Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, σήμερα όπως πέρναγα στο κινητό μου κάποια αρχεία .pdf με ασκήσεις που χρειάζομαι για τις εξετάσεις :O και τις άνοιγε μια χαρά, τώρα δεν ανοίγει καθόλου το πρόγραμμα ούτε μόνο του! Τι μπορεί να έγινε; Δεν έσβησα τίποτα, απλώς "exit" πάτησα για να πάω στο επόμενο αρχείο :wacko:

Πατάω το "open" και δεν κάνει τίποτα! Δεν κινείται τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έκανα εγκατάσταση τίποτα, απλώς πέρασα τα αρχεία με bluetooth.

Επανεκκίνηση έκανα 2-3 φορές και έβγαλα και την κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,εχω παρει στη μανα μου ενα Ε66,και εχει το εξης προβλημα.1ον αδειαζει πολυ γρηγορα η μπαταρια,δλδ κραταει μιαμιση μερα χωρις να μιλαει πολυ,σιγουρα λιγοτερο απο μια ωρα,και με το 3G κλειστο.κ οσο τοψαχνω δε βρισκω κατι.

Το αλλο ομως που δε μαρεσει κ δε μπορω να καταλαβω αν φταιει το κινητο,ειναι τ πορτακι το slide up.στα ericsson που ειχα συνηθισει με το που εκλεινες το πορτακι κλειδωναν ή οταν το σηκωνες ξεκλειδωναν κ αναβε ο φωτισμος.

Εδω,οποτε θελει αναβει,δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει,τελικα ειναι ενεργο ή οχιι????απο τις ρυθμισεις δεν σου δινει κ πολλες επιλογες,μονο αν θες να απαντας τις κλησεις κ να κλεινει μετα νομιζω κ τοχω βαλει ενεργο.σε σας ετσι ειναι ή να το παω πισω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω για τον πατέρα μου το e66. Έχω 2 ερωτήσεις. Υπάρχει τρόπος να βγάλω το vodafone live απο τη συσκευή; και επίσης θέλω να αντιγράψω ένα αρχείο .jar στη κάρτα μνήμης του κινητού και να το στείλω σε ένα άλλο κινητο με bluetooth αλλά δε το βρήσκω στη συσκευή μέσα. ξέρει κανείς που το βρήσκω;;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Οι απαντήσεις και στις δύο ερωτήσεις σου βρίσκονται στο faq thς πρώτης σελίδας.

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Ανατομία του... Symbian OS

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα impreza_sti,

 

ευχαριστώ για το μηνυμα σου και συγνώμη που δε το είδα απο τη αρχή στα faq.

υπάρχει όμως το εξής πρόβλημα. το OGM JAF PKEΥ Emulator v5 δε λειτουργεί για windows 7. έψαξα για νεότερη έκδοση αλλα μάταια. υπάρχει κάποια άλλη λύση;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας... Εχω ενα προβλημα? μαλλον!

Ξαφνικα μια μερα παω να βγαλω φωτογραφια με το κινητο μου και βλεπω μια σαν κουκιδα στο φακο... στην φωτογραφια δηλαδη... Ειναι στην μεση και δεξια δεξια... Ο φακος απο εξω ειναι πεντακαθαρος!! ετσι φενεται και απο μεσα... τι λετε να φταιει?? προβληματικος φακος??? η τιποτα κολλημα στο λογισμικο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΥΣ εαν θελετε σας παραθετω φωτογραφιες με το πως ειναι ο φακος και τι φωτογραφιες βγαζει... ;)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξαφνικά, έχω πρόβλημα με την μπαταρία στο Ε66.

Αδειάζει τελείως σε λιγότερο απο μισή ημέρα.

Γίνεται με κέποιο τρόπο reset ή πέθανε;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξαφνικά, έχω πρόβλημα με την μπαταρία στο Ε66.

Αδειάζει τελείως σε λιγότερο απο μισή ημέρα.

Γίνεται με κέποιο τρόπο reset ή πέθανε;

Πέρασες καμία εφαρμογή τώρα τελευταία η οποία μένει "ανοιχτή" και καταναλώνει την μπαταρία? Είδες με κάποιο task manager τις διεργασίες που τρέχουν?

 

Για format θα ακολουθήσεις αυτά που λέει στο Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν τρέχει τίποτα, ούτε πέρασα καμία εφαρμογή.

Reset εννοούσα στην μπαταρία. Όχι στη συσκευή. Ευχαριστώ για την απάντηση, φαντάζομαι δεν υπάρχει τίποτα για την μπαταρία...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας παρατεταμένα το home button θα δείς ποιες διεργασίες τρέχουν.

 

Πόσο καιρό το έχεις; Δοκίμασες να κάνεις 2-3 πλήρης αποφορτίσεις και επαναφορτίσεις (ίσως και με το κινητό κλειστό);

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν τρέχει τίποτα, ούτε πέρασα καμία εφαρμογή.

Reset εννοούσα στην μπαταρία. Όχι στη συσκευή. Ευχαριστώ για την απάντηση, φαντάζομαι δεν υπάρχει τίποτα για την μπαταρία...

Για reset στην μπαταρία δεν υπάρχει κάτι. Μπορείς να δοκιμάσεις format στην συσκευή σου και να κοιτάξεις αν συνεχίζεται η τόσο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε τόσο μικρό διάστημα. Αν δεν θες να μπεις στην διαδικασία format+στήσιμο τότε μπορείς απλά να πας σε κάποιο nokia store και να ελέγξουν την μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας παρατεταμένα το home button θα δείς ποιες διεργασίες τρέχουν.

