Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να τις δώσεις μέσα στο διάστημα που λέει στην πίσω πλευρά του λογαριασμού.Όταν τις δώσεις τότε εκδίδεται λογαριασμός εκκαθαριστικός και όχι έναντι.

Η καταχώρηση εδώ:https://www.deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

 

ΝΑΙ, το γνωρίζω αυτό. Ζητώ, πιο εξειδικευμένη πληροφορία. Έχει διαφορά, αν δώσω την ένδειξη την πρώτη η την τελευταία ημέρα, η αυτοί τιμολογουν μια και καλή στο ΤΕΛΟΣ, οπότε δεν έχει νόημα! Επίσης, έδωσα λάθος ένδειξη και ξαναμπήκα, δίνοντας την σωστή. Το δέχθηκε το σύστημα και δεν μου είπε ότι έχεις δώσει ΗΔΗ ένδειξη. Αυτός όμως τι σημαίνει? Θα τιμολογησει με την πρώτη η την δευτέρη ?

Link to comment
Share on other sites

Αφου, του έχεις επισημανει τους κίνδυνους, αν πέσει και σου κάνει ζημιά, θα του κάνεις ΜΥΝΗΣΗ. Αφού δεν παίρνει από λόγια, κάτι άλλο, δεν μπορεί να γίνει.
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, το γνωρίζω αυτό. Ζητώ, πιο εξειδικευμένη πληροφορία. Έχει διαφορά, αν δώσω την ένδειξη την πρώτη η την τελευταία ημέρα, η αυτοί τιμολογουν μια και καλή στο ΤΕΛΟΣ, οπότε δεν έχει νόημα! Επίσης, έδωσα λάθος ένδειξη και ξαναμπήκα, δίνοντας την σωστή. Το δέχθηκε το σύστημα και δεν μου είπε ότι έχεις δώσει ΗΔΗ ένδειξη. Αυτός όμως τι σημαίνει? Θα τιμολογησει με την πρώτη η την δευτέρη ?

1)ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ που θα δώσεις ένδειξη θα μετρήσει.Απλά ο λογαριασμός θα εκδοθεί κανονικά.

ΠΧ:

Πρέπει να βγει ο λογαριασμός ΕΝΑΝΤΙ στις 25 του μήνα.Μπορείς να δώσεις μετρήσεις από 19-24 (τυχαία). Είτε δώσεις στις 19 είτε στις 24 ο λογαριασμός θα βγει στις 25 (όποτε και αν δώσεις την ένδειξη) με τη μέτρησή σου.Η τιμολόγηση θα έχει γίνει μέχρι τη μέρα που έδωσες την ένδειξη.Η χρέωση του παγίου και της ΕΡΤ αλλά και του δήμου θα γίνει μέχρι την ημέρα που έδωσες τη μέτρηση και οι υπόλοιπες μέρες θα πάνε στον εκκαθαριστικό.

2)Εγώ μια φορά είχα κάνει λάθος και ξανα έβαλα τη σωστή.Δεν είδαν καμία μέτρηση και έβγαλαν ένταντι...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1)ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ που θα δώσεις ένδειξη θα μετρήσει.Απλά ο λογαριασμός θα εκδοθεί κανονικά.

ΠΧ:

Πρέπει να βγει ο λογαριασμός ΕΝΑΝΤΙ στις 25 του μήνα.Μπορείς να δώσεις μετρήσεις από 19-24 (τυχαία). Είτε δώσεις στις 19 είτε στις 24 ο λογαριασμός θα βγει στις 25 (όποτε και αν δώσεις την ένδειξη) με τη μέτρησή σου.Η τιμολόγηση θα έχει γίνει μέχρι τη μέρα που έδωσες την ένδειξη.Η χρέωση του παγίου και της ΕΡΤ αλλά και του δήμου θα γίνει μέχρι την ημέρα που έδωσες τη μέτρηση και οι υπόλοιπες μέρες θα πάνε στον εκκαθαριστικό.

