Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Έκανα install την τελευταία RomeOS Rom 1.60.2 και θέλω να απενεργοποιήσω το κοινό background σε όλα τα tabs. Βασικά θέλω το background στα tabs να είναι όπως στην stock rom δηλαδή το μαύρο και όχι αυτό που υπάρχει στην rom. Θέλω μόνο το today screen να έχει διαφορετικό background (ακριβώς όπως ήταν και στην stock rom). Ψάχνοντας στο google κάπου βρήκα ένα manila file το οποίο έκανα paste & override αυτό που ήδη υπήρχε στο φάκελο των windows. Τώρα έχω το stock background (μαύρο) σε όλα τα tabs όπως αρχικά ήθελα αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το background στο today screen. Ότι και αν επιλέξω στα settings για background και όσα restart και αν κάνω στο touch flo 3d και στην συσκευή το background στη today screen παραμένει μαύρο. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή να μου δώσει το manilla file απο τη stock rom. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε και απεγκατέστησε το mUn BackGround4AllPages.cab. Συνήθως είναι εγκατέστημένο στις περισσότερες custom roms. Αν το απεγκαταστήσεις (το έκανα κι εγώ στην Lantis μόλις την έβαλα γιατί δεν συνεργάζεται με τα εικονίδια που περνάω για τα tabs) θα έχεις το κανονικό TF3D με wallpaper μόνο στο Home Screen.

Κανονικά πρέπει να κάνεις τη δουλειά σου έτσι. Εκτός κι αν από τις προσπάθειες έχεις "σκίσει" τα manila files.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και απεγκατέστησε το mUn BackGround4AllPages.cab. Συνήθως είναι εγκατέστημένο στις περισσότερες custom roms. Αν το απεγκαταστήσεις (το έκανα κι εγώ στην Lantis μόλις την έβαλα γιατί δεν συνεργάζεται με τα εικονίδια που περνάω για τα tabs) θα έχεις το κανονικό TF3D με wallpaper μόνο στο Home Screen.

Κανονικά πρέπει να κάνεις τη δουλειά σου έτσι. Εκτός κι αν από τις προσπάθειες έχεις "σκίσει" τα manila files.

 

Κοίταξα στο add/remove programs αλλα το παραπάνω cab που αναφέρεις δεν είναι στη λίστα. Υπάρχει μόνο κάτι που λέγεται HTC Manila Enhancements που μπορεί να περιλαμβάνει και την παραπάνω λειτουργία αλλά νομίζω υπάρχει εκεί και για άλλα tweaks που έκανε ο monx στην rom του. Μπορώ να το απεγκαταστήσω απο κάπου αλλού? Αν και νομίζω ότι τα έχω κάνει μαντάρα με τα manilla files :D

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο add/remove programs αλλα το παραπάνω cab που αναφέρεις δεν είναι στη λίστα. Υπάρχει μόνο κάτι που λέγεται HTC Manila Enhancements που μπορεί να περιλαμβάνει και την παραπάνω λειτουργία αλλά νομίζω υπάρχει εκεί και για άλλα tweaks που έκανε ο monx στην rom του. Μπορώ να το απεγκαταστήσω απο κάπου αλλού? Αν και νομίζω ότι τα έχω κάνει μαντάρα με τα manilla files :D

 

Για το Manilla Enhancements πρέπει να έχεις δίκιο. Μάλλον περιλαμβάνει κι άλλα. Μια δοκιμή θα σε πείσει :D Γιατί δεν δοκιμάζεις να το εγκαταστήσεις και να το απεγκαταστήσεις ώστε να κάνει replace τα αρχεία και μετά να σβήσει μόνο αυτά στην απεγκατάσταση?

Κι αυτό το έχω δοκιμάσει παλιότερα κι έπιασε. Δεν σου εγγυώμαι όμως το αποτέλεσμα. Σε μένα δούλεψε 100%.

Πάρτο από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=432951

 

Από αλλού δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις και να βγάλεις το mUn BackGround4AllPages.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για το Manilla Enhancements πρέπει να έχεις δίκιο. Μάλλον περιλαμβάνει κι άλλα. Μια δοκιμή θα σε πείσει :D Γιατί δεν δοκιμάζεις να το εγκαταστήσεις και να το απεγκαταστήσεις ώστε να κάνει replace τα αρχεία και μετά να σβήσει μόνο αυτά στην απεγκατάσταση?

Κι αυτό το έχω δοκιμάσει παλιότερα κι έπιασε. Δεν σου εγγυώμαι όμως το αποτέλεσμα. Σε μένα δούλεψε 100%.

Πάρτο από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=432951

 

Από αλλού δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις και να βγάλεις το mUn BackGround4AllPages.

