Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα αν μια καρτα μνημης ειναι SDHC θα το γραφει παντα πανω της, παρολα αυτα SDHC ειναι ολες οι καρτες απο 4gb και πανω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oσο αφορα την αναβαθμιση μεσω internet δεν ισχυει μπορει να αναφερει το μοντελο αλλα τα ζωα δεν την εχουν περασει ,μιλησα με τον υπευθυνο στην lg και μου το ειπε,και του λεω τι στο καλο τοχετε τοτε το μοντελο εκει και παιδευετε τον κοσμο στο να προσπαθει να αναβαθμισει το κινητο του,και ειπε θα το αφαιρεσουν μεχρι να περαστει η αναβαθμιση. μπαχαλοκαταστασηηηηηη:wacko:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ωραιος γιατι το ειχα απορια και γω τι γινεται με αυτο το θεμα, δεν πολυ ψινομαι να τρεχω αριστερα και δεξια για να κανω αναβαθμιση το κινητο. οποτε οταν καποιος μας παρει χαμπαρι οτι λειτουργει ας το πουμε εδω να το δουμε ολοι
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έτσι και αλλιώς όλες οι κάρτες άνω των 2GB είναι SDHC. Έχω από την αρχή μία 4GB Kingston η οποία δουλεύει άψογα (την ανέφερα λίγα post νωρίτερα). Μετατρέπει το κινητό σε φορητό video και music player.

ΟΧΙ δεν είναι όλες. Δες στο ESHOP υπάρχει 4gb microsd μια φαινομενικά ίδiα αλλά SDHC

και στο eshop μια 4gb microSDHC εκτός αν στο ένα έχουν λάθος εικόνα, βλέπω 1GB όχι 4. Τι να πώ:(

 

 

Ενταξει SCHD, δουλεύει όπως μου λέτε, ή απλή microSD??

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

βαλε αφοβα οπια microsd θελεις στα 4 gb δουλευει αψογα :)φιλος μου εχει βαλει και 8 αρα και δουλευει κανονικα.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

LG KC550 review (επισκόπηση επί το ελληνικότερον)

Μετά από χρήση του κινητού για μία εβδομάδα θα ήθελα να παρουσιάσω την δικιά μου επισκόπηση θέλοντας να βοηθήσω τους επίδοξους αγοραστές.

 

Πρώτη αίσθηση μετά το ξετύλιγμα. Άνετο στο χέρι ποιοτικότερο από ότι το dummy του και αρκετά πιο βαρύ σε σχέση με τα μικρά απλά κινητά αλλά τελικά αυτό σου δίνει την αίσθηση στιβαρότητας.

 

Θετικά:)

• Πολύ
καλή οθόνη
2,4΄΄ στα 240 Χ 320 με άψογα χρώματα και φωτεινότητα. Ο miniopera δείχνει άψογα και τα παιχνίδια το ίδιο. Από τούδε η 2,4’’ έχει γίνει must.

• Πολύ
καλή αυτονομία
.. Ναι ξέρω ότι η LG είναι κακόφημη στο θέμα αυτονομίας (2 μέρες) αλλά αυτό είναι η εξαίρεση. Χωρίς να έχει στρώσει η μπαταρία κρατάει 3-4 μέρες σε Wind με καλή χρήση (αρκετή, μην το λυπάστε κρατάει). Μόνο το βίντεο και οι φωτο την ρουφούν την μπαταρία για αυτό προσοχή.

Καλό μενού
αν και στην αρχή ήμουν δύσπιστος (μοιάζει με Samsung αλλά χωρίς τις αδυναμίες τους). Δουλεύει με νούμερα 2,3,6 σε πάει πχ στα παιχνίδια. Κανένα ενοχλητικό ξάφνιασμα παράληψη (εξαίρεση τα contacts θα πω πιο κάτω). Δεν εχει themes αλλά το υπάρχον είναι καλοσχεδιασμένο. Μονη επιφύλαξη ότι κάποιες φορές γίνεται λιγο αργό (σε σχέση με άλλα) κυρίως όταν κάνει scroll (τελευταίες επιλογές που δεν χωράνε στην πρώτη οθόνη) αλλά όχι τόσο αργό που να ενοχλεί. Έχει shortcusts στο πληκτρο σταυρό,
αλλά ΔΕΝ αλλάζουν τα 3 από 4
(το δεξί).
Το 4ο αλλάζει
και είναι ένα
πολυμενού
9 θέσεων όπου βάζεις εσύ ότι θέλεις όπως το «
μετάβαση
» στα Νοκια και το
my-menu
στα SE. Τα άλλα βελακια σε πηγαίνουν στα εξείς, πάνω «νέο sms», κάτω mp3 player, αριστερά «αλλαγή ηχητικού profile» (αθόρυβο, δόνηση κτλ). Στην κάμερα πάς και με το καπάκι, ενώ μπαίνει σε δόνηση και με παρατεταμένη πίεση του #.

