Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Μια (Ι) φωτογραφία

2. Υπεύθυνη Λήλωση Ν. 1599/86 ότι δεν

είναι ασφαλισμένος σε άλλο Ταμείο (διατίθεται από το ΙΚΑ).

3. Στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η

Δ/νση Κατοικίας του ασφαλισμένου (Λογαριασμός ΔΕΗ / ΟΤΕ/ κινητού τηλεφώνου κλπ),

ή ελλείψει αυτών Υπεύθυνη Δήλωση

Ν. 1599/1986.

4. Αστυνομική Ταυτότητα.

5. Ετικέτα ασφαλιστικής ικανότητας, εάν έχει

αποσταλεί από το ΙΚΑ. Σε περίπτωση που δεν

έχει αποσταλεί απαιτούνται:

http://www.entypa.info/ika/92-vivliario-ygeias-ika.html

 

Οπός είπε ο sv2evs ρώτα έναν λογιστή.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

απο 175 αναγνώσεις. μόλις μια απάντηση...

Ας είναι!:bow:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εμαθα για την υπαρξη του, δεν ειχα ιδεα τοσο καιρο, και πλεον καταλαβα πως δρουν πολλοι παρανομοι, κρατικες υπηρεσιες και επιστημονες ισως. Με κινει η περιεργεια να δω και την αλλη οψη του ιντερνετ αλλα για να το πραξω πρεπει να κατεβασω ενα σωρο προγραμματακια απ οτι διαβασα και να ρυθμισεις διαφορα στο browser που μου φαινονται βουνο. Πρεπει να κανω οληκληρη διαδικασια και να ριξω λιγο διαβασμα. Αξιζει ομως;

Δεν ειναι εντυπωσιακη η θεωρια οτι το 94% της πληροφοριας στο ιντερνετ δεν μπορει να την δει η Google;; :blink:

Τι γνωμη εχετε;..

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εμαθα για την υπαρξη του, δεν ειχα ιδεα τοσο καιρο, και πλεον καταλαβα πως δρουν πολλοι παρανομοι, κρατικες υπηρεσιες και επιστημονες ισως. Με κινει η περιεργεια να δω και την αλλη οψη του ιντερνετ αλλα για να το πραξω πρεπει να κατεβασω ενα σωρο προγραμματακια απ οτι διαβασα και να ρυθμισεις διαφορα στο browser που μου φαινονται βουνο. Πρεπει να κανω οληκληρη διαδικασια και να ριξω λιγο διαβασμα. Αξιζει ομως;

Δεν ειναι εντυπωσιακη η θεωρια οτι το 94% της πληροφοριας στο ιντερνετ δεν μπορει να την δει η Google;; :blink:

Τι γνωμη εχετε;..

 

Εχω διαβάσει και εγω γι'αυτό...αν και εφόσον όντως παίζει η όλη κατάσταση,δεν ξέρω κατά πόσο είναι συνετό για έναν απλό user να μπει σε αυτή τη διαδικασία!

Οπως όλοι ξέρουμε στο ίντερνετ τίποτα δεν είναι κρυφό,οπότε το ρισκάρεις να βρεθείς "μπλεγμένος" επειδή βρέθηκες σε λάθος μέρος,τη λάθος στιγμή??δεν ξέρω λέω τώρα...ότι είναι πειρασμός πάντως είναι,δεν αντιλέγω!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο διάβασμα όπως λες και μερικά προγραμματακια, πίστεψέ με δεν πρόκειται να κάνεις κατάδυση.

Αν μπορείς στην καλύτερη περίπτωση να στήσεις και να συντηρήσεις ένα gentoo, ίσως να βρίσκεσαι σε καλό δρόμο.

Όταν σε αυτά τα δίκτυα κινείται η κατασκοπεία και πάσης φύσεως κρατικές και μη υπηρεσίες, μόνο παιχνίδι δεν είναι.

Θα πρέπει να ξέρεις πολύ καλά πως να κρύβεις τα ίχνη σου και δεν είναι απλά μια ip.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

και επειδή έκανα στα γρήγορα ένα search για να φρεσκάρω λίγο αυτά που ήξερα...γνώμη μου πάντα,μην ανακατευτείς!!

