Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
και ποια η διαφορα στο κινητο εαν ειναι παραεισαγωγη ?

θα εχει καποιο θεμα με την εγγυηση?

 

De tha exeis evrwpaiki eggyisi kai kata synepeia oute ypostiriksi apo tin ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ποια ενδεχομενα μειονεκτηματα μπορει να εχει μια παραεισαγωγη?

 

Mono afto pou eipa molis pio panw. :rolleyes:

 

Alla einai arketa simantiko kai nomizw oti aksizei na perimeneis 15 meres parapanw ean xreiastei gia na exeis to kefali sou isixo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω παραπανω οτι και το 9000 που ειχα δεν το καλυπτε η ace ,δηλαδη υπαρχουν συσκευες αγορασμενες απο expansys που η ace τις καλυπτει ? νομιζω πως οχι.
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και πρέπει να υπάρχουν

 

η πιο απλα τι πρεπει να ρωτησει κανεις τον πωλητη ωστε να παρει ξεκαθαρη απαντηση?

 

να κάνει ξεκάθαρη ερώτηση;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

για να εισαι 100% καλυμενος την ace πρεπει να ρωτησεις ,γιατι οτι και να πει η expansys αμα η ace πει οχι παλι τρεχαματα θα εχεις :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη υπαρχουν συσκευες αγορασμενες απο expansys που η ace τις καλυπτει ? νομιζω πως οχι.

 

HTC syskeves pou proorizontai gia tin Evrwpaiki agora exoun kanonika tin eggyisi tis ACE Hellas alla mono se themata hardware (afto einai kai pou mas endiaferei eksallou). Gia na min ypostirizontai syskeves tis HTC apo tin ACE prepei na einai syskeves pou proorizontan gia tin asiatiki agora mono.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ... στα 13 μου δεν υπήρχαν κινητά και δεν έπαιζε και να αγοράσω και κάτι για "τη φάση" (δεν νομίζω να το θες για... δουλειά ε;...) που κάνει σχεδόν 250.000 δρχ. (τότε). Βέβαια τόσο πάει και ένα PC, αλλά ε το PC έχει κι άλλες δικαιολογίες για να αγοραστεί (και προφανώς αφού είσαι εδώ, ήδη έχεις).

 

Αλλάζουν οι εποχές (καμιά φορά δεν ξέρω όλα όσα αλλάζουν θα έπρεπε να έχουν αλλάξει τελικά - με άλλα λόγια αν ήμουν ο πατέρας σου μάλλον δεν θα στο έπαιρνα το Touch Pro, τυχερέ δεν με έχεις μπαμπά :)).

 

Πέρα από την πλάκα Ανδρέα και να μην το πάρεις μη χαλιέσαι, σε λίγο καιρό κάτι άλλο θα κερδίσει το ενδιαφέρον σου και σε λίγο κάτι άλλο κλπ. (και σύντομα και διαφορετικά πράγματα θα κερδίζουν το ενδιαφέρον σου).

 

Αλήθεια πέρα από την πόρωση τι πραγματικά το θες το Touch Pro αν μπορείς να πεις;

 

εγώ φίλε από την πρώτη στιγμή που το είδα το touch pro έμεινα ( μπήκα στην htc να δω κάτι για το διαμάντι και αντίκρισα το touch pro ) ... τώρα οτι σε λίγο καιρό θα βγουν άλλα το ξέρω αλλά εμένα αυτό μου αρέσει ... τώρα γιατί θέλω το touch pro είναι επειδή έχει wm 6,1 , είναι touchscreen ( και τώρα touchscreen έχω δηλαδή το viewty αλλα λίγο η οθόνη του δεν είναι όπως τις άλλες για αυτό ) , έχει το touchflo 3D , θα είναι ποιο γρήγορο από το διαμάντιο εφόσων έχει διπλάσια ΡΟΜ και ΡΑΜ ( αν δεν ήταν και αυτό θα προτειμούσα το διαμάντι... αλλά μερικοί λενε ότι δεν είναι τόσο γρήγορο έτσι μάλλον το touch pro θα είναι πιο γρήγορο ) , έχει qwerty keyboard ( δεν μπορώ να γράφω με την οθόνη αφής και τόσο γρήγορα έτσι το qwerty είναι μια λύση ) , έχει μια μπαταρία 1340mah ( καλύτερη από αυτή του viewty αλλά δεν ξέρω πόσο κρατάει ) , έχει gps που το viewty δεν έχει ( και πάλι ένας λόγος να το πάρω ) , έχει wi-fi που πάλι το viewty δεν διαθέτει αλλά και έχει επεκτάσιμη μνήμη μέχρι και 16gb ενώ το viewty μέχρι 2 ...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως, θα πρεπει να περιμενω μεχρι τις 5/8 καθοτι δεν σου δινει δυνατοτητα πληρωμης μεσψ paypal ,εαν το προιον δεν ειναι στην αποθηκη τους μαλλον.

