Jump to content

Marvel Cinematic Universe


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

6 members have voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Hulk
      0
    • The Incredible Hulk
      0
    • Iron Man
      1
    • Iron Man 2
      1
    • Thor
      2
    • Captain America
      2


Recommended Posts

Κορυφή τελικά ο Downey.Δε μου αρέσει καθόλου αλλα για τον ρόλο του κυνικού πλούσιου -και τα κάνω όλα επειδή έτσι γουστάρω- τύπου ταίριαξε γάντι.

 

Έτσι, να μην ξεχνάμε και την ερμηνεία του Ντάουνι, γιατί πρόκειται για πολύ καλό ηθοποιό και μία - όσο να 'ναι - ασυνήθιστη επιλογή που όμως κρίνεται επιτυχημένη...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ταινια ειναι πολυ κομπλε σε ολα της...οσοι παραπονιουνται για την "δραση" ας κανουν υπομονη γιατι πιστευω οτι η ταινια ειναι το καλυτερο μπασιμο για το ironman2 οπου εκει πιστευω οτι θα υπαρχει μπολικη

 

και κατι αλλο που νευριασα ως φαν της λεπτομερειας: αδερφε εισαι ζαμπλουτος και εχεις χτισει μια ολοκληρη βουνοκορφη,τα αυτοκινητα μαζι με το εργαστηριο στον ιδιο χωρο τα εχεις???τοσος χωρος υποτιθεται και εκει δεν χωρας να στριψεις!ασε που εκανες και ζημιες σε αυτα

Link to comment
Share on other sites

η ταινια ειναι πολυ κομπλε σε ολα της...οσοι παραπονιουνται για την "δραση" ας κανουν υπομονη γιατι πιστευω οτι η ταινια ειναι το καλυτερο μπασιμο για το ironman2 οπου εκει πιστευω οτι θα υπαρχει μπολικη

 

και κατι αλλο που νευριασα ως φαν της λεπτομερειας: αδερφε εισαι ζαμπλουτος και εχεις χτισει μια ολοκληρη βουνοκορφη,τα αυτοκινητα μαζι με το εργαστηριο στον ιδιο χωρο τα εχεις???τοσος χωρος υποτιθεται και εκει δεν χωρας να στριψεις!ασε που εκανες και ζημιες σε αυτα

 

+οτί το σπίτι εκεί που είναι χτισμένο, είναι σίγουρα αυθαίρετο! Η πολεοδομία το ξέρει; Ο Μάκης το ξέρει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

+οτί το σπίτι εκεί που είναι χτισμένο, είναι σίγουρα αυθαίρετο! Η πολεοδομία το ξέρει; Ο Μάκης το ξέρει; :worry:

 

Φυσικά... :wink: :rolleyes:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μερικά καλά εφέ, δυο-τρεις παραπομπές στην Τransformers movies, απλό και κακό σενάριο, βαρετές ερμηνείες (όχι πως δεν προσπάθησαν, αλλά τι να σου κάνουν και αυτοί με αυτούς τους διαλόγους και αυτό το στόρύ).

 

Καλύτερο πάντως από το "Transformers".

T'was bad, though.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

η ταινια ειναι πολυ κομπλε σε ολα της...οσοι παραπονιουνται για την "δραση" ας κανουν υπομονη γιατι πιστευω οτι η ταινια ειναι το καλυτερο μπασιμο για το ironman2 οπου εκει πιστευω οτι θα υπαρχει μπολικη

 

και κατι αλλο που νευριασα ως φαν της λεπτομερειας: αδερφε εισαι ζαμπλουτος και εχεις χτισει μια ολοκληρη βουνοκορφη,τα αυτοκινητα μαζι με το εργαστηριο στον ιδιο χωρο τα εχεις???τοσος χωρος υποτιθεται και εκει δεν χωρας να στριψεις!ασε που εκανες και ζημιες σε αυτα

 

Εχώ ακριβώς τις ίδιες απόψεις... :)

Καλούτσικη η ταινία, αλλά τι μπούρδα μας έδειχνε ότι είχε σπάσει όλα τα αμάξια, λες και δεν μπορούσε να πάει λίγο πιο πέρα...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Μερικά καλά εφέ, δυο-τρεις παραπομπές στην Τransformers movies, απλό και κακό σενάριο, βαρετές ερμηνείες (όχι πως δεν προσπάθησαν, αλλά τι να σου κάνουν και αυτοί με αυτούς τους διαλόγους και αυτό το στόρύ).

 

Καλύτερο πάντως από το "Transformers".

T'was bad, though.

Δηλαδή κατά τα λεγόμενά σου το Transformers ήταν μέτριο προς κακό??:wacko::blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχώ ακριβώς τις ίδιες απόψεις... :)

Καλούτσικη η ταινία, αλλά τι μπούρδα μας έδειχνε ότι είχε σπάσει όλα τα αμάξια, λες και δεν μπορούσε να πάει λίγο πιο πέρα...

 

Μην είσαι υπερβολικός..

Μόνο το COBRA τσάκισε τελείως..

Που ξέρεις όμως?

Με λίγη κόλλα, αλοιφή και μπόλικα tire-up μπορεί να το επαναφέρουν!!:lol::lol::p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατά τα λεγόμενά σου το Transformers ήταν μέτριο προς κακό??:wacko::blink:

 

Δηλαδή κατα την άποψή μου το σενάριο της ήταν κακό.

Ψυχραιμία, δεν γίνεται να έχουμε όλοι την ίδια γνώμη για μια ταινία :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατα την άποψή μου το σενάριο της ήταν κακό.