Άψογη σύνδεση ανταλλαγή αρχείων με BT
με PC ή άλλα κινητά (java games, mp3, photos όλα λαμβάνονται και στέλνονται με ΒΤ-2 σφαίρα μάλιστα). Για να εγκαταστήσεις ένα java αρκεί να το στείλει το jar με BT ή να το γράψεις στην MicroSD.

JAVA. Όλα καλά.
Δεν τρέχει όλα τα java (όπως είναι φυσικό) αλλά τα πιο πολλά. Κανένα ενοχλητικό κλείδωμα με java ή mp3. όλα στέλνονται παίζονται κτλ. Εχω βάλει miniopera, εορτολόγιο, Tetris soduko και τι άλλο θες. Μικρή επιφύλαξη για την ταχύτητα της JAVA (κάποια παιχνίδια μου φαίνονται αρκετά πιο αργά από το SE)

Φωτογραφική άψογη
για κινητό (εντάξει δεν είναι και κανονική φωτογραφική) με ρύθμιση ISO 80-100-..-800 με γρήγορη σχετικά εστίαση. Εντάξει αν την συγκρίνεις με μια παλιά 5mp φωτογραφική (sony T1) έχει σχετικό θόρυβο στις σκιές από τα χαμηλά ISO, αρκετό NR που δημιουργεί softness (αυτό φταίει για κάποια artifacts), και κάμποση συμπίεση στα JPEG αλλά όχι πολύ(κατά μέσο όρο ένα αρχείο 5mp γύρω στα 700kb-1150kb). Ο φακός (lens) είναι πολύ ευρυγώνιος για τα γούστα μου όπως όλα τα κινητά. Όμως για κινητό είναι άψογη η κάμερα. Το λέω εγώ που είμαι ερασιτέχνης φωτογράφος. To led είναι δυνατό, μπορεί να ανάψει για κάποιο χρόνο σαν φακός,
αλλά όχι με κάποιο shortcut
που να ξέρω (Δεν ξέρω για java εφαρμογή). Επίσης
το VIDEO είναι (ίσως) το καλύτερο σε κινητό
μεχρι τώρα 720x480 (ίδια με του dvd NTSC) και ας μην έχει (ή έχει) 30fps! (το 1 λεπτό πιάνει περί τα 10mb) Αν θέλετε καλύτερη ποιότητα υπάρχει και η Sony FullHD στα 1200€

• Καλή πολύ
καλή λήψη
με καθαρό σήμα σε σύγκριση με άλλα κινητά που έχω. Λένε έχει και μικρό SAR

• Καλή
ποιότητα ηχείου
συνομιλίας και μικρόφωνο

• Έχει καλά πολλά ξυπνητήρια και καλή ατζέντα ολα καλά στα SMS (160 χαρ/sms με τ9, αναφορές
φλας
που χάνονται, κρατάει εξερχόμενα μετρά χαρακτήρες κτλ)

Λοιπά
: Βάζεις οτι ήχο θες όπου θες (κλίση, sms, ξυπνητήρι), Καλό πρακτικό calculator με υποστήριξη cos, tan, ln κτλ. Μετατροπέας μονάδων, διεθνές ρολόι

