Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιναι τα patches που ενεργοποιεις - απενεργοποιεις μεσα απο το helloox και στις 2 διαδικασιες το hack γινετε μεσα απο το helloox ενεργοποιωντας το καταλληλο patche.

 

Ακολουθησε την διαδικασια ειναι απλη, εχουν ακολουθησει τον οδηγο χιλιαδες μελη και τα καταφεραν. Για οτιδηποτε χρειαστεις η δεν καταλαβαινεις ρωτησε μας να στο εξηγησουμε..

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εχουν σπασει τα νευρα μου...Το εκανα hard reset το το Ν86 και βαζω το HelloOX2.v2.03 υπογεγραμμένο και λεει "Η εγκατασταση αδυνατη περιορισμοι πιστοποιητικου" στην μη υπογεγραμενη εκδοση λεει "Σφαλμα πιστοποιητικου επικοινωνιστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης". Δοκιμασα και με το Drakarious αλλα δεν εμφανιζεται ο φακελος C:\sys\bin συγκεκριμενα ο bin οποτε δεν μπορω να ολοκληρωσω την διαδικασια. Υπαρχει τροπος ή να το πουλησω να παρω τπτ που να δουλευει????

 

Μετα το flashing με το Phoenix το κινητο ανοιγει ολα καλα αλλα μετα απο λιγη ωρα (3-4) λεπτα χρησης κανει μονο του επανεκιννηση και οταν ανοιγει βγαζει τον οδηγο ρυθμισεων. Τι φταιει??

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Το N86 πλέον χακάρεται μόνο μέσω της διαδικασίας φλασαρίσματος.

Αφού περάσεις τη τροποποιημένη έκδοση λογισμικού δεν υπάρχει λόγος να εγκαταστήσεις το HelloOX ούτε το Drakarious.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@dioninje Δεν έχει αναφέρει κάποιος χρήστης αν κατάφερε να το κάνει hack, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις εγκατάσταση το HelloOX στο 6700 slide και να μας ενημερώσεις αν όντως λειτουργεί. Οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του συγκεκριμένου θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι συμβατο το hellox θα δημιουργησει προβλημα στο κινητο?

Όχι. Το μόνο που θα συμβεί, σε περίπτωση μη συμβατότητας του HelloOX, είναι ότι δεν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία εγκατάσταση του HelloOX στο κινητό.

 

Εκτός από το HelloOX υπάρχει και ο τρόπος που παρουσιάζεται στο βίντεο το οποίο βρίσκεται στην πρώτη σελίδα. Μπορείς να δοκιμάσεις και με αυτό τον τρόπο αν θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο στην αρχη ο τυπος εχει ενα αρχειο πανω στην επιφανεια εργασιας που λεγεται RM356_40 κτλ που λεει οτι ειναι το τροποποιημενο αρχειο. Απο το navifirm κατεβαζει ολα τα αρχεια που εμφανιζονται τερμα δεξια. Αυτα τα αρχεια τα κατεβασα και εγω αλλα το τροποποιημενο για το δικο μου κινητο αρχειο που θα το βρω??Δεν θα επρεπε να ειναι RM484_κτλ γιατι το δικο μου τηλ εχει RM484 δεν μπορω να βαλω το RM356. Κανω καπου λαθος????
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος οδηγός έγινε πάνω σε μία συγκεκριμένη συσκευή για μία συγκεκριμένη έκδοση firmware και εφαρμόζεται σχεδόν για όλες τις symbian 5th edition 3rd edition συσκευές.Η διαφορά είναι ότι τα αρχεία από το navifirm,μαζί και το τροποποιημένο,είναι διαφορετικά για κάθε συσκευή και για κάθε έκδοση firmware.

Με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα να υπάρχει κάποιος αντίστοιχος τρόπος για hacking της συγκεκριμένης συσκευής,οπότε δοκίμασε όπως σου πρότεινε ο stendor αν το HelloOX δουλεύει στο 6700.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω και εγω το 6700 slide, δοκιμασα να το περασω στο κινητο περασα το hello0X2 αλλα κολλαει στο unpacking files και οση ωρα και να το εχω δεν παει παρακατω. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χακάρεται με το HelloOX.

Θα πρέπει να κάνεις το πρώτο τρόπο, δηλαδη να το φλασάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αρα χωρις φλασαρισμα δεν γινεται δουλεια, να ρωτησω κατι τωρα σχετικα με τον 1ο τροπο για να μην εχω κανα προβλημα μετα. Αν κατεβασω τα firmware αλλα εχω κανει καπου λαθος και μετα παω να τα περασω με το Phoenix, μου βγαζει πουθενα κανενα προειδοποιητικο μυνημα οτι εχω κανει λαθος η το φλασαρει χωρις καποια ειδοποιηση;

Και κατι αλλο το flashing γινετε με ανοιχτο το κινητο; Γιατι θυμαμαι απο ενα k750i που ειχα κανει παλια ηθελε κλειστο.

