Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανα ακριβώς όπως στις οδηγίες. στην αρχή είχα κάνει ένα λάθος και είχα βάλει το HelloCarbide στην καρτα μνήμης αλλά μετά (αφού έκανα φορμάτ στο τηλέφωνο) το έβαλα στη μνήμη της συσκευής. το θέμα τωρα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω unsigned εφαρμογές γιατί λέει ότι δεν είναι signed.

Αν τα έχεις κάνει όλα όπως λένε οι οδηγίες θα έπρεπε να λειτουργεί κανονικά. Μήπως να δοκίμαζες να το κάνεις από την αρχή, γιατί μπορεί να σου ξέφυγε κάτι? Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που να φταίει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω δοκιμάσει φίλε μου πάνω από 5 φορές και κάθε φορά είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

απλά δεν δουλεύει. δεν ξέρω τι να πώ. το μόνο που μένει είναι αν έχει κάποιος τα σωστά αρχεία να μου τα στείλει και να δοκιμάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Tα αρχεια ειναι σιγουρα σωστα τα εχουν δοκιμασει αρκετοι απο το forum.

Δοκιμασε και με καποια αλλη εφαρμογη. Επισης δες και τον 1ος τροπος -selfsign

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362113#post2362113

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το έκανα ακριβώς όπως στις οδηγίες. στην αρχή είχα κάνει ένα λάθος και είχα βάλει το HelloCarbide στην καρτα μνήμης αλλά μετά (αφού έκανα φορμάτ στο τηλέφωνο) το έβαλα στη μνήμη της συσκευής. το θέμα τωρα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω unsigned εφαρμογές γιατί λέει ότι δεν είναι signed.

 

χρειαζεται και αυτο το αρχειο στο φακελο c\sys\bin { CProfDriver_SISX.ldd} βρεστο και βαλτο γιαυτο σου κανει κολπα ......οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι επηρεαζει αυτο το αρχειο?

Αυτο νομιζω οτι ειναι μονο για τα capsOnOff

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το αρχείο CProfDriver_SISX.ldd, γιατί στο δικό μου ούτε καν το έχω περάσει και υπογράφω κανονικά τις unsigned εφαρμογές. Απλά κάτι θα γίνεται στραβά στην διαδικασία και απλά μας ξεφεύγει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....επειτα απο πολυ καιρο ξαναpostaro και γω.... :Ρwell εκανα μια αποπειρα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες αλλα μου φαινονται ψιλοκινεζικα....μπορει λοιπον καποιος να μου πει.....μπορω να κανω hacking στο ηρωικο ν73 μου?και αν ναι αυτο τι 8α μου προσφερει εκτος απο την εγκατασταση unsigned εφαρμογων.....? ευχαριστω πολυ....!

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις κανονικα.

 

Θα μπορεις να μπεις σε ολους τους φακελους του κινητο σου. Καποτε μπορει να θελεις για καποιο λογο να παρεις το φακελο mail2 απο το C! Αναλογα τι θελει να κανει ο καθε ενας...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτεινεις καποια μεθοδο....?γιατι ειδα πολλες στα πιο πισω Posts....:S

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thanx για τις γρηγορες απαντησεις σου......! :)

p.S συγχαρητηρια που εγινες mod!ειλικρινα το αξιζες απο παλια θυμαμαι βοηθουσες πολυ! ;)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thanx ρε φιλε φοβερος ο οδηγος σου.....! :) απλα 3ερεις που δυσκολευτικα....?εκει που επρεπε να βρω το COM.σε εμενα δν το δειχνει οπως εσενα στο screenshot....!και επρεπε να παω καπου που ελεγε για προχωρημενους για να βρω ποιο COM ηταν ;)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι επηρεαζει αυτο το αρχειο?

Αυτο νομιζω οτι ειναι μονο για τα capsOnOff

 

αν ειναι ετσι οχι αλλα καμια φορα μπορει να ξεκολησει ....... και να μη το πεταξει το κινητο ....

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα αρχείο : Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis έκανα εγκατάσταση ακολούθησα και τις οδηγίες και τώρα μπορώ να κάνω εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές (sign, unsigned, Binpda, Illusion....) Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να ξαναγυρίσω την συσκευή μου πάλι κανονικά. Όπως στην αρχή, δηλάδή να μην γίνεται εγκατάσταση στις unsign εφαρμογές? Και αν έχει ασχοληθεί κάποιος με το rompatccher κ.α. για hackαρισμένα τηλέφωνα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα αρχείο : Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis έκανα εγκατάσταση ακολούθησα και τις οδηγίες και τώρα μπορώ να κάνω εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές (sign, unsigned, Binpda, Illusion....) Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να ξαναγυρίσω την συσκευή μου πάλι κανονικά. Όπως στην αρχή, δηλάδή να μην γίνεται εγκατάσταση στις unsign εφαρμογές? Και αν έχει ασχοληθεί κάποιος με το rompatccher κ.α. για hackαρισμένα τηλέφωνα.

