Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ένα search που έκανα σε τυχαίες σελίδες στο τοπικ νομίζω πως αν γίνει αλλαγή του μενού σε Nokia Shop δεν χάνω εγγύηση. Κατάλαβα σωστά ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς αλλαγή του μενού.

Θέλεις να ξεφορτωθείς το Vodafone Live;

Αν ναι, τότε σε περίπτωση που δεχθούν να σου κάνουν αναβάθμιση σε Nokia Shop, όχι δεν χάνεις καμιά εγγύηση.

Αν το κάνεις μόνος σου θα τη χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ναι ναι,να ξεφορτωθώ το VF.

Άρα σωστά κατάλαβα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

 

Όλα οκ τελικά, πήγα σε κατάστημα της Νοκια και η εγχείρηση πέτυχε! :)

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ τελικά, πήγα σε κατάστημα της Νοκια και η εγχείρηση πέτυχε! :)

 

πληρωσες κατι η στο κανανε δωρεαν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πληρωσες κατι η στο κανανε δωρεαν?

 

Πλήρωσα ναι,16 ευρώ!

Τους ρώτησα αν υπάρχει θέμα με την εγγύηση και μου είπε πως όσων αφορά την Νοκια,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

 

 

Το λαμπάκι που αναβοσβήνει στο πολυπλήκτρο μπορεί να απενεργοποιηθεί ? Έψαξα στο μενού αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό όπως το Ν79.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα ναι,16 ευρώ!

Τους ρώτησα αν υπάρχει θέμα με την εγγύηση και μου είπε πως όσων αφορά την Νοκια,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

 

 

Το λαμπάκι που αναβοσβήνει στο πολυπλήκτρο μπορεί να απενεργοποιηθεί ? Έψαξα στο μενού αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό όπως το Ν79.

μενου-εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωτισμος αναγγελιας.

αυτο για μυνηματα κ αλλα

αν δεν εχεις τιποτε και αναβει πανε

προφιλ-γενικο-διαμορφωση-λυχνια σταδ.αναμ. και βαλε οχι

 

κυριοι μια βοηθεια-ενω εβγαλα το VF κ εκανα κανονικα αναβαθμιση οταν το ανοιγω προσπαθει να κανει κατι;εγκατασταση κ μετα μου λει οτι δεν μπορει απο την καρτα,στην διαχειρηση δεν βλεπω κατι που να μην εχει γινει εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα φορματ στην καρτα μνημης

φαντάζομαι μετα περνάω ξανα οτι εφαρμογες ειχα;

οποτε μηπως κ ενα φορματ στο τηλεφωνο ;

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι μετα περνάω ξανα οτι εφαρμογες ειχα;

οποτε μηπως κ ενα φορματ στο τηλεφωνο ;

 

ναι θα χαθουν ολα. κενα και το τηλεφωνο θα καθαρισει απο πολλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μενου-εργαλεια-ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωτισμος αναγγελιας.

αυτο για μυνηματα κ αλλα

αν δεν εχεις τιποτε και αναβει πανε

προφιλ-γενικο-διαμορφωση-λυχνια σταδ.αναμ. και βαλε οχι

 

κυριοι μια βοηθεια-ενω εβγαλα το VF κ εκανα κανονικα αναβαθμιση οταν το ανοιγω προσπαθει να κανει κατι;εγκατασταση κ μετα μου λει οτι δεν μπορει απο την καρτα,στην διαχειρηση δεν βλεπω κατι που να μην εχει γινει εγκατασταση

 

Ευχαριστώ πολύ!!! :D:D

 

PS : Βλέπω όμως πως πλέον δεν μαυρίζει η οθόνη αλλά μου βγάζει την προφύλαξη οθόνης με την ώρα και την ημερομηνία!!! Δεν μπορώ να το διώξω και αυτό ? Να μην έχω καθόλου κατανάλωση ενέργειας.

 

Ευχαριστώ!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! :D:D

 

PS : Βλέπω όμως πως πλέον δεν μαυρίζει η οθόνη αλλά μου βγάζει την προφύλαξη οθόνης με την ώρα και την ημερομηνία!!! Δεν μπορώ να το διώξω και αυτό ? Να μην έχω καθόλου κατανάλωση ενέργειας.

 

Ευχαριστώ!

