Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια με την μπαταρια τι γινεται ακριβως??

Αλλα site γραφουν μονο 3 ωρες ομιλιας και 270 αναμονης ενω το επισημο site της lg αναφερει για 6ωρες ομιλια και μεχρι 450 ωρες αναμονη!

 

Αν ισχυει το 1ο μου φαινεται υπερβολικα λιγο για τετοιο κινητο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το σωστο ειναι το 2ο δλδ 6 ωρες και 450 ωρες αλλα εξαρταται απο την χρηση αλλους τους κραταει 2 μερες εμενα πχ μου κραταει 4 γεματες μερες συνηθως
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και οταν εισαι σε κατασταση καμερας οταν πας να τραβηξεις φωτογραφια να το ρυθμισεις συνεχεια αναμενο
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και οταν εισαι σε κατασταση καμερας οταν πας να τραβηξεις φωτογραφια να το ρυθμισεις συνεχεια αναμενο

 

καταλαβα φιλε μου, αν καποιος εχει την εφαρμογη torch στο κινητο και αναβει το φλας ας μου πει:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μερες το πηρα καιεχι την v10 f.απο που το ειδες?

Και εγω σημερα το πηρα εχει την 10f ιουλιος 2008

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε μερικές ημέρες παρατηρώ μια δραματική πτώση στην τιμή του. Σημερα στο eshop αντιπροσωπίας κινητό στοιχίζει 195€ ενώ μια εβδομάδα πριν 255 :shock:

 

Καλά που δεν το πείρα ακόμα. Αύριο θα ρωτήσω ΑΝ το έχει μάθει και η WIND ότι η τιμή του έπεσε (αμφιβάλω):baby: κατα τα άλλα εγγύηση τιμής αλλά όχι στις αναβαθμίσεις εκεί με τον "δικο μας κατάλογο" :md:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητο απο τις πρωτες δοκιμες καταπληκτικη οθονη και με εντυπωσιασε οτι εχει πολυ καλο σημα παρα το πολυ χαμηλο sar :) πιανει σημα εκει που ενα se που εχω δεν πιανει:D
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν μαρεσει ειναι γιατι το κουτι ενω γραφει οτι τραβαει βιντεο στα 30 καρε εγω ειδα οτι μονο 15 τραβαει ειναι λιγο παραπλανηση αυτο:shifty:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

λα8ος εχεις δικιο, το εχεις τσεκαρει στην 10f Και ειναι παλι 15 ?

 

ναι σημερα τραβηξα και σε 640χ480 και ειναι 15 αρια:(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

:) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ! :)

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ? ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ S.E. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΜΟΤΟ Κ1.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ, ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ, ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ. ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ PREVIEW, ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

Μ' ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΥΡΙΩΣ Η ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ, Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ, Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ( ΑΝΑΛΥΣΗ-ΣΕ ΗΛΙΟ Κ.Λ.Π. ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ! :)

Link to comment
Share on other sites

:) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ! :)

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ? ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ S.E. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΜΟΤΟ Κ1.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ, ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ, ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ. ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ PREVIEW, ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

Μ' ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΥΡΙΩΣ Η ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ, Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ, Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ( ΑΝΑΛΥΣΗ-ΣΕ ΗΛΙΟ Κ.Λ.Π. ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ! :)

το μενου ειναι αρκετα γρηγορο δεν εχει κολληματα και εχει πολλες ευκολιες μεσα ,συντομευσεις κλπ

η μπαταρια απο οτι βλεπω με νορμαλ χρηση παει 3 μερες

η οθονη καταπληκτικη 240χ320 αναλυση πολυ καθαρη με εντονο χρωμα, στον ηλιο χανει καπως

σε γενικες γραμμες στα χρηματα αυτα κοντα στα 200 ευρω ειναι η καλυτερη επιλογη απο οποιοδηποτε αλλο κινητο:D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

30fps τραβαει σε αναλυση vga δηλαδη 640*480 τωρα για την 720*480 υπαρχει μια συγχηση απ οτι βλεπω, ενω στο κουτι λεει οτι τραβαει εχει διαπιστωθει οτι τραβαει μονο 15fps τωρα αν αυτο διορθωθει με καποια αναβαθμιση αυτο δεν το ξερω...

