Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι το αρχείο που υπάρχει εδώ.

Έχω χακάρει και το δικό μου E51 δύο φορές με το εν λόγω helloOX και δεν συνάντησα πρόβλημα.

Επίσης ένα σωρό άλλα μέλη με διαφορετικές συσκευές τα έχουν καταφέρει.

 

Κάτι άλλο έφταιγε στη δική σου περίπτωση και όχι το helloOX.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,να θεσω καποιες αποριες μου: 1) για να κανουμε sign καποια εφαρμογη μεσω opda εκτος απο το κινεζικο site που αναφερεται τελευταια υπαρχει τροπος απο καπου αλλου?

2)αυτο το opda τι ακριβως ειναι?τι κερδος εχουν αυτοι,γιατι ως γνωστον τιποτα δεν ειναι τσαμπα!!!

3)με το να στελνουμε τα ιμει μας στο opda ειναι σαν να στελνουμε την ταυτοτητα μας,υπαρχει σιγουρια εκει που τα στελνουμε η καποια στιγμη --θα τρεχουμε και δεν θα φτανουμε--????

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το αρχείο που υπάρχει εδώ.

Έχω χακάρει και το δικό μου E51 δύο φορές με το εν λόγω helloOX και δεν συνάντησα πρόβλημα.

Επίσης ένα σωρό άλλα μέλη με διαφορετικές συσκευές τα έχουν καταφέρει.

 

Κάτι άλλο έφταιγε στη δική σου περίπτωση και όχι το helloOX.

Σε μενα εφταιγε το προγραμμα αυτο σιγουρα. Γιατι ποση ωρα παλευα και μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα..

Τωρα μπορει συγκεκριμενα να μην ειχε κατεβει σωστα δεν ξερω, αλλα το θεμα ειναι οτι εχει χακαριστει το κινητο κανονικοτατα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να θεσω καποιες αποριες μου: 1) για να κανουμε sign καποια εφαρμογη μεσω opda εκτος απο το κινεζικο site που αναφερεται τελευταια υπαρχει τροπος απο καπου αλλου?

Yπαρχει μια ακομη διαδικασια που βρισκετε στο 2 ποστ του παροντος. Εαν θελεις μπορεις να κανεις hack στην συσκευη σου για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις Unsigned εφαρμογες.

 

2)αυτο το opda τι ακριβως ειναι?τι κερδος εχουν αυτοι,γιατι ως γνωστον τιποτα δεν ειναι τσαμπα!!!

Το opda ειναι ενα forum οπως το myphone. Δεν εχουν κανενα κερδος και εαν βγαζουν μερικα χρηματα τα χρησιμοποιουν για να συντηρησουν το forum τους.

 

3)με το να στελνουμε τα ιμει μας στο opda ειναι σαν να στελνουμε την ταυτοτητα μας,υπαρχει σιγουρια εκει που τα στελνουμε η καποια στιγμη --θα τρεχουμε και δεν θα φτανουμε--????

Τα imei που εχουν σταλει στο opda ειναι περισσοτερα απο 300.000 δεν πιστευω να δημιουργηθει σε εσενα προβλημα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει μια ακομη διαδικασια που βρισκετε στο 2 ποστ του παροντος. Εαν θελεις μπορεις να κανεις hack στην συσκευη σου για να κανεις απευθειας εγκατασταση τις Unsigned εφαρμογες.

 

 

Το opda ειναι ενα forum οπως το myphone. Δεν εχουν κανενα κερδος και εαν βγαζουν μερικα χρηματα τα χρησιμοποιουν για να συντηρησουν το forum τους.

 

 

Τα imei που εχουν σταλει στο opda ειναι περισσοτερα απο 300.000 δεν πιστευω να δημιουργηθει σε εσενα προβλημα!

 

ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή έχει αλλάξει ο τρόπος έκδοσης πιστοποιητικών, δες τη πρώτη σελίδα για οδηγίες.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε Ν78 έχω φάει τα άντερα μου ολο το απόγευμα. Έχω πάρει το πιστοποιητικό έχω ακολουθήσει όλους τους οδηγούς κλπ και πάλι μου βγάζει certificate expired. firmware 13.254....vodafone live και δε θα ήθελα να το παω στο 21+ για να μη χάσω την εγγυήση. ΙΜΕΙ:354172024967183

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμια σχέση η αναβάθμιση με την εγγύηση!Νομίζεις θα το καταλάβουν!Και γω το δικό μ το έκανα 2 αναβαθμίσεις κ η εγγύηση δεν χάθηκε απτη wind!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες. έκανα τον πρώτο τρόπο και περιμένω.

Ήταν αρκετά διασκεδαστική διαδικασία :) να καταλαβαίνεις κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούργιο μέλος:):)

Μήπως μπορείτε να φτιάξετε ένα και για μένα???

το imei μου είναι 356416021745466!!

Το κινητό μου είναι nokia n82

Link to comment
Share on other sites

Eχω κολλησει ρε παιδια σε αυτο εδω το βημα...

5) Ακριβώς κάτω από το 签名工具 Signed tool υπάρχουν 2 κουμπιά με την ονομασία 签名. Κάνετε κλικ στο αριστερό κουμπί και παίρνετε το πιστοποιητικό!