2)Εγώ μια φορά είχα κάνει λάθος και ξανα έβαλα τη σωστή.Δεν είδαν καμία μέτρηση και έβγαλαν ένταντι...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

εδώ και μερικές ημέρες το Dropbox περιόρισε τη σύνδεση του δωρεάν λογαριασμού σε 3 μόνος συσκευές. Αν επιχειρήσετε να συνδέσετε το λογαριασμό σας σε μια 4η συσκευή θα δείτε μήνυμα που σας προτέπει να αποσυνδέσετε μια από τις άλλες 3 συσκευές.

 

Ευτυχώς, αυτός ο περιορισμός δεν υπάρχει στην Rainbow - Best cloud storage app, η οποία όχι μόνο σας επιτρέπει να συνδεθείτε σε όσες συσκευές θέλετε, αλλά να συνδεθείτε σε όσους λογαριασμούς θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αυτο το Θερμόμετρο

Αν κοψουμε το καλωδιο και παρεμβαλουμε μεγαλυτερο, περιπου 10 μετρα, θα λειτουργει ;

Και τι καλωδιο πρεπει να χρησιμοποιησουμε ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αυτο το Θερμόμετρο

Αν κοψουμε το καλωδιο και παρεμβαλουμε μεγαλυτερο, περιπου 10 μετρα, θα λειτουργει ;

Και τι καλωδιο πρεπει να χρησιμοποιησουμε ;

οχι φιλε δεν θα δουλευει γιατι αυτο εχει εναν αισθητηρα επανω που περναει καποια ταση dc συνεχες ρευμα δηλαδη το καλωδιο ειναι προκαθορισμενο π.χ 5 μετρα περναει 2 volt αμα το κανεις 6 και επανω μετρα θα χαθουν στο μηκος του καλωδιου τα 2 volt..γι αυτο και ειναι προκαθορισμενο π.χ 5 μετρα το καλωδιο απο το εργοστασιο ,,αν ηταν εναλλασομενο ρευμα κανε το και 20 μετρα αν ηθελες το εναλλασομενο δεν εχει απωλεια,,πραγμα που σε αυτες τι συσκευες δεν γινεται γιατι δουλευουν μονο με συνεχε ρευμα.
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν θα δουλευει γιατι αυτο εχει εναν αισθητηρα επανω που περναει καποια ταση dc συνεχες ρευμα δηλαδη το καλωδιο ειναι προκαθορισμενο π.χ 5 μετρα περναει 2 volt αμα το κανεις 6 και επανω μετρα θα χαθουν στο μηκος του καλωδιου τα 2 volt..γι αυτο και ειναι προκαθορισμενο π.χ 5 μετρα το καλωδιο απο το εργοστασιο ,,αν ηταν εναλλασομενο ρευμα κανε το και 20 μετρα αν ηθελες το εναλλασομενο δεν εχει απωλεια,,πραγμα που σε αυτες τι συσκευες δεν γινεται γιατι δουλευουν μονο με συνεχε ρευμα.

 

Ευχαριστω για την απάντηση. Δηλαδή η πληροφορία από τον αισθητήρα στην οθόνη δεν μπορεί να μεταφερθεί με κανενός είδους καλώδιο; Να εγκαταληψω την προσπάθεια; Δεν με πειράζει αν χαλάσω θερμόμετρο για να δοκιμάσω, έτσι κι αλλιώς 1 € κάνει. Έλεγα να δοκιμάσω με αυτό https://www.technomat-shop.com/index.php?route=product/category&path=1846

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Δηλαδή η πληροφορία από τον αισθητήρα στην οθόνη δεν μπορεί να μεταφερθεί με κανενός είδους καλώδιο; Να εγκαταληψω την προσπάθεια; Δεν με πειράζει αν χαλάσω θερμόμετρο για να δοκιμάσω, έτσι κι αλλιώς 1 € κάνει. Έλεγα να δοκιμάσω με αυτό https://www.technomat-shop.com/index.php?route=product/category&path=1846

οτι και να σου πω θα σε γελασω,,,,,δεν ξερω σιγουρα...ρωτα το μαγαζι μηπως ξερει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρακαλώ μια βοήθεια για έναν πολύ καλό μου φίλο. Είναι για έναν διαγωνισμό!

