Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service LG


psilelos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Μοολις ηρθε το κινητο μετα απο υπομονή πολλων εβδομάδων. Χαχαχα. Το κινητο ηρθε πολυ καλα ασφαλισμενο με χαρτια και το νεο ιμει. Ευχομαι σε ολους το εχουν για service na φτιαχτεί οσο πιο γρηγορα γινεται. :D:D:D:happy::rolleyes::)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε και μένα σήμερα. Όλα καλά. Μακάρι να ΜΗΝ τους ξαναχρειαστώ!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ έδωσα το κινητό μου (G2) στις 19 Αυγούστου και το έλαβαν στις 20! Και ακόμα περιμένω.... Είναι τραγικοί...:!: Κι εμένα χρειάζεται αλλαγή πλακέτας! Είναι δυνατόν δηλαδή να μην ξέρει η LG πότε θα έρθει το ανάλογο ανταλλακτικό;; Άντε αρχικά δεν ήξερε... Κι εγώ φαντάστηκα 1-2 εβδομάδες! Αλλά σχεδόν 2 μήνες θα κλείσω!! Έχω εκνευριστεί άγρια! Είχα το ίδιο πρόβλημα με πολλούς όπως προαναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ! Πατούσα το Wi-Fi να ενεργοποιηθεί και απλά αναβόσβηνε χωρίς να σταματάει... ΈΛΕΟΣ! ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG! Λυπάμαι που το λέω, γιατί πάντα ήμουν ικανοποιημένος και με το παραπάνω, αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω προδομένος!!! :mad::mad::( Edited by georgekost
Link to comment
Share on other sites

Το μάθατε το νέο ότι το σύστημα με την ΕΛΤΑ και την δωρεάν παράδοση/αποστολή μόλις καταργήθηκε;
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι ,το ποσοστό προβληματικων συσκευών της LG πρέπει να έχει εκτοξευτεί και δεν προλαβαίνουν άσε που τα έξοδα θα έχουν ανέβει και η κατανάλωση έχει φυσικά μειωθεί κατά πολύ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι ,το ποσοστό προβληματικων συσκευών της LG πρέπει να έχει εκτοξευτεί και δεν προλαβαίνουν άσε που τα έξοδα θα έχουν ανέβει και η κατανάλωση έχει φυσικά μειωθεί κατά πολύ.

 

Ειλικρινά, δε μπορώ να φανταστώ πόσο μέσα μπήκαν μόνο και μόνο από τα bootloop των G4.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το μάθατε το νέο ότι το σύστημα με την ΕΛΤΑ και την δωρεάν παράδοση/αποστολή μόλις καταργήθηκε;

 

Για όλους ή για όσους ειναι εκτος εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Για όλους ή για όσους ειναι εκτος εγγύησης?

Απ'ότι κατάλαβα για όλους. Σήμερα με πήρε πελάτης και μου το είπε, που του είχα πει να στείλει το κινητό στην LG για την εγγύησή του.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το μάθατε το νέο ότι το σύστημα με την ΕΛΤΑ και την δωρεάν παράδοση/αποστολή μόλις καταργήθηκε;

 

Απ' ότι μίλησα μαζί τους εχθές (γιατί θέλω να το ξανά στείλω για την οθόνη), από Δευτέρα μου είπαν θα ξανά λειτουργεί. Για πόσο δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω, που έχω να δω το κινητό μου 3 μήνες?!! Αρχικά μου έστειλαν πίσω λάθος κινητό (!), στη συνέχεια όταν ήρθε το δικό μου ενώ είχε διορθωθεί η βλάβη που είχε, είχε άλλη βλάβη! Δηλαδή το χάλασαν στην προκόρδια και μάλιστα δεν έλεγξαν να δουν τι γίνεται πριν το στείλουν. Το ξανάστειλα και ακόμα περιμένω! Και λένε το κλασικό που λένε σε όλους, δεν ξέρουμε πότε θα έρθει το ανταλλακτικό. Δεν ξέρω πραγματικά.. Τουλάχιστον αν ήξερα ότι θα το πάρω πχ σε ένα χρόνο να πάω να πάρω καινούργιο..
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παντως για να λεμε κ του στραβου το δικιο η εμμονη μερικων με τα κινητα κ το σερβις δεν εχει τελος.Διαβαζω μηνυματα σεντονια με αναλυτικες λεπτομερειες "πηρα το LGταδε.την μερα εκεινη ειχε συννεφια,μετα απο δυο μερες ειδα μια σκια στην οθονη κλπ" :lol:

το πηγα το εδωσα το πηρα εκανα ερανα..Κ τελος ολα κλεινουν με απειλες δικαστηρια κ εξωδικα.Δηλαδη ποσο ελευθερο χρονο εχει ενας πελατης για να διαθεσει για ενα ελλατωματικο κινητο στη τελικη ρε φιλε.Λες κ ο αλλος μαζι με τα 100-200-300 ευρω που εδωσε αγορασε κ το κεντρο του κοσμου.Για να μη σχολιασω τα ποσα που δινει καποιος για συσκευη γενικα.

 

Οκ χαλασε,δεξου το.Στειλτο για φτιαξιμο κ βλεπεις.Ανθρωποι θα το φτιαξουν,δεν ειναι ρομποτ,κ για να φτιαχτει ενα κινητο θελει ανταλλακτικα.Δεν τα κολλαει ο μαστρομητσος με πετσωματα.Μεχρι να γυρισει εννοειται οτι θαχεις αλλο κινητο ενδιαμεσα.Τι σημαινει εχασα πελατες δουλειες κ τηλεφωνα.Δηλαδη αν χαλασει το αμαξι σου δε θα πας για δουλεια μεχρι να το φτιαξουν?Ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες.

Link to comment
Share on other sites

Εδω παιιδια γραφουν οτι περιμενουν 2 μηνες το ανταλλακτικο.... οχι την επισκευη!!! Η επισκευη δεν εχει ξεκινησει καν. Ο αλλος πανω εκλεισε 3 μηνες χωρις κινητο. Τι λες; Και ναι δεν εχει χρονο ο αλλος να παιρνει ξανα και ξανα τηλεφωνα για το ποτε θα ειναι ετοιμη η συσκευη του.

 

Μαζι με τα 100-200-300 που εδωσε μπορει να μην αγορασε το κεντρο του κοσμου αλλα αγορασε ομως μια 2ετη εγγυηση. Οταν δεν καλυπτεται ειναι λογικο να τρελαινεται ο αλλος. Και ναι αν μου κρατησουν το αμαξι 3 μηνες για επισκευη φυσικα και θα τρελαινομουνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νταξει παντως για να λεμε κ του στραβου το δικιο η εμμονη μερικων με τα κινητα κ το σερβις δεν εχει τελος.Διαβαζω μηνυματα σεντονια με αναλυτικες λεπτομερειες "πηρα το LGταδε.την μερα εκεινη ειχε συννεφια,μετα απο δυο μερες ειδα μια σκια στην οθονη κλπ" :lol:

το πηγα το εδωσα το πηρα εκανα ερανα..Κ τελος ολα κλεινουν με απειλες δικαστηρια κ εξωδικα.Δηλαδη ποσο ελευθερο χρονο εχει ενας πελατης για να διαθεσει για ενα ελλατωματικο κινητο στη τελικη ρε φιλε.Λες κ ο αλλος μαζι με τα 100-200-300 ευρω που εδωσε αγορασε κ το κεντρο του κοσμου.Για να μη σχολιασω τα ποσα που δινει καποιος για συσκευη γενικα.

 

Οκ χαλασε,δεξου το.Στειλτο για φτιαξιμο κ βλεπεις.Ανθρωποι θα το φτιαξουν,δεν ειναι ρομποτ,κ για να φτιαχτει ενα κινητο θελει ανταλλακτικα.Δεν τα κολλαει ο μαστρομητσος με πετσωματα.Μεχρι να γυρισει εννοειται οτι θαχεις αλλο κινητο ενδιαμεσα.Τι σημαινει εχασα πελατες δουλειες κ τηλεφωνα.Δηλαδη αν χαλασει το αμαξι σου δε θα πας για δουλεια μεχρι να το φτιαξουν?Ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες.

 

Του στραβού το δίκιο?! Ποιο δίκιο? Δεν είναι τα 300 ευρώ (αν και στις μέρες μας 300 ευρώ μπορεί να είναι ένας μισθός, και δεν έχεις να πληρώσεις μόνο για κινητό), είναι η κοροϊδία! Ανταλλακτικά θέλει αλλά το ανταλλακτικό πόσο καιρό μπορεί να κάνει για να έρθει? Έχει 2 μήνες που περιμένουν λέει ανταλλακτικό! Ε δε γίνεται. Κάπου μας λένε ψέματα. Και αυτό όχι δεν το ανέχομαι.