 

Μα αυτό γίνεται ακριβώς για να έχεις μειωμένη κατανάλωση ενέργειας. Πιο λίγη δεν γίνεται. Σκέψου ότι με μια μίνι μπαταρία ένα ηλεκτρονικό ρολόι μπορεί να δείχνει την ώρα για χρόνια, χωρίς επαναφόρτιση

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Άρα ποιο έχει τη μικρότερη κατανάλωση ? Το φωτάκι που αναβοσβήνει στο πολυπλήκτρο ή η εξοικονόμηση ενέργειας με την ώρα και την ημερομηνία ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Άρα ποιο έχει τη μικρότερη κατανάλωση ? Το φωτάκι που αναβοσβήνει στο πολυπλήκτρο ή η εξοικονόμηση ενέργειας με την ώρα και την ημερομηνία ?

Το φωτάκι που αναβοσβήνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μετα απο απαλλαγη του vf και αναβαθμησεις δεν κλειδωνει με τιποτε το gps ,τοσο σε garmin οσο και στους δικους του χαρτες ,παιζει να εχει κλειδωθει απο nokia;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει τέτοιο πράγμα.

 

Το A-GPS το έχεις απενεργοποιημένο; Αν ναι, ενεργοποιησέ το.

Φυσικά και δεν έχει δωρεάν άδεια πλοήγησης για πάντα.

 

Στο διακομιστή πρόσεξε η καταχώρηση να είναι η εξής: supl.nokia.com.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει τέτοιο πράγμα.

 

Το A-GPS το έχεις απενεργοποιημένο; Αν ναι, ενεργοποιησέ το.

Φυσικά και δεν έχει δωρεάν άδεια πλοήγησης για πάντα.

 

Στο διακομιστή πρόσεξε η καταχώρηση να είναι η εξής: supl.nokia.com.

 

που ακριβως βρισκω τον''διακομιστη''δεν μου δινει τετοια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως βρισκω τον''διακομιστη''δεν μου δινει τετοια επιλογη

Φυσικά και υπάρχει η επιλογή αυτή.

Ρυθμίσεις > Γενικά > Τοποθεσία > Διακομιστής τοποθεσίας > Διεύθυνση διακομιστή

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αγόρασα πριν 2 ημέρες για 2η συσκευή μου, το Nokia E66 και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι που ψάχνω αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρώ λύση.

Θέλω λοιπόν να μου πείτε με ποιόν τρόπο μπορώ θα κάνω να μην εμφανίζεται με το που ανοίγω τη συσκευή, το λογότυπο της Nokia και το γραφικό με τα δύο χέρια, ακολουθούμε με τον χαρακτηριστικό ήχο.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καινούριος, με καινούριο κινητό... Το Ε66.

 

Δεν είμαι και πάαααρα πολύ της τεχνολογίας γενικά, δεν το πολυψάχνω το πράγμα, το κινητάκι μου με έχει αφήσει ικανοποιημένο σε ένα μεγάλο ποσοστό. Μείον του το θέμα του σήματος, που απ' ό,τι είδα έχει επισημανθεί κατά κόρον. Δεν πιάνει σε μέρη που το προηγούμενο κινητό μου, το «αρχαίο» Ν70, έπιανε πανεύκολα.

 

Αλλά, το μεγάλο μου θέμα είναι το ραδιόφωνο. Οδηγώ μηχανή και θέλω να έχω την ευχέρεια να αλλάζω σταθμούς και να ανεβοκατεβάζω τον ήχο, από το hands free. Κάτι που δεν είναι εφικτό με το hands free που προσφέρεται, ούτε με το Νokia wh-701 που μου συστήθηκε κιόλας από Nokia shop και το οποίο αγόρασα με 25 ευρώ. Μάλιστα υπάρχουν φορές που μου γράφει "εξάρτημα μη συμβατό με τη συσκευή"...

 

Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει κάτι σχετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν βάζο μια επέτειο στο ημερολόγιο και έχω προγραμματίσει να με ειδοποιήσει π.χ 24 – 12 – 09 με ειδοποιεί μια μέρα νωρίτερα γιατί ? και πώς μπορώ να το ρυθμίσω να κτυπάει την μέρα και ώρα που του έχω πει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν βάζο μια επέτειο στο ημερολόγιο και έχω προγραμματίσει να με ειδοποιήσει π.χ 24 – 12 – 09 με ειδοποιεί μια μέρα νωρίτερα γιατί ? και πώς μπορώ να το ρυθμίσω να κτυπάει την μέρα και ώρα που του έχω πει ?