 

Επισκεπτόμαστε το site https://contest.app.do/vtqztv και κάνουμε υποβολή στην εικόνα :

 

57703248_10210991872952893_2429637212363554816_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=475d8e0e1242e6f48128d5fa316da665&oe=5D701173

 

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή Ανάσταση!!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξιόλογη απο τις φθηνές ναι. Και εγώ αυτήν έχω. Φυσικά δε συγκρίνεται με αρκετά ακριβότερες

 

δώσε λιιιγα παραπάνω και πάρε αυτην Delonghi Dedica Pump Espresso EC685

Με λίιιγα παραπάνω δεν θα πετάξεις τα λεφτά σου

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αυτο το Θερμόμετρο

Αν κοψουμε το καλωδιο και παρεμβαλουμε μεγαλυτερο, περιπου 10 μετρα, θα λειτουργει ;

Και τι καλωδιο πρεπει να χρησιμοποιησουμε ;

 

Το άκρο περιλαμβάνει τον αισθητήρα ο οποίος είναι ένα θερμίστορ ο οποίος ουσιαστικά μεταβάλλει την αντίσταση του διερχόμενου ρεύματος ανάλογα με την θερμοκρασία. Η μεταβολή αυτή της αντίσταση μετατρέπεται σε ένδειξη θερμοκρασίας στο θερμόμετρο.

 

Πιστεύω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν κόψεις το καλώδιο και το επεκτείνεις με απλό διπολικό καλώδιο.

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα στο spoof@paypal.com και μου απήντησαν ότι είναι μαιμού και να το διαγράψω,όπερ και έκανα.Πήγα μετά και στο λογαριασμό μου στο PayPal και είδα να υπάρχει ησυχία,οπότε ηρέμησα.:)

 

 

Σωστά...............

Link to comment
Share on other sites

Το άκρο περιλαμβάνει τον αισθητήρα ο οποίος είναι ένα θερμίστορ ο οποίος ουσιαστικά μεταβάλλει την αντίσταση του διερχόμενου ρεύματος ανάλογα με την θερμοκρασία. Η μεταβολή αυτή της αντίσταση μετατρέπεται σε ένδειξη θερμοκρασίας στο θερμόμετρο.

 

Πιστεύω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν κόψεις το καλώδιο και το επεκτείνεις με απλό διπολικό καλώδιο.

 

:thanks:................

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε οι Πολιτιστικές Ομάδες της Φοιτητικής Εστίας του Πανεπιστημίου Αθηνών (Π.Ο.Φ.Ε.Π.Α.) και διοργανώνουμε και φέτος, όπως κάθε χρόνο, το 14o φεστιβάλ μας, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 31 Μαΐου και 1-2 Ιουνίου στο χώρο των Εστιών, στην Πανεπιστημιούπολη Αθηνών.

 

Το φεστιβάλ στήνεται κάθε χρόνο από τις ίδιες τις πολιτιστικές ομάδες της Εστίας (θεατρική ομάδα, χορευτικά τμήματα: σύγχρονο, λάτιν και παραδοσιακών χορών, χορωδία, κινηματογραφική ομάδα, ομάδα μουσικών, yoga). Οι ομάδες μας δρουν μέσα στο χώρο των εστιών και λειτουργούν μέσα από εβδομαδιαίες συνελεύσεις με δωρεάν μαθήματα και χωρίς κανένα οικονομικό αντίκρισμα (είσοδος δωρεάν, κανένας χορηγός, καμία επιχορήγηση από κανένα ίδρυμα ή το Πανεπιστήμιο). Οι ομάδες δε χρηματοδοτούνται ούτε από κάποιο επίσημο φορέα ούτε από χορηγούς. Στηριζόμαστε μόνο στη βοήθεια των φοιτητών και του κόσμου της γειτονιάς. Οι ομάδες μας λειτουργούν όλο το ακαδημαϊκό έτος με στόχο το ζωντάνεμα της εστίας και την ανάδειξη του πραγματικού χαρακτήρα του πανεπιστημιακού ασύλου. Στους καιρούς που ζούμε θεωρούμε ότι είναι πολύ σημαντικό να συνεχίσουν να υπάρχουν και να διοργανώνονται εξωστρεφείς εκδηλώσεις.

