Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ζήσει το τέκνο και στους 2 σας. Εγώ σας περνάω λίγο. Σε λίγο κλείνει 7 μήνες.

 

Οσο για τα άλλα που λέγαμε...η νέα γενιά απλά βλέπει την παλιότερη και παραδειγματίζεται. Όταν εμείς αλλάζουμε κάθε χρόνο μοντέλο επειδή βγήκε το επόμενο και έχει κάτι χαρακτηριστικά παραπάνω ή βαρεθήκαμε το τωρινό... το χρειαζόμαστε? Δεν μπορούμε δηλαδή να κάνουμε την δουλειά μας με το παλιό. Απλά τρέλα και βίτσιο είναι. Ε σε εκείνη την ηλικία αυτά τα δύο είναι ακόμα μεγαλύτερα.

 

Πάντως εγώ θα προσπαθήσω το παιδί μου (είναι και αγόρι) να το κρατήσω όσο γίνεται μακριά από τα κινητά. Δεν είναι και ότι καλύτερο ιδιαίτερα σε εκείνες τις ηλικίες. Ας μεγαλώσει οσο γίνεται περιοσσότερο χωρίς αυτό. Αλλά θα προσπαθήσω να το κάνω δίνοντάς του το παράδειγμα. Δεν μπορείς εσύ να το έχεις σαν παιχνίδι-χόμπυ και να λες το παιδί σου ότι είναι κακό :!:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σας ζήσει το τέκνο και στους 2 σας. Εγώ σας περνάω λίγο. Σε λίγο κλείνει 7 μήνες.

 

Οσο για τα άλλα που λέγαμε...η νέα γενιά απλά βλέπει την παλιότερη και παραδειγματίζεται. Όταν εμείς αλλάζουμε κάθε χρόνο μοντέλο επειδή βγήκε το επόμενο και έχει κάτι χαρακτηριστικά παραπάνω ή βαρεθήκαμε το τωρινό... το χρειαζόμαστε? Δεν μπορούμε δηλαδή να κάνουμε την δουλειά μας με το παλιό. Απλά τρέλα και βίτσιο είναι. Ε σε εκείνη την ηλικία αυτά τα δύο είναι ακόμα μεγαλύτερα.

 

Πάντως εγώ θα προσπαθήσω το παιδί μου (είναι και αγόρι) να το κρατήσω όσο γίνεται μακριά από τα κινητά. Δεν είναι και ότι καλύτερο ιδιαίτερα σε εκείνες τις ηλικίες. Ας μεγαλώσει οσο γίνεται περιοσσότερο χωρίς αυτό. Αλλά θα προσπαθήσω να το κάνω δίνοντάς του το παράδειγμα. Δεν μπορείς εσύ να το έχεις σαν παιχνίδι-χόμπυ και να λες το παιδί σου ότι είναι κακό :!:

 

Να μας ζησουν, το κακο ειναι οτι σιγουρα στα 10 τους θα τους παρουμε απο μονοι μας κινητα για να μπορουμε να εχουμε επικοινωνια μαζι τους ανα πασα στιγμη, ας ελπισουμε οτι μεχρι τοτε θα εχουν βγει συσκευες με αλαχιστη ακτινοβολια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι ρε παιδιά γιατί τελικά έγινα κατανοητός (προσπαθούσα να μιλήσω όσο γίνεται "πλάγια" για να μην κοντραριστώ - και ειδικά με ένα 13χρονο παιδί)... γιατί από την απάντηση του tsourisg...

 

τέσπα πάμε παρακάτω

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι ρε παιδιά γιατί τελικά έγινα κατανοητός (προσπαθούσα να μιλήσω όσο γίνεται "πλάγια" για να μην κοντραριστώ - και ειδικά με ένα 13χρονο παιδί)... γιατί από την απάντηση του tsourisg...

 

Ευτυχώς συμπατριώτη NLS που δεν προσπαθούσες να κοντραριστείς με ένα δεκατριάχρονο κάνοντάς του καυστικά σχόλια περί εκθέσεων και γενικά εδώ στο myphone δεν κοντράρεσαι και δεν ειρωνεύεσαι ποτέ (βλ. omnia). Τέλος πάντων να σου ζήσει το τέκνο και μην ξεχνάς ότι εδώ μέσα όλοι φίλοι είμαστε (με την ευρύτερη έννοια του όρου).

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησουν :) εμενα η θυγατερα μου ειναι πλεον 5 !! και ειναι expert σε pc και απο windows mobile καλα τα παει..... (παντα της το εδινα κλειστο να παιζει και αμα το φτιαξω θα το κανω μονο και μονο για να εχει να παιζει :)) χιχιχιχι

Στο θεμα μας τωρα,να ριξω τη παραγγελεια ή παιζει κανα power Buy?

Link to comment
Share on other sites

πολλά σχόλια για εμένα βλέπω και δεν μου αρέσει καθόλυ ... που ξέρετε ότι το κινητό δεν είναι για εμένα ??? εγώ αυτό θεωρώ το καταλληλότερο για ΕΜΕΝΑ ... αν ήσασταν και εσείς στη ηλικία μου και είχατε σαν κύρια ασχολία τα κινητά σας το λεω θα το θέλατε και εσείς όπως και εγώ ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

andreas_ku990 δε χρειάζεται να το κάνουμε θέμα. Πάρε αυτό που νομίζεις οτι εξυπηρετεί καλύτερα τη "δουλεία" σου.