 

Πόσο καιρό το έχεις; Δοκίμασες να κάνεις 2-3 πλήρης αποφορτίσεις και επαναφορτίσεις (ίσως και με το κινητό κλειστό);

Για τις διεργασίες το ξέρω, δεν τρέχει τίποτα.

 

Για reset στην μπαταρία δεν υπάρχει κάτι. Μπορείς να δοκιμάσεις format στην συσκευή σου και να κοιτάξεις αν συνεχίζεται η τόσο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε τόσο μικρό διάστημα. Αν δεν θες να μπεις στην διαδικασία format+στήσιμο τότε μπορείς απλά να πας σε κάποιο nokia store και να ελέγξουν την μπαταρία.

Κατ' αρχήν αυτά θα κάνω, ευχαριστώ. Προφανώς, να κάνω και update λογισμικού..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν αυτά θα κάνω, ευχαριστώ. Προφανώς, να κάνω και update λογισμικού..

Αν δεν έχει κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση firmware, τότε αντί για format κάνε αναβάθμιση αφού έτσι κι αλλιώς θα χαθούν όλα με την αναβάθμιση. Για καλό και για κακό κάνε και στην κάρτα ένα format, δεν έχεις να χάσεις κάτι. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στα πολυμέσα έχει εφαρμογές facebook, myspace & youtube, γίνεται να το ρυθμίσω να μπαίνει μέσω wlan και όχι μέσω δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομιζω ναι γινεται απο τις ρυθμισεις των προγραμματων.... ;)

 

 

Ρε σεις παιδιά...έβαλα σε ένα 5800 το προφίλ εκτός σύνδεσης, μετά πηγα και άνοιξα το ραδιόφωνο και άνοιξε! Έπαιξε!! Το θέλω τόσο καιρό και σε κάποια αλλά κινητά... (Ν91 πριν)

Τώρα στο Ε66 γιατί κάτι τέτοιο δεν γίνεται? Είμαι στην 200 κάτι αναβάθμιση...αν του βάλω την νέα θα έχει αυτην την δυνατότητα? (να παίζει ράδιο σε εκτός σύνδεσης..)..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματακι!!! βαζω να κανω αναβαθμιση και μου λεει πως δεν υπαρχει πιο νεα... εχω την 200.21.118 σε nokia E66 (RM-343)...

Παιζει τιποτα με τα product codes??

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματακι!!! βαζω να κανω αναβαθμιση και μου λεει πως δεν υπαρχει πιο νεα... εχω την 200.21.118 σε nokia E66 (RM-343)...

Παιζει τιποτα με τα product codes??

Ευχαριστω :)

To site της Nokia http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update/can-i-update για τα Ελληνικά product code 0557962 (Grey steel) / 0558479 (White steel) δίνει ως τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση ν400.21.013. Εσύ έχεις κοιτάξει ποιο από τα 2 έχεις?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To site της Nokia http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update/can-i-update για τα Ελληνικά product code 0557962 (Grey steel) / 0558479 (White steel) δίνει ως τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση ν400.21.013. Εσύ έχεις κοιτάξει ποιο από τα 2 έχεις?

 

Η πλακα ειναι οτι το ιδιο νουμερο μου το ζητησαν και στο τηλεφωνο που τους πηρα... και ξερετε τι μου ειπαν? η 100.χ.χ ειναι η τελευταια... τους μα πως? αφου εχω την 200.χ.χ.. :O:X

Γραφει το εξης νουμερο: 0573835. Τι υπαρχει για αυτο? *

Μηπως να εκανα ενα απλο φορματ και τελος? (αλλα πως γινεται? :shifty: edit:το βρηκα)

Ευχαριστω :)

 

* βρηκα τι υπαρχει...

Latest available software for  Nokia E66, product code 0573835
Version:  102.07.81

αλλα πως εγω εχω την 200.21.118?

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει την εφαρμογή bestalarms και είχα βάλει να χτυπάει παρασκευή 8.15 παρόλο που έβγαλα την εφαρμογή ακόμα συνεχίζει να χτυπάει πως μπορώ να το ακυρώσω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω και αλλη μια ερωτηση αν ξερει καποιος. αλλαξα sim (πριν ειχα wind τωρα cosmote) και δεν μπορω με τιποτα να κανω να δουλεψει το gps. ουτε με το nokia maps ουτε με το garmin? καμια ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω και αλλη μια ερωτηση αν ξερει καποιος. αλλαξα sim (πριν ειχα wind τωρα cosmote) και δεν μπορω με τιποτα να κανω να δουλεψει το gps. ουτε με το nokia maps ουτε με το garmin? καμια ιδεα.

 

Τι μήνυμα σου βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

κατοχος κ εγω του Ε66 εδω και 2 ημέρες κ προσπαθω να βρω τα εξης

 

α)αν υπαρχει δυνατότηα με το που ανοιγει το κινητο να είναι ηδη κλειδωμένο το μενου

 

β)για να εχω ενημερωση αν εχω καινουργια μαιλ στη δουλεια τι ρυθμισεις πρεπει να κανω

 

ευχαριστώ πολυ

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα σου βγάζει;

 

ψαχνει να βρει τους δορυφορους. το αφησα καμια ωρα σε εξωτερικο ανοιχτο χωρο αλλα τιποτα. επιπλεον παρατηρησα οτι με το που παω να μπω στις επιλογες για το διαδικτιο (στις επιλογες του gps) με πεταει εξω. μηπως θελει καμια επαναφορα σε προηγουμενη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...