Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, ναι? Δεν το ήξερα. Εγώ το αντικατέστησα πάντως. Απλά αναρωτήθηκα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν μπορεις να κανεις sign τα CapsOnOff καντα εγκατασταση στο κινητο σου μετα συνδεσαι το κινητο στο pc κανε διπλο κλικ στο hack_perms_s60v3 οπως εκανες και πριν. Μετα χωρις να κανεις επανεκκινηση το κινητο σου βαλε το αρχειο CProfDriver_SISX.ldd στην θεση του για να γινει μονιμο το αποτελεσμα.

 

Τα CapsOnOff που ανεβασες πρεπει να τα κανω sign? Γιατι καποιο που δοκιμασα (capson) εγκατασταθηκε κανονικα. Να υποθεσω οτι τα εγκαθιστουμε στο τηλ ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει παιδια, δουλευουν ολα ρολοι!!!!!:)Τα Τα CapsOnOff του gianpithio λειτουργουν αψογα στο Ε65. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και την βοηθεια σας.

 

Σε μελλοντικη αναβαθμιση θα πρεπει να ξαναγινουν ολες οι διαδικασιες απ την αρχη ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Nαι , στο Ε65 πρεπει να γινουν :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι οι μέρες του sign και των άλλων κόλπων είναι μετρημένες... Ήδη κάποιος έχει κανει εγκατάσταση unsigned εφαρμογής μέσω του rompatcher, αλλα στο 6120 που έχω δυστυχώς δέν δουλεψε. μου βγάζει σε όλα τα αρχεία "Κατεστραμμένο αρχείο" όταν το έχω ανοικτό. Λίγες μέρες ακόμα υπομονή και τελειώνει το μαρτύριο :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Στο ιμπαρτ δεν υπάρχει το 3250 στη λίστα των συμβατών τηλεφώνων.

Αναφέρει τα Ν82, Ν95, Ν95 8GB, Ε51, Ε60, Ε65 και Ε90.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Change your animated icons (for hacked FP1 phones only)

 

http://www.symbian-freak.com/tunning/ani_icons/ani00.jpg

Υ.Γ. Το έκανα εδώ post γιατί πιστέυω ό,τι πιο σχετικό με αυτό το θέμα. Αν θεωρηθεί άσχετο με το θέμα από τους moderators ας μεταφερθεί.

Ευχαριστώ!:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά... Μόλις τελείωσα την μετάφραση για το ROM Patcher (ναί οδηγίες αναλυτικότατες στα Ελληνικά) που θα τις βρείτε εδώ, καθώς και εγκατάσταση unsigned εφαρμογών χωρίς παίδεμα, που θα το βρείτε εδώ. Οπως αναφέρω και στο blog, δέν αναλαμβάνω ευθύνη εάν συμβέι κάτι στην συσκευή σας. Εγώ το έκανα στο 6120c και λειτουργεί κανονικά και με τον νόμο.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου... Αν σου περισσεύουν καμμια 2000 ευρώ, είναι ευπρόσδεκτα :lol:

 

Θα προσθέσω κι άλλους οδηγούς αυριο μάλλον, για άλλα Hack που έχει στο xxxxxxxxxxx.

---

Edit: Τελικά το μετάνιωσα :P - Εμφανίστε το δικό σας κείμενο στο *#0000#

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα βρουμε μια τελικη εφαρμογη για να παρακπαμπτει τελειως την υπογραφη εφαρμογων μεσα στο κινητο γιατι η διαδικασια κατανταει πλεον κουραστικη, απορω που μεχρι τωρα δεν εχει εμφανιστει ουτε ενα χάκ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2339530#post2339530

 

Δέν δουλευει σε όλες τις εφαρμογές. Π.χ. με ληγμένα πιστοποιητικά.

 

Δουλεύει όμως στις περισσότερες.

 

Μόλις τελείωσα την μετάφραση 2 αρκετά χρήσιμων patch.

1) c2z patch (Χρήση των αρχείων του Z:, πρώτα απο το C:)

2) No camera sounds (απενεργοποίηση του ήχου της κάμερας, το οποίο είναι λιγάκι μπέρδεμα, αλλα με πολλή αυτοσυγκέντρωση και ηρεμία θα το καταφέρετε)

 

:)

 

Αντε και καλά hackαρίσματα :P

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Οχι.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πολη καλη δουλεια:cool: φιλε liogr θα μου χριαστει αμα παρω το ν82. μηπως λεω τωρα εγω θα ηταν ευκολο να κανεις και εναν οδηγο για χακαρισμα σε uiq3.:O

να χαρουμε λιγο και εμεις με τα ερικσον:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Επειδη δεν έχω καταλαβει και πολύ τι μπορουμε να κάνουμε δίαβασα όλες τις σελίδες αλλα δεν καταλαβα!

είναι κάτι σαν τα patch των sony που έβαζες drivers για κάμερα??υπάρχουν κάτι τετοια για nokia?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Change your animated icons (for hacked FP1 phones only)

 

http://www.symbian-freak.com/tunning/ani_icons/ani00.jpg

Υ.Γ. Το έκανα εδώ post γιατί πιστέυω ό,τι πιο σχετικό με αυτό το θέμα. Αν θεωρηθεί άσχετο με το θέμα από τους moderators ας μεταφερθεί.

Ευχαριστώ!:)

 

εχει αλαξει κανενας τα εικονιδια να δουμε πως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το κάνω ή σήμερα ή αυριο και θα βάλω screenshot. Ταυτόχρονα θα κάνω και μετάφραση του οδηγού, οπότε εάν βαριέστε να μεταφράζετε με το μυαλό σας, περιμένετε 1-2 μέρες :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Χακαρα και γω σημερα το Ν95 και μπορω να πω ειναι αψογη εφαρμογη το selfsing ευκολοτατο στην χρηση! Οντως η S60 ειναι open to new feautures :P
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το rompatcher και κανοντας hack το τηλ. μου χανω την εγγυηση?

Και αν κανωντας το hack κινδυνευει η συσκευη να παθει ανερπανορθωτη ζημια?

Link to comment
Share on other sites

εγω δν το εχω κανει γιατι πιστευω οτι δν αξιζει.αλλα επειδη δν το εχω ψαξει πολυ τι μπορουμε να αλλαξουμε εκτος π.χ τον ηχο εκκινησης??
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το rompatcher και κανοντας hack το τηλ. μου χανω την εγγυηση?

Και αν κανωντας το hack κινδυνευει η συσκευη να παθει ανερπανορθωτη ζημια?

 

Ούτε με την εγγύηση νομίζω να έχεις πρόβλημα (αφού με ένα φορμάρισμα τα hacks χάνονται και δεν αφήνουν ίχνος ότι τα χρησιμοποίησες), αλλά ούτε και ζημιά πιστεύω να πάθει το κινητό σου. Αν υπήρχε αυτός ο κίνδυνος, στα τόσα τηλέφωνα που χακαρίστηκαν, κάπου θα υπήρχε αναφορά για βλάβη, είτε στο forum που μιλάμε τώρα είτε στα υπόλοιπα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγω δν το εχω κανει γιατι πιστευω οτι δν αξιζει.αλλα επειδη δν το εχω ψαξει πολυ τι μπορουμε να αλλαξουμε εκτος π.χ τον ηχο εκκινησης??

 

Πιστευω οτι το ολο θεμα με το hack ειναι για να κανουμε sign τις εφαρμογες και μετα ολα τα αλλα !

Ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...