Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια το κινητο στην τιμη αυτη που εχει ασυζητητει ειναι αριστη αγορα!!

εγω το εχω 2 εβδομαδες και οι εντυπωσεις μου ειναι...

ΤΑ ΥΠΕΡ

Πολυ καλη οθονη με ζωντανα χρωματα(στο φως του ηλιου χανει καπως)

Αριστο μενου και πολυ λειτουργικο εχει ολες τις ευκολιες(ηχογραφηση κλησης,9 συντομευσεις κλπ)

Πολυ καλες φωτογραφιες

Αρκετα καλο βιντεο(και ακομα καλυτερο οταν βγει η αναβαθμιση σε 30 καρε.)

Καλη αυτονομια μπαταριας(με μικρη χρηση χωρις κλεισιμο το βραδυ περναει τις 4 μερες)

Πολυ καλο σημα του δεκτη

Παρα πολυ χαμηλο SAR (βασικοτατο για μενα)

ΤΑ ΚΑΤΑ

για να πω την αληθεια δεν μπορω να βρω κατι σημαντικο μειον του κινητου,το μονο για μενα ειναι ο τζογος που εχει λιγο το slide και τιποτε αλλο:)

 

με λιγα λογια το κινητο αξιζει πολυ περισσοτερα βασει δυνατοτητων και αποδοσης οποτε θεωρω οτι σε αυτην την τιμη ειναι πραγματι Best buy:D

 

Συμφωνω σχεδον απολυτα!

 

Πολλες φωτογραφιες βγαινουν σχετικα οχι και τοσο πολυ καλα.Θα το ψαξω κι αλλο με τις ρυθμισεις παντως.

Ομως οπως εχω ξαναπει με τα fps του βιντεο υπαρχει θεμα τη στιγμη που η συσκευασια γραφει 30 και λανσαρεται ως τετοιο το κινητο.

Θα επρεπε το κινητο κανονικα να τραβαει στα 30 και μετα στην αναβαθμση (αν και οταν γινει) ας το κανουν να τραβαει και 45 καρε προβλημα τους.

 

Εγω εντοπισα δυο τρια πραγματα που δεν μου αρεσαν

-δεν μπορω να διαγραψω το χρονο εξερχομενων κλησεων για να ξερω ποσο μιλαω καθε μηνα.Ειμαι στο προγραμμα 120 της cosmote

-οι φωτογραφιες που βαζω στις επαφες δεν βγαινουν σε πληρη οθονη οταν με καλουν εμφανιζονται μικρες.Μπορει να κανω κατι λαθος

 

Σχετικα με τη φορτιση της μπαταριας εχω μια απορια.Στο manual γραφει οτι δεν χρειαζεται να ξεφορτισει εντελως για να φορτισθει η μπαταρια Πολλοι λενε οτι η πληρη αποφιρτιση βοηθαει τη μπαταρια.Τελικα τι να πιστεψει κανεις?Ετσι κι αλλιως ομως οταν το συνδεω με usb στον υπολογιστη αυτο φορτιζει.

 

Μπηκα σε αυτη τη σελιδα http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf και εγκατεστησα αυτο που λειε step 1κ.λ.π.και μου βγαζει ενα πινακα που λεει οτι τα μοντελα που εχουν εκδοση v10c καιv10g μπορουν να αναβαθμιστουν.Δεν ξερω αν δουλευει.Δεν το δοκιμασα επειδη το δικο μου ειναι τελευταια εκδοση v10f

 

Προς LG

ΕΛΕΟΣ!! Βαλτε ενα αρχειακι 3-4 MB με οδηγιες χρησης στην ιστοσελιδα σας.

Τοσο δυσκολο ειναι?:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με λιγα λογια αν θελει καποιος ενα αξιοπρεπες κινητο στα 5 megapixel χωρις να ξοδεψει μια περιουσια ειναι καλη αγορα; Η μπορω να δωσω λιγα χρηματα παραπανω(π.χ. 50 ευρω)και να παρω κατι καλυτερο; Α και νομιζω οτι αναλογικα με το χρονο που κραταει η μπαταρια(3-4 μερες)δεν ειναι πολυς ο χρονος φορτισης. Το ξυπνητηρι δουλευει οταν ειναι κλειστο, ετσι; Γιατι ειναι σημαντικο για μενα που οταν κοιμαμαι κλεινω το κιν.
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια αν θελει καποιος ενα αξιοπρεπες κινητο στα 5 megapixel χωρις να ξοδεψει μια περιουσια ειναι καλη αγορα; Η μπορω να δωσω λιγα χρηματα παραπανω(π.χ. 50 ευρω)και να παρω κατι καλυτερο; Α και νομιζω οτι αναλογικα με το χρονο που κραταει η μπαταρια(3-4 μερες)δεν ειναι πολυς ο χρονος φορτισης. Το ξυπνητηρι δουλευει οταν ειναι κλειστο, ετσι; Γιατι ειναι σημαντικο για μενα που οταν κοιμαμαι κλεινω το κιν.

