Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ξέρει κανείς να μου απαντήσει στην εξής απορία;

 

Όταν ξεκινά το raphael εμφανίζεται μια μαύρη οθόνη που στην κάτω δεξιά γωνία έχει κάτι αριθμούς. Ο ένας είναι η έκδοση της ROM, o άλλος είναι η έκδοση του radio, ο τρίτος αριθμός τι είναι;

Επίσης στην κάτω αριστερή γωνία βλέπω και ένα κόκκινο "U". Αυτό τι είναι;

 

Exei na kanei me tin ekdosi pou synodevei to Radio tis syskevis sou. Den einai kati pou mporei na sou dwsei xrisimi pliroforia kai giafto mi se apasxolei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Καλησπερα, μετα απο πολυ διαβασμα κι εγω εχω φερει τη HTC μου στα μετρα μου.

Γενικα δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα, αφησα την αρχικη ROM και απο GPS και WiFi μια χαρα ολα. Το προβλημα που εχω είναι με την ποιότητα στο τηλέφωνο.

 

Το σημα είναι γενικά κάπως χαμηλό συνήθως (ενω δεν θα έπρεπε-το συγκρίνω με την παλιά μου συσκευή Μοτο Α1200) αλλά και η ποιότητα είναι κι αυτή εξίσου χαμηλή. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό. Δεν θέλω να μπώ στη διαδικασία αλλαγής ΡΟΜ ή σε κάτι ιδιαίτερα περίπλοκο.

μηπως το εχεις σε 3g;αν ναι βαλτο σε gsm και θα δεις διαφορα,δυστυχως το 3g ειναι για τα μπαζα ακομα στην ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχεις σε 3g;αν ναι βαλτο σε gsm και θα δεις διαφορα,δυστυχως το 3g ειναι για τα μπαζα ακομα στην ελλαδα

 

Το εχω στο GSM και οχι 3G ηδη αλλα για λόγους εξοικονομισης ενεργειας. Δεν ειδα καμια διαφορά στην ποιότητα ή στο σήμα σίγουρα, όπως και δεν είνια λογικό να δεις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το spb shell δουλευει χωρις προβληματα με το manilla?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις ROMs προτείνω εγκατάσταση μέσω της κάρτας μνήμης και όχι του υπολογιστή. Έτσι μειώνονται οι πιθανότητες να δημιουργήσουμε πρόβλημα στη συσκευή μας, είναι μακράν ασφαλέστερος τρόπος. Γενικότερες οδηγίες εδώ.

 

athanaso ακολουθησα τις οδηγιες που εδωσες αλλα δεν εγινε δουλεια.

Οταν παταω το volume down+back δεν κανει τιποτα και η συσκευη συνεχιζει και μπουταρει κανονικα.

Μηπως θελει αλλο συνδιασμο πληκτρων το pro;

Link to comment
Share on other sites

athanaso ακολουθησα τις οδηγιες που εδωσες αλλα δεν εγινε δουλεια.

Οταν παταω το volume down+back δεν κανει τιποτα και η συσκευη συνεχιζει και μπουταρει κανονικα.

Μηπως θελει αλλο συνδιασμο πληκτρων το pro;

 

Αν αναφέρεσαι στο flashing μέσω SD Card:

 

volume down + reset με το stylus

 

(άφησε το volume down μόλις δεις την οθόνη με τα 3 χρώματα)

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το touch pro. Έχω εγκαταστήσει το Skype στην εν λόγω συσκευή, δυστυχώς όμως ο ήχος ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο και όχι από το ηχείο του τηλεφώνου. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ακούγεται σαν κανονικό skype τηλέφωνο και όχι μόνο σαν "ανοιχτή ακρόαση";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάνα μήνα έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό μου και το destinator

 

Έχω περασμένα στην κάρτα μου τις εκδόσεις για κατευθείαν αντιγραφή σε SD των Destinator 6,7,8 :blink:

Το θέμα είναι ότι όταν πάω να τις τρέξω κολλάνε στην αρχική οθόνη ΕΚΤΟΣ κι αν έχω το τηλέφωνο σε flight mode.

Κουφό τελείως?????

Το Igo8 και MioMap δουλεύουν χωρίς πρόβλημα :confused:

Ενώ αν τρέξω το destinator με το τηλέφωνο σε flight mode και μετά ενεργοποιήσω το τηλέφωνο το πρόγραμμα συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα ??? :(

 

Παλιότερα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάνα μήνα έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό μου και το destinator

 

Έχω περασμένα στην κάρτα μου τις εκδόσεις για κατευθείαν αντιγραφή σε SD των Destinator 6,7,8 :blink:

Το θέμα είναι ότι όταν πάω να τις τρέξω κολλάνε στην αρχική οθόνη ΕΚΤΟΣ κι αν έχω το τηλέφωνο σε flight mode.

Κουφό τελείως?????