Μέτρια

Μέτριο εξωτερικό ηχείο
όχι κακό απλά κάποια νοκια ακούγονται δυνατότερα

• Τα contacts (
επαφές
)
δεν έχουν διαφορετικό πεδίο όνομα-επίθετο
είναι ένα όπως σε πολλά κινητά (nokia, SE) με την διαφορά ότι σε κάποια μπορείς να shortάρεις με βάση τη δεύτερη λέξη στο όνομα (δλδ επίθετο) ή πρώτο. Εδώ δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Επειδή εγώ τα μετάφερα από ένα άλλο κινητό με BT βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση μία επαφή που την αναζητούσα πχ Παπαδόπουλος Κώστας, τώρα να την ταξινομεί Κώστας Παπαδόπουλος μαζί με άλλους 10 Κώστας που έχω. Τώρα αλλάζω με το χέρι ένα ένα τα ονόματα να είναι πρώτα το επίθετο γιατί έτσι το προτιμώ. Αν τα περνούσα με το χέρι από την αρχή δεν θα είχα αυτό το πρόβλημα γιατί θα τα περνούσα με πρώτο το επίθετο. Επίσης οι επαφές υποστηρίζουν 4 τηλέφωνα (κιν, σπίτι, εργ, φαξ, και mail) γενέθλια που χτυπούν αν θες, και σημειώσεις. Ορίζεις επίσης πιο είναι το default τηλ που καλείς. Το παλιό μου SE ήταν πληρέστερο με υποστήριξη, διεύθυνση, εταιρεία, άλλο τηλέφωνο κτλ. Δεν ξέρω στην μεταφορά που πάνε αυτά τα πεδία τώρα που δεν υπάρχουν. Επίσης δεν βρήκα πως καλείς μία κλήση με απόκρυψη. Στις πρόσφατες σου δίνει την ευκαιρία να επεξεργαστείς της τον αριθμό πριν την κλήση (να βάλεις #31#) αλλά στον κατάλογο πρέπει να
αλλάξεις
την επαφή καταλαβαίνω.
Τέλος η πρόσβαση στις επαφές γίνεται με 2 κλικ.
Ένα κλικ το δεξί softkey (δεν αλλάζει) που σε πάει στις επιλογές των επαφών, και μετά (2ο κλικ) επιλογή «αναζήτηση». Ευτυχώς έχει ταχείες κλίσεις 2..9. Έχει επίσης
ομάδες
(μου έλειψαν από το SE) και κάνει αναζήτηση στο δεύτερο τρίτο γράμμα. Τέλος δεν έχει φωνητική κλήση αν κάποιος την χρειάζεται.

Μέτρια
είναι και η μέθοδος εισαγωγής γραμμάτων. Στην απλή γραφή γράφεις πρώτα Ελληνικά, μετά ελληνικά με τόνους, αριθμούς και μετά τα λατινικά, έχει τελικό ς και βάζεις εύκολα σύμβολα Παρατεταμένη πίεση εμφανίζει τον
αριθμό
του πλήκτρου.
Είναι ο μόνος τρόπος να γράψεις το 0!!!!!
Αφού απλή πίεση του είναι το κενό. Υποστηρίζει μεν t9 ελληνικό αλλά όχι στις επαφές (μονο στα sms) ενώ αφού γράφεις μικρά αν το δεύτερο θέλεις να το γράψεις κεφαλαίο πρέπει να κάνεις ολο τον κύκλο από abc, ABC, 123 σε Αbc που τελικά θέλεις (αν και κάποιες φορές πάει αμέσως Abc, χμμ το κοιτώ). Σπαστικό αν θέλεις να γράψεις με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα του επιθέτου.

Πλήκτρα
μεν
ποιοτικά
, δε
σκληρά
και με μέτρια αίσθηση (δεν θα ξετρελαθούν οι SMSακιδες)

• Ακουστικά συσκευασίας μέτρια (όχι άσχημα) και κοντά σε μήκος (αυτό είναι και πλεονέκτημα)

• Το μέγεθος και βάρος του

Αρνητικά:(

Ράδιο δεν μπαίνει στο υπόβαθρο
, αν και δεν χρειάζεται πάντα αυτό, και δεν έχει RDS. Πιάνει καλά ωστόσο.

• Το ράδιο, το μπ3 και η συνομιλία έχουν
ξεχωριστή τη ρύθμιση φωνής (!!)
έτσι αν χαμηλώσεις το ράδιο και πας στο μπ3 μπορεί να κουφαθείς. Το equalizer επίσης είναι μόνο για το mp3 (γίνεται με αλγόριθμο προφανώς όχι αναλογικά).

• Υποστήριξη kαι ευκολία στο site της LG. Ούτε manual δεν έχουνε σε PDF.

• Όταν η μπαταρία πέσει μετά από μέρες στα 2 ή χειρότερα στο 1 μετά πέφτει σχετικά γρήγορα και απρόβλεπτα (δεν είναι αναλογικό σαν τα SE) .