 

Και να πω και κάτι άλλο? Θα μπορούσα να είχα κρατήσει το πρώτο κινητό που μου έστειλαν, που ήταν και καλύτερο από το δικό μου. Όμως δεν το έκανα, τους διευκόλυνα! Για αυτό και μόνο έπρεπε να με εξυπηρετήσουν! Αλλά έπρεπε να το κρατήσω τελικά! Δεν είναι να είσαι καλός όχι, με το καλό δε γίνεται τίποτα!

 

Και ναι δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ αλλά όταν κάτι μου τη βιδώνει, όταν σου τη λένε και από πάνω τη στιγμή που είναι 1000% λάθος, ε θα βρω το χρόνο!

 

Και ναι χρησιμοποιώ άλλο κινητό προς το παρόν, το οποίο όμως δεν είναι smartphone και προφανώς αυτό με περιορίζει πολύ, όπως για παράδειγμα το ότι δεν έχει viber το οποίο χρησιμοποιούσα κατά κόρον για διάφορες δουλειές. Και προφανώς αν μου έλεγαν ότι το κινητό θα αργήσει 1 χρόνο θα πήγαινα να αγοράσω καινούργιο (από άλλη εταιρεία φυσικά), αλλά τη στιγμή που δεν ξέρω αν θα είναι σε ένα χρόνο ή σε 1 εβδομάδα με βάζει αναγκαστικά στο περίμενε!

Link to comment
Share on other sites

Κ αυτοι κ καθε σερβις δε νομιζω οτι θελουν να κρατανε τις συσκευες εκει,θελουν να τα φτιαξουν να πληρωθουν κ ολας.Προφανως λοιπον αν "δεν υπαρχει ανταλλακτικο" παει να πει οτι δεν υπαρχει,η επισκευη δεν προχωραει,κ ειναι φταιξιμο του προμηθευτη.

 

Εκει διαλεγεις,ειτε το αφηνεις φλου κ οποτε φτιαχτει,ειτε το παιρνεις πισω,κ το πας αλλου.Αν καιγεσαι τραγικα θα το πας στο τελευταιο σκρουτζοσερβις στην ομονοια.Κ ας χασεις την εγγυηση τι να πω.Αν φευγεις στο εξωτερικο αυριο ενω εξω πεφτουν μετεωριτες κ φωτιες ξερω γω :lol:

Για ολες τις υπολοιπες νορμαλ περιπτωσεις μπορεις απλα να παρεις το περσινο σου τηλεφωνο.Προσωπικα εχω 2-3 που καθονται κ στην αναγκη θα κανα τη δουλεια μου κ χωρις 28MP camera αλλα με 5 οκ..Κ αν δεν εχω εγω θαχει ενας φιλος κανενα να μου δανεισει.Μην ειμαστε υπερβολικοι..

 

Τωρα για ναχεις χρονο κ ορεξη για πηγαινε-ελα τηλεφωνα (ο αλλος λεει περιμενα 55 λεπτα αναμονη,δηλ θα καθοταν κ καμια μερα στο ακουστικο αν δεν επεφτε η γραμμη :p ) κλπ,ενω σου λενε "δεν υπαρχει ανταλλακτικο" νταξει..κατι δε παει καλα.Καταλαβαινω οτι δημιουργει δυσαρεσκεια,αλλα δεν ειναι το κεντρο της ζωης μας ενα κινητο,οσο κ αν κανει.

 

ΥΓ: Προσωπικα καθε φορα τα λεφτα που δινω για συσκευη,εκεινη τη στιγμη τα ξεχναω,γιατι μπορει να σου πεσει,να χαλασει,να σπασει,χιλια δυο.Δε θα δινα ποσο που δεν μπορω να αναπληρωσω,οποτε καπου εκει ειναι κ το λαθος πιστευω,οτι ο αλλος κανει το σκ#το παξιμαδι να παρει το σουπερ ακριβο για τη μοστρα,κ μετα με το παραμικρο τρελαινεται.Λογικο.Αν ωριμασεις λιγο απαλασεσαι απαυτα.Γνωμη μου παντα.