είναι αυτο που λένε "too much information" και δεν ξέρω κατά πόσο ο οργανισμός σου σηκώνει αυτές τις πληροφορίες...όπως είπε και ο φίλος από πάνω υπάρχουν τα πάντα όλα εκεί μέσα και αν και τυπικά έχεις την ανωνυμία σου,αν κάποιος θελήσει απλά δεν θα την έχεις...τόσο απλό!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε αυτά τα δίκτυα κινείται η κατασκοπεία και πάσης φύσεως κρατικές και μη υπηρεσίες, μόνο παιχνίδι δεν είναι. Θα πρέπει να ξέρεις πολύ καλά πως να κρύβεις τα ίχνη σου και δεν είναι απλά μια ip.

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τιποτα απο ολα αυτα. Και το να εχω συνεχως το ανχος μην κανω κατι λαθος η μπω σε λαθος σελιδες, και μονο αυτο δεν αξιζει.

Luciferia, ειναι αυτο που λενε.. η περιεργεια εφαγε την γατα, χαχα. Προς το παρων δεν μπλεκω, και ουτε χρειαζομαι να μαθω κατι συγκεκριμενο. Εκει μεσα διαβασα υπαρχουν forums της αστυνομιας και της κατασκοπειας, Των Anonymus, λινκς για download ταινιων, και αλλα παρανομα/παραnormal.

Aλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται το google να βγαζει μονο <10% της πληροφοριας, Τοσες "αχρηστες" σελιδες υπαρχουν πια; Και αν ναι, που παει αυτος ο κοσμος.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τιποτα απο ολα αυτα. Και το να εχω συνεχως το ανχος μην κανω κατι λαθος η μπω σε λαθος σελιδες, και μονο αυτο δεν αξιζει.

Luciferia, ειναι αυτο που λενε.. η περιεργεια εφαγε την γατα, χαχα. Προς το παρων δεν μπλεκω, και ουτε χρειαζομαι να μαθω κατι συγκεκριμενο. Εκει μεσα διαβασα υπαρχουν forums της αστυνομιας και της κατασκοπειας, Των Anonymus, λινκς για download ταινιων, και αλλα παρανομα/παραnormal.

Aλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται το google να βγαζει μονο <10% της πληροφοριας, Τοσες "αχρηστες" σελιδες υπαρχουν πια; Και αν ναι, που παει αυτος ο κοσμος.. :(

 

Και αναφερεσαι στα πολυ light sites που υπαρχουν εκει μεσα....απ'οτι διαβασα ολη η "αρρωστεια" του κοσμου κυκλοφορει εκει μεσα...βεβαια υπαρχουν και τα καλα,αλλα αντε βρεστα μεσα σε ολο τον πανικο πληροφοριας!

Οποιος γυριζει μυριζει λενε...αν σηκωσεις την κουρτινα "γουγλης" καπου θα βγεις αλλα που?τεσπα,εχει μεγαλο ενδιαφερον το θεμα deep web αλλα..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια μικρή έρευνα πάνω στο θέμα, αλλά αντί να ξεκαθαρίσει η κατάσταση μου δημιουργήθηκαν πολλές κρίσιμες απορροίες. Απ' ότι κατάλαβα, έχω δυο επιλογές για την τροχοβίλα:

 

Α. Δεν έχει αριθμό, άρα θεωρείται ως προκατασκευασμένο σπίτι. Μπορώ να το βάλω σε αγροτεμάχειο εκτός σχεδίου πάνω από 4 στρέμματα ή πάνω από 2 στρέμματα κοντά σε επαρχειακό δρόμο ή οικόπεδο οσοδήποτε μικρό. Πρέπει να βγάλω οικοδομική άδεια.

Β. Έχει αριθμό (και αριθμό οχήματος που το τραβά). Μπορώ να το βάλλω οπουδήποτε θέλω και δεν πρέπει να βγάλω οικοδομική άδεια.