Κουραγια 15 μερες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα είναι ποιο γρήγορο από το διαμάντιο εφόσων έχει διπλάσια ΡΟΜ και ΡΑΜ ( αν δεν ήταν και αυτό θα προτειμούσα το διαμάντι... αλλά μερικοί λενε ότι δεν είναι τόσο γρήγορο έτσι μάλλον το touch pro θα είναι πιο γρήγορο ) ,

 

Afto pou les den isxyei se kamia periptwsi giati i RAM tou Diamond einai yperkarketi kai perissevei gia ti xrisi tou TF3D. Apla sto Pro endexomenws na perissevei perissoteri mnimi. Afto den allazei tin apodosi tou TF3D stin ekastote syskevi. To poso trexei grigora i oxi, eksartatai apo tin idia tin ekdosi tou feature aftou.

 

Kai kati allo... kakws sygkrineis to Touch Pro me to Viewty. To mono koino pou exoun einai i texnologia othonis afis (pou kai ekei... yparxei episis diafora).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε από την πρώτη στιγμή που το είδα το touch pro έμεινα ( μπήκα στην htc να δω κάτι για το διαμάντι και αντίκρισα το touch pro ) ... τώρα οτι σε λίγο καιρό θα βγουν άλλα το ξέρω αλλά εμένα αυτό μου αρέσει ... τώρα γιατί θέλω το touch pro είναι επειδή έχει wm 6,1 , είναι touchscreen ( και τώρα touchscreen έχω δηλαδή το viewty αλλα λίγο η οθόνη του δεν είναι όπως τις άλλες για αυτό ) , έχει το touchflo 3D , θα είναι ποιο γρήγορο από το διαμάντιο εφόσων έχει διπλάσια ΡΟΜ και ΡΑΜ ( αν δεν ήταν και αυτό θα προτειμούσα το διαμάντι... αλλά μερικοί λενε ότι δεν είναι τόσο γρήγορο έτσι μάλλον το touch pro θα είναι πιο γρήγορο ) , έχει qwerty keyboard ( δεν μπορώ να γράφω με την οθόνη αφής και τόσο γρήγορα έτσι το qwerty είναι μια λύση ) , έχει μια μπαταρία 1340mah ( καλύτερη από αυτή του viewty αλλά δεν ξέρω πόσο κρατάει ) , έχει gps που το viewty δεν έχει ( και πάλι ένας λόγος να το πάρω ) , έχει wi-fi που πάλι το viewty δεν διαθέτει αλλά και έχει επεκτάσιμη μνήμη μέχρι και 16gb ενώ το viewty μέχρι 2 ...

 

...επειδή αν έγραφες έκθεση μόλις έμεινες (δεν μου έδωσες απάντηση στο "γιατί"), ξαναρωτάω αναλυτικότερα (όπως τα διαβάζω):

 

- Τι είναι για σένα το WM6.1 και γιατί είναι κάτι που το χρειάζεσαι

 

(Για το touch screen και το touchflo3D δεν ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι είναι ψαρωτικά από μόνα τους, δεν χρειάζεται "λόγος" για να τα δικαιολογήσεις)

 

- Τι σημαίνει πιο γρήγορο... σε σχέση με τι (λες από το diamond αλλά ούτε το diamond ξέρεις πόσο γρήγορο είναι) και με ποιο σκοπό; Θα έχεις χιλιάδες emails; Χιλιάδες contacts; Κάτι άλλο;

 

- Στο keyboard τι θα γράφεις; SMS; Κάτι άλλο; Τόσο πολύ ώστε virtual keyboard ή και Τ9 (στο οποίο οι νέοι "πετάνε") δεν σε καλύπτει;

 