 

Φίλε, όταν βάζεις να σου θυμίσει κάτι, μετά τα αρχικά, κατεβαίνοντας προς τα κάτω έχει μια καμπανούλα. Εκεί βάζεις πόση ώρα πριν θέλεις να χτυπήσει. Μήπως το έχεις αφήσει στο μια μέρα; Γιατί ξεκινάει απο λίγα κεπτά και φτάνει την μια εβοδμάδα πριν. Μια αόμη πιθανότητα είναι να έχεις ρυθμίσει λάθος την ημερομηνία ή την ζώνη ώρας. Στην επέτειο έχει προρύθμιση την μία μέρα πριν. Πήγαινε δυο κλικ πιο κάτω απο την καμπανούλα, στην μία μέρα πριν που λέει και άλλαξε απλά την ημερομηνία, να στο θυμίζει την ημέρα που θέλεις

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφόρησε νέο Firmware Updated To Version 400.21.013

 

NEW FUNCTIONALITIES:

 

* Gimlet v9.5 (v9.5.3.72)

* Quick Office 5.3

* Ovi Store 1.5 (v1.5.2)

* Ovi Contacts – Preinstalled

* Mail for Exchange 2.9.176

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

 

* Email Setup Wizard update

* WLAN Corrections

* Internet Radio v1.16 – Increased functionality

* Camera functionality improvement

* Incoming call hang issue fixed

* Turkish SMS character input improvement

* Many functionality and Stability improvements in Mail for exchange

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. το κινητο θα το εχω με το καλο σε λιγες μερες.. Ειναι καλο σε γενικες γραμμες?? στο ιντερνετ τα καταφερνει?? φανταζομαι στις εφαρμογες κτλ ειναι πρωτο!! ειναι ετσι και στα παιχνιδια?? οχι πως παιζω πολυ.. αλλα ετσι καμια φορα θελω να εχω κατι μεσα να παιξει...

Γενικα σαν "εξυπνο" κινητο τι βαθμολογια θα του βαζατε??

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. το κινητο θα το εχω με το καλο σε λιγες μερες.. Ειναι καλο σε γενικες γραμμες?? στο ιντερνετ τα καταφερνει?? φανταζομαι στις εφαρμογες κτλ ειναι πρωτο!! ειναι ετσι και στα παιχνιδια?? οχι πως παιζω πολυ.. αλλα ετσι καμια φορα θελω να εχω κατι μεσα να παιξει...

Γενικα σαν "εξυπνο" κινητο τι βαθμολογια θα του βαζατε??

 

Τα καταφέρνει πολύ καλά σε όλα όσα λες. Λίγο στο gps δυσκολεύεται, αλλά και αυτό μόνο όταν είσαι πεζός και το κρατάς. Κάποιος είπε ότι κρατώντας το εμποδίζεται η εσωτερική του κεραία. Στο αυτοκίνητο πιάνει μια χαρά. Η μπαταρία του ικανοποιητική για το μέγεθός του σε διάρκεια. Αν δουλεύει όμως ταυτόχρονα και σαν κινητό και σαν gps τελειώνει σε 4-5 το πολύ ώρες. Παιχνίδια παίζει μια χαρά.

 

κυκλοφόρησε νέο Firmware Updated To Version 400.21.013

NEW FUNCTIONALITIES:

 

* Gimlet v9.5 (v9.5.3.72)

* Quick Office 5.3

* Ovi Store 1.5 (v1.5.2)

* Ovi Contacts – Preinstalled

* Mail for Exchange 2.9.176

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

 

* Email Setup Wizard update

* WLAN Corrections

* Internet Radio v1.16 – Increased functionality

* Camera functionality improvement

* Incoming call hang issue fixed

* Turkish SMS character input improvement

* Many functionality and Stability improvements in Mail for exchange

 

Στην επίσημη σελίδα της ΝΟΚΙΑ βγάζει σαν τελευταία firmware την 100.....κλπ Εσύ που είδες αυτήν την firmware; Δώσε κάποιο link.

--------------------

edit: Φίλε εδώ

http://nokiaaddict.com/2009/11/27/firmware-update-nokia-e71-v400-21-013/

λέει πως η update είναι για το Ε71 και μάλιστα με τις βελτειώσεις που αναφέρεις. Βέβαια αλλού όπως εδώ

http://www.symbian-freak.com/news/008/11/e66_e71_firmware_officially_available.htm

λέει ότι υπάρχει και για το Ε66 η ίδια update αλλά κρύβει παγίδες. Αξίζει να το διαβάσετε πριν προχωρήσετε

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...