Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι εύκολο να βγει ένα πιστοποιητικό για το 357666014178161 ? ευχαριστώ.

 

Tσεκαρε το πρωτο και δευτερο ποστ του παροντος.

Ειναι πολυ ευκολη διαδικασια.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα εγγραφή στο κινεζικο και κατεβασα μονο το cer, οταν παταω για το key μου βγαζει ενα μυνημα (每次下载 cer 和 key

分別收取 1 个OP币

 

您的OP币不足 ) που σε μεταφραση ειναι αυτο..

 

CER και κλειδί για κάθε download

ΕΠ ήταν μια συλλογή νομισμάτων

 

ΕΠ λιγότερο από σας κέρματα.

δεν κατεβασα ομως key

τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

1. Διαβασε το 1 ποστ του παροντος εκει που λεει: Πως μπορούμε να πάρουμε OPBs για να κατεβάσουμε περισσότερα πιστοποιητικά με τον ίδιο λογαριασμό. για να παρεις 1 OPB και να κατεβασεις ξανα το .key

 

2. Eαν δεν θελεις να μπλεκεις με τους κινεζους διαβασε ξανα στο 1 ποστ: Πως μπορούμε να κατεβάσουμε πιστοποιητικό ξοδεύοντας μόνο ένα OPB και δες εαν υπαρχει το αναλογο .key για το πιστοποιητικο σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

1. Διαβασε το 1 ποστ του παροντος εκει που λεει: Πως μπορούμε να πάρουμε OPBs για να κατεβάσουμε περισσότερα πιστοποιητικά με τον ίδιο λογαριασμό. για να παρεις 1 OPB και να κατεβασεις ξανα το .key

 

2. Eαν δεν θελεις να μπλεκεις με τους κινεζους διαβασε ξανα στο 1 ποστ: Πως μπορούμε να κατεβάσουμε πιστοποιητικό ξοδεύοντας μόνο ένα OPB και δες εαν υπαρχει το αναλογο .key για το πιστοποιητικο σου.

 

Καλώς σας βρήκα.... αν και έχω γραφτεί στο φόρουμ πριν αρκετό καιρό απλά δεν είχα συμετοχή.

Σ ευχαριστώ....ειναι θέμα το πόσο εχεις ασχοληθεί με κάτι..δεν ήταν τίποτα, απλά έπρεπε να μου δωθεί η επόμενη κίνηση. Ολα καλά....μια χαρά μου δουλεψε και ο χάρτης στο Ε66.

Ευχαριστώ και πάλι...οσοι χαλάτε τον χρόνο σας για να βοηθάτε αλλά και να προσφέρετε στο πιάτο έτοιμα οσα προσφέρετε σας αξίζουν συγχαρητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help. Ειχα παρει πιστοποιητικο αλλά το Laptop εφαγε κολλημα :mad: και τα αρχεια μετα το format πανε να μην πω που.

 

Δεν μπορεσα να βρω επιλογή να μου δειξει ολα τα προσωπικα μου μυνηματα ωστε να βρω τον αριθμο και να το κατεβασω.

Εβαλα το ΙΜΕΙ (356387022826052) στην αναζητηση αλλα παλι τζιφος αφου μου εβγαλε μονο το θεμα και οχι το μυνημα.

Κοιταξα και καμμια 30αρια σελιδες προς τα τελη του 2008 που έιχα ζητησει το πιστοποιητικό αλλα τιποτα.

 

Καμμια ιδέα πως θα βρω τον αριθμο που μου είχατε δωσει ωστε να ξανακανω την διαδικασια απο την αρχή :confused:

Ευχαριστω

 

Ακυρο το βρηκα μεσω αναζητησης τσεκαροντας την επιλογή μυνηματα

 

2η τροποποιηση Απο οτι βλεπω πρεπει να εχει αλλαξει ο τροπος χορηγησης των πιστοποιητικων (αριθμος 295343) Μπορω να το βρω καπου; Αλλιως τι κάνω;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

(αριθμος 295343) Μπορω να το βρω καπου; Αλλιως τι κάνω;