 

Πρόκειται για ένα φεστιβάλ που σκοπό έχει να κοινωνικοποιήσει τον χώρο των εστιών και την αλληλεπίδρασή τους με την γειτονιά. Ταυτόχρονα είναι σημαντικό για εμάς να αναδείξει έναν άλλο τρόπο οργάνωσης και ψυχαγωγίας πέρα και έξω από την κυρίαρχη κουλτούρα και τελικά ότι οι συλλογικές και από τα κάτω προσπάθειες μπορούν να αποτελέσουν μια ουσιαστική και δημιουργική φωνή αντίδρασης στη σύγχρονη εκμεταλλευτική πραγματικότητα.

 

Το φεστιβάλ περιλαμβάνει μουσικοχορευτικά δρώμενα (τόσο από οικότροφους όσο και από καλλιτέχνες που δέχονται να συμμετέχουν αφιλοκερδώς) καθώς και συζητήσεις, περίπτερα ενημέρωσης, εκθέσεις βιβλίου και φωτογραφίας. Σε προηγούμενα Φεστιβάλ μας στήριξαν και μας τίμησαν με την παρουσία και την συμμετοχή τους καλλιτέχνες όπως ο Βασίλης Καζούλης, ο Γιάννης Χαρούλης, η Νατάσσα Μποφίλιου, ο Νίκος Πορτοκάλογλου, ο Μανώλης Φάμελλος, τα Κίτρινα Ποδήλατα, ο Αλκιβιάδης Κωνσταντόπουλος, ο Νίκος Ζιώγαλας, οι Encardia, ο Απόστολος Ρίζος, οι Magic De Spell, τα Υπόγεια Ρεύματα, ο Μιχάλης Τζουγανάκης, ο Ζακ Στεφάνου, οι Elektrobalkana, ο Σπύρος Γραμμένος, τα Μακρινά Ξαδέρφια, οι Χατζηφραγκέτα, οι Locomondo, οι Mr Highway band, οι Υπεραστικοί καθώς και πολλοί άλλοι.

 

Στο φεστιβάλ, το οποίο είναι τριήμερο, παρίστανται καθημερινά 2000-3000+ άτομα και σε μια περίοδο τόσο κρίσιμη για το δημόσιο και δωρεάν χαρακτήρα της φοιτητικής μέριμνας, καθώς είναι γνωστά τα σενάρια για ιδιωτικοποίηση της εστίας, επιβολή ενοικίων, ακόμα και κλείσιμο εστιών (που οι οικότροφοι, βέβαια, προς στιγμήν έχουν μπλοκάρει) είναι ανάγκη αυτό το φεστιβάλ να συνεχιστεί.

 

 

Επικοινωνία:

 

E-mail: pofepa@gmail.com

Το site της εστίας: http://efepa.gr/

 

Υλικό από τα προηγούμενα Φεστιβάλ, καθώς και διάφορες άλλες εκδηλώσεις:

https://www.youtube.com/channel/UCIfqu2eWuVDjIk_L-DLmHrw/videos

 

Και το event στο Facebook:

https://www.facebook.com/events/391623281281566/

https://www.facebook.com/events/392659804889323/?event_time_id=392659814889322

 

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

 

programma_14o_festival.jpg?ssl=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζω το μήνυμά μου από το Twitter , όσοι θα θέλατε να περάσετε το μήνυμα σε αυτούς που βλέπουν το τουρκικό survivor ενόψει της μνήμης γενοκτονίας των Ποντίων κάντε το RT ή στείλτε δικό σας:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρελήφθη προιον (ηλεκτρονικη παραγγελία) που δεν έχει σχέση με αυτό που έβλεπα.