Το κινητο στα 169 ευρω οχι απλα αξιοπρεπες ειναι αλλα οπως λεω παραπανω αριστη αγορα:)το ξυπνητηρι δουλευει και κλειστο αλλα και χωρις sim μεσα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Και εμφανισιακα παντως μου αρεσει πολυ.. ειδικα η οθονη πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Και εμφανισιακα παντως μου αρεσει πολυ.. ειδικα η οθονη πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα!

η οθονη ειναι φοβερη με ζωντανα και οχι θαμπα χρωματα απλα στον ηλιο δεν ειναι πολυ ευδιακριτη.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

-δεν μπορω να διαγραψω το χρονο εξερχομενων κλησεων για να ξερω ποσο μιλαω καθε μηνα.
:shock:

Τι λέτε ρε παιδιά.. Για εξηγήστε και οι άλλοι που το έχετε. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ δεν μπορώ να διαγράψω το χρόνο εξερχομένων (μάλλον να μηδενίσω εννοείς). Αυτό δεν μπορέι να γίνεται. Για ψαχτείτε τι βόμβα είναι πάλι αυτό:cry:

Περιμένω ΔΙΑΨΕΥΣΗ :scared:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο στα 169 ευρω οχι απλα αξιοπρεπες ειναι αλλα οπως λεω παραπανω αριστη αγορα:)το ξυπνητηρι δουλευει και κλειστο αλλα και χωρις sim μεσα.

 

παιδια που το εχετε βρει 169 ευρω???

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

και ενα κολπακι για σταθερες και οχι κουνημενες και θαμπες φωτο.

οταν βγαζουμε φωτο δεν παταμε το πλαινο κουμπακι της καμερας οπου κανει πρωτα εστιαση και μετα πιεζουμε παλι για να κανει ληψη της φωτο,και εκει συνηθως γινετε το κουνημα και χαλαει η ληψη.

λοιπον στοχευουμε εκει που θελουμε και παταμε μια φορα το κεντρικο πληκτρο,και μετα κραταμε σταθερα με τα δυο χερια το κινητο,η εστιαση και η ληψη γινετε αυτοματα χωρις να χρειαστει δευτερο πατημα και να κουνηθει το κινητο μας:D

δειτε 2 σελιδες πριν φωτο που εχω τραβηξει να καταλαβετε....

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

:shock:

Τι λέτε ρε παιδιά.. Για εξηγήστε και οι άλλοι που το έχετε. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ δεν μπορώ να διαγράψω το χρόνο εξερχομένων (μάλλον να μηδενίσω εννοείς). Αυτό δεν μπορέι να γίνεται. Για ψαχτείτε τι βόμβα είναι πάλι αυτό:cry:

Περιμένω ΔΙΑΨΕΥΣΗ :scared:

 

γινεται απλα για να το κανεις αυτο πας στην επιλογη ολες οι κλησεις πανω απο το εξερχομενες και εισερχομενες. απλα στις μηδενιζει ολες, να πω οτι μολις τωρα που το εψαχνα νομιζα και γω το ιδιο οτι δεν γινεται αν και η wind εχει προνοησει καλυτερα πανω σε αυτο το θεμα που με μηνυμα σου λεει ακριβως ποση ωρα σου εχει μεινει ανα πασα στιγμη ... ενας λογος που εφυγα και απο την cosmote ηταν ακριβος αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Η LG ισχυρίζεται πως μέσω του LG user Support Tool Μπορείς να κατεβάσεις και το manual. επειδή θέλει IMEI Και σειριακό εγώ δεν μπορώ να το κατεβάσω. Μπορεί να το κάνει κάποιος να το κατεβάσει και να το ανεβάσει σε κάποιο DDL (όπως το rapidshare) ή να του δώσω email να μου το στείλει.. Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Μπορεί κάποιος να μου πεί ΑΝ μηδενίζει ο χρόνος εξερχομένων καθώς όπως λέει ένας χρηστης αυτό δεν μπορεί να το κάνει (θέλω να πιστεύω απλά δνε βρήκε τον τρόπο)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Η LG ισχυρίζεται πως μέσω του LG user Support Tool Μπορείς να κατεβάσεις και το manual. επειδή θέλει IMEI Και σειριακό εγώ δεν μπορώ να το κατεβάσω. Μπορεί να το κάνει κάποιος να το κατεβάσει και να το ανεβάσει σε κάποιο DDL (όπως το rapidshare) ή να του δώσω email να μου το στείλει.. Ευχαριστώ

 

Το δοκιμασα μολις τωρα.Δεν υπαρχει manual. Εχει απλα ενα usb driver και αυτο το κατεβαζεις δυσκολα.Εμενα μου εβγαζε συνεχεια μηνυμα οτι πρεπει να τερματιστει η εφαρμογη.Για την απορια που εχω σχετικα με τη μπαταρια δεν ξερει καποιος να πει κατι μια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σχεδον απολυτα!

