Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το εχω δοκιμασει στο δικο μου αλλα αν θελεις με τον x-plore κανε το αρχειο read-only για να μην σου το σβηνει στην επανεκκινηση :)

Το ξέρω, το έκανα αλλά και πάλι τίποτα. Δεν ξέρω, όταν θα έχω πιο πολύ χρόνο και υπομονή θα το ξαναπροσπαθήσω.

Αν πάντως κάποιος φίλος με Ν82 το καταφέρει, ας μας ενημερώσει μήπως μου ξεφεύγει τίποτα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το δοκίμασα στο δικό μου κινητό αλλά τίποτα. Γίνεται ακριβώς όπως το περιγράφει ο Πάνος και ούτε εχω καταλάβει γιατί γίνεται έτσι. Όταν θα εχω ξανά υπολογιστή σπίτι μου θα το δοκιμάσω με ηρεμία και θα σας ενημερώσω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ok to ekana mesa apo to configuration tou xplore twra vlepw to private sto c:

alla den vlepw fakelous mesa kai den pmorw na ftiaksw, xriazetai tipota allo?

 

Παρακληση: χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες

Ειπαμε ,χρειαζονται τα σχετικα hacks ..

Δες την σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573

 

Το ξέρω, το έκανα αλλά και πάλι τίποτα. Δεν ξέρω, όταν θα έχω πιο πολύ χρόνο και υπομονή θα το ξαναπροσπαθήσω.

Αν πάντως κάποιος φίλος με Ν82 το καταφέρει, ας μας ενημερώσει μήπως μου ξεφεύγει τίποτα. :)

 

Και εγώ το δοκίμασα στο δικό μου κινητό αλλά τίποτα. Γίνεται ακριβώς όπως το περιγράφει ο Πάνος και ούτε εχω καταλάβει γιατί γίνεται έτσι. Όταν θα εχω ξανά υπολογιστή σπίτι μου θα το δοκιμάσω με ηρεμία και θα σας ενημερώσω.

 

2-3 φορες που δοκιμασα ,δεν το καταφερα .

Μετα βαρεθηκα :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παιδιά μάλλον τσάμπα προσπαθούμε όλοι μάζι για να το κάνουμε να δουλέψει.:lol: :wacko:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τελεικά είδα αυτο που βγήκε για το E65 και είπα να ασχολήθω πως γίνετε να βάλω αυτο που λέει στην προηγούμενη σελίδα για τo multimediamenu του Ν73 στο Ε65?

επείσης μπορει κάποιος να ανεβάση και τα αρχεία στην πρώτη σελίδα που έχουν διαγραφεί?ενοώ τα τελευταια που λέει για να τα καταβάσουμε εδω αν είναι για 9.1 ή 9.2!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop

λοιπον εκανα τα hacks κ.τ.λ, τοποθετω το αρχειο 10200C8C.txt στο φακελο C: / Private/10202be9/persist /; κανω επανεκκινηση αλλα τιποτα.Το περιεργο ειναι

οτι μεσα στο φακελο αυτο τα αρχεια εχουν καταληξη .cre και υπαρχει και το

10200C8C.cre οποτε μηπως πρεπει να μετονομασουμε το 10200C8C.txt σε 10200C8C.cre και να κανουμε overwrite?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα τα hacks κ.τ.λ, τοποθετω το αρχειο 10200C8C.txt στο φακελο C: / Private/10202be9/persist /; κανω επανεκκινηση αλλα τιποτα.Το περιεργο ειναι

οτι μεσα στο φακελο αυτο τα αρχεια εχουν καταληξη .cre και υπαρχει και το

10200C8C.cre οποτε μηπως πρεπει να μετονομασουμε το 10200C8C.txt σε 10200C8C.cre και να κανουμε overwrite?

Ο οδηγός του κόλπου αυτού λέει ότι πας στο φάκελο C:/Private/10202be9/persist/ και διαγράφεις το αρχείο 10200C8C.cre. Στο φάκελο C:/Private/10202be9/ βάζεις το αρχείο 10200C8C.txt που υπάρχει στο .rar. Με επανεκκίνηση υποτίθεται ότι η φωτεινότητα θα πρέπει να πάει στο φουλ, αλλά δε γίνεται τίποτα. Υπολογίζω ότι πρέπει να το έκανα και 10 φορές. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για όσους από εσάς ψάχνατε ένα κόλπο για να διαγράψετε το ιστορικό συνδεδεμένων συσκευών Bluetooth, έχει βγει κάτι σχετικό στο xxxxxxxxxx (στο "Nokia S60 ROM Modding Dev. Cert. Zone"). Υπάρχει η εφαρμογή Deleter (v1.0.0), με την οποία μπορείς να διαγράψεις τις συσκευές με τις οποίες έχεις κάνει ανταλλαγή αρχείων. Συγκεκριμένα, όταν επιλέγεις "Νέα αξιόπιστη συσκευή", αν σε ανύποπτο χρόνο έχεις κάνει σύνδεση με κάποια συσκευή, σου βγάζει το μενού "πρόσφατες συσκευές".

