερωτησεις:

1.πρεπει να αγορασω καποια επιπροσθετη του κινητου μνημη για να εγκαταστησω εκει τους χαρτες...??? και αν ναι, ποσο κοστιζει μια καταλληλη για αυτη την χρηση μνημη...???

2.πρεπει να αγορασω καποιο προγραμμα πλοηγησης π.χ garmin (δεν ξερω αν ισχυει στα κινητα οτι και στο απλά gps)

3. θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το gps του E66, όπως οποιοδήποτε άλλο απλό gps...?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...!!!

Link to comment
Share on other sites

To E66 μπορει να χρησιμοποιηθει ως ενα κανονικο GPS οπως ολα τα ολα.

Το Ovi Maps που εχει ειναι και δωρεαν οποτε ολα μια χαρα..

 

οσο για τις λεπτομερειες χρησης του GPS... δεν εχεις βιβλιαρακι? ριξε μια ματια εκει. Τα αναλυει ολα.

 

Και αν δεν εχεις (η το εχεις πεταξει) κατεβασε το στα ελληνικα απο το site της Νοκια.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το εχω καταιβασει αλλα δεν εχω καταφερει να το ενεργοποιησω...

εχω καταιβασει τους χαρτες απο το ovi, αλλα οταν παω να το ενεργοποιησω μου βγαζει ενα μυνημα που λεει οτι δεν εχει καρτα μνημης και οτι ειναι απαραιτητο για να χρησιμοποιησω το gps, αρα χρειαζεται να αγορασω καρτα ή μπορω και χωρις καρτα...???

αν χριεαζομαι καρτα ποσο κοστιζει...???

συγνωμη αν κουραζω αλλα δεν εχω την παραμικρη ιδεα για την χρηση αυτων των κινητων...

Link to comment
Share on other sites

Xρειαζεται καρτα μνημης γιατι πρφανως λογω μεγεθους εκει πρεπει να εγκατασταθει το OVI MAPS.

 

Παρε μια καρτα μνημης στα 4GB και θα εισαι αρχοντας. Γυρω στα 12-15 να κανει.

Πωλουνται παντου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Xρειαζεται καρτα μνημης γιατι πρφανως λογω μεγεθους εκει πρεπει να εγκατασταθει το OVI MAPS.

 

Παρε μια καρτα μνημης στα 4GB και θα εισαι αρχοντας. Γυρω στα 12-15 να κανει.

Πωλουνται παντου.

οκ ευχαριστω πολυ...

αλλη μια ερωτηση τι τυπου ειναι αυτη η καρτα...??? να ξερω να ψαξω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Micro SD.

 

Θα τις βρεις παντου κυριολεκτικα.

Το Ε66 υποστηριζει μεχρι 8GB καρτες.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά ευχαριστω για τις συμβουλες...!!!

 

Παρακαλω.

 

Γενικοτερα οταν θελεις να τσεκαρεις τιμες για προιοντα τεχνολογιας (ακομα και καρτες μνημης κλπ) ενα καλο και ευχρηστο site ειναι το http://www.skroutz.gr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι γενικα απο εκει τσεκαρω τιμες σχεδον για τα παντα...

αγοραζω συντομα και ελπιζω να δουλεψουν ολα οπως πρεπει...διαφορετικα εδω ειμαστε...!!! χεχεχεχε

να σαι καλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

ναι γενικα απο εκει τσεκαρω τιμες σχεδον για τα παντα...

αγοραζω συντομα και ελπιζω να δουλεψουν ολα οπως πρεπει...διαφορετικα εδω ειμαστε...!!! χεχεχεχε

να σαι καλα και παλι...

 

Ωραια λοιπον, ο,τι χρειαστεις μας λες!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους...

 

problem solved...αγόρασα μια micro sd 8gb και όλα καλά...φόρτωσα χάρτες κτλ και όλα οκ δουλεύουν κανονικά...

το μόνο πρόβλημα είναι το σήμα του gps πιάνει σχετικά δύσκολα, αλλά αυτό φαντάζομαι πρέπει να οφείλεται στο οτι είναι κινητό και gps μαζί + όλα τα αλλά...

Map loader μου λέει συνεχεία οτι δεν μπορει να εντοπίσει συσκευή αποθήκευσης, αλλά από το ovi suite μου ανανεώνει κανονικά τους χάρτες...!!!

Edited by evgenios12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλα!

 

Εχω στην κατοχη μου απο προχτες ενα nokia e66. Αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα, το κινητο το χησιμοποιω ειτε οχι στο πανω μερος (μπροστινη καμερα) υπερθερμαινεται!!! Οταν τον χρησιμοποιω δεν πιανεται!!! Επίσης οταν το φορτίζω δεν τελειώνει ποτε η φόρτιση και κραταει σε κατασταση αναμονης 4 ωρες περιπου προτου σβήσει!!!! Το κινητο ειναι καινουργιο και νομιζω οτι ειναι κατι σαν βραχκύκλωμα!!! Αντιμετωπίζει κανεις το ιδιο πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλα!

 

Εχω στην κατοχη μου απο προχτες ενα nokia e66. Αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα, το κινητο το χησιμοποιω ειτε οχι στο πανω μερος (μπροστινη καμερα) υπερθερμαινεται!!! Οταν τον χρησιμοποιω δεν πιανεται!!! Επίσης οταν το φορτίζω δεν τελειώνει ποτε η φόρτιση και κραταει σε κατασταση αναμονης 4 ωρες περιπου προτου σβήσει!!!! Το κινητο ειναι καινουργιο και νομιζω οτι ειναι κατι σαν βραχκύκλωμα!!! Αντιμετωπίζει κανεις το ιδιο πρόβλημα???

 

κάποιο chipset έχει πρόβλημα. Πήγαινε προς άμεση αντικατάσταση (DOA),το δικαιούσαι.

Δεν έχω διαβάσει ανάλογο πρόβλημα,ούτε εγώ προσωπικά έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι branded by cosmote, και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Συνδέεται συνεχώς στο wi-fi δίκτυό μου (χωρίς εντολή μου) και κάτι του έκανα και πλέον με ρωτάει συνέχεια για σύνδεση. Τί πρέπει να κάνω για να συνδέεται ΜΟΝΟ όταν του δίνω εντολή εγώ; (επειδή πιστεύω πως με το να είναι συνεχώς συνδεδεμένο με το δίκτυο καταναλώνει περισσότερο μπαταρία)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...