Eισαι σιγουρος οτι τραβαει 30fps στην 640χ480 γιατι εγω τσεκαρα τις αναλυσεις και σε καμια δεν τραβαει 30;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

oχι δεν τραβει μετα το τσεκαρα και γω και το διαπιστωσα αυτο, το αστειο ειναι οτι στο service της LG λενε να το φερεται να το ελεγξουμε, για να το διορθωσουν δηλαδη ???
Link to comment
Share on other sites

KC550 170 ευρώ στο Electro World το Σάββατο είχε ακόμα πολλά κομμάτια

καμιά 30αριά

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το εβγαλε η lg για να τραβηξει κοσμο να το παρει.καλη αναλυση βιντεο θα εχουμε με την αναβαθμιση που θα βγει οταν κυκλοφορησει το kc910
Link to comment
Share on other sites

oχι δεν τραβει μετα το τσεκαρα και γω και το διαπιστωσα αυτο, το αστειο ειναι οτι στο service της LG λενε να το φερεται να το ελεγξουμε, για να το διορθωσουν δηλαδη ???

μαλλον θα παω μια βολτα και εγω απο εκει να δω τι θα πουνε κανονικα με την version 10f που ειναι προσφατη επρεπε να το ειχαν ηδη διορθωσει ας τους ενοχλησουμε ολοι μαζι να το παρουν σοβαρα:shifty:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παντως απο φωτο σκιζει το κινητακι κοιτατε κατι σημερινες που τραβηξα η δευτερη με τη μοτο εiναι φουλ ζουμ κιολας:)
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

καποιοι που σκασανε τις 500αρες θα πρεπει να κρυβονται εγω πιστευω ;)
Link to comment
Share on other sites

λεω για κινητα που κοστιζουν 500ευρω με 5mp καμερα τα οποια δεν προσφερουν τοσο καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας σε σχεση με το KC550
Link to comment
Share on other sites

Δειτε τις:)

 

Έχω την εντύπωση πως το κινητό βγάζει καλύτερες φωτογραφίες με περασμένη την έκδοση 10f. Στο δικό μου τουλάχιστον που τώρα φοράει την 10c νομίζω πως είναι λίγο πιο θαμπές ενώ φαινόταν να πάσχει και το white balance. Μακάρι να φτιαχτεί το θέμα του βίντεο και να υποστηρίξει κάποια στιγμή DiVX :)

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστευομαι την LG γενικα στα προϊοντα της και μεχρι στιγμης εχω στην κατοχη μου ενα mini hi-fi, μια tv lcd 22 ιντσων και ενα laptop.. ολα πολυ καλα, λειτουργικα και με καλη εγγυηση! Κινητο απο την εν λογω εταιρια δεν εχω αποκτησει μεχρι στιγμης και οταν ειδα το συγκεκριμενο μοντελο στο e-shop εντυπωσιαστηκα αλλα παραλληλα με εβαλε σε σκεψεις για την τοσο χαμηλη τιμη του. Μηπως υστερει σε ποιοτητα κατασκευης; Παρακατω εχω καποια στοιχεια για να ελεγξουν οι κατοχοι του και να μας πουν..

 

Πατήστε στο κινητό * # 0 6 # και θα σας εμφανιστεί το λεγόμενο ΙΜΕΙ

(international mobile equipment identity)

Κοιτάξτε του αριθμούς 7ο και 8ο

Κωδικός αριθμός τηλεφώνου : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στην περιοχή Emirates που είναι πολύ κακή ποιότητα

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Γερμανία που δεν είναι κακό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 00 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στο αρχικό εργοστάσιο που είναι η καλύτερη ποιότητα

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 13 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή ποιότητα και πολύ επικίνδυνο για την υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...