 

Ευχαριστώ πάρα πού για την βοήθεια σου φίλε. Το έκανα εγκατάσταση απο τη σελίδα που μου έδωσες και αμέσως μετα το έβγαλα και τώρα όλα δουλεύουν τέλεια. Ήταν ακριβώς ότι έψαχνα. Ευχαριστώ και πάλι. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

 

ψαχνω για προγραμματακι...

 

Εχω το Wind 140 ως προγραμμα οπου εκτος απο τα 140 λεπτα εχω και 60 εξτρα λεπτα για να μιλαω με ενα συγκεκριμενο νουμερο (της κοπελας μου). Θα ηθελα λοιπον γενικοτερα ενα προγραμμα για τη καταγραφη χρονου των κλησεων! Να εχει τη δυνατοτητα να μου δειχνει ΜΟΝΟ τις εξερχομενες... Και με φιλτρα του τυπου, ποσο χρονο μιλησα ΜΟΝΟ με εναν συγκεκριμενο αριθμο! Μονο τις εισερχομενες με αυτο τον αριθμο ή μονο τις εξερχομενες με αυτον τον αριθμο κλπ κλπ κλπ...

 

Γενικοτερα καποιο ΔΥΝΑΤΟ προγραμμα-Μετρητη Κλησεων.

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα που ξέρω είναι:

 

1. KG Power Toys v. 2.0.2 (Ελληνικό από τον συμφορουμίτη Κουνάδη)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72186

 

2. Smaato Cost (Αγγλικά)

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-smaato-cost-v2-1-3.html

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος του htc touch pro και πλήρως ικανοποιημενος.Θα ηθελα ομως να ρώτισω το εξής

θα μπορούσα να έχω

το google earth και πως

αν ναι θα μπορουσε το google earth να συνεργαστεί με το gps του htc touch όπως iphone

plz help

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος του htc touch pro και πλήρως ικανοποιημενος.Θα ηθελα ομως να ρώτισω το εξής

θα μπορούσα να έχω

το google earth και πως

αν ναι θα μπορουσε το google earth να συνεργαστεί με το gps του htc touch όπως iphone

plz help

 

Με το GPS Gate μπορείς το σήμα του GPS να το στέλνεις στο PC μέσω Bluetooth και να δουλεύεις το Google Earth.

Αν έχεις τρόπο για συνεχες ασύρματο internet (μια και το χρειάζεσαι για να δουλεύει το Google Earth) το μόνο που χρειάζεσαι είναι το GPS Gate.

 

http://franson.com/gpsgate/

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βάλει στο TouchPRO κάποια cooked ROM?

 

Ποια είναι η καλύτερη κατά την άποψη σας;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Den briskw logo na anoikseis kainourgio thread gia kati tetoio.

 

Pistevw oti sto antistoixo thread gia ti sygkekrimeni syskevi tha pareis tin apantisi sou.

 

Oso eixa ti syskevi pantws, tha elega oti o monx exei bgalei oti kalytero mexri twra. Rikse mia matia sto sxetiko thread tou XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den briskw logo na anoikseis kainourgio thread gia kati tetoio.

 

Pistevw oti sto antistoixo thread gia ti sygkekrimeni syskevi tha pareis tin apantisi sou.

 

Oso eixa ti syskevi pantws, tha elega oti o monx exei bgalei oti kalytero mexri twra. Rikse mia matia sto sxetiko thread tou XDA.

 

Του Monx έχω και εγώ αυτή την στιγμή, αλλά υπάρχουν αρκετά μικρά θεματάκια, και μιας που λέω να κάνω την αναβάθμηση στην τελευταία του έκδοση, λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Υπάρχει μήπως η περίπτωση να περάσω την 1.70 και να δουλέψει σωστά η συσκευή κάνωντας restore απο backup που έχει γίνει στην ΡΟΜ 1.60 απο το sprite?

 

Ευχαριστώ!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ κλείνει το wifi οταν μετά απο 2 λεπτά σβήνει η οθόνη;
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

----------------

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ κλείνει το wifi οταν μετά απο 2 λεπτά σβήνει η οθόνη;

 

Αυτό που σου απάντησα το είδες? Δοκίμασες το Advanced Config?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Του Monx έχω και εγώ αυτή την στιγμή, αλλά υπάρχουν αρκετά μικρά θεματάκια, και μιας που λέω να κάνω την αναβάθμηση στην τελευταία του έκδοση, λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Υπάρχει μήπως η περίπτωση να περάσω την 1.70 και να δουλέψει σωστά η συσκευή κάνωντας restore απο backup που έχει γίνει στην ΡΟΜ 1.60 απο το sprite?

