Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα τη βλακεία και έστειλα το emei μου μέσω του γνωστού μαγαζιού, στο μέιλ ενός τύπου που δίνει πιστοποιητικά χρησιμοποιώντας την κλασική πρώτη μέθοδο έκδοσης που γνωρίζουμε.

Αντί να κάτσω και να το κάνω μόνος. Το μετάνιωσα.

Να φανταστώ πως αν γίνει καμία στραβή και δεν απαντήσει ποτέ αυτός στο μέιλ, δεν μπορώ να το βγάλω πλέον μόνος μου από εκεί, σωστά?

Το ρωτάω γιατί το δοκίμασα, και έφαγα πόρτα με το εξής μήνυμα:

"This IMEI submitted by other member, and it is still in process, no operation can be performed". :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ με το δέυτερο τρόπο και συνέχεια μου βγάζει Verification Code error. Πάντα τον τριπλοτσεκάρω και τον γράφω σωστά. Τι γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη βλακεία και έστειλα το emei μου μέσω του γνωστού μαγαζιού, στο μέιλ ενός τύπου που δίνει πιστοποιητικά χρησιμοποιώντας την κλασική πρώτη μέθοδο έκδοσης που γνωρίζουμε.

Αντί να κάτσω και να το κάνω μόνος. Το μετάνιωσα.

Να φανταστώ πως αν γίνει καμία στραβή και δεν απαντήσει ποτέ αυτός στο μέιλ, δεν μπορώ να το βγάλω πλέον μόνος μου από εκεί, σωστά?

Το ρωτάω γιατί το δοκίμασα, και έφαγα πόρτα με το εξής μήνυμα:

"This IMEI submitted by other member, and it is still in process, no operation can be performed". :worry:

Φοβαμαι πως ναι. Πρεπει να στο στειλει αυτος η να σου πει τον 11ψηφιο αριθμο του και το e-mail του.

Δεν εχω δοκιμασει ποτε να παρω απο αυτον αλλα αποτι εχω ακουσει σου τα στελνει τελικα. Αν δεις οτι αργει στειλτου ενα e-mail. Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο!

 

Παιδιά προσπαθώ με το δέυτερο τρόπο και συνέχεια μου βγάζει Verification Code error. Πάντα τον τριπλοτσεκάρω και τον γράφω σωστά. Τι γίνετε?

Ο δευτερος τροπος δεν λειτουργει πλεον. Αν θες πιστοποιητικο καντο με τον πρωτο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.εγω μπορεσα να κατεβασω το .cer

το .key,αφοτου κατεβασα το .cer,ειναι αφαντο...........καμια ιδεα???

ευχαριστω

Δεν μπορεις να το βρεις μεσα στον υπολογιστη σου? Εξηγησε μας να καταλαβουμε.

Έκανα τη βλακεία και έστειλα το emei μου μέσω του γνωστού μαγαζιού, στο μέιλ ενός τύπου που δίνει πιστοποιητικά χρησιμοποιώντας την κλασική πρώτη μέθοδο έκδοσης που γνωρίζουμε.

Αντί να κάτσω και να το κάνω μόνος. Το μετάνιωσα.

Να φανταστώ πως αν γίνει καμία στραβή και δεν απαντήσει ποτέ αυτός στο μέιλ, δεν μπορώ να το βγάλω πλέον μόνος μου από εκεί, σωστά?

Το ρωτάω γιατί το δοκίμασα, και έφαγα πόρτα με το εξής μήνυμα:

"This IMEI submitted by other member, and it is still in process, no operation can be performed". :worry:

Υπαρχουν 2 επιλογες:

 

1. Yπαρχει ενα μερος στο opda οπου γραφεις το προβλημα σου και σε βοηθουν. Η απαντηση μπορει να κανει και 25 ημερες.

 

2. Μπορεις να παρεις πιστοποιητικο απο το ρωσικο site αλλα ειναι αρκετα δυσκολο μεχρι να το πετυχεις.

 

Περιμενε 2-3 ημερες και βλεπουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που επεστρεψα στη πολη μου και στο pc μου :) , προσπαθω να το κατεβασω ακολουθωντας τις οδηγιες στον οδηγο. Τα λινκ εμφανιζονται αλλα δε λειτουργουν. Συγκεκριμενα πατωντας πανω ειτε στο cer ειτε στο key το μονο αποτελεσμα ειναι να ξαναφορτωνει η σελιδα χωρις να εμφανιζεται καποιο παραθυρο αποθηκευσης . Οποτε μηδεν εις το πηλικο!!! Αν μπορει καποιος ας δωσει μια συμβουλη!!
Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις στειλε μου σε pm τους κωδικους σου να δοκιμασω απο το pc μου. Μετα μπορεις να αλλαξεις τον κωδικο με λιγο ψαξιμο θα το βρεις. Το λεω αυτο γιατι τον αλλαξα προσφατα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio και stefanw595 σας ευχαριστώ. Αναμένω λίγες μέρες ακόμα κι αν δεν το έχω λάβει, θα σας ενοχλήσω πάλι. :)
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε 2-3 ημερες για να δουμε τι θα γινει. Δοκιμασε να επικοινωνησεις μαζι του μεσω pm και εαν δεν γινει τιποτα απο δευτερα βλεπουμε τι θα κανουμε. Απλα αφησε να περασουν μερικες ημερες μπορει να σου τα στειλει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Bασικα ειχα διαβασει το ποστ του οπου ελεγε πως καποιες φορες αργει λιγο να στα στειλει γιατι του ζηταν πολλα και οπως ειναι λογικο τα αργει καποιες φορες.