- GPS το θες για; Για... την οδήγηση; Για πεζοπορία εκτός πόλης; (να σου πω ότι τα νορμάλ GPS προγράμματα δεν σε καλύπτουν σε αυτό τον τομέα) Για κάτι άλλο;

 

- WiFi; Θες να κάνεις browsing από τον ασύρματο router σου από το άλλο δωμάτιο; Θες να βλέπεις shares;

 

- Τέλος για την μνήμη αποθήκευσης. Θα γεμίσει με τι; Με ταινίες; Με MP3; (16GB MP3 είναι άνετα 4000 τραγούδια...) Χάρτες; Κάτι άλλο;

 

Συγνώμη για την επιμονή, απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί το Touch Pro είναι τόσο απαραίτητο για έναν 13χρονο - και μην προσβάλλεσαι που το λέω έτσι, όταν ήμουν 13χρονών εγώ, δεν ήταν καν αυτονόητο ότι κάποιος 34χρονος θα αρχίσει σοβαρή συζήτηση μαζί μου (ακόμα και αν ήταν χαζός μπροστά μου), αλλά είπαμε οι εποχές άλλαξαν.

 

Πες μου λοιπόν... γιατί πρέπει να δώσει 700 ευρώ ο πατέρας σου για να έχεις Touch Pro; Αν τελικά ο λόγος είναι "έτσι θέλω και έτσι με παίρνει να κάνω" πάω πάσο. Αν πάλι ο λόγος είναι σοβαρός πάλι πάω πάσο. Αλλά έχω την περιέργεια.

 

BTW, εγώ σου προτείνω να πάρεις ποδήλατο. Θα έρθει και πιο φτηνά ίσως.

Αν έχεις ποδήλατο, προτείνω να το χρησιμοποιείς περισσότερο και να είσαι λιγότερο εδώ μέσα.

 

(παιδιά έγινα αρκετά γραφικός ή ακόμα;... συγνώμη από μέσα μου έρχονται αυτά)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(παιδιά έγινα αρκετά γραφικός ή ακόμα;... συγνώμη από μέσα μου έρχονται αυτά)

 

Giati problimatizesai toso? O kathenas edw mesa exei kai ena diaforetiko logo na protimisei i na aporipsei mia syskevi. Den bgazeis akri... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tι ψάχνεις να βρεις βρε NLS;

Αυτό που πρέπει να μας προβληματίσει είναι οτι το target group των wm άλλαξε, καλώς ή κακώς και με όποιες συνέπειες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να λέγεται Johner.

 

Καλά ο προβληματισμός μου μπορεί να σχετίζεται και με το ότι είμαι φρεσκομπαμπάς (3 μηνών). :)

Αλλά και η περιέργεια περιέργεια.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ - ελπίζω να ικανοποιηθεί και η περιέργεια μου (και θα πάρει τη θέση μιας ελαφριάς στεναχώριας, το ξέρω από τώρα, αλλά άλλο θέμα αυτό)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι η γέννηση του παιδιού ''μαλακώνει'' τους γονείς και τους κάνει λιγότερο είρωνες αλλά μπα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό να λέγεται Johner.

 

Καλά ο προβληματισμός μου μπορεί να σχετίζεται και με το ότι είμαι φρεσκομπαμπάς (3 μηνών). :)

Αλλά και η περιέργεια περιέργεια.

 

Ασε το παλικαρακι να παρει οτι θελει, αφου γουσταρει ο daddy να σκασει 800 χωρις λογο τι αγχωνεσαι?

Και εγω φρεσκομπαμας ειμαι, σε 6 μερες 3 μηνων, να σου ζησει και να το αγαπας περισσσοτερο απο τον εαυτο σου.

Εχεις φανταστει το παιδι σου στα 13του? Εγω βλεπω το δικο μου στα 5 του να παιζει pro, να σερφαρει στο διαδικτυο και να μου ζηταει το ποιο ακριβω htc.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

- Τι είναι για σένα το WM6.1 και γιατί είναι κάτι που το χρειάζεσαι

πρώτα από όλα είναι ανοιχτό λειτουργικό και θα μπορώ να βάζω πολλες εφαρμογές και παιχνίδια ( τα παιγχνίδια όχι και τόσο αλλά εντάξει) ... επίσης τώρα που έχω το viewty δεν μπορώ να βάλω και πολλά γιατί είναι κλειστο λειτουργικό έτσι είναι ένας λόγος να πάρω κινητό με wm ...