Το κακό είναι ότι αν διαγράψεις το ιστορικό αυτό, σου διαγράφει και όσες αξιοόπιστες συσκευές έχεις ήδη αποθηκευμένες.

 

Φυσικά για να γίνει το κόλπο αυτό χρειάζεται platform hacking (Caps Off). Το δοκίμασα και δουλεύει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1o) ειναι απαρετητη η εγκατασταση των προγραμματων του phthon??

2ο)τα προγραμματα hellocarbide δν υπαρχουν ποια στην πρωτη σελιδα ας τα ανεβασει καποιος ξανα

Link to comment
Share on other sites

Οχι για ολους τους τροπους. καλυτερα δοκιμασε ενα απο τους παρακατω..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2363399#post2363399

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2394415#post2394415

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι για ολους τους τροπους. καλυτερα δοκιμασε ενα απο τους παρακατω..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2363399#post2363399

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2394415#post2394415

επιτελους το καταλαβα.να σαι καλα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει το "33 all new folders hack" στο xxxxxxxxxx ?

πολυ καλο :lol: δειτε στα screenshots πως εχουν γινει οι φακελοι στο

n95 8gb που εχω :D

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει το "33 all new folders hack" στο xxxxxxxxxx ?

πολυ καλο :lol: δειτε στα screenshots πως εχουν γινει οι φακελοι στο

n95 8gb που εχω :D

 

αυτο δε λεει οτι ειναι μονο για fp2 s60 ?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει το "33 all new folders hack" στο xxxxxxxxxxx ?

πολυ καλο :lol: δειτε στα screenshots πως εχουν γινει οι φακελοι στο

n95 8gb που εχω :D

 

αυτο δε λεει οτι ειναι μονο για fp2 s60 ?σε αυτα τα screenshots απο το θεμα και μονο δεν αλλαζουν τα εικονιδια?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο δε λεει οτι ειναι μονο για fp2 s60 ?σε αυτα τα screenshots απο το θεμα και μονο δεν αλλαζουν τα εικονιδια?

 

δεν εχω δει αν λεει οτι ειναι για 9.3 αλλα στο δικο μου δουλευει μια χαρα.... απο το θεμα δεν αλλαζουν τα εικονιδια των φακελων :) απλα διαλεξα αυτο το θεμα γιατι εχει παρομοια χρωματα :D edit τωρα ειδα οτι λεει ΜΟΝΟ για 9.2 (fp1)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί πραγματικά θα το σπάσω.

προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να hackάρω ένα E61 με το τελευταίο firmware που έχει βγάλει η Nokia.

έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους που βρήκα στο νετ αλλά τίποτα δεν έχει δουλέψει.

τις περισσότερες φορές όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή μετά το reboot του τηλεφώνου,

μου βγάζει όλα τα .sis σαν κατεστραμένα αρχεία. τι μπορεί να φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί πραγματικά θα το σπάσω.

προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να hackάρω ένα E61 με το τελευταίο firmware που έχει βγάλει η Nokia.

έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους που βρήκα στο νετ αλλά τίποτα δεν έχει δουλέψει.

τις περισσότερες φορές όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή μετά το reboot του τηλεφώνου,

μου βγάζει όλα τα .sis σαν κατεστραμένα αρχεία. τι μπορεί να φταίει?

 

Χρησημοποιείς λάνθασμένη έκδοση installserver.exe

Προφανώς χρειάζεσαι αυτήν για os9.1

Αναζήτηση στο google.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον, θα το ψάξω αύριο και θα ποστάρω ξανά.

thanks.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί πραγματικά θα το σπάσω.

προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να hackάρω ένα E61 με το τελευταίο firmware που έχει βγάλει η Nokia.

έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους που βρήκα στο νετ αλλά τίποτα δεν έχει δουλέψει.