 

Στην Α' επιλογή:

1. Θα πρέπει να πληρώνω χαράτσι, τόσο όσα αν είχα κανονικό σπίτι ίδιων τ.μ. , ακόμη και αν έχω φωτοβολταϊκό αντί για ΔΕΗ;

2. Η άδεια οικοδόμησης για την τροχοβίλα στοιχίζει όσο ακριβώς η άδεια οικοδόμησης για προκατασκευασμένο σπίτι;

 

Στη Β' επιλογή:

3. Το αυτοκίνητο με το οποίο θα συνδέεται η τροχοβίλα θα πρέπει να είναι του ίδιου ιδιοκτήτη με την τροχοβίλα; Χρειάζεται και άδεια οδήγησης;

4. Πόσο επιπλέον πληρώνει κάποιος το χρόνο για τα τελη κτλ. της τροχοβίλας;

5. Όταν πάει κάποιος διακοπές και μένει μέσα στην τροχοβίλα, από που φεύγουν οι ακαθαρσίες; Από πού του παρέχεται νερό για μπάνιο και καζανάκι;

6. Επιτρέπεται η εγκατάσταση βόθρου σε αγροτεμάχειο χωρίς οικοδομική άδεια; Αν ναι, επιτρέπεται η σύνδεσή του με οποινδήποτε τρόπο με την τροχοβίλα;

7. Επιτρέπεται η έλευση νερού σε αγροτεμάχειο οικοδομική άδεια με οποιονδήποτε τρόπο; Αν ναι, με ποιόν (πχ .ΕΥΔΑΠ, γεώτρηση); Επιτρέπεται η σύνδεση κάποιας πηγής νερού με την τροχοβίλα;

8. Επιτρέπεται ένα φωτοβολταϊκό μέσα σε αγροτεμάχειο χωρίς οικοδομική άδεια να παρέχει ρεύμα στην τροχοβίλα;

9. Δεδομένου ότι ο φράχτης που επιτρέπεται να χτιστεί χωρίς οικοδομική άδεια είναι μόλις 1μ., επιτρέπεται η τοποθέτηση συναγερμού ή κάποιας ασφάλειας;

 

Δεκτή οποιαδήποτε βοήθεια σε οποιαδήποτε ερώτηση!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις κανεναν υπολογισμο βαζεις τα στοιχεια σου και αν το δικαιουσαι παιρνεις τα λεφτα σε 20μερες.

 

καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλα,

 

εγω μενω σε διαμερισμα πολυκατοικιας όπου και περσυ και φετος βαλανε πετρελαιο. ειμαι ενοικιαστής όχι ιδιοκτήτης.

 

περσυ λοιπον, γυρω στον Μάρτη, αφου ειχαν περασει οι χειμωνιατικοι μηνες και ειχα αναλυτικα τα χιλιοστα που αναλογουσαν στο διαμερισμα μου από τα κοινοχρηστα προηγουμενων μηνών , εκανα την αιτηση, και με εβγαλε δικαιουχο για 250 ευρω. όμως σε αναλυτική κατασταση συναλλαγων που ζητησα από την τραπεζ.Πειραιως (αυτόν τον λογαριασμό ειχα δηλωσει κατα την αιτηση) δεν εχω δει καποια συναλλαγη /βεβαιωση καταθεσης απο εθνικό λογιστηριο ή κατι παρομοιο. υπαρχει περιπτωση να εγινε κατι και να μην μπηκαν τελικα τα χρηματα στον λογαριασμό ?

 

για φετος, δοκιμασα χθες να συμπληρωσω αιτηση αλλα δεν ειχα όλα τα πληρη στοιχεια της πολυκατοικιας μου προχειρα οποτε θα την κανω επομενες ημερες. απ''οτι καταλαβα φετος αλλαξαν τον τροπο χορηγησης, και προκαταβαλουν ποσο' ?

 

ΥΓ.

επισης παρατηρησα στην προεπισκοπηση της περσινης μου αιτησης ότι ελεγε "ο διαχειριστης πολυκατοικιας δεν εχει ενργοποιησει ακόμα την δυνατότητα πληρωμης" ή κατι τετοιο. Ξερει κανενας τι ακριβως σημαινει αυτο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από τον διαχειριστή φίλε.

Αν δεν έχει κάνει σωστά την διαδικασία με τιμολόγια, μην περιμένεις να πάρεις ευρώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Βρήκαμε εγώ και ο σύζυγός μου ένα ψητοπωλείο προς πώληση 70 τμ περιπου, γνωστό όνομα επί χρόνια από τη δεκαετία του '70. Ο κύριος το πουλάει στα 7000 Ευρώ όπως είναι διότι βγαίνει σε σύνταξη και γενικότερα έχει κουραστεί.