 

Πολλες φωτογραφιες βγαινουν σχετικα οχι και τοσο πολυ καλα.Θα το ψαξω κι αλλο με τις ρυθμισεις παντως.

Ομως οπως εχω ξαναπει με τα fps του βιντεο υπαρχει θεμα τη στιγμη που η συσκευασια γραφει 30 και λανσαρεται ως τετοιο το κινητο.

Θα επρεπε το κινητο κανονικα να τραβαει στα 30 και μετα στην αναβαθμση (αν και οταν γινει) ας το κανουν να τραβαει και 45 καρε προβλημα τους.

 

Εγω εντοπισα δυο τρια πραγματα που δεν μου αρεσαν

-δεν μπορω να διαγραψω το χρονο εξερχομενων κλησεων για να ξερω ποσο μιλαω καθε μηνα.Ειμαι στο προγραμμα 120 της cosmote

-οι φωτογραφιες που βαζω στις επαφες δεν βγαινουν σε πληρη οθονη οταν με καλουν εμφανιζονται μικρες.Μπορει να κανω κατι λαθος

 

Σχετικα με τη φορτιση της μπαταριας εχω μια απορια.Στο manual γραφει οτι δεν χρειαζεται να ξεφορτισει εντελως για να φορτισθει η μπαταρια Πολλοι λενε οτι η πληρη αποφιρτιση βοηθαει τη μπαταρια.Τελικα τι να πιστεψει κανεις?Ετσι κι αλλιως ομως οταν το συνδεω με usb στον υπολογιστη αυτο φορτιζει.

 

Μπηκα σε αυτη τη σελιδα http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf και εγκατεστησα αυτο που λειε step 1κ.λ.π.και μου βγαζει ενα πινακα που λεει οτι τα μοντελα που εχουν εκδοση v10c καιv10g μπορουν να αναβαθμιστουν.Δεν ξερω αν δουλευει.Δεν το δοκιμασα επειδη το δικο μου ειναι τελευταια εκδοση v10f

 

Προς LG

ΕΛΕΟΣ!! Βαλτε ενα αρχειακι 3-4 MB με οδηγιες χρησης στην ιστοσελιδα σας.

Τοσο δυσκολο ειναι?:mad:

 

Επειδη εχει μια ευαισθησια στο κουνημα και θολωνουν οι φωτο παρακατω αναφερω πως να αποφυγουμε τις κουνημενες ληψεις:)

Για το θεμα των 30 καρε αν αρχισουμε να ενοχλουμε μαζικα την αντιπροσωπεια πιστευω θα αναγκαστουν να επισπευσουν την λυση του προβληματος,αλωστε εξω βλεπω οτι ηδη κυκλοφορουν κινητα με βιντεο στα 30 καρε.;)

Οι εξερχομενες ειπαμε διαγραφονται μονο μαζι με τις εισερχομενες:confused:

Οι φωτο στις επαφες ετσι βγαινουν σε μικρη οθονη μονο.:happy:

Οι καινουργιες μπαταριες πλεον δεν χρειαζονται αποφορτιση πληρης αντιθετως πρεπει να φορτιζονται πριν πεσει κατω απο το 25 - 30% της ισχυς της.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει το να ενοχλούμε την αντιπροσωπεία για το θέμα των 30fps. Καλύτερα κάποιο mail στην ίδια την LG.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει το να ενοχλούμε την αντιπροσωπεία για το θέμα των 30fps. Καλύτερα κάποιο mail στην ίδια την LG.

στην εδω LG λες η γενικα,γιατι απο οτι διαβαζω κυκλοφορουν εξω με 30 καρε ενω εδω οχι ακομα,γιαυτο λεω να ενοχλησουμε εντονα να μας πουν σε πια αναβαθμιση θα το διορθωσουν:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια, να σας ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα μου..Φιλοι που το εχουν αγορασει λενε πως μικροφωνιζει απιστευτα το συγκεκριμενο κινητο, δηλαδη πανω απο την ενταση 3 δεν μπορεις ουσιαστικα να ακουσεις τον συνομιλητη σου απο τον υπερβολικο μικροφωνισμο...! Ισχυει οντως κατι τετοιο σε οσους απο εσας το εχουν ηδη αγορασει..? Και αν ναι, δεν μπορει να γινει κατι για να αποφευχθει αυτο?

