Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώσε ένα link...:p

Γιατί βρήκα κάτι, το προσπάθησα, αλλά δεν κατάφερα κάτι τελικά...

 

New Hack for New Firmwares

 

Δεν το δοκίμασα γιατί δεν έχω πρόβλημα.

Αλλά λένε οτι δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το δοκιμασα ακομη! Tωρα μπηκα στο xxxxxxxxxxx :O

 

Kριμα που εκανα τον οδηγο.. :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

New Hack for New Firmwares

 

Δεν το δοκίμασα γιατί δεν έχω πρόβλημα.

Αλλά λένε οτι δουλεύει.

Το φαντάστηκα...

Δεν δουλεύει ακόμη, το δοκίμασα το απόγευμα.

Πιστεύω ως αύριο να το έχει καταφέρει ο FCA00000!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα μπορεις να κανεις αυτο:

Πιστευω να ειδατε οτι βγηκε τροπος να κανουμε εγκατασταση unsigned εφαρμογων ΚΑΙ για τα 9.2 εκδοσης κινητα, χωρις να τρεχουμε κανενα patch, απλα μεταφεροντας ενα αρχειο στο C:

Το εχω δοκιμασει και δουλευει ΑΨΟΓΑ!!

 

xxxxxxxxxxxxx

αφου μπορεις να δεις τον C:\sys.

Ετσι δεν ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορώ.

Το όλο θέμα είναι πως δεν μπορώ να εγκαταστήσω το trk_2_7.sisx ή trk_2_8.sisx γιατί το θεωρεί ως ενσωματωμένο μέρος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορώ.

Το όλο θέμα είναι πως δεν μπορώ να εγκαταστήσω το trk_2_7.sisx ή trk_2_8.sisx γιατί το θεωρεί ως ενσωματωμένο μέρος.

 

New Hack for New Firmwares

 

Start your file browser. Go to C:

Try to access c:\sys

It should fail because don't have permissions.

Don't close the browser.

 

Start HelloCarbide

Options->Menu1

it will say 18 messages. Say YES to all of them.

It will crash. That is OK

 

Switch to the task for the file browser.

Try again to access c:\sys

It should work.

 

Now you can't open any other application. You need to restart your phone.

 

Αυτό που λέει εννοώ!!

Μερικοί το κατάφεραν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει εννοώ!!

Μερικοί το κατάφεραν!

Το έχεις το HelloCarbide.sisx που δίνει στο πρώτο post;

Το απέσυρε και δεν πρόλαβα να το κατεβάσω.

Όταν είπα πως το δοκίμασα, εννοούσα με μια παλιότερη έκδοση του HelloCarbide που έχω, αλλά δεν δούλεψε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Aνεβηκε το HelloCarbide οποιος θελει μπορει να το δοκιμασει..

http://FCA00000.googlepages.com/HelloCarbide.sisx

 

Oι οδηγιες υπαρχουν εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2363543#post2363543

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια!:dance:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον FCA00000.:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο ολα και παρα πολυ απλο :)

 

Kαι στο Ν82 μου ειναι ok :happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο λογισμικό κατάφερε κανείς να εγκαταστήσει στο E51 το trk_2_7.sisx;

Ενώ η όλη διαδικασία (New Hack for New Firmwares) δουλεύει και μπορώ να εγκαταστήσω unsigned εφαρμογές το trk αρχίζει την εγκατάσταση, φτάνει μέχρι τη μέση και σταματά εμφανίζοντας το μήνυμα «Η εγκατάσταση είναι αδύνατη».

 

Τελικά αναγκάστηκα να εξάγω ο ίδιος τα περιεχόμενα του trk_2_7.sisx με το UnSis και να τα τοποθετήσω στη θέση τους χειροκίνητα.

Από εκεί και πέρα, εφαρμόζει όποιο τρόπο θέλει ο καθένας για να έχει πρόσβαση στους Sys & Private.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:

Ένας φίλος μου έχει το Ν95 8GB η διαδικασία είναι ίδια όπως για όλα ή αλλάζει κάτι για να περασει το SecMan ?

 

(και επομένως τα Νgage παιχνίδια)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο λογισμικό κατάφερε κανείς να εγκαταστήσει στο E51 το trk_2_7.sisx;

Ενώ η όλη διαδικασία (New Hack for New Firmwares) δουλεύει και μπορώ να εγκαταστήσω unsigned εφαρμογές το trk αρχίζει την εγκατάσταση, φτάνει μέχρι τη μέση και σταματά εμφανίζοντας το μήνυμα «Η εγκατάσταση είναι αδύνατη».

