Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Υπάρχει καρτοπρογραμμα με 600' προς Vodafone,400' προς όλους,100sms για όλους και 1GB με 15€;;Η είναι κάποια προσφορά απο εξωτερικούς πωλητές..;

Εγώ φίλε με 14 ευρώ έχω

300 προς όλους, 1000 προς voda, 200 SMS προς όλους και 1,5gb internet, σκέφτομαι να το κόψω μιας και δεν έχω καλή κάλυψη Internet στα μέρη μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν δεν έχεις δέσμευση, το κάνεις cu. Ενεργοποιώντας το just surf bonus, με ανανέωση 20€ το μήνα, έχεις κατευθείαν 1 giga. Κάνοντας ανανέωση με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα παίρνεις άλλα 500 MB για 15 ημέρες. Από τα 17,86€ που σου μένουν από την ανανέωση, ενεργοποιείς το πακέτο cu combo 600 (8€) που σου δίνει 400' προς CU, 200' προς όλους, 400 SMS προς CU, 200 SMS προς όλους, 60 MB και 100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης. Βάζεις ακόμη το πακέτο surf & email (6€) και έχεις 600 MB + 500 MB bonus με αυτόματη ανανέωση. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε με 14 ευρώ έχω

300 προς όλους, 1000 προς voda, 200 SMS προς όλους και 1,5gb internet, σκέφτομαι να το κόψω μιας και δεν έχω καλή κάλυψη Internet στα μέρη μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από πότε το έχεις; έχω ακριβώς το ίδιο και πληρώνω 19...μετα και την αύξηση.

 

Στάλθηκε από το FDR-A01L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Από πότε το έχεις; έχω ακριβώς το ίδιο και πληρώνω 19...μετα και την αύξηση.

 

Στάλθηκε από το FDR-A01L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το 2015, 13 ευρώ ήταν, με την αύξηση πήγα στα 14 και κάτι ψιλά , σε ένα μήνα λήγει, με πήραν τηλέφωνο πριν λίγες μέρες για ανανέωση αλλά δεν δέχτηκα

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κατι σχετικα με διακοπή συμβολαίου, εχει κανει η μάνα μου ενα συμβολαιο για καρτοπρογραμα που λήγει το αλλο καλοκαίρι αλλά θελει να το διακοψει, μπορεί να πατήσει στην ανακοινωση για τιμολογιακες αλλαγές της 4/8/2017; (http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40519&dateFrom=&dateUntil=) Σημείωση οτι ποτέ δεν εχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία του προσωπικού τηλεφωνητή.

Κι εφοσον μπορεί ποιά ειναι η διαδικασία; Κανει απλά αιτηση για φορητοτητα στον νεο παροχο ή πρεπει πρώτα να συνεννοηθεί με την vodafone;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συμφορουμήτες. Τσακίστηκαν να με ψάχνουν από την Vodafone αυτές τις μέρες, το σηκωσα τελικά μετά από 32 κλήσεις, άρχισαν το γνωστό τροπάριο "σας παίρνουμε για να σας δώσουμε μια προνομιακή έκπτωση λόγω παλαιοτητας στην εταιρία μας ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ" και άρχισε να μου λέει ένα καρτοπρογραμμα, τον γείωσα προσωρινά μιας και είμαι στις διακοπές μου και ήμουν σε ώρα φαγητού, θα με πάρει αύριο μάλλον.

 

Εγώ αυτή την στιγμή είμαι με Vodafone a la carte, βάζω συνήθως μια 10ευρη κάρτα κάθε μήνα, μπαίνει μια παλιά προσφορά που συνεχίζει να είναι σε ισχύ και με 3 ευρώ μπαίνουν 400 δωρεάν λεπτά προς όλους, βάζω και 500MB με 5 ευρώ αυτόματα με κάθε ανανέωση, μπαίνουν και 500MB για 15 μέρες για κάθε πρώτη online ανανέωση του μήνα, συνήθως με καλύπτουν, κάποιες -λιγες- φορές βάζω και 2η κάρτα μέσα στον μήνα.