Επιπλεον, επειδη φαινεται πολυ "ευθραστο" (στην τοσο εκτεθειμενη οθονη του αναφερομαι) χρειαζεται απαραιτητα θηκη?

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον στο δικο μου δεν εχει μικροφωνισει ποτε και το εχω τερμα την ενταση, αυτη τη στιγμη που λειτουργω το κινητο δεν εχω βγαλει καν το screen protector το οποιο δεν ειναι οπως στα νοκια που βγαινει ευκολα ειναι πληρως προσαρμοσμενο πανω στην οθονη και γενικα δεν εχω την αισθηση επειδη συνηθως το εχω μεσα στην τσεπη του παντελονιου μου οτι θα σπασει η θα γρατσουνιστει... αυτα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτί εσείς με το KC550 έχετε κάνει αναβαθμίσεις στο κινητό σας, μήπως μπορείτε να βοηθήσετε και εμένα που προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση το KF510 της κοπέλας μου?

 

Μπορείτε να δείτε εδώ στο ποστ #52?

Link to comment
Share on other sites

Screen protector εννοεις αυτο το πλαστικο που εχουν κολλημενο στην οθονη ολα τα καινουργια κινητα; Κι εγω σε οποια συσκευη παιρνω το αφηνω οσο περισσοτερο μπορω. Δε μ'αρεσει να βαζω το κινητο σε θηκη. Παντως γενικα εχουν βελτιωθει οι οθονες των κινητων και ειναι πιο ανθεκτικες απο παλια. Θυμαμαι καποτε οσοι φιλοι και γνωστοι μου ειχαν Nokia(3210 κλπ.)ηταν με ρωγμες στις οθονες! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Screen protector εννοεις αυτο το πλαστικο που εχουν κολλημενο στην οθονη ολα τα καινουργια κινητα; Κι εγω σε οποια συσκευη παιρνω το αφηνω οσο περισσοτερο μπορω. Δε μ'αρεσει να βαζω το κινητο σε θηκη. Παντως γενικα εχουν βελτιωθει οι οθονες των κινητων και ειναι πιο ανθεκτικες απο παλια. Θυμαμαι καποτε οσοι φιλοι και γνωστοι μου ειχαν Nokia(3210 κλπ.)ηταν με ρωγμες στις οθονες! :lol:

καμμια σχεση το πλαστικο που εχουν αλλα κινητα με αυτο που εχει το LG ειναι πραγματικα screen protector:)αν δεν το δεις πολυ καλα δεν καταλαβαινεις οτι εχει ζελατινα η οθονη τελειο μιλαμε:blink::blink:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι γι αυτο το λεω, επειδη ειχα αρκετα νοκια κινητα και δεν εχει καμια σχεση με τη ζελατινα που υπαρχει τουλαχιστον στα νοκα, την οποια και αφαιρουσα παντα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πηρα κ εγω το συγκεκριμενο κινητο, και τελικα οπως ακριβως το φοβομουν μικροφωνιζει παρα πολυ!! επειδη ειναι ακομα μεσα στη βδομαδα απο την ημερομηνια αγορας, το πηγα λοιπον στο καταστημα oteshop απ οπου το αγορασα και ζητησα αμεση αντικατασταση.. Οι τυποι μου ειπαν οτι επειδη δεν το ειχαν διαθεσιμο, θα πρεπει το κινητο να παει Θεσσαλονικη και μετα αυτοι απο εκει να μου στειλουν ενα καινουριο..!! Διαδικασια που μου κανει εντυπωση για την πολυπλοκοτητα της!! Τους ρωτησα αν παω εγω στην αντιπροσωπια της LG στην Αθηνα μηπως μπορεσουν να μου το αλλαξουν απευθειας απο εκει (για να μην ξενεινω απο κινητο για μια βδομαδα!!) και μου ειπαν οτι ουτε αυτο γινεται..!

Σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

Δεν μπορω να απαιτησω απο την LG στην Αθηνα να μου το αλλαξουν απευθειας χωρις να περιμενω να μου το στειλουν απο Θεσσαλονικη??

 

Eυχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θαλεγα να παρεις απευθειας εδω στο φαληρο την LG τηλεφωνο να σου πουν τι και πως γινεται γιατι συνηθως στα καταστηματα δεν ξερουν τι τους γινεται:happy:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια και το ανεφερε ο φιλος, κι εγω οταν ειχα παρει το laptop επρεπε να το στειλουν Θεσ/νικη για αλλαγη οθονης(ειχε ενα καμμενο πιξελ). Θυμαμαι οτι μου ειχε κανει εντυπωση, ωστοσο μεσα σε 3 εργασιμες ημερες ηταν πισω διορθωμενο. Προφανως εκει ειναι τα κεντρικα της LG, οπου γινονται οι επισκευες/αλλαγες συσκευων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...