Το Igo8 και MioMap δουλεύουν χωρίς πρόβλημα :confused:

Ενώ αν τρέξω το destinator με το τηλέφωνο σε flight mode και μετά ενεργοποιήσω το τηλέφωνο το πρόγραμμα συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα ??? :(

 

Παλιότερα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

 

Κανένα hard reset έχεις δοκιμάσει;

Παλιότερα είχα βάλει το destinator 7 στην SD card και άνοιγε κανονικά. Βέβαια έχω πάψει να χρησιμοποιώ Navigation Software γιατί το σήμα του GPS στο Touch Pro μας είναι άθλιο και με τόσο lagging γίνεται εκνευριστική η πλοήγηση. Μα χάθηκε να βάλουν μια υποδοχή για εξωτερική κεραία;;; Αχ! Πόσο μου λείπει το Kaiser μου!

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα hard reset έχεις δοκιμάσει;

Παλιότερα είχα βάλει το destinator 7 στην SD card και άνοιγε κανονικά. Βέβαια έχω πάψει να χρησιμοποιώ Navigation Software γιατί το σήμα του GPS στο Touch Pro μας είναι άθλιο και με τόσο lagging γίνεται εκνευριστική η πλοήγηση. Μα χάθηκε να βάλουν μια υποδοχή για εξωτερική κεραία;;; Αχ! Πόσο μου λείπει το Kaiser μου!

 

Σαν το gps του Kaiser δεν έχει αλλά με tweeks έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο λειτουργίας.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σαν το gps του Kaiser δεν έχει αλλά με tweeks έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο λειτουργίας.

 

Αν και πριν παρω εγω το touch pro μου, με απασχολουσε πολυ το θεμα του gps, τελικα δεν εχω κανενα προβλημα. Πιανει γρηγορα δορυφορους (μεχρι 10''), δεν χανει το σημα ακομα και σε μεγαλες ταχυτητες και γενικοτερα ολα δουλευουν αψογα. Ενοειται πως δεν εχω πειραξει τιποτε οσον αφορα το gps. Απλα πιστευω πως μερικες φορες ειναι και θεμα τυχης τι συσκευη θα σου "πεσει"....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παλι, το Destinator τρεχει με ενα "ανεπεστητο" lag οχι ομως ικανο να "αποπροσανατολησει" καποιον που ψαχνεται σε μια "ξενη" πολη. Ουτως ή αλλως το GPS δεν ειναι να παρει το τιμονι στα χερια του... Σου προτινει μια διαδρομη και πρεπει να εχεις τα ματια σου ΑΝΟΙΧΤΑ καθως οδηγεις γιατι ουτως ή αλλως το λαθος παραμονεβει.

 

Αυτο που θα ηθελα να τονισω ειναι οτι με το ΤομΤομ που εχω βαλει (εκδοση 7) η ταχυτητα πλοηγησης ειναι σαν κανονικο Navigator. Καμια καθυστερηση... Το βελακι κινειται σε real-time και κινειται υπεροχα. Σε σημειο να πιστευω οτι το GPS της συσκευης απλα ΔΕΝ ειναι πλασμενο για το Destinator. Η κατασταση εχει μεγαλυτερη σημασια αν αναλογιστει κανεις οτι ο χαρτης που εχω στο ΤομΤομ ειναι της ταξης των 2GB (ολοκληρης της Ευρωπης) πραγμα που θα περιμενε κανεις πως θα καθυστερουσε την συνολικη αποδοση. Καθε αλλο! Ειναι οπως ειπα ΤΑΧΥΤΑΤΗ πλοηγηση!

 

Καλο σας μηνα!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά μένω σε "δύσκολη" περιοχή όσο αφορά το σήμα του gps οπότε όλα τα test που του κάνω είναι με ασθενές σήμα. Σχετικά με το Kaiser που ανέφερα να προσθέσω ότι το λειτουργούσα με την εξωτερική κεραία γιατί με την ήδη υπάρχουσα πάλι είχα προβλήματα lagging στην περιοχή μου. Με λίγα λόγια το παράπονο μου είναι ότι το Touch Pro δεν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία.
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με λίγα λόγια το παράπονο μου είναι ότι το Touch Pro δεν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία.

 

Αυτό όντως το θεωρώ και εγώ μειονέκτημα και φαίνεται ότι η HTC δείχνει να σκοπεύει να το καταργήσει στις τελευταίες της συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που θα ηθελα να τονισω ειναι οτι με το ΤομΤομ που εχω βαλει (εκδοση 7) η ταχυτητα πλοηγησης ειναι σαν κανονικο Navigator.