 

Ευχαριστώ!!!

 

Δοκίμασε αυτήν που έχω στην υπογραφή μου. Από τότε που έβαλα LantisOS δεν ξαναδοκίμασα άλλη. Ακόμα και οι beta έχουν ελάχιστα προβλήματα (1-2).

Tου έκανα και donation. Απίστευτη δουλειά. Mέχρι stocks tab έχω (από το manilla του HD).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει μήπως η περίπτωση να περάσω την 1.70 και να δουλέψει σωστά η συσκευή κάνωντας restore απο backup που έχει γίνει στην ΡΟΜ 1.60 απο το sprite?

 

Αυτό θα σου συνιστούσα να μην το κάνεις σε καμία ROM. Δεν ενδείκνυται να περνάμε backup που έχουμε πάρει από άλλη ROM, μόνο στην ίδια. Αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει προβλήματα σταθερότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου συνιστούσα να μην το κάνεις σε καμία ROM. Δεν ενδείκνυται να περνάμε backup που έχουμε πάρει από άλλη ROM, μόνο στην ίδια. Αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει προβλήματα σταθερότητας.

 

Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει ποδάρια... Βιάστικα λίγο, το δόκίμασα και συνέβη ακριβώς αυτό φίλε athanaso77, Και ξανά γύρισα με απόλυτη επιτυχία στην παλιά ROM, αν κάποιος φτιάξει Manual για Windows Mobile, να το βάλει στην ενότητα: Τι να ΜΗΝ κανει ποτέ κάποιος σε τέτοιες συσκευές.

 

Σε ευχαριστώ πάντως.

 

 

@freco

 

Τώρα που είδα και στην πράξη οτι το sprite μπορεί να κάνει σωστή διαδικασία Backup/Restore θα την δοκιμάσω σίγουρα... ίσως και τώρα:lol:

Thanks

 

Αυτό που σου απάντησα το είδες? Δοκίμασες το Advanced Config?

όχι δεν είχα δει... σόρρυ!!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι σου απαντησε;

Γιατι με ενδιαφερει και εμενα η λυση...

 

Oti mporeis na kaneis ti douleia pou theleis (me to Wifi) kai me to Schap's Advanced Config Tool.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oti mporeis na kaneis ti douleia pou theleis (me to Wifi) kai me to Schap's Advanced Config Tool.

 

Το είχα ψάξει παλιότερα το συγκεκριμένο θέμα και δεν είχα βρει κάτι στο Advanced Configuration Tools (μπορεί βέβαια να μου είχε διαφύγει). Τελικά κατέληξα στην λύση, πριν συνδεθώ με wi-fi, στην περίπτωση που θέλω να είμαι συνδεδεμένος πολλή ώρα στο wireless, πατάω πάνω στο εικονίδιο της μπαταρίας, πάω στα Advanced και επιλέγω να μην σβήνει η συσκευή. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τρως παραπάνω μπαταρία και φυσικά ότι μπορεί αφού κάνεις την δουλεία σου να ξεχάσεις να επαναφέρεις την αρχική επιλογή για σβήσιμο της συσκευής μετά από κάποια λεπτά.

 

Πάντως αν βρει κάποιος μια πιο εύκολη λύση ας μας ενημερώσει.

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της ROM, μόλις εχθές έβαλα και εγώ την πρώτη custom ROM στο Pro μου και συγκεκριμένα την τελευταία του Monx. Μέχρι στιγμής όλα τέλεια. "Ξαναερωτεύτηκα" την συσκευή μου!
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H alitheia einai oti ean mpeis sto trypaki dokimwn cooked ROM... den stamatas na flashareis! :p Mia kali lysi einai isws kai i LantisOS pou proteinei o filos parapanw. Tha ti breis sto idio meros.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο advanced Config υπάρχει ρύθμιση για το wifi που σου επιτρέπει κάτι τέτοιο, αλλά δυστιχός ΔΕΝ λειτουργεί.

 

Στην αναβάθμιση του ο monx στην ΡΟΜ 1.70.3 αναφέρει πως λύνει ένα bug σε σχέση με το πρόβλημα μου, οπότε ότι και να κάνω μάλλον στην ΡΟΜ που τώρα έχω (1.60.2) δεν πρόκειτε να λυθεί!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην αναβάθμιση του ο monx στην ΡΟΜ 1.70.3 αναφέρει πως λύνει ένα bug σε σχέση με το πρόβλημα μου, οπότε ότι και να κάνω μάλλον στην ΡΟΜ που τώρα έχω (1.60.2) δεν πρόκειτε να λυθεί!!!

 

Exei erthei i wra na allakseis ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...