 

Τελικά αναγκάστηκα να εξάγω ο ίδιος τα περιεχόμενα του trk_2_7.sisx με το UnSis και να τα τοποθετήσω στη θέση τους χειροκίνητα.

Από εκεί και πέρα, εφαρμόζει όποιο τρόπο θέλει ο καθένας για να έχει πρόσβαση στους Sys & Private.

Σταυρο εαν κανεις το κολπο με τον HelloCarbide μετα μπορεις να περασεις και τα capsOnOff. Λογικα θα δουλευουν. Επισης υπαρχει και το ROMPatcher σε .sis (δεν το εχω δοκιμασει ακομη) λογικα μπορει να γινει ολη η διαδικασια για ολα τα κολπα μεσα απο το κινητο μας χωρις να χρειαζεται να συνδεθουμε καθολου με το pc.

 

Θα το δοκιμασω σε μεσα στην εβδομαδα σε ενα φιλο μου και θα σας πω. Απο οτι εχω καταλαβει πλεον μπορουμε να πινουμε καφε με φιλους μας και απο το κινητο μας να ανοιγουμε τους φακελους στο κινητο τους Sys και Private και να μπορουμε να κανουμε στο κινητο τους sign της unsigned εφαρμογες και εγκατασταση σε 10' το πολυ :)

Να ρωτήσω κάτι:

Ένας φίλος μου έχει το Ν95 8GB η διαδικασία είναι ίδια όπως για όλα ή αλλάζει κάτι για να περασει το SecMan ?

 

(και επομένως τα Νgage παιχνίδια)

 

Το SecMan περναει οπως και το ROMPatcher :) (Eαν θελεις στο xxxxxxxxxx υπαρχει το SecMan σε .sis)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο εαν κανεις το κολπο με τον HelloCarbide μετα μπορεις να περασεις και τα capsOnOff. Λογικα θα δουλευουν. Επισης υπαρχει και το ROMPatcher σε .sis (δεν το εχω δοκιμασει ακομη) λογικα μπορει να γινει ολη η διαδικασια για ολα τα κολπα μεσα απο το κινητο μας χωρις να χρειαζεται να συνδεθουμε καθολου με το pc.

Στην αρχή αυτό έκανα για να μπορώ να απενεργοποιώ τη προστασία των SYS & Private.

 

 

Για την ακρίβεια εγκατέστησα πρώτα το HelloCarbide και μετά τα CapsON/OFF.

Έτρεξα το HelloCarbide ώστε να έχω πρόσβαση στα SYS & PRIVATE και τοποθέτησα στο SYS>BIB το CProfDriver_SISX.ldd. Τέλος έκανα επανεκκίνηση.

Πλέον τρέχοντας το CAPSOFF απενεργοποιείται η προστασία των SYS & PRIVATE.

Μετά έβαλα το ROMPatcher, αφού πρώτα εγκατέστησα χειροκίνητα το trk με τη βοήθεια του UnSis.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Σιγά μην τους σταματούσε κανένας αυτούς τους τρελούς χακεράδες. Κυρία Nokia πάρτο χαμπάρι, ο μόνος τρόπος για να μην γίνεται hack στα τηλέφωνα σου είναι να αφαιρέσεις το Symbian και να τα μετατρέψεις όλα σε S40.

Resistance is futile. :grin:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

θέλω να χακάρω το ν95 8γίγα!!!

Για να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει το selfsign αλλά οι υπόλοιπες δυνατότητες που θα μας προσφέρονται στο άμεσσο μέλλον!!!:!:

Υπάρχει τρόπος να περάσω διάφορα fonts και όποτε θέλω να τα βγάζω για να έχω διαθέσιμη την λειτουργία Μαζικής Αποθήκευσης???

 

Αυτα να μάθω για αρχή και επείσης βλέπω διάφορους τρόπους για χακάρισμα και θα ήθελα να μου πείτε ποιος είναι ο ποιο εύκολος και γρηγορος:!:

 

Φιλικά

 

Νικόλας

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

θέλω να χακάρω το ν95 8γίγα!!!

Για να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει το selfsign αλλά οι υπόλοιπες δυνατότητες που θα μας προσφέρονται στο άμεσσο μέλλον!!!:!:

Υπάρχει τρόπος να περάσω διάφορα fonts και όποτε θέλω να τα βγάζω για να έχω διαθέσιμη την λειτουργία Μαζικής Αποθήκευσης???