 

Σας παρακαλώ, διότι έχουμε μπει στη διαδικασία να το σκεφτόμαστε σοβαρά, πως να το χειριστούμε, τι να ψάξουμε ακριβώς σχετικά με αυτό το μαγαζί, τι να ρωτήσουμε αυτόν τον άνθρωπο. Πάνω κάτω ξέρουμε τι χρειάζεται από αναλώσιμα, από delivery, τεβε, ρεύμα, νερό, προμηθευτές ( αν και εκεί χρειάζομαι βοήθεια ). Ότι μπορείτε πείτε μου.

 

Δεν έχουμε ασχοληθεί ξανά με το αντικείμενο αυτό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το Π Ρ Ω Τ Ο που θα πρέπει να κάνεις είναι να βρείς ένα μηχανικό να δεις αν μπορεί να μεταβιβαστεί η άδεια λειτουργείας σε εσάς και αν σε καλύπτει αυτή η άδεια λειτουργίας . Το δεύτερο και πολύ σημαντικό είναι να δεις τι σχέση έχει με την οικοδομή (αν το φουγάρο περνάει απο κοινόχρηστο χώρο της οικοδομής), γιατί αν σας κάνουν ιστορίες με τον εξαερισμό το μαγαζί κλείνει απο τη μια μέρα στην άλλη. Είναι πολύ βασικά πράγματα που λίγοι τα κοιτάνε και μετά :( ..
Link to comment
Share on other sites

Από τι εξαρτάται αν θα μπορώ να πάρω την άδεια? Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ? Και αν μπορώ τι εννοείς να μην με καλύπτει? Σχετικά με το φουγάρο από πάνω, είναι των παιδιών της τα διαμερίσματα, στους οποίους θα δίνω και το ενοίκιο.. Στα 750 Ευρώ.

 

Σ ευχαριστούμε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλά κρέατα, φρέσκες πατάτες ,καλό ψήσιμο, εξειδίκευση, όχι πολύ μεγάλο κατάλογο.Καλές δουλειές.
Link to comment
Share on other sites

To πρωτο που πρεπει να κανει ειναι να διαβασει ολες τις απαντησεις απο ολα τα forum στα οποια ανοιξε καινουριο θεμα.. :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοώ είναι κάτι καθημερινό και με ένταση. Συνήθως οι προπονήσεις των ενηλίκων είναι πολύ χλιαρές γιατί δε ζητάνε κάτι παραπάνω. Είναι γύρω στα 6 άτομα -ίσως και παραπάνω- που παίζουν λίγο με τον προπονητή και μετά παίζουν πόντους μεταξύ τους.

Εγώ ενδιαφέρομαι για προπόνηση που να μπορεί να σε βοηθήσει να κατέβεις σε αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοώ είναι κάτι καθημερινό και με ένταση. Συνήθως οι προπονήσεις των ενηλίκων είναι πολύ χλιαρές γιατί δε ζητάνε κάτι παραπάνω. Είναι γύρω στα 6 άτομα -ίσως και παραπάνω- που παίζουν λίγο με τον προπονητή και μετά παίζουν πόντους μεταξύ τους.

Εγώ ενδιαφέρομαι για προπόνηση που να μπορεί να σε βοηθήσει να κατέβεις σε αγώνες.

 

Σε γκρουπ λίγο δύσκολο να βρεις αυτό που περιγράφεις. Κάτι τέτοιο απαιτεί ατομικές προπονήσεις με ένα καλό κόουτς/δασκαλο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

@ekap

σου έστειλα μειλ με τα στοιχεία του προπονητή μου από Αγ. Αναργύρους.

Γήπεδο δεν είναι καλό αλλό ο προπονητής αξίζει.

 

Καλά προπονήσεις με 5-6 άτομα δεν γίνεται. 2 το πολύ 3 άτομα μετά καταντάει αστείο

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό

 

 

http://study.euc.ac.cy/LawLLB/?utm_source=fb&utm_medium=ads&utm_campaign=s2014

 

 

ξερει καποιος λεπτομέρειες αν αφορα και Ελληνες , κοστος κλπ κλπ ???

 

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Κοστος σπουδων και διαβιωσης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κόστος δεν γνωρίζω γιατι δεν σπουδάζω νομική.

Κόστος διαβίωσης: Διαμέρισμα με 1 υπνοδωμάτιο 450-500ε

ρεύμα-νερό: περίπου 100 το 2μηνο

internet 40-50

και 350-400ε περιπου για να είναι ενας φοιτητής άνετα, για τα τρόφιμα του, αλλα και για 1 έξοδο την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Σε ποιο Πανεπιστημιο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...