 

http://www.speedyshare.com/111655206.html :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησετε να ανακτησω τα κι και σερ, ακουστε πως εχει η κατασταση. τα ειχα φτιαξει συμφωνα με τον οδηγο και τα ειχα κατεβασει το θεμα ειναι πως μετα απο 2 μερες διαλυσα τον η/υ και τωρα που πηρα υπολογιστη παω να τα κατεβασω και μοθ βγαζει ενα μυνημα στα κινεζικα και δεν τα κατεβαζει.... παρακαλω βοηθηστε....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησετε να ανακτησω τα κι και σερ, ακουστε πως εχει η κατασταση. τα ειχα φτιαξει συμφωνα με τον οδηγο και τα ειχα κατεβασει το θεμα ειναι πως μετα απο 2 μερες διαλυσα τον η/υ και τωρα που πηρα υπολογιστη παω να τα κατεβασω και μοθ βγαζει ενα μυνημα στα κινεζικα και δεν τα κατεβαζει.... παρακαλω βοηθηστε....

 

Για αρχη πες μας απο ποιο σαιτ τα κατεβασες. Μαλλον απο το OPDA.

 

Aν ειναι απο κει δες στο πρωτο ποστ του παροντος εκει που λεει:

'Πως μπορούμε να πάρουμε OPBs για να κατεβάσουμε περισσότερα πιστοποιητικά με τον ίδιο λογαριασμό.'

Κανε την διαδικασια αυτη δυο φορες και τοτε πανε κατεβασε κανονικα οπως ξερεις τα αρχεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οποιον ενδιαφερεται να ενημερωσω το εξης.

Το imobile προσφερει την δυνατοτητα αφου κανουμε register και ζητησουμε πιστοποιητικο εκτος απο το κατεβασουμε να υπογραφουμε και εφαρμογες online μεσω του σαιτ. Επισης προσφερει την δυνατοτητα να αποθηκευουμε εκει τις υπογεγραμμενες εφαρμογες που θελουμε ετσι ωστε ανα πασα στιγμη να τις κατεβαζουμε χωρις να χρειαστει να τις ξαναυπογραψουμε.

 

Aυτο γινεται πατωντας την 5η καρτελα στο κεντρικο μενου.

Ετσι ανεβαζουμε την εφαρμογη που θελουμε και την υπογραφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

 

Ωραια κινηση ισως να φανει χρησιμη σε μερικους..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετα απο καποιο φορματ να μην τις ξαναυπογραφεις ολες απ την αρχη.

 

Κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι πρεπει να χουμε τσεκαρισμενο το κουτακι διπλα απο το πρασινο κουμπι για να τις αποθηκευει στο σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..μια βοήθεια αν γνωριζει κάποιος....το ndrive για pda υπαρχει τροπος να λειτουργησει? οταν παω να φορτωσω χαρτη μου ζητα πιστοποιητικο...ακολουθω καποια αντιστοιχη διαδικασια με αυτη που παρουσιαζουν τα παληκαρια για τα symbiaν.? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..μια βοήθεια αν γνωριζει κάποιος....το ndrive για pda υπαρχει τροπος να λειτουργησει? οταν παω να φορτωσω χαρτη μου ζητα πιστοποιητικο...ακολουθω καποια αντιστοιχη διαδικασια με αυτη που παρουσιαζουν τα παληκαρια για τα symbiaν.? ευχαριστω

 

Tα πιστοποιητικα αυτα αφορουν συσκευες με λειτουργικο συστημα symbian αρα αφου το pda δεν εχει symbian αρα λογικο ειναι να μην λειτουργει.:)

Oταν λες αντιστοιχη διαδικασια τι εννοεις? Διαδικασια εγκαταστασης η διαδικασια υπογραφης?

 

Περισοοτερες πληροφοριες για το NDrive εδω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφή και τη διαδικασία για το πιστοποιητικό στο imobile αλλά μάλλον κατάλαβα πως μου λέει πως το πιστοποιητικό θα βγει στις 23/7/2009 στις 9.30....Δηλ. όχι δύο με τρεις ώρες μετά, αλλά δύο με τρεις μέρες...Αυτό συμβαίνει πλέον σε όλους ή μήπως κάτι δεν έκανα σωστά;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Oταν εγραψα τον οδηγο τα εβγαζαν μεσα σε λιγες τωρα.