 

Επειδή δεν παρακολουθώ και πολύ τις εξελίξεις είναι η αλήθεια, επίκεινται τίποτα τιμολογιακές αλλαγές στην κινητή τηλεφωνία; Ή να βαστήξω γερά όπως τόσο καιρό σε τόσες και τόσες "προσφορές";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμήτες. Τσακίστηκαν να με ψάχνουν από την Vodafone αυτές τις μέρες, το σηκωσα τελικά μετά από 32 κλήσεις, άρχισαν το γνωστό τροπάριο "σας παίρνουμε για να σας δώσουμε μια προνομιακή έκπτωση λόγω παλαιοτητας στην εταιρία μας ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ" και άρχισε να μου λέει ένα καρτοπρογραμμα, τον γείωσα προσωρινά μιας και είμαι στις διακοπές μου και ήμουν σε ώρα φαγητού, θα με πάρει αύριο μάλλον.

 

Εγώ αυτή την στιγμή είμαι με Vodafone a la carte, βάζω συνήθως μια 10ευρη κάρτα κάθε μήνα, μπαίνει μια παλιά προσφορά που συνεχίζει να είναι σε ισχύ και με 3 ευρώ μπαίνουν 400 δωρεάν λεπτά προς όλους, βάζω και 500MB με 5 ευρώ αυτόματα με κάθε ανανέωση, μπαίνουν και 500MB για 15 μέρες για κάθε πρώτη online ανανέωση του μήνα, συνήθως με καλύπτουν, κάποιες -λιγες- φορές βάζω και 2η κάρτα μέσα στον μήνα.

 

Επειδή δεν παρακολουθώ και πολύ τις εξελίξεις είναι η αλήθεια, επίκεινται τίποτα τιμολογιακές αλλαγές στην κινητή τηλεφωνία; Ή να βαστήξω γερά όπως τόσο καιρό σε τόσες και τόσες "προσφορές";

γυρνά το σε cu.Με 10€ κάρτα θα σου μένουν 8.8 για πακέτα και 1giga δώρο...χωρια ότι άμα βάλεις και το πάρε να χεις κάθε φορά που θα βάζεις κάρτα 10€ θα παίρνεις εσύ 100 mb και θα δίνεις σε 3 cu φίλους από 100 στον καθένα.Συν του ότι τα ίδια πακέτα αθροίζονται και δεν χάνονται στο μήνα αν αγοράσεις το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν επίκεινται εξελίξεις.

Μείνε εκεί που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα έκανα διακοπή στο καρτοπρογραμμα που είχα πριν λήξη αλλά μετά από μια ανακοίνωση της vodafon που αναφέρει οτι αλλάζουν κάποιες χρεώσεις και για τον λόγω αυτό οποίος θέλει μπορεί να διακόψει αζημίως το συμβόλαιο,καρτοπρογραμμα,καρτοκινητο,ΕΚΤΟΣ απο τις περιπτώσεις με επιδοτήσεις εγω ξέρω οτι επιδότηση είναι μόνο η συσκευή και οχι η εκπτώσεις στο πάγιο.Δεν μου δώσανε συσκευή και είπα δεν την θέλω αφαιρέστε το πόσο απο το πάγιο αλλά εκπτώσεις στο πάγιο μου κάνανε.Μου ήρθε ο λογαριασμός τώρα 150 ευρώ.Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι και θέλει να βοηθήσει ας απαντήσει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.
Link to comment
Share on other sites

σε συνδεση-καρτοσυμβολαιο η πιστωση στο παγιο σου θα παρεις η συσκευη...τα 150 ειναι την εκπτωση που ειχες στο παγιο εως σημερα
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εγω δεν ρωτήθηκα εαν θέλω ή συσκευή ή έκπτωση απο το πάγιο,αυτοί μου κάναν τις εκπτώσεις για να με κρατήσουν στην εταιρεία για να ανανεώσω το συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Οταν πχ το πρόγραμμα έχει 20 ευρώ κ εσύ το έχεις με 14 πχ δεν αναρωτηθηκες; η εταιρεία σου έκανε μια προσφορά για 24 μήνες κ δέχτηκες που είναι το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

To έχουμε συζητήσει ξανά στο παρελθόν το συγκεκριμένο ζήτημα.