• Mp3 Player
ΔΕΝ υποστηρίζει folders-φακέλους
(όλα χύμα τα δείχνει τα Mp3). Από την άλλη
υποστηρίζει σε άρρωστο βαθμό τα ID3 tags
. Σου δείχνει χύμα όλα τα mp3 και πρέπει να φτιάξεις (δύσκολα)
λίστες
για να τα παίξεις όπως θες.
Αν
ειναι περασμένα και κομπλέ
ΟΛΑ
τα id3 tags
τότε
σου δείχνει-ταξινομεί-αναζητά τα τραγούδια με βάση τον καλλιτέχνη, το άλμπουμ το είδος (folklore, jazz, rock ) οπότε μπορείς να βάλεις μια τάξη. Αλλά.. ποιος έχει (όλα) τα tags συμπληρωμένα και ομοιόμορφα.. (άλλος καλλιτέχνης ο Vasilis Papakostantinou, άλλος ο Basilis Papakostantinoy και άλλος ο papakostantinou σκέτο:wacko:). Επίσης
ΔΕΝ μπαίνει στο υπόβαθρο
. Δεν έχω μελετήσει τις επιπτώσεις χρήσης του στην μπαταρία. Γενικά στα multimedia τα SE είναι πιο μπροστά.

Edit 2: 4-11-2008:
Μα γιατί δεν το είδα, πιο πριν. Ασφαλώς και
υποστηρίζει φακέλους
, απλά δεν πας από τα "πολυμέσα" αλλά από τα αρχεία. Εκεί διαλέγεις ήχους και μπαίνεις στην κάρτα και σε οποιον φάκλεο θέλεις (rock, Greek ότι έχεις βαλει μεσα). Παίζεις το πρώτο σε ένα φάκελο με το Left right αλλάζεις τραγούδια πάντα στο ίδιο φάκελο.

Άλλα

Το πρόγραμμα που δίνει η LG για σύνδεση με το PC είναι μάλλον κακό.
Συνδέεται μόνο με το καλώδιο που δύνεται στο κουτί και ΟΧΙ με ΒΤ
. Με 18 χρόνια στην επιστήμη της πληροφορικής (από μικρό παιδί) και μου πήρε 1 ώρα να το συνδέσω με
επιτυχία
(ποιος μου είπε να αλλάξω πρώτα την επιλογή στην σύνδεση από «μονάδα αποθήκευσης» σε «υπηρεσία δεδομένων» (καλά που έιχα SE που σε ρώταγε στην αρχή). Αφού το συνδεσα, ειδού οι διαπιστώσεις μου.

 

• Η βοήθεια αναφέρεται σε άλλο πρόγραμμα (αλλά λένε τα μενού άλλα το help). Θα το ξαναστήσω στα αγγλικά μπας και βγάλω άκρη

• Εξάγω με επιτυχία, επαφές και ΣΜΣ σε CVS (και αρα XLS με χρήση DATA-> import external data) που το θεωρώ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ φορματ και άρα θα υπάρχει να το διαβάζω μετά από χρόνια (να μαστε καλά). Τα ελληνικά εξάγονται άψογα.

• Δεν μπόρεσα να εξάγω σε Outlook αν και έδειχνε να το υποστηρίζει.
Το ψάχνω
μήπως φταίει το office μου (2003) ή κατι άλλο.

• Δεν μπόρεσα να εισάγω επαφές στο κινητό από το outlook αν και δείχνει να το υποστηρίζει (πως όμως δεν ξέρω, όλα διαλέγω μερικά τι να πω) και
το ψάχνω ακόμα

ΣΣ. Εγώ δούλευα μέχρι τώρα συνήθως άλλα προγράμματα όπως το mobiledit (παίζει ταυτόχρονα με όλα τα παλιά κινητά μου) αλλά δεν υποστηρίζει το εν λογω κινητό. Ψάχνω κάποιο άλλο 3rd party αλλά δεν βρίσκω.

Edit 1:
Εχει και αισθητήρα κίνησης το έχουμε πει και ειδικά παιχνίδια τύπου wii.. (Αυτά που έχει ειναι έτσι για πλάκα αλλά έχει μέλλον). αλλά δεν θα μπορούσε αυτός ο αισθητήρα να χρησιμοποιηθεί από ένα καλύτερο mp3 player. ΝΑ το κουνάς δεξιά να πάει στο next track.