Τωρα αυξηθηκε η ζητηση οποτε αργουν και αυτοι.

 

--------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφή και τη διαδικασία για το πιστοποιητικό στο imobile αλλά μάλλον κατάλαβα πως μου λέει πως το πιστοποιητικό θα βγει στις 23/7/2009 στις 9.30....Δηλ. όχι δύο με τρεις ώρες μετά, αλλά δύο με τρεις μέρες...Αυτό συμβαίνει πλέον σε όλους ή μήπως κάτι δεν έκανα σωστά;:worry:

filε ετσι εγινε και σε μενα εκανα την διαδικασια την πεμπτη και ελεγε οτι θα ειναι ετοιμο στις 21-7.πραγματι σημερα το κατεβασα και ειναι οκ ολα.η ωρα δεν νομιζω να παιζει ρολο γιατι εγω μπηκα ποιο νωρις απο τις 9΄30 και ηταν ετοιμο.οποτε υπομονη

Link to comment
Share on other sites

βάζουμε τα αρχεία .cer και .key που κατεβάσαμε από το ρώσικο site

καλησπερα!αυτα τα δυο αρχεια,μηπως μπορεις να μου τα στειλει καποιος?

το ΙΜΕΙ του κινητου μου ειναι: 354203031569413`

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το 1 post του παροντος και θα καταλαβεις πως μπορεις να τα αποκτησεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πατάω το *#06# και μου λεει πως το ιμει ειναι αυτό: 3545902184747/8

 

γιατι μου εχει παυλα.... και μετα 8? ετσι βγαινουν 16 χαρακτηρες και δεν μου το παιρνει στ site....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πατάω το *#06# και μου λεει πως το ιμει ειναι αυτό: 3545902184747/8

 

γιατι μου εχει παυλα.... και μετα 8? ετσι βγαινουν 16 χαρακτηρες και δεν μου το παιρνει στ site....

 

Έχεις samsung ε? Αυτό που μας γράφεις είναι 14 νούμερα κ 1 παύλα. Λείπει ένα νούμερο...

Κοίταξε το κινητό σου κάτω από την Μπαταρία. Λογικά θα το έχει εκεί το ΙΜΕΙ. Αλλιώς κοίταξε το κουτί της συσκευής σου απέξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις samsung ε? Αυτό που μας γράφεις είναι 14 νούμερα κ 1 παύλα. Λείπει ένα νούμερο...

Κοίταξε το κινητό σου κάτω από την Μπαταρία. Λογικά θα το έχει εκεί το ΙΜΕΙ. Αλλιώς κοίταξε το κουτί της συσκευής σου απέξω.

 

Απλα αγνοησε την παυλα...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξέρει κανένας αν κάνς κάτι λάθος?

πριν 2 μέρες έκανα αυτό που χρειάζονταν για το certificate . εβαλα το imei και τον κωδικό και μου είπε να επιστρεψω σε 24 ωρες. τώρα επεστρεψα, βάζω το ιμει παλι για να παρω το cer και μου βγάζει μια σελίδα με κάτι κινέζικα και με αυτό το μήνυμα.... "Your collection on our website in order to download the certificate again in future. At the same time, you can promote our website so others can also obtain a certificate Saipan".

 

τι κάνω λάθος????

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πες μας απο ποιο σαιτ ζητησες.

 

Για να το παρεις δεν χρειαζεται να βαλεις ξανα το ιμει σου. Αν ειναι ετοιμο το παιρνεις χωρις να κανεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τη διαδικασία που λέει σε αυτό το post....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801&page=164

 

και πήγα σε αυτό το site

http://andy.ehandysoft.com/devcert.php

ξαναπήγα μετά, κατέβασα το πιστοποιητικό αλλά δε μπορώ να κάνω εγκατάσταση του

http://andy.ehandysoft.com/signsis.zip γιατί μου λέει πρόβλημα στο πιστοποιητικό. και έτσι δε μπορω να βάλω το key που κατέβασα....

 

μάλλον κάπου κάνω λάθος.... τι πρέπει να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο τροπος δεν λειτουργει πια!

 

Κανε την διαδικασια που περιγραφεται στο 1ο ή 2ο ποστ του παροντος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...