Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://rapidshare.com/files/106179327/hack_perms_s60v3_FP1.rar.html

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/106179327/hack_perms_s60v3_FP1.rar.html

:)

gmt τωρα μου βγαζει error!!

http://i31.tinypic.com/1zvu9oh.jpg

πριν δε ειχα παρατηρησει κατι τετοιο!

(βασικα μονο του ειτε μ αυτο π μ δωσες ειτε απ το δικο μ,κλεινει μονο του οκ?δλδ κανει οτι ειν να κανει και κλεινει αυτοματα.τωρα,για να βγαλω σκρινσοτ κρατησα τη μπαρα κυλισης με το ποντικι για να μη κλεισει

:superman:
Link to comment
Share on other sites

@CHIEF καπου κανεις λαθος διαβασε προσεκτικα τον οδηγο μηπως ξεχασες κατι..

 

Δες και αυτο το ποστ μπορει να σε βοηθησει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ego simera ekana epanekinisi kai pao na antigrawo to arxio 0000001 poy moy ixes stili xana kai den to kani antigrafi stoys fakeloys poy ixa dimioyrgisi kai kati alo den mporo na mpo ston fakelo private ston c ginonte ola afta ti les na ftai?

 

ok to ekana na rotiso kati alo mipos xeri kani exo kani egkatastasi to RockNScroll BETA 1.0.1 release kai to LandscapePro_2_0_beta3(1)__unsigned otan pao na ta xekiniso moy vgazi system error (-1) xeri kanis kati gia afto?

 

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ!!

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

@SOMETHINGOOD26 καθε φορα που κανεις επανεκκινηση θα πρεπει να ανοιγεις την εφαρμογη profiler και να πατας option/ profiler/ star και οταν γραψει sampling option/ profiler/ stop.

 

Ο nervous[/member] ο Itchrist86[/member] και εγω σημερα αλλα και προχθες σου λεμε να γραψεις με ελληνικους χαρακτηρες. Ο μοναδικος λογος που μπορω να φανταστω οτι συνεχιζεις να μην το κανεις ειναι οτι γραφοντας με greeklish θελεις να μας δυσκολεψεις στο να διαβασουμε το ποστ σου και να μπορεσουμε να σε βοηθεισουμε.

 

Για της εφαρμογες που αναφερεις καλυτερα ρωτησε στο αναλογο θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Εαν θελεις ενημερωσε και το avantar σου για να γνωριζουμε τι κινητο εχεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

...

:D ευχαριστω..τελικα καταφερα να κανω sign απο ενα κινεζικο site!θενξ που προσφερθηκες να βοηθησεις!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να μην τα παρατησεις και να προσεξεις που μπορει να ειναι το λαθος σχεδον οι μισες εφαρμογες θελουν sign εαν ασχολεισαι με το κινητο σου το κινεζικο site ειναι μια ευκολη αλλα προχειρη λυση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Εχω κανει ολα τα βηματα..Βλεπω τους φακελους..Αλλα θα ηθελα μια διευκρινηση λιγο χαζη αλλα νομιζω οτι εκει εχω κανει ενα λαθος..Οταν λεει να αντιγραψουμε τα αρχεια cer kai key και λεει να το αντικαταστησουμε με το γραμμα C OR E πως το εννοει??Εγω περνω τα αρχειο και τα κανω απλα Paste ston Φακελο Ε********Και ως εκ τουτου δεν μπορω να κανω sign εφαρμογες..Αν μπορει ας μου πει καποιος.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη θα κανεις εγκατασταση το Signsis v1.03 updated 812008 leftup@OPDA στο C δηλαδη στην μνημη του τηλεφωνου. Τα αρχεια cer και key θα βρισκονται στο C\private\EC696702 (εαν εκανες εγκατασταση το Signsis στην καρτα μνημης δηλαδη στο Ε τοτε τα αρχεια θα βρισκονται στο Ε\private\EC696702 ) Εγω εχω κανει εγκατασταση το Signsis στην μνημη του τηλ=C καλυτερα κανε το και εσυ εκει γιατι απο οτι καταλαβαινω το εχεις κανει στην καρτα. Μετα παρε τα αρχεια και πηγαινε στο φακελο C\private\EC696702 με τον x-plore και αντικατεστησε τα επελεξε overwrite. Τελος δημιουργησε εσυ στο C:\resource το φακελο swicertstore και μεσα σε αυτον το φακελο dat μεσα στο φακελο dat βαλε το αρχειο 00000001. Επειδη ο x-plore δεν εχει την επιλογη για να φτιαξεις φακελους ανοιξε τον διαχ. αρχειων του κινητου σου δημιουργησε τους φακελους με αυτον και μετα ανοιξε παλη τον x-plore και βαλτους στο C:\resource. Εαν θελεις τα αρχεια cer και key και 00000001 τα εχω ανεβασει εδω. Καθε φορα που θα κανεις επανεκκινηση το κινητο σου για να μπορεσεις να κανεις sign μια εφαρμογη θα πρεπει να αντικαταστησεις μονο το αρχειο 00000001 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