 

 

Απο οσο ειδα το rm356_40.0.005_023_xxX_U01.uda.fpsx που εχει στην αρχη το βιντεακι ειναι μονο για το 5800; Πρεπει να βρω κατι αντιστοιχο για το 6700 slide;

Edited by snik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να με βοη8ησει ωστε να αυξησω την φωτηνοτητα στο Ν82?Προσπα8ω με αυτον τον οδηγο http://www.finestfones.com/2008/07/how-to-increase-brightness-of-your.html να βγαλω ακρη αλλα ματαια.?Εχω παρει απο opda keys εχω εκγαταστησει και το hallox .Κανω αντιγραφη το αρχειο αλλα

διαφορα δεν βλεπω..

 

Εdit:ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ενα hard format Σημερα και οταν πηγα να ξανα εγκαταστησω το helox (που το εκανα sign ) μου βγζει το μυνημα οτι 'Δεν δο8ηκε απαιτουμενη προσβαση στην εφαρμογη' Τι μπορει να φταιει?Εχω το τελευταιο fimware Στο Ν82

 

Αλλο παλι και τουτου Aκουστε:Αυτην την στιγμη χρησιμοποιω μια sandisk Σε αυτην εκανα hard formart και στην συσκευη .Ετσι πηγα κατεβασα παλι το helox το freesigner εβαλα keys και λοιπα.Οπως ειπα και στο προεγουμενο μηνυμα εβγαζε αυτο το σφαλμα οταν πηγενα για εγκατασταση.Βαζω λοιπον την παλια καρτα που ειχα.Και ειχα μεσα το αρχειο του helox δοκιμαζω να το εγκαταστησω και εγκαταστη8ηκε επιτυχως..Οποτε λεω 8α φτεει το αρχειο που εχω στην sandisk κανω αντιγραφη τα αρχεια απο την παλια καρτα στην sandisk .Παω να κανω install (απο την sandisk ) αλλα παλι τιποτα,Τι γινεται ρε παιδια?ΓΙνετε εγκατασταση στην παλια της νοκια και οχι στην Sandisk?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μηπως υπαρχει καποιο patch [ οχι προγραμμα ] για full screen caller ? Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο.
Link to comment
Share on other sites

Για την αύξηση της φωτεινότητα στο Ν82 υπάρχει patch, για την αύξηση του ήχου στο Ε52 υπάρχει κάτι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Στην πρώτη σελίδα έχει προστεθεί μια λίστα συμβατότητας με τον πρώτο οδηγό.

Αν κάποιος πιστεύει ότι χρειάζεται κάτι να προστεθεί ή να τροποποιηθεί,μπορεί να επικοινωνήσει με την ομάδα διαχείρισης για να ενημερώσει.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι στην νεα λιστα στην πρωτη σελιδα υποστηριζεται το Ν86. Αλλα δεν εχει καποιο λινκ για να κατεβασω κατι νεο. Πως γινεται να υποστηριζεται κανοντας την παλια μεθοδο που την δοκιμασα και δεν πετυχε? Επισης το Hacked αρχειο που χρειαζεται για καθε κινητο που θα το βρω ρε παιδια γιατι ολοι λενε κανε μια αναζητηση και θα το βρεις. Ε εκανα αναζητηση και δεν βρηκα τπτ. Εσεις που εχετε κανει τα δικα σας τηλ που τα βρηκατε τα αρχεια????

 

Πριν λιγο δοκιμασα το HelloOX2.03 και ενω η εγκατασταση εγινε ΟΚ αφου τρεχω την εφαρμογη HelloOx κολλαει στο unpacking files. Το εχω αφησει τουλαχιστον 15 λεπτα και δεν λεει να τελειωσει. Μπορω να κανω κατι αλλο??

Thanks

Edited by maverick_
Link to comment
Share on other sites

Το HelloOX δεν "δουλεύει" με την συγκεκριμένη συσκευή στα τελευταία firmware.

Ο οδηγός της πρώτης σελίδας είναι ένας από τους τρόπους που υπάρχουν.Σύνδεσμοι για τα αρχεία που χρειάζονται δεν μπορούν και δεν πρέπει να δοθούν μέσα από τις σελίδες του φόρουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι δεν μπορεισς να δωσεις συνδεσμους αλλα το βιντεο απο μονο του χωρις να ξερουμε που θα βρουμε τα συγκεκριμενα αρχεια ή χωρις να ξερουμε τι να ψαξουμε, ειναι αχρηστο αφου φτανω μεχρι ενα σημειο και μετα δεν μπορω να συνεχισω. Αρα ειτε γινεται ειτε οχι με τον τροπο που δειχνει το βιντεο για μενα ειναι το ιδιο. Το αποτελεσμα: το κινητο δεν hackαρεται!!!! Ή τι να πω στειλε με ΠΜ κανενα λινκ. Και το βιντεο αδικα υπαρχει ασε που πανω στην προσπαθεια μπορει καποιος να κανει ζημια στο κινητο του.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εκανα ενα hard format Σημερα και οταν πηγα να ξανα εγκαταστησω το helox (που το εκανα sign ) μου βγζει το μυνημα οτι 'Δεν δο8ηκε απαιτουμενη προσβαση στην εφαρμογη' Τι μπορει να φταιει?Εχω το τελευταιο fimware Στο Ν82