 

Ευχαριστώ

Ο πιο σίγουρος τρόπος για να γίνει όπως ήταν στην αρχή η συσκευή σου είναι να την κάνεις φορμάτ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο σίγουρος τρόπος για να γίνει όπως ήταν στην αρχή η συσκευή σου είναι να την κάνεις φορμάτ.

 

Κάτι έλεγε ότι δεν μπορώ να κάνω update (εάν έβαζα τα αρχεία για να μην έχω προβλήματα με τις unsign) αν κατάλαβα καλά γιατι δεν ξέρω και πολύ καλά αγγλικά. Και με το rompatcer και κάτι άλλα που υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έλεγε ότι δεν μπορώ να κάνω update (εάν έβαζα τα αρχεία για να μην έχω προβλήματα με τις unsign) αν κατάλαβα καλά γιατι δεν ξέρω και πολύ καλά αγγλικά. Και με το rompatcer και κάτι άλλα που υπάρχουν?

Το ROMPatcher είναι που σου δίνει πρόσβαση στους φακλεους SYS και Private και επιπλέον σου δίνει την δυνατότα να αλλάξεις διάφορα πράγματα στο κινητό σου όπως π.χ. να απενεργοποιήσεις τους ήχους της κάμερας ή να αλλάξεις το τι θα εμφανίζει όταν πατήσεις *#0000#.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ROMPatcher είναι που σου δίνει πρόσβαση στους φακλεους SYS και Private και επιπλέον σου δίνει την δυνατότα να αλλάξεις διάφορα πράγματα στο κινητό σου όπως π.χ. να απενεργοποιήσεις τους ήχους της κάμερας ή να αλλάξεις το τι θα εμφανίζει όταν πατήσεις *#0000#.

 

Ξέρεις ποιά αρχεία είναι για να είναι το τηλέφωνο ποιο γρήγορο? Δίνουν περισσότερη μνήμη ή όταν ανοίγει το τηλέφωνο διαβάζει πρώτα το c:\ και μετά το z:\ και γενικά τρέχει πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι αλλο μπορεις να δεις και πως???

Εγώ στο Ν95 μου έχω βάλει να εμφανίζει στο *#0000# το κείμενο που έχω στην υπογραφή μου. Επίσης στην ενεργή αναμονή έχω επιλέξει να εμφανίζεται μόνο η μπάρα με τα εικονίδια.

 

Ξέρεις ποιά αρχεία είναι για να είναι το τηλέφωνο ποιο γρήγορο? Δίνουν περισσότερη μνήμη ή όταν ανοίγει το τηλέφωνο διαβάζει πρώτα το c:\ και μετά το z:\ και γενικά τρέχει πιο γρήγορα

Δεν νομίζω ό,τι μπορείς να επέμβεις σε κάποια αρχεία για να γίνει πιο γρήγορο. Αυτο εξαρτάται καθαρά από το hardware του κινητού. Αν βάλεις το patch που δίνει εντολή να διαβάζει πρώτα από το C και μετά από το Z, το κινητό γίνεται πιο αργό διότι θα πρέπει πρώτα να ψάξει όλο τον C και μετά να περάσει στον Ζ. Οπότε αν είναι γεμάτος ο C κάνει πιο πολύ χρόνο για να τον διαβάσει και αφού δεν βρει τίποτα τότε να συνεχίσει να ψάχνει στο Ζ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Ν95 μου έχω βάλει να εμφανίζει στο *#0000# το κείμενο που έχω στην υπογραφή μου. Επίσης στην ενεργή αναμονή έχω επιλέξει να εμφανίζεται μόνο η μπάρα με τα εικονίδια.

 

 

Αυτό γίνεται αν το τηλέφωνο είναι hackαρισμένο και βάλεις και τη εφαρμογή Rompatcer?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται αν το τηλέφωνο είναι hackαρισμένο και βάλεις και τη εφαρμογή Rompatcer?

Ναι πρέπει να το κάνεις hack και μετά να περάσεις και το αντίστοιχο patch.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από stendor ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------>>> (((Επίσης στην ενεργή αναμονή έχω επιλέξει να εμφανίζεται μόνο η μπάρα με τα εικονίδια.

))) ---ξερεις ποιο ειναι το patch να εμφανιζει στην ενεργη αναμονη μονο την μπαρα του ημερολογιου -- εχω το Rompatcer κανονικα εγκατεστημενο -- για να κανω το patch πρεπει να κανω και το c2z ???

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τις άλλες λειτουργίες που κάνει η εφαρμογή εκτός απο το "Menu1" που επιλέγουμε όταν θέλουμε να hackάρουμε τη συσκευή μας?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...