Ψυχραιμία, δεν γίνεται να έχουμε όλοι την ίδια γνώμη για μια ταινία :)

 

Το Transformers ήταν μία χρυσή μετριότητα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατά τα λεγόμενά σου το Transformers ήταν μέτριο προς κακό??:wacko::blink:

 

To Transformers ήταν μια μπούρδα και μισή. (Κατά την άποψη μου πάντα ε; Κρίμα και μου άρεσε το καρτούν μικρός)

:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα. Επαναφερω λιγο το θεμα γιατι εχω μια απορια..Εχουν βγει ενα καρο releases για την ταινια, ποιο ειναι το καλυτερο για 720p?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό και καμία σχέση με το άθλιο ΙΜΗΟ Transformers. Το καλύτερο blockbuster του καλοκαιριού μετά τον Σκοτεινό Ιππότη. :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επαναφερω λιγο το θεμα γιατι εχω μια απορια..Εχουν βγει ενα καρο releases για την ταινια, ποιο ειναι το καλυτερο για 720p?

Βασικά εγώ κατεβάζω το repack σε 1080p, θα γραψω εντυπώσεις μόλις ολοκληρωθεί το κατέβασμα και μπορέσω να το δω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε παρα πολυ! Δεν εβλεπα τετοιες ταινιες (απο κομικ και καλα) και τωρα εχω αλλαξει αποψη.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξετρελαθηκα,αλλα αν θες να δεις μια ταινια απλα για να περασεις καλα το iron man ειναι μια καλη λυση.

περιμενα να δω περισσοτερη δραση να πω την αληθεια.οι ερμηνειες πολυ καλες.τα εφε αψογα.ειναι κλασσικη ταινια της marvel (εγγυηση).

μας εχουν πρηξει λιγο στις ταινιες με superheroes τα τελευταια χρονια η μου φαινεται??

βγαινει αυτον τον καιρο μια με τον will smith...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξετρελαθηκα,αλλα αν θες να δεις μια ταινια απλα για να περασεις καλα το iron man ειναι μια καλη λυση.

περιμενα να δω περισσοτερη δραση να πω την αληθεια.οι ερμηνειες πολυ καλες.τα εφε αψογα.ειναι κλασσικη ταινια της marvel (εγγυηση).

μας εχουν πρηξει λιγο στις ταινιες με superheroes τα τελευταια χρονια η μου φαινεται??

βγαινει αυτον τον καιρο μια με τον will smith...

Πραγματι βγαινουν αρκετες τωρα τελευταια, για εμενα αυτο ειναι τελειο!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πάρα πολύ. Το είχα δει οταν πρωτοβγήκε στις αίθουσες το καλοκαίρι. Θα το ξαναδω εντός ημερών και θα επανέλθω. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω δεν περιμενω κανεναν καραγκιοζοπουλο κριτικο κινηματογραφου για να μου δωσει την γνωμη του.

για μενα η ταινια ειναι απλα ταινιαρα.

ο robert απλα τελειος,ασχετα οτι τον παω και πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη,την ειδα οταν πρωτοβγηκε αλλα θ την δω και με την αδερφη μου επειδη την εχω και σε dvd και μ το ζυτησε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Τώρα αξιώθηκα και εγώ να δω το Iron Man 2. Στην μεγαλύτερη διάρκειά του μου φάνηκε κουραστικό ενώ η τελική μάχη δεν με εντυπωσίασε. Φανταστικά τα οπτικά εφέ αλλά πέρα από αυτό συν τα υπέροχα μωρά και τις Audάρες, δεν είχε να επιδείξει κάτι άλλο. Σίγουρα υποδεέστερο από το πρώτο αλλά σίγουρα μια καλή ταινία ταινία για να περάσεις την ώρα σου.
Link to comment
Share on other sites

Επί τη ευκαιρία να αναφέρουμε ότι η δεύτερη συνέχεια σύμφωνα με τα studios θα κάνει πρεμιέρα το Μάιο του 2013.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επί τη ευκαιρία να αναφέρουμε ότι η δεύτερη συνέχεια σύμφωνα με τα studios θα κάνει πρεμιέρα το Μάιο του 2013.

 

Ironman 3 ;;;;;; Μακάρι :D

 

Προσωπικά μου άρεσαν πολύ και τα 2 ironman με το ένα να μου αρέσει λίγο ποιο πολύ γιατί έδειξε πως ξεκίνησαν όλα κτλ.Πάντως να ξέρουμε ότι όταν κάποιος πάει να δει μια Αμερικάνικη περιπέτεια και ξέρει ότι θα έχει και εφέ συνήθως (τώρα ποια) βάζουν μπόλικα οπότε δεν χρειάζεται να μας κουράζει γιατί περιμέναμε κάτι διαφορετικό. χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

Ironman 3 ;;;;;; Μακάρι :D

 

Προσωπικά μου άρεσαν πολύ και τα 2 ironman με το ένα να μου αρέσει λίγο ποιο πολύ γιατί έδειξε πως ξεκίνησαν όλα κτλ.Πάντως να ξέρουμε ότι όταν κάποιος πάει να δει μια Αμερικάνικη περιπέτεια και ξέρει ότι θα έχει και εφέ συνήθως (τώρα ποια) βάζουν μπόλικα οπότε δεν χρειάζεται να μας κουράζει γιατί περιμέναμε κάτι διαφορετικό. χεχε :)

 

Δεν είναι φήμες, η τρίτη ταινία Iron Man θα κάνει πρεμιέρα το 2011.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...