αυτο το αρχειο cer που λεει ο φιλος navi55 που ειναι χωμενο και δεν μπορω να το δω..??τα αλλα 4 αρχειακια τα εχω κατεβασει...μπορει καποιος να μου το στειλει..??η ακομα το hellocarbide 1.02 μηπως το εχει κανει σας προχειρω..??να το δοκιμασω και αυτο..??εψαξα...

στο ιντερνετ αλλα δεν το βρηκα....θα περιμενω βοηθεια παιδια στο alxioa@yahoo.gr

 

thankksssss.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απαντήσει ήδη εδώ. :) Αλλά, καλα έκανες και το ποσταρες και εδώ.

 

Μόλις πάρεις το πιστοποιητικό, θα ακολουθήσεις τον 3ο τρόπο απο το πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

προχτες το πηρα το κινητο απο βονταφον..αλλαξα kai τον product code....και εβαλα χτες το τελευταιο firmware που εβγαλε η νοκια....το θεμα ειναι οτι κατεβασα τα 2 αρχειακια αλλα δεν ξερω πως θα παρω το πιστοποιητικο μου...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έκανες οτι περιγράφεται στις οδηγίες, σου εμφανίστηκαν τα 2 αρχειάκια τερμα δεξιά και τα κατέβασες; Τα cer και key δηλαδή.

 

Αν ναι, τότε ξαναδιάβασε προσεκτικά τις οδηγίες στο πρώτο ποστ. Λέει αναλυτικότατα τι κάνεις. Αν όχι, περίμενε να εμφανιστούν αυτά τα 2 και μόλις τα κατεβάσεις προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου Ν78.

ΙΜΕΙ....354172025827253....

 

Εννοείς έκανες οτι περιγράφεται στις οδηγίες, σου εμφανίστηκαν τα 2 αρχειάκια τερμα δεξιά και τα κατέβασες; Τα cer και key δηλαδή.

 

Αν ναι, τότε ξαναδιάβασε προσεκτικά τις οδηγίες στο πρώτο ποστ. Λέει αναλυτικότατα τι κάνεις. Αν όχι, περίμενε να εμφανιστούν αυτά τα 2 και μόλις τα κατεβάσεις προχωράς.

 

ΑΥΤΟ εδω βλεπω αυτην την στιγμη φιλε μου...\

 

http://www.imageshack.gr/files/rjic1yv2bq9byqrkylz6_thumb.jpg

 

χρειαζετε να περιμενω..??να εμφανιστουν τα 2 αρχειακια που λες..??η βγηκαν και στραβωθηκα εγω..??

συγνωμη για την ταλαιπωρια...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

@STATYSS διαβασε τον οδηγο που υπαρχει στο 2 ποστ του παροντος και θα βγαλεις ακρη!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362113#post2362113

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα συμμφωνα με τον 1 τροπο πηρα το cer k to key file ακολουθησα πιστα τις οδηγιες αλλα κ παλι οταν περναω το xyz_signed.sis η το xyz_signed.sisX της εφαρμογης στο κιν μου παλι ΜΟΥ λεει ληξη πιστιποιητικου ειμαι κατοχος του Nokia E63 γιατι αφου ολα γιναν σωστα δν μπορω να τα κανω install??
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε από εδώ το 4ο bullet.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 τελικα το εψαξα κ βρηκα ακρη την λεω οποιος εχει το ιδιο προβλημα να το ξεπερασει λοιπον κατεβασα το SIgnSis k με τα ιδια αρχεια cer k key που εχς παρει απο το OPDA κ απλα μετανομαζοντας της εφαρμογες απο .sisx σε .six k μετα απλα πατωντας signsis περνωντας το καινουργιο αρχειο το κανει install μια χαρα ελπιζω να βοηθησα οποιον ειχε το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου....

 

δοκιμάζω με το site //andy.ehandysoft.com/devcert.php, βάζω το ΙΜΕΙ μου, περιμένω 12, 24, 36 ώρες και τίποτα.... αφού δοκιμάσω 2-3 φορές (γιατί μου λέει verification code error),όταν δεχτεί το ΙΜΕΙ με πάει σε μια οθονη όπου πουθενά δεν λέει signed tool - δοκίμασα σχεδόν όλα τα clicable κινέζικα αλλά τίποτα.... (edit: έβαλα και capture παρακάτω μπας και την έχει δει και κανένας άλλος φίλος αυτή την οθόνη και μου πει τι έκανε....)

 

είδα και απόειδα, λέω να δοκιμάσω το φορουμ opda, γράφομαι ώραία και καλά, βάζω και το ΙΜΕΙ. Πάω να μπω σήμερα, δεν με αναγνωρίζει με τίποτα....και τα ρημάδια τα username και pass τα έχω γραμμένα, δεν τα θυμάμαι απέξω... Αφού μου έπσασε τα νεύρα 3-4 φορές, τσ΄καρα και στο μαιλ οτι δεν είχε έρθει ούτε ένα welcome, λέω ας ξαναγραφτώ και περιμένω άλλες 24 ώρες. Νέα εγγραφή, πάω να βάλω το ΙΜΕΙ και μου βγάζει μήνυμα οτι cert issued -όλα τα υπόλοιπα ήταν κινέζικα... Πως να επιβεβαιώσω username και passwordστα κινέζικα???

 

Εκτός από ευχέλαιο για να φύγει η γκαντεμιά, τι άλλο να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...