 

Αυτα να μάθω για αρχή και επείσης βλέπω διάφορους τρόπους για χακάρισμα και θα ήθελα να μου πείτε ποιος είναι ο ποιο εύκολος και γρηγορος:!:

 

Φιλικά

 

Νικόλας

Μόλις πριν λίγο δοκίμασα αυτές που έχει εδώ.

Με τη βοήθεια των εφαρμογών CapsOn/CapsOff που θα βρεις στο παρόν θέμα, ενεργοποιείς το CapsOn, δημιουργείς το φάκελο C:/resource/fonts κι εκεί αντιγράφεις τις γραμματοσειρές που θέλεις. Κάνεις μία επανεκκίνηση και έχουν περαστεί. Εφόσον τις πέρασες στο C: δε θα έχεις πρόβλημα με τη mass storage μνήμη. ;)

Περισσότερα για την αλλαγή fonts και για το πώς θα τις διαγράψεις αν δε σου αρέσουν εν τέλει, δες εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

θέλω να χακάρω το ν95 8γίγα!!!

Για να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει το selfsign αλλά οι υπόλοιπες δυνατότητες που θα μας προσφέρονται στο άμεσσο μέλλον!!!:!:

Υπάρχει τρόπος να περάσω διάφορα fonts και όποτε θέλω να τα βγάζω για να έχω διαθέσιμη την λειτουργία Μαζικής Αποθήκευσης???

 

Αυτα να μάθω για αρχή και επείσης βλέπω διάφορους τρόπους για χακάρισμα και θα ήθελα να μου πείτε ποιος είναι ο ποιο εύκολος και γρηγορος:!:

 

Φιλικά

 

Νικόλας

Η πιο γρήγορη μέθοδος είναι αυτή: xxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

 

Telika ekana auto pou leei se auto to site kai ola eginan me epituxia:)

Twra ti mporw na kanw afou exw hackarei to tilefwnaki Mou???

Ka8e fora pou 8a kleinw kai anoigw to kinito 8a einai hackarismeno???

Plz Help me:)

Sorry gia ta greeklish

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Telika ekana auto pou leei se auto to site kai ola eginan me epituxia:)

Twra ti mporw na kanw afou exw hackarei to tilefwnaki Mou???

Ka8e fora pou 8a kleinw kai anoigw to kinito 8a einai hackarismeno???

Plz Help me:)

Sorry gia ta greeklish

Θα είναι από πλευράς εγκατάστασης μη υπογεγραμμένων εφαρμογών.

Αλλά για να έχεις πρόσβαση στους φακέλους SYS & PRIVATE θα πρέπει να εγκαταστήσεις το CapsOFF ή το ROMPatcher.

Σου προτείνω να εγκαταστήσεις το ROMPatcher διότι μέσω αυτού παρέχονται διάφορα patches…

Δες στο προηγούμενο μήνυμά μου πως θα το εγκαταστήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη μέθοδος είναι αυτή: xxxxxxxxxxxxxx

Για οποιον θελει η διαδικασια υπαρχει και στα ελληνικα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2363399#post2363399

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι από πλευράς εγκατάστασης μη υπογεγραμμένων εφαρμογών.

Αλλά για να έχεις πρόσβαση στους φακέλους SYS & PRIVATE θα πρέπει να εγκαταστήσεις το CapsOFF ή το ROMPatcher.

Σου προτείνω να εγκαταστήσεις το ROMPatcher διότι μέσω αυτού παρέχονται διάφορα patches…

Δες στο προηγούμενο μήνυμά μου πως θα το εγκαταστήσεις.

 

 

To exw perasei file kai to rom patcher kai to ybrowser:)

Vrika kati patchakia twra sto xxxxxxxxxx kai ta pernaw:)

Des ligo kalitera an 8es tin diadikasia pou eixe dwsei parapanw o nervous:)

 

Filika

 

Nikolas:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό που σου έδωσε ο nervous... Προέρχεται από αυτό.

Οι διαδικασίες και τα βήματα δεν είναι standard.

 

Ότι βολεύει τον καθένα κάνει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό που σου έδωσε ο nervous... Προέρχεται από αυτό.

Οι διαδικασίες και τα βήματα δεν είναι standard.

 

Ότι βολεύει τον καθένα κάνει.:)

 

Prospa8w na kanw neo fakelo me to ybrowser gia na kanw paste to fw.txt kai sw.txt alla tpt:(

Pws kanw neo fakelo???

Dn leei pou8ena neos fakelos i new folder i kati allo:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...