Ενα Ζ ultra εχω 2 χρονια τωρα το πηρα 230ε κ βγηκε σκυλος μαυρος.Να κ αν χαλασει να κ αν δεν χαλασει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λυπαμαι που γραφεις τετοια πραγματα ενω μιλαμε για τετοια χαλια. Η lg ειναι υποχρεωμενη να βρει λυση (στοκ ανταλλακτικων, αλλος προμηθευτης, προσωρινη συσκευη ή αντικατασταση). Δυο και τρεις μηνες ειναι καταντια και σοκαρομαι που υπαρχει εστω και ενας που την δικαιολογει. Στη τελικη το αν ο αλλος εχει αλλη συσκευη ειναι δικο του θεμα (εγω πχ τις πουλαω ή τις χαριζω) και σε καμια περιπτωση το να βρει τροπο να βολευτει δεν δικαιολογει αυτο το χαλι της LG που επωφελειται επειδη ακριβως ο αλλος δεν εχει χρονο ή χρημα να προχωρησει σε καταγγελια.

 

Τετοια κανουν και μετα απορουμε γιατι ο κοσμος παιρνει μισοτιμης κινεζικα. Αμα ειναι ουσιαστικα να μην εχεις εγγυηση, γιατι να ακριβοπληρωσεις LG?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λυπαμαι που γραφεις τετοια πραγματα ενω μιλαμε για τετοια χαλια. Η lg ειναι υποχρεωμενη να βρει λυση (στοκ ανταλλακτκων, αλλος προμηθευτης, προσωρινη συσκευη ή αντικατασταση). Δυο και τρεις μηνες ειναι καταντια και σοκαρομαι που υπαρχει εστω και ενας που την δικαιολογει.

 

Δεν το δικαιολογω,το αιτιολογω εχει διαφορα.Επειδη διαβασα αρκετες σελιδες με κυριως παραπονα,κ ελαχιστοι σκεφτηκαν να απευθυνθουν στην LG,απλα ο πελατης κατηγορει αυτο που βλεπει,το σερβις,την τηλεφωνητρια κλπ.κ δεν ειναι το πρωτο,κ για τα υπολοιπα γνωστα σερβις υπαρχουν παραπονα (αρβατο ομνιτεκ) κ παντα θα υπαρχουν,αρκει να κινηθεις σωστα κ να μη χαλας τη ζαχαρενια σου προπαντως.Δε σε εξυπηρετουν?Μιλα στα κεντρικα.Η τηλεφωνητρια κ ο τεχνικος ειναι ο τελευταιος τροχος της αμαξης,οσο χρονο κ να σπαταλησεις εκει αν δεν αντιληφθεις το προβλημα τσαμπα θα περιμενεις.Κ φυσικα παντα μπορεις να εξυπηρετηθεις κ απο αλλα service point.

 

Στη τελικη το αν ο αλλος εχει αλλη συσκευη ειναι δικο του θεμα (εγω πχ τις πουλαω) και σε καμια περιπτωση το να βρει τροπο να βολευτει δεν δικαιολογει αυτο το χαλι της LG που επωφελειται επειδη ακριβως ο αλλος δεν εχει χρονο ή χρημα να προχωρησει σε καταγγελια.

 

Κοιτα εδω δεν εχει να κανει με το σερβις/την LG κ την καθε LG.Eιναι προσωπικο θεμα του καθενος κ προτεραιοτητων.Δε θα ρισκαρα να πουλησω το προηγουμενο κ ναχω *ΕΝΑ* τηλεφωνο μονο.Μπορει το πιο απλο να συμβει,ναναι αργιες κολλητα κ να μου σπασει.Μπορει να κολλησει 3 μηνες στο σερβις :lol:

Δε το ρισκαρω.Οπως εχεις 5 σωβρακα οταν πας διακοπες καπως ετσι το βλεπω.

 

Τετοια κανουν και μετα απορουμε γιατι ο κοσμος παιρνει μισοτιμης κινεζικα. Αμα ειναι ουσιαστικα να μην εχεις εγγυηση, γιατι να ακριβοπληρωσεις LG?