Επίλογος

Είναι ένα μάλλον καλό κινητάκι που εκ πρώτης άποψης
το συνιστώ ανεπιφύλακτα
:grin:
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που το εχω δεν κραταει πανω απο μια μερα η μπαταρια.και σερβις που το πηγα μετα απο αλλαγη μπαταριας παλι το ιδιο.μπορω να το παω για αντικατασταση συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και πλήρες το review. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα, εκτός από το θέμα της φωτογραφικής, καθώς οι φωτογραφίες είναι κατώτερες ποιοτικά από ότι στο K810 για παράδειγμα. Ειδικά στο χρώμα πιστεύω. Το πρόγραμμα είναι πραγματικά άθλιο, παρόλα αυτά μπορώ να επιβεβαιώσω πως μπορεί να κάνει εισαγωγή των επαφών σου από το Outlook στο κινητό και μάλιστα πολύ εύκολα. Το κακό είναι πως αν αλλάξεις κάτι σε μια επαφή στο outlook, στον επόμενο συγχρονισμό την περνάει ως καινούργια και δεν αντικαθιστά την παλιά :mad:
Link to comment
Share on other sites

δεν θα συμφωνισω 100% σε αυτο που λες για το k810 σε μια ηλιολουστη μερα η φωτογραφια που τραβαει το KC550 δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με το K810 ουτε με το Κ850 και ουτε καν με το Ν82, τωρα σε διαφορετικα περιβαλλοντα ναι εχεις δικιο ειδικα στο σκοταδι. Εχω μια φωτο δυστυχως επειδη τα προσωπα ειναι ξενα δεν μπορω να την ανεβασω για να δεις και μονος σου τι θελω να πω...
Link to comment
Share on other sites

keysmith ενα τετοιο review περιμενα να δω και μπραβο για τον κοπο σου! Πειστηκα πλεον οτι ειναι ενα κινητο που αξιζει τα λεφτα του. Αυτο που λες για τη μπαταρια μ'ενοχλει λιγο γιατι εχω συνηθισει του SE που σου λεει ποσο % μενει και καταλαβαινεις περιπου ποτε θα τελειωσει. Εδω απ'οτι καταλαβα στην τριτη μερα εκει που φαινεται γεματη αδειαζει αποτομα.. ετσι ηταν και στο Nokia 5610 που ειχα αλλα μετα απο λιγο καιρο το συνηθιζεις. Αφου εχει καλη αυτονομια το προσπερναμε αυτο. Ωστοσο η LG θα πρεπει να φροντισει λιγο την υποστηριξη του μοντελου για να γινεται αναβαθμιση μεσω ιντερνετ και να βαλει ενα manual.. δε νομιζω οτι ειναι και τοσο δυσκολο πια!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τοχουμε ξαναπει αξιζει με χιλια τα λεφτα του οι φωτο ειναι πολυ καλες δειτε στη σελιδα 15 φωτο που τραβηξα μερα και οχι με ηλιο και θα καταλαβετε αν βγαζει καλες φωτο η οχι:)η μπαταρια με μικρη χρηση πιανει 4 μερες,καλο ειναι οταν πεσει η πρωτη γραμμη να το βαζετε να φορτωνει καποια στιγμη το βραδυ, η μπαταρια αλωστε δεν πρεπει να αποφορτιζει κατω απο το 25-30% για μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.:)
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω για δευτερη συσκευη.Εριξα μια ματια στο Plaisio και η τιμη του ειναι ασυναγωνιστη.Μονο 164 ευρω στο internet.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω για δευτερη συσκευη.Εριξα μια ματια στο Plaisio και η τιμη του ειναι ασυναγωνιστη.Μονο 164 ευρω στο internet.

Δεν θα το μετανιωσεις πιστεψε με:cool:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει φακέλους ο mp3 player :fool: απλά πρέπει να πας με άλλο (παράδοξο να τον πω?) τρόπο (από το μενού "αρχεία" όχι τα "πολυμέσα"). Έκανα edit στο review.

Είναι ένας τρόπος υποστήριξης και αυτός.:cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια αλωστε δεν πρεπει να αποφορτιζει κατω απο το 25-30% για μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.