Οποτε κανε υπομονη πιθανον θα στο στειλει!

Link to comment
Share on other sites

απο το opda ενω μπορεσα και κατεβασα το αρχειο cer,δεν μου εμφανιζει το αρχειο key.πηρα 1 opb μεσα απο ενα poll και ετσι μου εμφανισε παλι το αρχειο key.ενω ομως κανω κλικ για να το κατεβασω,δεν μου το κατεβαζει για κανενα λογο.δοκιμασα και σε αλλο browser αλλα τπτ.....τι πρεπει να κανω???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε εαν υπαρχει καποιο .key που να ταιριαζει με αυτα που εχουμε ανεβασει στο 1 ποστ του παροντος. Δες τον οδηγο με τιτλο: Πως μπορουμε να κατεβασουμε πιστοποιητικο ξοδευοντας μονο ενα OPB.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μας το .cer και εαν ΔΕΝ βρεθει κανεις που να εχει το ιδιο .key μου στελνεις σε pm τα στοιχεια σου και δοκιμαζω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,να ρωτησω και γω κατι.Ειναι η τεταρτη μερα που περιμενω τα δυο αρχεια μπορω να κανω κατι?

 

και εγω απο την τεταρτη το περιμενω...για το ν95 ενος φιλου μου...

ειναι καλο τωρα αυτο...?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιπτώσεις όπου καθυστερούν πολύ. Αν μέχρι την Δευτέρα δεν έχουν δώσει τα αρχεία, τότε θα τα πάρουμε αλλιώς. :)
Link to comment
Share on other sites

οριστε και το .cer ελπιζω να εχει καποιος το αντιστοιχο .key

ευχαριστω

 

Υπαρχει το .key το προσθεσα την ωρα που μηλουσαμε χθες. Μου το ειχε στειλει ο stefanw595[/member] αλλα ξεχασα να το προσθεσω :O

 

Oσοι εχετε πιστοποιητικα ελεγξτε τα αρχεια .key που εχετε στην κατοχη σας μπορει να μην υπαρχουν στην πρωτη σελιδα και ισως μας χρειαστουν στο μελλον. :!:

 

Eυχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα, τα λινκ εμφανιζονται, αλλα τιποτα δε συμβαινει οταν πατω πανω σε αυτα . Ειπα να το ψαξω αλλιως.

Προσπαθησα να περασω το drakkarious και ακολουθησα τους οδηγιες που βρηκα

 

(After installing please follow this procedure:

1.-Run X-plore and press "0", tick the 4 boxes (dont un-tick if ticked already)

2.-Without closing X-plore switch to the menu and run hellocarbide

3.-Inside hellocarbide press options and chose Menu1 and answer "yes".

4.-Go back to X-plore and extract installserver.exe and CProfDriver_SISX.ldd from your c:\hack.rar into c:\sys\bin

5.-Restart your phone.

6.-Install whatever you want on your phone, even if it is unsigned)

 

 

 

 

οταν παω να ανοιξω το hellocarbide και συγκεκριμενα την επιλογη menu1 , η εφαρμογη απλα κλεινει! Ελεος λεω , κατι θα φταιει. Το ξανακατεβαζω, τα ιδια! Μετα παρατηρησα οτι εκανε τα ιδια ( εκλεινε ετσι απλα η εφαρμογη) με το vbag οπως και οταν πηγαινα να αναπαραξω βιντεο με το mobitubia . Υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει , ή που εχω αλλαξει; Σας θυμιζει κατι η περιπτωση; Επισης ζητω συγγνωμη αν δεν ειναι το σωστο μερος για να τα ρωταω ολα αυτα,οπως επισης αν πειραζει που εχω γραψει τις οδηγιες να τις σβησω ( ή σβηστε τες εσεις :). Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις και τι έκδοση λειτουργικού φοράει; Αν έχει νεότερη έκδοση, μπορείς να το χακάρεις μόνο με το HelloOx.
Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις και τι έκδοση λειτουργικού φοράει; Αν έχει νεότερη έκδοση, μπορείς να το χακάρεις μόνο με το HelloOx.

 

Exω ε51 nokia και ειναι s60 3rd edition νομιζω. Αρα μαλλον για αυτο δε πιανει ε?

 

ενταξει παιδια δε πειραζει επιτελους μπορεσα να κατεβασω τα κλειδια !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!καταρχας συγχαρητηρια για την προσπαθεια και για την βοηθεια σε εμας τους υπολοιπους!εχω κανει την διαδικασια στο κινεζικο απο την τεταρτη για πιστοποιητικο αλλα οπως και ο φιλος αρναια παραπανω τιποτα ακομη.να κανω υπομονη η παιζει να υπαρχει αλλο προβλημα?υπαρχει εναλλακτικος τροπος?
Ta kourelia tragoudane akomh...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...