 

 

Τι σημαίνει πιο γρήγορο... σε σχέση με τι (λες από το diamond αλλά ούτε το diamond ξέρεις πόσο γρήγορο είναι) και με ποιο σκοπό; Θα έχεις χιλιάδες emails; Χιλιάδες contacts; Κάτι άλλο;

βασικά επιδή άκουσα από μερικούς ότι το διαμάντι όταν το φορτώσεις με πολλά πραγματα δεν είναι και τόσο γρήγορο ... τώρα όμως επειδή αν το πάρω θα το φορτώσω με εφαρμογές , παιγχνιδια , τραγουδια , εικόνες , βίντεο κ.ο.κ. σίγορα θα χρειάζεται η ΡΑΜ ...

 

 

Στο keyboard τι θα γράφεις; SMS; Κάτι άλλο; Τόσο πολύ ώστε virtual keyboard ή και Τ9 (στο οποίο οι νέοι "πετάνε") δεν σε καλύπτει;

θα γράφω sms , email και επίσης μηνύματα στο φόρουμ ... το Τ9 το χρησιμοποιησα 2-3 φορές αλλά δεν το μπορω, το θεωρώ άχρηστο ...

 

 

- GPS το θες για; Για... την οδήγηση; Για πεζοπορία εκτός πόλης; (να σου πω ότι τα νορμάλ GPS προγράμματα δεν σε καλύπτουν σε αυτό τον τομέα) Για κάτι άλλο;

που ξέρεις??? ορισμένες φορές μπορεί να μου χρειαστεί... η μπορεί να πάω ενα ταξίδι και να μην ξέρω τους δρόμους ...

 

 

- WiFi; Θες να κάνεις browsing από τον ασύρματο router σου από το άλλο δωμάτιο; Θες να βλέπεις shares;

ναι όπως τα είπες έτσι είναι ... μπορεί να βαριέμαι να ανοιξω το δικό μου pc και έτσι να συνδεθώ μέσω wi-fi ... μπορει να θέλω να δω κανένα βίντεο να μπω σε καμιά ιστοσελίδα ενώ ξαπλώνω...

 

 

- Τέλος για την μνήμη αποθήκευσης. Θα γεμίσει με τι; Με ταινίες; Με MP3; (16GB MP3 είναι άνετα 4000 τραγούδια...) Χάρτες; Κάτι άλλο;

τραγούδια , βίντεος , εικόνες , χάρτες , εφαρμογές και παιχνίδια ... εντάξει μπορεί να μην είναι 16 gb όλα αυτά αλλά που ξέρεις ????

 

λοιπον τώρα σου λύθηκαν οι απορίες ???

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ίσως έχεις δίκιο konardrio.

Και εγώ προσπαθούσα να έχω το τοπ με ότι μου καρφωνόταν στο μυαλό και ασχολιόμουν, αλλά πολλές φορές ως παιδί έπιασα και τον εαυτό μου να θέλει κάτι απλά επειδή το θέλει, επειδή πχ. πρέπει να είναι καλύτερο από του φίλου μου ή αυτός δεν το έχει. Μετά από λίγο το θα το ξέχναγα και θα το παράταγα (και ας έβαλε κάποιος δόσεις για να μου κάνει το χατήρι). Στα 5 σου είναι οκ αυτό. Στα 10 σου ακόμα. Όταν όμως έχεις μπει στην εφηβία και ακόμα δεν κατάλαβες που βάζεις όρια στον εαυτό σου, μπορεί και κάποιος να πρέπει να σου αρχίσει τα όχι. Αλλιώς θα είμασταν όλοι... Paris Hilton (στα μέτρα του δυνατού :D :D :D). Δεν σκοπεύω να το παίξω "ο μπαμπάς μόνιμο όχι", αλλά δεν θα γίνω και "ο μπαμπάς αυτόματο ναι" (ευελπιστώ δηλαδή). Απόψεις βέβαια.

 

Δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει στον φιλαράκο εδώ (μπορεί το παιδί να ξημεροβραδιάζεται με αυτά και να θέλει να γίνει επάγγελμα του, οπότε και πάω πάσο), απλά λέω μια άποψη του θέματος. Δεν σημαίνει ότι είναι σωστότερη ή πιο λανθασμένη από τη δική σου.