Ζήτησα επιστροφή η οποία και θα γίνει. Το θέμα είναι θα στείλουν κούριερ να το πάρει πίσω και μετά η επιστροφή χρημάτων...πως καλύπτομαι πως δεν θα μου παίξουν καμιά "μπιπ"; από το να ισχυριστούν ότι δεν το παρέλαβαν σώο, έως να κάνουν αιώνες να επιστρέψουν τα χρήματα;

 

YΓ. Επίσης, την απόδειξη και το απόκομμα της κούριερ που είναι κολλημένα επάνω στο δέμα, να τα κρατήσω ή να τα αφήσω επάνω;

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

:thanks:................
Μπορείς να βάλεις μακρύτερο καλώδιο αλλά να ξέρεις ότι αλλάζει και η ακρίβεια ένδειξης.θα σου δείχνει λίγο μικρότερη θερμοκρασία από ότι υπαρχει.Το πόση θα είναι η διαφορά μπορείς να το διαπιστώσεις σημειώνοντας την θερμοκρασία πριν το κόψεις και μετά που θα βάλεις την προέκταση.προσοχη. Όταν θα κόβεις-ενωνεις να μην πιάσεις την άκρη που είναι ο μετρητης-θερμιστορ.

 

Στάλθηκε από το Lenovo YT3-X50M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.Οποιος έχει εμπειρία από ξενοδοχειακο κομμάτι θα ήθελα να ρωτήσω κάτι inbox.
Link to comment
Share on other sites

μιας και μου απαντησε ο Gringo_ εστω και με 9 μηνες καθυστέρηση, να ενημερώσω φιλοι μου οτι τελικά το ρίσκαρα την ήπια όλη εκει τέλη Αυγουστου και ολα καλα! Δεν με πείραξε καθόλου! Βεβαια σίγουρα θα πρέπει να ηταν λιγο αλλοιωμένη απο οτι θα ηταν αρχικα αλλα δεν πειράζει, την απόλαυσα ωστόσο με μια μικρή ανησυχία το τι θα μπορούσε να ακολουθήσει! :p
Link to comment
Share on other sites

μιας και μου απαντησε ο Gringo_ εστω και με 9 μηνες καθυστέρηση, να ενημερώσω φιλοι μου οτι τελικά το ρίσκαρα την ήπια όλη εκει τέλη Αυγουστου και ολα καλα! Δεν με πείραξε καθόλου! Βεβαια σίγουρα θα πρέπει να ηταν λιγο αλλοιωμένη απο οτι θα ηταν αρχικα αλλα δεν πειράζει, την απόλαυσα ωστόσο με μια μικρή ανησυχία το τι θα μπορούσε να ακολουθήσει! :p
8 μήνες δεν ακούσαμε νέα σου και ανυσηχησαμε!!!

Να ναι καλά ο gringo που "ξύπνησε" το νήμα!!!

Πάμε για τις επόμενες, καλοκαίρι έρχεται

Καλά να περνάτε!!!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Περιμένω αρκετά δέματα από εξωτερικό, η παραγγελία στα περισσότερα έγινε πριν λίγες μέρες, εγώ μέσα στο καλοκαίρι θα φύγω για διακοπές και θα λείψω για ένα μήνα τουλάχιστον, κάποια δέματα θα έρθουν όταν θα λείπω, το θέμα είναι ότι μετά από 15 μέρες τα στέλνουν πίσω αν δεν κάνω λάθος. Tι μπορώ να κάνω ώστε να παραμείνουν στο ταχυδρομείο της περιοχής μου μέχρι να γυρίσω από τι διακοπές;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...