Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
α γιάννη, δεν έχεις δίκιο. για παράδειγμα οι ρομ του dutty στο Kaiser ήταν κορυφή σε σχέση με τις official.

 

Δε διαφωνώ, απλά για να φτάσουν στο σημείο να είναι κορυφή... κάποιοι από μας τις τέσταραν πρώτα! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις official όμως δεν τις δοκιμάζει κανείς :P

 

έπρεπε για παράδειγμα να βγάλουν το Diamond και το Touch Pro για να καταλάβουν οι βλάκες οι προγραμματιστές στην HTC ότι το τηλέφωνο σηκώνει μόνο του τις κλήσεις λόγο λάθους σχεδίασης. αυτό το πράγμα είναι απαράδεχτο. και μάλιστα δεν μπήκαν καν στο κόπο να το διορθώσουν, πολύ απλά το χώσανε το "fix" σε ένα νέο pda και τέλος. (θα νοικιάσω καμιά μέρα κανέναν καμικάζι και θα τον στήλω να εκραγεί μέσα στην reception τους).

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιεργεια πια ROM εχετε βάλει και πια θεωρητε την καλυτερη;

 

Πόσο δυσκολο είναι να μαγειρεψουμε και εμείς μια ROM;

Βλέπετε παντα κατι δεν μου αρεσει σε καποια που δοκιμαζω και θελει αλλαγμα :p

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιεργεια πια ROM εχετε βάλει και πια θεωρητε την καλυτερη;

 

Πόσο δυσκολο είναι να μαγειρεψουμε και εμείς μια ROM;

Βλέπετε παντα κατι δεν μου αρεσει σε καποια που δοκιμαζω και θελει αλλαγμα :p

 

Εγω οπως ειναι πασιφανες χρησιμοποιω του monx.

Να φτιαξουμε δικια μας ρομ δεν ειναι δυσκολο.

Το δυσκολο ειναι να την κανουμε τοσο καλη ωστε να εχει κατι να προσφερει σε σχεση με αυτες που ηδη υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιεργεια πια ROM εχετε βάλει και πια θεωρητε την καλυτερη;

 

Πόσο δυσκολο είναι να μαγειρεψουμε και εμείς μια ROM;

Βλέπετε παντα κατι δεν μου αρεσει σε καποια που δοκιμαζω και θελει αλλαγμα :p

Η κουζίνα του Da_G ειναι οτι καλυτερο κατα την δικη μου γνωμη.

Κάνεις την δικη σου Rom οπως την θέλεις, πχ εγω θελω εντελως naked roms.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ του monx χρησιμοποιώ... Όταν ο monx βγάζει κάτι καινούριο, θα το κάνω που θα το κάνω το hard reset, δοκιμάζω και 2-3 άλλες για καμιά εβδομάδα μόνο και μόνο για να δω τι παίζει και τελικά καταλήγω στην καινούρια του monx.
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω του monx δουλευα τον περισσοτερο καιρο, εχω την αισθηση οτι η "LantisOS" ειναι πιο καλη. Είναι γρηγορη-σταθερη και παραπενει ακομα και μετα απο αρκετη χρηση και βαλε-βγαλε ενώ με την ROMEOS ηθελα σοφτ ρεσετ καθε μερα ειχα αρκετα memmory-Leak.

 

Τι να πω τελικα στον καθενα ταιριαζει κατι διαφορετικο.

 

Θα δοκιμασω τωρα και την 1,9 του monx αν και η προηγουμενη 1,8 δεν ηταν ισαξια της 1.7

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από αρκετές δοκιμές παλιότερα, τώρα έχω καταλήξει στην LantisOS. Έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Κρίμα που σταμάτησε να μαγειρεύει δημόασια. Εγώ έχω πρόσβαση στον φάκελο του. Αν θέλει κανείς την v5 μπορώ να του την δώσω.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά οπως παω να βαλω το PRO στην τσέπη ξεκολάει η ζελατίνα.

 

Περιτο να πω οτι γεμισε σκονες και πλέον ειναι αχρηστη.

 

Από που μπορώ να παρω νέα? υπάρχουν και απο αλλες εταιριες εκτος της HTC?

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά οπως παω να βαλω το PRO στην τσέπη ξεκολάει η ζελατίνα.

 

Περιτο να πω οτι γεμισε σκονες και πλέον ειναι αχρηστη.

 

Από που μπορώ να παρω νέα? υπάρχουν και απο αλλες εταιριες εκτος της HTC?

 

Αξιόπιστα και ποιοτικά για το Pro από όσο ξέρω.

http://shop.brando.com.hk/search.php?keyword=htc+touch+pro

Εναλλακτικά εδώ http://www.netimes.com/shop/screen-protector-for-htc-touch-pro-t7272-p-1517.html?cPath=80_422

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιτο να πω οτι γεμισε σκονες και πλέον ειναι αχρηστη.

 

Εάν δεν τσαλακώθηκε, μπορείς να την πλύνεις, να τη στεγνώσεις και να τη ξαναβάλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από αρκετές δοκιμές παλιότερα, τώρα έχω καταλήξει στην LantisOS. Έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Κρίμα που σταμάτησε να μαγειρεύει δημόασια. Εγώ έχω πρόσβαση στον φάκελο του. Αν θέλει κανείς την v5 μπορώ να του την δώσω.

 

Εγώ φίλε τη θέλω.....:D

 

Ρε παιδιά ο μηχανισμός στα δικά σας, είναι πολύ σφιχτός?