 

Πολλές ευχές και για σένα και το δικό σου παιδί. :)

 

Τσούρη δεν έπρεπε να απαντήσω γιατί είσαι βάζελος πρώτιστα :) και γιατί δεύτερον δεν έχουμε όλοι την ίδια οπτική της πραγματικότητας.

 

Εγώ πχ. βρίσκω το post σου άκρως ειρωνικό (και είναι και... τραγική ειρωνία να απαντάς με ειρωνία σε κάτι που βρίσκεις ειρωνικό) ενώ το δικό μου post όπως το βλέπω υποκειμενικά εγώ, είναι απλά θέμα περιέργειας (που οκ προέρχεται και από το ότι ούτε ο πατέρας μου, ούτε εγώ στο δικό μου παιδί δεν θα δρούσα έτσι - άσχετο πάντα με το οικονομικό - πράγμα που δεν ήθελα να πω ευθαίως αλλά να με έκανες και το είπα, τι κατάλαβες;...).

 

Σίγουρα είναι το λάθος forum για φιλοσοφικές συζητήσεις.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν εμείς δυσκολευόμαστε να συγκρατήσουμε τα θέλω μας σκεφτείτε τι γίνετε με τις επόμενες γενιές (που σημειωτέον μετά το '90 οι ψυχολόγοι θεωρούν ότι αλλάζει κάθε 4 χρόνια).

 

Τι να κάνουμε έτσι μας μάθανε οι δικοί μας έτσι μαθαίνουμε και τις γενιές που έρχονται, άλλοι οδηγούν ολόκληρα διαμερίσματα, άλλοι κρατάνε στο χέρι κινητό ίσο με ένα μισθό. Το άσχημο είναι ότι το ηλικιακό group που τα βλέπεις αυτά κατεβαίνει.

 

Ο παράδεισος του marketing και των πωλητών.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

BTW έχω δυο νεότερα που σας ενδιαφέρουν (που άλλο να τα υποψιαζόμαστε, άλλο να είμαστε σίγουροι):

 

- η Expansys απάντησε στην ερώτηση μου και επιβεβαίωσε ότι τα Touch Pro τους θα είναι Ευρωπαϊκά, επίσημα

 

- ο lepes ρώτησε την Ace ήδη η οποία και επιβεβαίωσε ότι θα τα καλύψει με εγγύηση αλλά (ω τι τρομακτικό) δεν θα τους βάζει το Ελληνικό firmware

 

οπότε υποθέτω βουρ στον πατσά, πάρτε τις πιστωτικές σας ή των συγγενών σας και κλείστε τα :)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- ο lepes ρώτησε την Ace ήδη η οποία και επιβεβαίωσε ότι θα τα καλύψει με εγγύηση αλλά (ω τι τρομακτικό) δεν θα τους βάζει το Ελληνικό firmware

 

Opws ginotan panta diladi! Mia xara... kales agores loipon! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει στον φιλαράκο εδώ (μπορεί το παιδί να ξημεροβραδιάζεται με αυτά και να θέλει να γίνει επάγγελμα του, οπότε και πάω πάσο), απλά λέω μια άποψη του θέματος. Δεν σημαίνει ότι είναι σωστότερη ή πιο λανθασμένη από τη δική σου.

 

 

Είναι παραπάνω από προφανές οτι δεν του χρειάζεται ούτε του αξίζει ένα τέτοιο κινητό. Δηλαδή στα 30 του τι θα χρειάζεται;

Είπες κάτι σωστό πριν, οτι υπο κανονικές συνθήκες ένας 30χρονος δε θα έπιανε κουβέντα με έναν 13χρονο για τέτοιο θέμα(και για άλλα) και είναι απόλυτα λογικό.

Για ένα παιδί μια τέτοια συσκευή δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ένα παιχνίδι και ένα αξεσουάρ για να επιδειχθεί στους συμμαθητές του.

Δε χρειάζεται ούτε να έρθουμε σε σύγκρουση μαζί του, ούτε να τον νουθετήσουμε. Αν πρέπει να κατηγορήσουμε κάποιον, αυτοί είναι οι γονείς και αυτό μάλλον είναι ένα στοίχημα και για σένα.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...