Η ΕΕΤΤ εδώ λέει :

image.jpg

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

Link to comment
Share on other sites

την 27/12 λήγει το πρόγραμμα μου το οποίο περιλάμβανε 70% έκπτωση

Δυστυχώς το θεωρώ δεδομένο πως δεν θα λάβω το αντίστοιχο αλλά κάτι κατά πολύ χειρότερο.

όπως το προδικάζω .... cu σου ξανάρχομαι

Βέβαια παρατήρησα πως έχουν ακριβύνει τα προγράμματα κατά 1€ έκαστο και εκεί αλλά τι άλλο. Αντί να βάζω 10€ θα κάνω ανανέωση των 12€

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει η τιμή και οι παροχές τους καλείς 10-15 ημέρες πριν για ανανέωση

Λογικά θα στο δώσουν ως έχει

Αν επιτρέπετε τι τιμή και πακέτα ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το extra surf 1 με 600 λεπτά προς Vodafone 300 προς άλλα κινητά και σταθερά 100 SMS 1gb.

Όλα τα παραπάνω μετά την έκπτωση 70% και συμπεριλαμβανομένων ΦΠΑ και φόρου,μου βγάζουν πληρωτέο 13,09€ κάθε μήνα.

Εχω την εμπειρία από τις προηγούμενες φορές που είχα συμβόλαιο πως κάθε έτος μειώνεται η έκπτωση.

Ο υπάρχων πελάτη δεν υπολογιζεται, παντα χρυσωνουν τον νέο.

Έτσι είχα βολευτεί με 10€ κάθε μήνα με cu, άλλα μου κάνανε την παραπάνω προσφορά και το γύρισα.

Αυτά τα λιγα.....

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ τι σου δίνει η cu; Εβαλα της γυναίκας μου το vodafone 400 με 18,82 ευρώ τελική τιμή αλλά τώρα που το βλέπω είναι πολλά! Τον προηγούμενο μήνα το έκανα οπότε αν διακόψω η ποινή θα είναι μικρή (στην ουσία η "επιδότηση" που μου δώσανε). Με συμφέρει το cu ή κάποιο άλλο πρόγραμμα;

ΥΓ το cu είναι μόνο για φοιτητές; αν ναι, τι εναλλακτικές υπάρχουν με 10 ευρώ/μήνα;

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχω το extra surf 1 με 600 λεπτά προς Vodafone 300 προς άλλα κινητά και σταθερά 100 SMS 1gb.

Όλα τα παραπάνω μετά την έκπτωση 70% και συμπεριλαμβανομένων ΦΠΑ και φόρου,μου βγάζουν πληρωτέο 13,09€ κάθε μήνα.

Εχω την εμπειρία από τις προηγούμενες φορές που είχα συμβόλαιο πως κάθε έτος μειώνεται η έκπτωση.

Ο υπάρχων πελάτη δεν υπολογιζεται, παντα χρυσωνουν τον νέο.

Έτσι είχα βολευτεί με 10€ κάθε μήνα με cu, άλλα μου κάνανε την παραπάνω προσφορά και το γύρισα.

Αυτά τα λιγα.....

 

Τίμια τιμή αλλά στην ουσία ειναι πακέτο Combo CU με τα bonus απο online ανανέωση των 10 ευρώ ...

Αν βαριέσαι να πρεπει να θυμάσαι να κανεις ανανέωση και δεν στο αυξήσουν ως τοτε το κρατάς !!

Παντως μην ξεχνας με το CU οτι λεπτά και SMS εχουν περισσέψει προστίθενται, αν κανεις ανανέωση πριν λήξουν :)

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ τι σου δίνει η cu; Εβαλα της γυναίκας μου το vodafone 400 με 18,82 ευρώ τελική τιμή αλλά τώρα που το βλέπω είναι πολλά! Τον προηγούμενο μήνα το έκανα οπότε αν διακόψω η ποινή θα είναι μικρή (στην ουσία η "επιδότηση" που μου δώσανε). Με συμφέρει το cu ή κάποιο άλλο πρόγραμμα;

ΥΓ το cu είναι μόνο για φοιτητές; αν ναι, τι εναλλακτικές υπάρχουν με 10 ευρώ/μήνα;

 

Συμφέρει το CU αλλά καλύτερο τώρα είναι το What's Up.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7314993

Δες πακέτα,και υπολόγισε τα.