Στο δικό μου, μου φαίνεται οτι έχει χαλαρώσει!!!Ξέρει κανένας αν σφίγγει με κάποιο τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά ο μηχανισμός στα δικά σας, είναι πολύ σφιχτός?

Στο δικό μου, μου φαίνεται οτι έχει χαλαρώσει!!!Ξέρει κανένας αν σφίγγει με κάποιο τρόπο ?

 

Θα συνιστούσα μόνο τα παιδιά στην ACE Hellas να βάλουν χέρι στη συσκευή σο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστα και ποιοτικά για το Pro από όσο ξέρω.

http://shop.brando.com.hk/search.php?keyword=htc+touch+pro

Εναλλακτικά εδώ http://www.netimes.com/shop/screen-protector-for-htc-touch-pro-t7272-p-1517.html?cPath=80_422

 

 

Παρότι δεν είμαι κάτοχος touch Pro, αλλά του TyTN II, έχω να πως πως οι ζελατίνες της brando, δεν μ' έχουν ενθουσιάσει. Την είχα και την έβγαλα. Εχω τώρα μια της HTC, που πήρα από την ACE Ελλάς και λειτουργεί μια χαρά, χωρίς να έχει πάθει τίποτα, κοντά ένα χρόνο τώρα....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε τη θέλω.....:D

 

Hard SPL πρώτα και μετά flash με τον Raphael Wrapper.

Οδηγίες flash εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448008

 

Ίσως τα ξέρεις ήδη αλλά επειδή βλέπω 3 posts είπα να στα αναφέρω.

Καλή επιτυχία και με προσοχή. :)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να μου πει τον ευκολοτερο τροπο συνδεσης του η/υ με το προ (μεσω bt και μεσω usb) για χρηση του προ ως μοντεμ?
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Hard SPL πρώτα και μετά flash με τον Raphael Wrapper.

Οδηγίες flash εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448008

 

Ίσως τα ξέρεις ήδη αλλά επειδή βλέπω 3 posts είπα να στα αναφέρω.

Καλή επιτυχία και με προσοχή. :)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, τα έχω κάνει όλα αυτά.

Πρώτη rom που είχα βάλει ήταν η lantinOS v3..... αργότερα αναβάθμησα και το radio σε 1.11.25.01 αλλά με όσες rom το χρησιμοποίησα, η μπαταρία άδειαζε πάρα πολύ γρήγορα....έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό?Τώρα δοκιμάζω το 1.12.25.19 radio.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εκάστοτε Radio μπορεί να επηρεάσει την κατανάλωση της μπαταρίας σε αυτές τις συσκευές. Διάβασε τα review και δοκίμασε ένα άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς παιδιά το Cosmote 2in1. Μου είπαν ότι επίσημα ΔΕΝ υποστηρίζει η συσκευή την υπηρεσία αυτή... ισχύει κάτι τέτοιο δοκιμασμένα;
The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θέλω την EnergyRom beta 2.2 αλλά έχουν βγάλει τα links. μήπως κάποιος απο σας την έχει?

 

άκυρο

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ειναι λιγο ισως ηλιθια η ερωτηση μου αλλα πως βαζω μουσικη στο htc touch pro μου?

εκανα synchronise σημερα το πρωι τραγουδια στην καρτα μνημης κ δεν μου τα βγαζει στη μουσικη...

 

εισαγω την micro sd στον υπολογιστη μεσω adaptor και μου βγαζει εναν φακελο music που εχει μεσα φακελους με τα τραγουδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε τις μουσικές σου στο φάκελο /Storage Card/My Documents και μετά όπου θέλεις και θα τους βλέπεις κανονικά στο "Μουσική" του TF3D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φτιάξει ένα skin για το PCM keyboard v0.23 τποποποιώντας ένα άλλο που βρήκα στο επίσημο site . Εχώ προσθέσει μια γραμμή με τα αριθμητικά 0-9, με παρατεταμενο πάτημα pageup,pagedown,home,end,esc,f1-f10,τονισμένα ελληνικά πεζά και ελληνικά/αγγλικά για sms 160 χαρακτήρων. Το τροποποίησα γιατι μου χρειάζονται όλα αυτά σε απομακρυσμένη διαχείριση μέσω VNC το επισυνάπτω και άν μπορεί κάποιος να το εξελίξει ας το κάνει.

Η αλλαγή μεταξύ τών γλωσσών γίνεται πατώντας παρατεταμένα το enter και μετά το options το οποίο ήθελα νά βάλω δεξιά αλλά δεν το κατάφερα,

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τις μουσικές σου στο φάκελο /Storage Card/My Documents και μετά όπου θέλεις και θα τους βλέπεις κανονικά στο "Μουσική" του TF3D.

 

κατ αρχην thanks για την απαντηση...

 

πηγαινω στο φακελο my storage card κ μετα στο my documents...μπαινω μεσα κ δημιουργω ενα φακελο με name music.... βαζω μεσα τα τραγουδια (ειναι mp3 και οχι wma οπως αυτα της συσκευης)και δεν μου τα εμφανιζει στο tf3d..:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παράξενο...!

 

Εάν τα πετάξεις χύμα στον φάκελο /Storage Card/My Documents;

 

(Υποθέτω ότι έχεις φτιάξει τον φάκελο όπως τον ονομάζω παραπάνω ακριβώς με τα κεφαλαία και τα μικρά γράμματα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...