Προσωπικα εχω ακουσει απο καποιους οτι κανει καλο στη μπαταρια να την αφηνουμε να ξεφορτιζει τελειως μερικες φορες. Δεν ισχυει αυτο; Η μηπως ισχυε στις παλιες μπαταριες; Αυτο που πιστευω πως δεν ισχυει πια ειναι η πρωτη φορτιση που λεγανε παλια 8-10 ωρες. Δε νομιζω πλεον οτι εχει σημασια.. ισως να κανει και ζημια στη μπαταρια οταν υπερφορτιζεται!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω ακουσει απο καποιους οτι κανει καλο στη μπαταρια να την αφηνουμε να ξεφορτιζει τελειως μερικες φορες. Δεν ισχυει αυτο; Η μηπως ισχυε στις παλιες μπαταριες; Αυτο που πιστευω πως δεν ισχυει πια ειναι η πρωτη φορτιση που λεγανε παλια 8-10 ωρες. Δε νομιζω πλεον οτι εχει σημασια.. ισως να κανει και ζημια στη μπαταρια οταν υπερφορτιζεται!

Οντως ισχυε αυτο στις παλιες μπαταριες,τωρα οι μπαταριες δεν πρεπει να πεφτουν κατω απο το 1/3 της φορτισης τους(οχι οτι θα χαλασει κιολας αν τυχει και πεφτει χαμηλα καποιες φορες)απλα οποτε μας δινετε η ευκαιρια να την φορτιζουμε και ας ειναι και 80% η μπαταρια;)και ειδικα αν μπορουμε να φορτιζουμε αργα αργα μεσω usb ακομα καλυτερα:D:D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η φόρτιση μέσω USB είναι ταχεία φόρτιση. Τουλάχιστον κάτι τέτοιο ισχύει στο SE που έχω για αυτό και είχα απενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η φόρτιση μέσω USB είναι ταχεία φόρτιση. Τουλάχιστον κάτι τέτοιο ισχύει στο SE που έχω για αυτό και είχα απενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία.

 

oχι αντιθετως αργει πολυ να φορτωσει αλλα ειναι καλυτερα για την μπαταρια:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια ή σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά ένα άλλο LG αλλά όχι συρρώμενο, υπάρχει και πιο είναι?
Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια ή σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά ένα άλλο LG αλλά όχι συρρώμενο, υπάρχει και πιο είναι?

στα ιδια χαρακτηριστικά (λιγο πιο ακριβό), σε αλλη μαρκα είναι το g600 samsung αλλά πάλι συρρώμενο

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πως κανείς δεν αναφέρει τίποτα σχετικά με τις δυνατότητες αναπαραγωγής βίντεο του 550. Προσωπικά χρησιμοποιώ το προγραμματάκι SUPER (όνομα και πράμα!) για να μετατρέπω ταινίες σε φορμά 3gp (240Χ320). Μέχρι 240Kbps φαίνεται να τα αναπαράγει χωρίς πρόβλημα, αν και κάποιες φορές νιώθω πως κάνει κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα. Γνωρίζει κανείς αν με την τελευταία έκδοση λογισμικού μπορεί να αναπαράγει το κινητό αρχεία DiVX (λέμε τώρα :lol: ). Έχουν προχωρήσει άλλοι σε αναβάθμιση λογισμικού στην τελευταία έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πως κανείς δεν αναφέρει τίποτα σχετικά με τις δυνατότητες αναπαραγωγής βίντεο του 550. Προσωπικά χρησιμοποιώ το προγραμματάκι SUPER (όνομα και πράμα!) για να μετατρέπω ταινίες σε φορμά 3gp (240Χ320). Μέχρι 240Kbps φαίνεται να τα αναπαράγει χωρίς πρόβλημα, αν και κάποιες φορές νιώθω πως κάνει κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα. Γνωρίζει κανείς αν με την τελευταία έκδοση λογισμικού μπορεί να αναπαράγει το κινητό αρχεία DiVX (λέμε τώρα :lol: ). Έχουν προχωρήσει άλλοι σε αναβάθμιση λογισμικού στην τελευταία έκδοση;

Φιλε μου κανε τις ταινιες MP4 με το totalvideoconverter στα 300kbps 25καρε και ηχο 96/44100 ειναι λιγο μεγαλες βεβαια αν εχεις προβλημα μνημης αλλα καμια σχεση με 3gp κλπ και βαζεις και τους υποτιτλους απο αρχειο srt:)παιζουν τελεια μιλαμε.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...