 

Αλλο παλι και τουτου Aκουστε:Αυτην την στιγμη χρησιμοποιω μια sandisk Σε αυτην εκανα hard formart και στην συσκευη .Ετσι πηγα κατεβασα παλι το helox το freesigner εβαλα keys και λοιπα.Οπως ειπα και στο προεγουμενο μηνυμα εβγαζε αυτο το σφαλμα οταν πηγενα για εγκατασταση.Βαζω λοιπον την παλια καρτα που ειχα.Και ειχα μεσα το αρχειο του helox δοκιμαζω να το εγκαταστησω και εγκαταστη8ηκε επιτυχως..Οποτε λεω 8α φτεει το αρχειο που εχω στην sandisk κανω αντιγραφη τα αρχεια απο την παλια καρτα στην sandisk .Παω να κανω install (απο την sandisk ) αλλα παλι τιποτα,Τι γινεται ρε παιδια?ΓΙνετε εγκατασταση στην παλια της νοκια και οχι στην Sandisk?

 

Φιλε μου εχω κιεγω το ιδιο ακριβως προβλημα, με την διαφορα οτι εγω θελω να εγκαταστησω το rom pacher για να σπασω το κινητο μου (πραγμα που εχω κανει με επιτυχια παρα πολλες φορες) και το κινητο μου ειναι το n95

 

δοκιμασα διαφορετικα αρχεια εκανα ξανα sign... τιποτα

τωρα που ειπες για την καρτα μνημης με εβαλες σε σκεψεις γιατι ολη αυτη η διαδικασια δουλευε κανονικα στο κινητο μου και μετα το hard reset-format της μνημης δεν δουλευει...

ξερει κανεις τιποτα πληροφοριες πανω σε αυτα η εχει κανεις καμια ιδεα?

γιατι ειμαι ετοιμος να το σπασω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κιεγω το ιδιο ακριβως προβλημα, με την διαφορα οτι εγω θελω να εγκαταστησω το rom pacher για να σπασω το κινητο μου (πραγμα που εχω κανει με επιτυχια παρα πολλες φορες) και το κινητο μου ειναι το n95

 

δοκιμασα διαφορετικα αρχεια εκανα ξανα sign... τιποτα

τωρα που ειπες για την καρτα μνημης με εβαλες σε σκεψεις γιατι ολη αυτη η διαδικασια δουλευε κανονικα στο κινητο μου και μετα το hard reset-format της μνημης δεν δουλευει...

ξερει κανεις τιποτα πληροφοριες πανω σε αυτα η εχει κανεις καμια ιδεα?

γιατι ειμαι ετοιμος να το σπασω

πρεπει να κανεις και την καρτα μνημης format για γινει καθαρη δουλεια:lol::D:X

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις και την καρτα μνημης format για γινει καθαρη δουλεια:lol::D:X

 

ε μα την εκανα και μετα εγινε αυτο...

ποιο πριν σπασμενο το ειχα το τηλεφωνο.

επεσε hard reset στο κινητο και φορματ την καρτα απο το κινητο αφου πρωτα την ειχα αδειασει στο pc και τωρα δεν τρεχει το rompacher για να το σπασω παλι....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα διαφορετικα αρχεια εκανα ξανα sign... τιποτα

Δοκίμασες και διαφορετικές εκδόσεις το HelloOX? Λογικά έπρεπε να κάνει εγκατάσταση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οχι helloOX, rom pacher.

στην v31 που εχει το κινητο μου ειχανε κλειδωσει διαφορους τροπους που το σπαγαμε σε παλιοτερα firmware και αυτο σπαει με το rom patcher. (τωρα δεν ξερω βεβαια αν εχει βγει κατι ποιο καινουριο απο τοτε)

 

οταν ειχα σπασει το κινητο μου πρωτη φορα με αυτον τον τροπο ειχα κρατησει τα αρχεια που χρησιμοποιησα και μετα ιδια εσπασα και αλλα τηλεφωνα οχι μονο το δικο μου.

 

εκανα εγκατασταση το rompatcher που ειχα απο τοτε στην καρτα μνημης, τιποτα...

εβγαλα το ιδιο rompatcher απο ενα rar archieve που ειχα κρατησει στον υπολογιστη για να μην παθει κατι το αρχειο, παλι τιποτα...

κατεβασα μια ακομη εκδοση, τιποτα

εκανα sign αυτο που κατεβασα... το ιδιο πραγμα.

κατεβασα το τελευταιο rom patcher που κυκλοφορει την εκδοση 2,3

το εκανα sign... το ιδιο πραγμα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...