τις περισσότερες φορές όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή μετά το reboot του τηλεφώνου,

μου βγάζει όλα τα .sis σαν κατεστραμένα αρχεία. τι μπορεί να φταίει?

 

πρεπει καταρχην να βρεις αν το κινητο σου ειναι FP1 H' PRE-FP1 συσκευη και τον αναλογο installserver και μετα σπαει μονο του .......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έψαξα το θέμα, αλλά λύση δεν βρήκα.

το κινητό είναι PRE-FP1 και κατέβασα τα σωστά αρχεία

αλλά μόλις ενργοποιώ το patch για να κάνω εγκατάσταση

τις unsigned εφαρμογές, τις βγάζει σαν κατεστραμένα αρχεία.

το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ξεκλειδώσω τα κρυφά αρχεία.

αν κάποιος έχει τα ανάλογα αρχεία για pre-FP1 ας μου στείλει ένα pm,

μπας και καταφέρω τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έψαξα το θέμα, αλλά λύση δεν βρήκα.

το κινητό είναι PRE-FP1 και κατέβασα τα σωστά αρχεία

αλλά μόλις ενργοποιώ το patch για να κάνω εγκατάσταση

τις unsigned εφαρμογές, τις βγάζει σαν κατεστραμένα αρχεία.

το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ξεκλειδώσω τα κρυφά αρχεία.

αν κάποιος έχει τα ανάλογα αρχεία για pre-FP1 ας μου στείλει ένα pm,

μπας και καταφέρω τίποτα.

Έβαλες το αρχείο installserver.exe στον φάκελο C:\sys\bin\? Όταν θες να κάνεις εγκατάσταση μια unsigned εφαρμογή δεν χρειάζεται να ενεργοποιείς το patch ChangeSwipolicyPath. Απλά πας στην εφαρμογή και την κάνεις εγκατάσταση. Έτσι κάνω και εγώ στο Ν95 που έχω. Πέρασα το hack με το TRΚ και μετά έβαλα το installserver.exe και μου κάνει όλες τις εφαρμογές εγκατάσταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το installserver.exe στο C:\sys\bin αλλά μόλις πάω να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή χωρίς να ενεργοποιήσω το patch λέει να επικοινωνήσω με τον προμθευτή γιατί δεν είναι signed.

αν πάλι ενεργοποιείσω το patch τότε λέει κατεστραμένο αρχείο σε όλα τα sis.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το installserver.exe στο C:\sys\bin αλλά μόλις πάω να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή χωρίς να ενεργοποιήσω το patch λέει να επικοινωνήσω με τον προμθευτή γιατί δεν είναι signed.

αν πάλι ενεργοποιείσω το patch τότε λέει κατεστραμένο αρχείο σε όλα τα sis.

Το πρόγραμμα HelloCarbide το έκανες εγκατάσταση όπως λένε οι παρακάτω οδηγίες που έχει δώσει ο Itchrist86?

 

Ακολουθούμε τα βήματα:

  1. Εξάγουμε από το zip αρχείο το πρόγραμμα «HelloCarbide» και το εγκαθιστούμε στη μνήμη της συσκευής.
  2. Περνάμε το αρχείο «installserver.exe» στο κινητό.
  3. Τρέχουμετον file explorer, πχ X-plore.
  4. Πατάμε το πλήκτρο του μενού ώστε να βγούμε από την εφαρμογή χωρίς να την κλείσουμε. Αυτό γίνεται διότι μετά την εκτέλεση του βήματος 6 δεν θα μπορούμε να τρέξουμε καμία εφαρμογή.
  5. Τρέχουμε την εφαρμογή «HelloCarbide», πατάμε στο Options > Menu1.
  6. Στο παράθυρο που θα εμφανιστεί πατάμε στο «Yes» και αυτομάτως η εφαρμογή κλείνει.
  7. Μεταβαίνουμε στον file explorer, βρίσκουμε το αρχείο «installserver.exe» που είχαμε περάσει πριν στο κινητό και το αντιγράφουμε στο C:\sys\bin.
  8. Κάνουμε επανεκκίνηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το έκανα ακριβώς όπως στις οδηγίες. στην αρχή είχα κάνει ένα λάθος και είχα βάλει το HelloCarbide στην καρτα μνήμης αλλά μετά (αφού έκανα φορμάτ στο τηλέφωνο) το έβαλα στη μνήμη της συσκευής. το θέμα τωρα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω unsigned εφαρμογές γιατί λέει ότι δεν είναι signed.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...