 

Το TomTom είναι πολύ σοβαρό πρόγραμμα πλοήγησης με μοναδικό μειονέκτημα την έλλειψη αξιόλογων χαρτών για Ελλάδα. Φήμες όμως λένε ότι θα αλλάξει αυτό σύντομα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και πριν παρω εγω το touch pro μου, με απασχολουσε πολυ το θεμα του gps, τελικα δεν εχω κανενα προβλημα. Πιανει γρηγορα δορυφορους (μεχρι 10''), δεν χανει το σημα ακομα και σε μεγαλες ταχυτητες και γενικοτερα ολα δουλευουν αψογα. Ενοειται πως δεν εχω πειραξει τιποτε οσον αφορα το gps. Απλα πιστευω πως μερικες φορες ειναι και θεμα τυχης τι συσκευη θα σου "πεσει"....

 

Δεν ξέρω για τί ταχύτητες μιλάς πάντως σε μένα πάνω από τα 150 km/h (άλλωστε σε αυτές με ενδιαφέρει για να μου δείχνει τα ΡΑΝΤΑΡ) χάνει το σήμα του gps και το ξαναβρίσκει μόνο όταν πέσει η ταχύτητα κάτω από αυτό το όριο

 

Δοκιμασμένο με όλες τις εκδόσεις του Destinator

 

Αλήθεια υπάρχει τρόπος να σε ειδοποιεί φωνητικά και το Igo8?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Afto ontws isxyei... to parakseno bebaia einai oti stis pio sygxrones syskeves oi pithanotites na eisai apo tous tyxerous einai ligoteres se sxesi me to parelthon. Afto einai synartisi bebaia kai tou poly megalyterou arithmou PPC pou kykloforoun pleon stin agora.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι πολυ ενδιαφερον που καποιος μπορει να μην το εχει δει:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

 

Κανει την μπαρα στις επαφες ελληνικη.

Συγκεκριμενα ηταν το μονο που μου ελειπε για ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι πολυ ενδιαφερον που καποιος μπορει να μην το εχει δει:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

 

Κανει την μπαρα στις επαφες ελληνικη.

Συγκεκριμενα ηταν το μονο που μου ελειπε για ελληνικα...

 

Κατάφερες και τα έβαλες; εγώ αντέγραψα τα 2 dll στον φάκελο των windows, έκανα soft reset αλλά... τζίφος!

Το postaρα και στο thread που παραθέτεις μπας και έχω κάνει κάτι λάθος αν και η διαδικασία φαίνεται εύκολη

 

 

EDIT:

Άκυρο!!! Με την βοήθεια του XavierGR λύθηκε το πρόβλημα. Τελικά έκανα εγκατάσταση το cab που έχει ανεβάσει και όλα δούλεψαν τέλεια!

Στην αρχή προσπάθησα να κάνω χειροκίνητη εγκατάσταση αλλά τα αρχεία που έπρεπε να κάνω copy/paste δεν είναι μόνο 2... είναι 6 τελικά!

 

Είναι φοβερή προσθήκη για όσους έχουν αγγλική ROM. Πλέον το κινητό γίνεται άψογο! Καλύτερο και από αυτά με την Ελληνική ROM!

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,διαβασα οσα μπορουσα λογο νυχτερινης βαρδιας κ απο το πολυ διαβασμα :hypno: ,σε πολλες σελιδες προσθετατε απο ενα προγραμματακι που συνιστατε ,το θεμα ειναι πως εγω δεν μπορω να τα κατεβασω απο εδω που ειμαι δηλ. στην δουλεια μου ,καπου ειδα οτι υπηρχε περιπτωση να ανοιχτει τοπικ για downloads οσσο αφορα το touch pro ,φτιαξατε κανα τοπικ που βαλατε τελικα τα πιο χρησιμα προγραμματα για αυτη την συσκευη ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Krinw pws den yparxei logos yparksis tetoiou thread mias kai idi proteinontai polles efarmoges sto antistoixo section tou Pocket PC Software. Episis, ligo poly oi efarmoges pou proteinontai genikotera, tairiazoun kai sto Pro. Telos einai toses polles oi efarmoges, pou o kathenas prepei na balei oti exei anagki kai oxi oti tou proteinoun oi alloi. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oκ .απλως επειδη ειδα οτι ο καθενας πειραματιζοταν με το κινητο δηλαδη της ρομ κ.λ.π. κ ρωτησα. Αν κ τελικα απο αυριο δηλ. σημερα θα την δωσω την συσκευη κ κρατω το Ομνια ,τωρα αν επραξα καλως θα δειξει .
Link to comment
Share on other sites

εγώ απέκτησα το εξής πρόβλημα:

 

η απεικόνιση ποσοστού μπαταρίας δεν είναι αξιόπιστη, εννοώ ότι εκεί που το δείχνει στθερό πχ να έχει 68% ξαφνικά μου το πετάει στο 42%.Δεν κατεβαίνει σταδιακά. Και πλήρη φόρτιση αποφόρτιση έκανα αλλά τίποτα.Δεν το είχα παλιά αυτο.

 

Μπορεί να φταίει το spb mobile shell ή το βάλε βγάλε στην usb του pc;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...