 

Ο μονος λογος που με αποτρεπει απο κινεζο ειναι οι προδιαγραφες του εκπεμπομενου SAR.Δε ξερω κ δεν εχω εξοπλισμο να τεσταρω τι εκπεμπει κ πως,κ δε θελω σε καμια περιπτωση απο υποτιθεται 0,38W πχ να βγαζει 2-3W στο αυτι μου για πλακα.Αν ειχα προσβαση σε τεστ δικτυου θα παιρνα ενα για τεστ,κ θα βλεπα τι κανει.Κατα ταλλα ειναι πανεμορφα γυαλινα μεταλικα κ δεν εχουν να ζηλεψουν κατι ακομα κ απο ναυαρχιδες,κ ~150ε για ενα τετοιο αξιζει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά sar έχουν τα κινητά των γνωστών κινεζικων εταιριών. Πολύ λιγότερο από το πολύ των Apple Nokia που ξεπερνάει το 1.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά sar έχουν τα κινητά των γνωστών κινεζικων εταιριών. Πολύ λιγότερο από το πολύ των Apple Nokia που ξεπερνάει το 1.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε το αποκλειω αλλα το εχεις επαληθευσει μεσω μετρησεων?

Link to comment
Share on other sites

Στη τελικη υπαρχουν και πολλες συσκευες επωνημων που χτυπανε sar στο θεο :P Οπως επισης υπαρχουν ακομη και "ντοπια" κινεζικα που η αντιπροσωπεια τους ειναι το ιδιο ή και πιο αξιοπιστη απο της LG αλλα παραμενουν φτηνοτερα λογω βαπτισματος "κινεζιας" πχ lenovo, huawei κλπ (αν και τελευταια εχει φαει και η lg μια κατρακυλα στις τιμες και οχι αδικα ;) )

 

Αν μαλιστα παρεις απο κινα κανα καλο xiaomi μπορει να μην εχεις μεν εγγυηση αλλα αν ειναι να χεις εγγυηση τυπου LG αστο καλυτερα. :lol: Αν χαλασει με τα λεφτα που σου περισσεψαν ειτε το επισκευαζεις ειτε αγοραζεις αλλο ;)

 

Και το τραγικοτερο ολων ειναι οτι η lg δεν βγαζει και τα πιο αξιοπιστα κινητα πλεον. Αμα φοβαμαι για bootloop και δεν εχω απο πισω εγγυηση πως να τολμησω να ξαναγορασω lg? Ενας λογος παραπανω να χε πιο προσεγμενο σερβις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλα η huawei εχει καβαλησει λιγο το καλαμι νομιζω.Στην αρχη την πλασαραν για κινεζικη κ φτηνη εναλλακτικη κ πας τωρα κ βλεπεις το P9 plus κ κανει 700 ευρω.Ε οχι ρε φιλε,700 δεν εισαι φτηνος εναλλακτικος.Ναι μεν ειναι ωραια γυαλινα κλπ αλλα οκ ειπαμε.

Η Lenovo κατι παει να κανει δε τη παρακολουθω αλλα η κινεζιλα δε κρυβεται.Γενικα αν ειναι να πεσεις σε τετοια κατηγορια παρε κατευθειαν απτην πηγη κ αστους να κουρευονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η huawei εχει καβαλησει λιγο το καλαμι νομιζω.Στην αρχη την πλασαραν για κινεζικη κ φτηνη εναλλακτικη κ πας τωρα κ βλεπεις το P9 plus κ κανει 700 ευρω.Ε οχι ρε φιλε,700 δεν εισαι φτηνος εναλλακτικος.Ναι μεν ειναι ωραια γυαλινα κλπ αλλα οκ ειπαμε.

Η Lenovo κατι παει να κανει δε τη παρακολουθω αλλα η κινεζιλα δε κρυβεται.Γενικα αν ειναι να πεσεις σε τετοια κατηγορια παρε κατευθειαν απτην πηγη κ αστους να κουρευονται.

 

Το p9 κανει 400 και πεφτει με γοργους ρυθμους η τιμη. Αν πας σε αλλα περσυνα μοντελα, οι τιμες τους σε συνδιασμο με οτι ειναι αξιοπιστα και απροβληματιστα ειναι σουπερ. (ειδικα αν πας στη σειρα honor θα παθεις πλακα με τις τιμες τους)

 

Anyway, μη βγαινουμε εκτος θεματος. Αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι την εγγυηση την εχεις πληρωσει και δεν δικαιολογουνται τετοια σκηνικα. Αλλιως παμε παραγγελια κινα μιση τιμη και γεια σας...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δε το αποκλειω αλλα το εχεις επαληθευσει μεσω μετρησεων?

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/5cad3973

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...