για οσους χακαρατε το firmware εφτιαξα οδηγο που δημοσιευσα στο γνωστο forum

για να φτιαχνετε και να βαζετε οτι εγχρωμο logo θελετε.οτι χρειαζεστε το ανεβαζω σε αρχειο στο φακελο στο rapid που θα εχει διαφορα εκτος απο navigation.επισης ανεβασα οτι χρειαζεστε για να χακαρετε το firmware και εχουν αναφερθει εδω.μη ρωτατε εμενα για αποριες αλλα εδω please.και για του λογου το αληθες δειτε το δικο μου ν95

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

gianpithio σε ευχαριστω πολύ . Τα έχω κανει όλα οπως τα είπες και εσυ..Αλλα οταν παω να κανω σιγκν μια εφαρμογη μου βγαζει δυστυχως errol load key file..Εχω Νοκια Ν95 V20.****. Τι να πω δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μεσα στους φακελους τα αρχεια που εχω ανεβασει εγω ποιο πισω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!Μόλις εφάρμοσα την παραπάνω διαδικασία στο Ν95 με λογισμικό 21 (το τελευταίο) και όλα πήγαν τέλεια. Ήδη εγτατέστησα τις πρώτες εφαρμογές.

 

Να στε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

ok thanks... kai tora kati alo to caps off caps on poy to vrisko?

 

εχω ανεβασει οτι σχετικο με τα hacks σε ενα αρχειο στο φακελο μου.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα παίζει κανονικά το κολπάκι κανονικά και μετά την αναβάθμιση του Ν82.

Είναι λογικό να έχει αλλάξει η USB port του κινητού??? :confused:

 

Από port 11 που ήταν πριν, τώρα το βλέπει στην port 9, οπότε άλλαξα την αντίστοιχη καταχώρηση στο hack_perms_s60v3.1.py.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα capsonoff λειτουργουν εσας?

 

Στον liogr[/member] λειτουργουν απο οτι εχω διαβασει στους περισσοτερους δεν λειτουργουν..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αλλαγή ήχου εκκίνησης:

Πρώτα απ’όλα θα πρέπει να έχετε κάνει το κολπάκι για να φαίνονται όλοι οι φάκελοι, και να ακολουθήσετε τα εξής βήματα:

1) Κατεβάστε τα αρχεία που θα χρειαστείτε απο εδώ

2) Κάντε extract και θα δείτε δύο αρχεία: 101F8763.txt και Startup.mp3

3) Βάλτε το αρχείο txt στον φάκελο C:\Private\10202be9\ (εάν δέν υπάρχει δημιουργείστε τον φάκελο)

4) Δημιουργήστε το δικό σας Startup.mp3, η χρησιμοποιήστε αυτό πού έχουμε βάλει μαζί στο αρχείο που κατεβάσατε, στον φάκελο E:\Sounds\Simple\

5) Κάντε επανεκκίνιση!