Επίσης παίζουν 1+1 προσφορές και στα 2.

Η Vodafone δίνει 1+1 σε Mikel(take away μόνο),Dominos Pizza,Brothers in law,Blue Star Ferries,έκπτωση σε Intersport και e-food.Το e-food μέσω πληρωμής με πιστωτική/χρεωστική κάρτα.

Τα 1+1 και οι εκπτώσεις από το cu around κοστίζουν 20 λεπτά το μήνυμα.Ερχεται ένας κωδικός αφού στείλεις το κατάλληλο μήνυμα στο 54646.Επίσης δεν δέχονται όλα τα Μίκελ κωδικό.Παραδειγμα έχω 3 Μίκελ κοντά μου,όμως τα 2 δέχονται.

Μέσα από το Map στο MyCu App βρίσκεις που είναι τα συνεργαζόμενα καταστήματα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τίμια τιμή αλλά στην ουσία ειναι πακέτο Combo CU με τα bonus απο online ανανέωση των 10 ευρώ ...

Αν βαριέσαι να πρεπει να θυμάσαι να κανεις ανανέωση και δεν στο αυξήσουν ως τοτε το κρατάς !!

Παντως μην ξεχνας με το CU οτι λεπτά και SMS εχουν περισσέψει προστίθενται, αν κανεις ανανέωση πριν λήξουν :)

 

Η αλήθεια είναι πως απαλλάχτηκα από την μηνιαία ανανέωση του cu και αφού η τιμή ήταν ελάχιστα περισσότερα από τα 10€ που έδινα (το ξεκίνησα προ φόρου κινητής και ήταν στα €12,5), για αυτό και τους ζήτησα αντί για 18μηνο να διαρκέσει 24μηνο. Δυστυχώς τώρα τελειώνει όμως.

Η πλάκα είναι πως μου κάνανε την προσφορά (γνώση προς όσους δεν ξέρουν).

Με παίρνουν τηλέφωνο και μου το πουλάνε στα 18€, απαντάω στην πωλήτρια αμέσως : είναι γελοίο να μου προτείνετε κάτι κατά 80% περισσότερο από τα €10 τον μήνα που εξυπηρετώ τις ανάγκες μου (είχα ώστόσο μαζέψει 5gb και 2.000 λεπτά από τις ανανεώσεις προ λήξης του cu. δεν συζητάω οτισήποτε παραπάνω των €12€.

Σε δύο ώρες με ξανακάλεσε με την ίδια προσφορά των 18€ στα 11,7€ (δεν είχε ακόμα εφαρμοστεί ο φόρος κινητής όπως προείπα) προκειμένου να με γυρίσουν σε πρόγραμμα.

Παζαρέψτε όσο μπορείτε. Εννοείται δεν πρόκειται να δεχτώ μείωση της έκπτωσης ούτε 1% τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας, έχω καρτοκινητό Vodafone και αφού έκανα ανανέωση με 10€ μου λέει με μήνυμα ότι αυτόματα πήρα 400 λεπτά ομιλίας για 1 μήνα με χρέωση 3,2€ χωρίς να το θέλω, πώς φεύγω από την υπηρεσία ώστε να μην γίνεται αυτό..;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σάκη

Μπορείς να φύγεις απο την υπηρεσία εύκολα αλλά δεν θα μπορέσεις να γυρίσεις ποτέ ξανά .

Σε συμβουλεύω να ανανεώνεις με 5 Ευρώ ή με 9 ή δύο φορές από 5 ώστε να μην ενεργοποιείτε αν δεν το θες.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Βασίλη, Μακάρι να γινόταν αλλά θέλω να σε ενημερώσω ότι πήγα να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας σε ένα κατάστημα VODAFONE και μου είπαν ότι η ανανέωση από 5 € δεν υπάρχει πια, μόνο από τα 10 € γίνεται ανανέωση και στο κατάστημα. Αφού κατάργησαν τις κάρτες 5 € από τα περίπτερα μετά περιόρισαν και το χρόνο ανανέωσης σε 90 μέρες αλλιώς χάνεις ότι έχει μέσα η κάρτα..!! Τι άλλο μπορώ να κάνω..;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...