Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,προσπαθω να ''φτιαξω'' το n95 8gb αλλα οταν παω να εγκαταστησω το Χ-plore.. μου βγαζει αυτο το μηνυμα και σταματαει: ''Σφαλμα πιστοποιητικου. επικοινωνηστε με το προμηθευτη της εφαρμογης.'' τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ'το Link που μου εδωσες δε μπορω να καταλαβω απο που να το κατεβασω... help:confused:

OK,το βρηκα απο google..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το νοκια 6220 κ θελω να βαλω εναν recorder να κανει ηχογραφηση χωρις τα μπιπ ανα 15 sec, κ θελω αυτο να γινετε πατωντας ενα κουμπι της συσκευης,δηλ να γινετε συντομευση στο στο πληκτρο μου, (με το recorder που εχει η συσκευη πανω , γινετε η συντομευση στο πληκτρο μου αλλα χρειαζετε κ δευτερο κουμπι να ξεκινηση η ηχογραφηση, ενω θελω να ξεκιναει αμεσως) .

Αν ξερει καποιος κατι ας βοηθησει, ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Οσο για το χακαρισμα της συσκευης ,δεν τα καταφερα με κανεναν τροπο, μαλλον δεν χακαρετε ακομη

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχο θεμα για αυτο που ρωτας:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@ kondi

 

Αν δοκίμασες με τη 2η μέθοδο της πρώτης σελίδας του παρόντος θέματος και δεν τα κατάφερες, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Όσο για το άλλο σκέλος της ερωτησής σου αρμόδιο θέμα είναι αυτό των εφαρμογών.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@ kondi

 

Αν δοκίμασες με τη 2η μέθοδο της πρώτης σελίδας του παρόντος θέματος και δεν τα κατάφερες, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Όσο για το άλλο σκέλος της ερωτησής σου αρμόδιο θέμα είναι αυτό των εφαρμογών.:!:

 

Δοκιμασα κ τις δυο μεθοδους ,αλλα δεν με αφηνει να κανω οτιδιποτε στο sys κ δεν βλεπω το bin μεσα,

 

για το recorder an μπορει καποιος να προτεινει καποιο προγραμμα ,που να κανει τα παραπανω μην ψαχνω τις εφαρμογες ,γιατι ειναι κ δυσκολη η εγκατασταση

διχως hack της συσκευης.

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia!exoume kana neo gia nokia e 66 i paramenei unhackable?

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εννοώντας την τελευταία έκδοση πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως δοκιμασα πάρα πολλούς τρόπους να το Hackάρω το Ν82...

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να βάλω τελικά κάποια προγράμματα σαν Signed?

Υπάρχει κάτι που μπορώ να τα μετατρέψω με έγκυρο πιστοποιητικό..?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς πως θέλεις να μετατρέψεις, πάντως για να περνάς μη υπογεγραμμένες εφαρμογές ζήτα πιστοποιητικό από το αρμόδιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω το n95 με περασμενη την 30v και πηγα να κανω hack με τον τροπο drakkarious εβαλα κανονικα τα caps αλλα οταν πηγα να κανω εγκατασταση τον x-plore 1.22 μου εβγαζε πως εχω σφαλμα στο πιστοποιητικο. Δεν μπορω να τον βαλω τον x-plore με την 30v ? Θα προσπαθησω να βαλω το Υ-browser κατι αντιστοιχο του x-plore να δω αν θα λειτουργει.. Περιμενω απαντηση για το αν υπαρχει αλλο προγραμμα η ισως με την 1.30v x-plore πορω να κανω την δουλεια μου. Ευχαριστω:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει συμασια ποια εκδοση του x-plore θα βαλεις. Μπορεις να βαλεις οποια εκδοση του x-plore θελεις. Κανονικα επρεπε να ειχε κανει εγκατασταση στην συσκευη σου..

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις..

  • Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).
    Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάμε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:
    • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
    • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

     

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει συμασια ποια εκδοση του x-plore θα βαλεις. Μπορεις να βαλεις οποια εκδοση του x-plore θελεις. Κανονικα επρεπε να ειχε κανει εγκατασταση στην συσκευη σου..

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις..

 

Οκ μου ειχε μπει ο x-plorer αλλα βλεπω πως οταν μου ανοιγει η εφαρμογη με ρωταει αν θελω να κανω update και παταω οχι. Μετα βλεπω πατωντας το menu πως εχει μια επιλογη buy and unlock ετσι πρεπει να ειναι? Μηπως υπαρχει καποιος κωδικος να το κανω ολοκληρο η σε λιγες μερες θα μου πει πως το προγραμμα εληξε και δε θα μπορω να μπω?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Ποτέ δεν θα σταματήσει να δουλεύει. Ο μόνος περιορισμός είναι τα 3 δευτερόλεπτα καθυστέρησης. Όλα αυτά με την τελευταία έκδοση 1.30.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Ποτέ δεν θα σταματήσει να δουλεύει. Ο μόνος περιορισμός είναι τα 3 δευτερόλεπτα καθυστέρησης. Όλα αυτά με την τελευταία έκδοση 1.30.

 

Επισης, ενα bug που βρήκα ειναι οτι δεν κάνει restart !! :ninja:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ολα τα προβληματα που αντιμετωπισαν οι χρηστες στις πρηγουμενες σελιδες του συγκεκριμενου τοπικ και με επιτυχια τα αντιμετωπιζω ολα μαζι! :D

εχω N85......μαλλον δεν γινεται κατι ε ?

 

ξεκιναω για αρχη με το οτι ο φακελος c:/sys δεν εχει καν σταυρο διπλα για να μπω μεσα και ναι τα εχω εμφανη τα κρυφα και τα system files......και το HelloCarbide δεν κανει τιποτα οταν παταω Menu1, παρα μονο quit..... :S

---VW Beetle 1303LS---
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το N85 δεν είναι hackable.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το N85 δεν είναι hackable.

 

λεγοντας οτι δεν μπορω να κανω κατι ειναι το οτι δεν μπορω να βαλω unsigned εφαρμογες......σωστα ?

---VW Beetle 1303LS---
Link to comment
Share on other sites

Επισης, ενα bug που βρήκα ειναι οτι δεν κάνει restart !! :ninja:

Τι τηλέφωνο έχεις; Εμένα στο Ν82 κάνει κανονικά restart.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

λεγοντας οτι δεν μπορω να κανω κατι ειναι το οτι δεν μπορω να βαλω unsigned εφαρμογες......σωστα ?

Ναι, πρέπει πρώτα να τις υπογράφεις.

Link to comment
Share on other sites

@_Vatanen_ επειδη η συσκευη σου δεν ειναι hackable θα πρεπει πριν κανεις εγκατασταση να τις unsigned εφαρμογες να τις υπογραψεις με κανονικο πιστοποιητικο. Διαβασε εδω για να καταλαβεις πως μπορεις να παρεις πιστοποιητικο για την συσκευη σου.

 

Επισης, ενα bug που βρήκα ειναι οτι δεν κάνει restart !! :ninja:

 

Δεν λειτουργει το restart του X-Plore για συσκευες S60 3rd Feature Pack 2. Μπορεις να πας στο 1 ποστ του επισημου θεματος των Εφαρμογων και να κατεβασεις τα αρχεια:

 

PySystemUtilities_v3.0.9_fp2 και Restart για συσκευες S60 3rd Feature Pack 2

 

θα τα βρεις στο τελος του ποστ!

 

Καλο θα ειναι να ενημερωσεις το Avatar σου ειναι πολυ χρησιμο να ξερουμε ποια συσκευη εχεις.

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio se euxaristw poly gia tis plhrofories.....twra diavazw to thematataki.......den vgazw kai poly poly akrh alla tha to kataferw, alliws rwtaw ekei

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

---VW Beetle 1303LS---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...