 

Εάν δέν δουλέψει αυτό μπορείτε να κάνετε το εξής:

 

1) Πηγαίνετε στον φάκελο Z:\private\10202be9\ και αντιγράψτε το αρχείο 101F8763.txt

2) Επικολλήστε το αρχείο στον φάκελο C:\Private\10202be9\

3) Βρείτε την γραμμή:

0×3 string “Z:\\Sounds\\Simple\\Startup.mp3″

και αλλάξτε το Z σε Ε, και αποθηκεύστε το αρχείο.

4) Δημιουργήστε το δικό σας Startup.mp3, η χρησιμοποιήστε αυτό πού έχουμε βάλει μαζί στο αρχείο που κατεβάσατε, στον φάκελο E:\Sounds\Simple\

5) Κάντε επανεκκίνιση!

 

:)

 

Σημείωση: το αρχείο mp3 που θα δημιουργήσετε, να μήν έχει διάρκεια μεγαλύτερη των 10 δευτερολέπτων

 

Ακολουθεί το πώς να αλλάξετε την εικόνα εκκίνησης.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή της εικόνας εκκίνησης (με τα δύο χέρια της νοκια που πιανουν το ένα το άλλο)

 

Πρώτα απ’όλα θα πρέπει να έχετε κάνει το κολπάκι για να φαίνονται όλοι οι φάκελοι, και να ακολουθήσετε τα εξής βήματα:

1) Χρησιμοποιήστε έναν file browser (κατα προτίμηση τον X-Plore γιατί βρίσκονται κάτι εκατομμύρια αρχεία εκει μέσα) και μεταφερθείτε στον φάκελο Z:\Resource\Apps\

2) Αντιγράψτε τα αρχεία startup.mbm, startup.mif και το STARTUP.rXX που αντιστοιχεί στην γλώσσα που σας ενδιαφέρει. (Τα Ελληνικά είναι το STARTUP.r54) στον φάκελο C:\Resource\Apps\

3) Μεταφερθείτε στον φάκελο C:\Resource\Apps, και πιέστε το κουμπί 8 ενώ βλέπετε το αρχείo rXX που αντιγράψαμε.

4) Βρείτε την γραμμή “000050″

5) Αλλάξτε το “5A” που αντιστοιχεί στο Z, σε “43″ που αντιστοιχεί στο “C”

6) Σώστε το αρχείο, και επανεκκινήστε την συσκευή σας. Στην επόμενη εκκίνηση θα ψάχνει στο C:\Resource\Apps για το αρχείο startup.mbm.

 

Πληροφορίες: Εχει αναφερθεί οτι δουλέυει στις εξής συσκευές: Ν82, Ν95, Ν95 8GB, E51, E60, E90

Έχει επίσης αναφερθεί οτι δέν δουλεύει στις συσκευές: 6120, 6290, 5700, N73, N80, N81

 

Τα κόλπα επίσης μπορούν να βρεθούν μαζί με διάφορα άλλα άρθρα στην σελίδα μου http://www.symbianblog.org

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

εχουν αναφερθει και τα δυο στο θεμα των εφαρμογων :O

 

παντως και τα δυο δουλευουν στο Ν82. η αλλαγη εικονας δε δουλευει σε ολα γιατι δεν υπαρχουν σε ολα αυτα τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή ήχου εκκίνησης την έχω καταφέρει ήδη.

Δεν ήξερα ότι γίνεται και αλλαγή της εικόνας. Λογικά θα μπορούμε να βάλουμε animated gif... :cool:

Καλή μαγκιά, θα το δοκιμάσω. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν θα μπορέσεις να βάλεις animated gif, γιατί χρησιμοποιεί mbm αρχείο, που είναι πολλά bmp μαζί. Προσπάθησε το πάντος, και αν το καταφέρεις, πές μας :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @liogr, στο σημείο που λέει: 4) Βρείτε την γραμμή “000050″, μήπως εννοεί τη γραμμή 000051???

Δε βρίσκω τη γραμμή 000050. Εγώ πάντως στη γραμή 000051 άλλαξα την τιμή που αναφέρεται και λειτουργεί κανονικά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

με gif δε δουλευει, το δοκιμασα ηδη :p

αλλαξα και την καταληξη μεσα στο r54 αλλα δεν..θελει μονο mbm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...