Ας συνεχίσουμε με το κινητό καλύτερα τώρα και ας αφήσουμε τα προσωπικά μας.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι εσείς με ρίξατε σε αυτό το λούκι να αλλάζω κάθε χρόνο pda, με αρρωστήσατε. μια χαρά ήρεμος ήμουν ντροπή σας!
Link to comment
Share on other sites

πολλά σχόλια για εμένα βλέπω και δεν μου αρέσει καθόλυ ... που ξέρετε ότι το κινητό δεν είναι για εμένα ??? εγώ αυτό θεωρώ το καταλληλότερο για ΕΜΕΝΑ ... αν ήσασταν και εσείς στη ηλικία μου και είχατε σαν κύρια ασχολία τα κινητά σας το λεω θα το θέλατε και εσείς όπως και εγώ ...

 

όπως νομίζεις Ανδρέα και σου εύχομαι (πραγματικά) πάντα να έχεις αυτό που θέλεις (και χωρίς τη βοήθεια κανενός)

 

η πρόταση μου για περισσότερο ποδήλατο παραμένει βέβαια :) φιλικά

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

καλά και εσύ 13 είσαι μέσα σε σώμα 21 :D :D :D

 

χαχα δεν φταίω εγώ αμα μου πηγαίνεις κόντρα!! :D

Link to comment
Share on other sites

πολλά σχόλια για εμένα βλέπω και δεν μου αρέσει καθόλυ ... που ξέρετε ότι το κινητό δεν είναι για εμένα ??? εγώ αυτό θεωρώ το καταλληλότερο για ΕΜΕΝΑ ... αν ήσασταν και εσείς στη ηλικία μου και είχατε σαν κύρια ασχολία τα κινητά σας το λεω θα το θέλατε και εσείς όπως και εγώ ...

 

Εγώ μαζί σου είμαι πάντως φίλε! Αφού το θέλεις πολύ, μη μασάς, αν τα χεις (εσύ ή ο μπαμπάς :happy:) πάρτο!Άσε που μπορεί να σου δώσει και το έναυσμα να ασχοληθείς και στις σπουδές σου στο μέλλον με τηλεπικοινωνιακές/δικτυακές τεχνολογίες. Σε καλό δρόμο σε βλέπω! Και εγώ έτσι έκανα στην ηλικία σου με τον 8088(!) τότε και μια χαρά μου έχει βγει...με μεταπτυχιακά σε τηλεπικοινωνίες κατέληξα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μαζί σου είμαι πάντως φίλε! Αφού το θέλεις πολύ, μη μασάς, αν τα χεις (εσύ ή ο μπαμπάς :happy:) πάρτο!Άσε που μπορεί να σου δώσει και το έναυσμα να ασχοληθείς και στις σπουδές σου στο μέλλον με τηλεπικοινωνιακές/δικτυακές τεχνολογίες. Σε καλό δρόμο σε βλέπω! Και εγώ έτσι έκανα στην ηλικία σου με τον 8088(!) τότε και μια χαρά μου έχει βγει...με μεταπτυχιακά σε τηλεπικοινωνίες κατέληξα!

 

Μπας και μας κρύβεις χρόνια.. Μάλλον για τον 386 θα μιλάς βάση της ηλικίας που βλέπω κάτω από το avatar σου .. :lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ένα πακέτο με πολύ καλή τιμή από το προ στο expansys ... http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=171440 ... α ρε να τα είχα εδώ και τώρα τα λεφτά θα το παράγγελνα ... πολύ καλή τιμή όμως. .. φτήνισαν το κανόνικο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169420
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπας και μας κρύβεις χρόνια.. Μάλλον για τον 386 θα μιλάς βάση της ηλικίας που βλέπω κάτω από το avatar σου .. :lol:

 

Μιλάω για μηχάνημα 8088 με 256kb μνήμη RAM, 20MB σκληρό (από τα πρώτα μηχανήματα με σκληρό), δισκέτα 5 1/4 και κάρτα γραφικών Hercules(!). Έτρεχε DOS και είχα βάλει (..όχι εγώ ακριβώς...ο πατέρας μου) και τα πρωτοποριακά τότε Norton Utilities. Τα θυμάμαι ακόμα γιατί είχα ενθουσιαστεί και τα έψαχνα από τότε.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι όντως δεν πρέπει να ήμουν 13 αλλά κάτι λιγότερο από 10...:rolleyes:

Τέλος το off-topic!

Link to comment
Share on other sites

ευτηχως δεν ειχα βαλει τα λεφτα!! και ακυρωσα τη παραγγελεια,θα περιμενω λιγες μερες ακομα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ta xrimata ennoeitai oti tha ta baleis apo ti stigmi pou tha to exoun amesa diathesimo. Apla se rwtisa giati tha mporouses na tous peis na to allaksoun gia na mi xaseis ti seira proteraiotitas pou idi eixes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πωπω ρε παιδιά μπράβο που είδατε για το πακέτο!

 

εγώ έχω ακυρώσει δυο φορές την παραγγελία (και άλλη μια την είχα πάει μέχρι το "παρά 5" μέχρι που είδα ότι ξαναέπεσε η τιμή)... μια λόγω παρεξήγησης που αφορά τα χαρτιά και μια λόγω αυτού του πακέτου

 

και πρέπει να το έχω και μέχρι το βράδυ της 6ης (αλλιώς απλά... θα λείπω!)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ η παραγγελία :) μιλησα με expansys και μου ειπε οτι οποια αλλαγη και εαν γινει στη τιμη δεν υπαρχει προβλημα

(Εαν ειναι με καρτα θα τη χρεωσουν αντιστοιχα εαν με μετρητα θα βαλεις οσα λεει η τιμη στο σιτε )

εγω ευτηχως 9 φευγω για διακοπες μακαρι να τα προλαβουμε :):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...