Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν αργεί τόσο πολύ να έρθει από ebay. Εξάλλου η τιμή του είναι τέτοια, που αξίζει να περιμένεις λίγο παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αργεί τόσο πολύ να έρθει από ebay. Εξάλλου η τιμή του είναι τέτοια, που αξίζει να περιμένεις λίγο παραπάνω.

Εχεις δικιο,το ενα απο ebay εχει 1.80 ευρω και στην Ελλαδα ενα online καταστημα το ειχε 12 ευρω οποτε αξιζει η αναμονη:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε αν υπαρχει πουθενα(εκτος ebay που ειδα οτι εχει πολυ φτηνα αλλα κανει 2-3 weeks να ερθει)ανταπτορακι για mini usb to 3.5mm???Ειναι βολικο αντι να χρησιμοποιείς αποκλειστικα τα ακουστικα της htc:happy:

 

Ποιοτικώς, είναι χάλια.

Και τα δύο που έχω αγοράσει, δεν άντεξαν ούτε δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικώς, είναι χάλια.

Και τα δύο που έχω αγοράσει, δεν άντεξαν ούτε δίμηνο.

 

Εγώ πάντως που έχω πάρει αυτό http://cgi.ebay.co.uk/3-5MM-HANSFREE-CHARGER-USB-ADAPTER-FOR-HTC-SMARTPHONE_W0QQitemZ350176936352QQcmdZViewItemQQptZUK_Mobiles_Accessories_RL?hash=item51882c01a0 μου παίζει 1 χαρά

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιοτικώς, είναι χάλια.

Και τα δύο που έχω αγοράσει, δεν άντεξαν ούτε δίμηνο.

 

Επέτρεψέ μου και εμένα να διαφωνίσω. Με προσεγμένη μεταχείριση φυσικά, δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο κινητο μερικα τραγουδια,αλλα οταν πηγαινω στην αναπαραγωγη μου δειχνει σε ολα τα κομματια την ιδια εικονα album.Εχει ξανατυχει σε κανεναν αυτο?Ενταξει δεν ειναι και κανενα φοβερο προβλημα απλα ειναι λιγο βαρετο να βλεπεις σε ολα τα κομματια την ιδια εικονα album;)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο κινητο μερικα τραγουδια,αλλα οταν πηγαινω στην αναπαραγωγη μου δειχνει σε ολα τα κομματια την ιδια εικονα album.Εχει ξανατυχει σε κανεναν αυτο?Ενταξει δεν ειναι και κανενα φοβερο προβλημα απλα ειναι λιγο βαρετο να βλεπεις σε ολα τα κομματια την ιδια εικονα album;)

 

Πρεπει να φταξεις το tag id, αν στο pc σου τα εχεις με album κανε συγχρωνισμο τον wmp με την συσκευη σου και θα περαστουν αυτοματα, να ξερεις οτι το καθε τραγουδι θα ειναι σε δικο του φακελο, δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενας οδηγος εδω http://panosha.blogspot.com/search/label/Tips%20and%20Tweaks του Πανου, προς τα κατω της σελιδας ,Προσθήκη και διαχείριση mp3 στο Touch HD

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σας ευχαριστω πολυ.....μια τελευταια χαζη ερωτηση ηθελα να κανω.Πως μπορουμε να βαλουμε ενα απο τα mp3 που εχουμε στο κινητο ως ηχο κλησης??Ψαχνω αλλα βρισκω μονο κατι ετοιμους ηχους:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχετε δει το Touch One 0.1a alpha

http://winmob.net16.net/touch-one-01a-alpha-release/

ειναι τρομερο ,αλλα εμενα κολαει λιγο

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες την ωρα ειχα βγαλει το πενακι απο το κινητο και εγραφα ενα μηνυμα,μολις πηγα να το ξαναβαλω εβρισκε αντισταση και δεν μπορουσα να το τοποθετησω και ανοιγωντας το καπακι της μπαταριας να δω τι συμβαινει μου εμεινε στα χερια ενα κομματακι σαν μαγνητης με αποτελεσμα τωρα ναι μεν να μπορεις να βαλεις το πενακι στην θεση του αλλα με ενα μικρο τιναγμα να βγαινει παλι εξω.Τι μπορω να κανω για αυτο?Το καλυπτει η εγγυηση??:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχετε δει το Touch One 0.1a alpha

http://winmob.net16.net/touch-one-01a-alpha-release/

ειναι τρομερο ,αλλα εμενα κολαει λιγο

 

Φίλε μου το πρόβλημά σου αναφέρεται και στο xda:

 

Know Issues

Doesn't look nice on VGA devices

Doesn't look nice in landscape mode

 

Αλήθεια απο που το κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες την ωρα ειχα βγαλει το πενακι απο το κινητο και εγραφα ενα μηνυμα,μολις πηγα να το ξαναβαλω εβρισκε αντισταση και δεν μπορουσα να το τοποθετησω και ανοιγωντας το καπακι της μπαταριας να δω τι συμβαινει μου εμεινε στα χερια ενα κομματακι σαν μαγνητης με αποτελεσμα τωρα ναι μεν να μπορεις να βαλεις το πενακι στην θεση του αλλα με ενα μικρο τιναγμα να βγαινει παλι εξω.Τι μπορω να κανω για αυτο?Το καλυπτει η εγγυηση??:cry::cry:

 

Φίλε μου καλύτερα να το πας στην αντιπροσωπεία να το κοιτάξουν. Λογικά θα σε καλύψουν.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλύτερα να το πας στην αντιπροσωπεία να το κοιτάξουν. Λογικά θα σε καλύψουν.

Θα το παω απλα δεν ειναι απο ACE HELLAS ειναι απο πλαισιο και λογικα ειναι αγγλικη συσκευη(εχει αγγλικο μενου,δεν ξερω και ακριβως το πηρα μεταχειρισμενο)και για αυτο δεν ξερω τι παιζει με την εγγυηση:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το παω απλα δεν ειναι απο ACE HELLAS ειναι απο πλαισιο και λογικα ειναι αγγλικη συσκευη(εχει αγγλικο μενου,δεν ξερω και ακριβως το πηρα μεταχειρισμενο)και για αυτο δεν ξερω τι παιζει με την εγγυηση:wacko:

 

Εάν δεν έχει το κουτί τις σφραγίδες της ACE Hellas, δεν είναι ελληνικό. Εάν όμως το έχεις πάρει από το Πλαίσιο, σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση σε θέματα hardware.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχει το κουτί τις σφραγίδες της ACE Hellas, δεν είναι ελληνικό. Εάν όμως το έχεις πάρει από το Πλαίσιο, σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση σε θέματα hardware.

Ωραια ευχαριστω,τοτε θα το παω γιατι ειναι αμαρτια να μην στεκεται το πενακι,απλα να φανταστω οτι το κινητο θα το χασω για κανενα μηνα???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός, πώς μπορώ να συνδέσω και να συγχρονίσω για πρώτη φορά το Diamond με το Outlook που έχω στο laptop μου;

 

Ευχαριστώ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν έχεις Vista ή Windows7 στο laptop φρόντισε να δεις ότι περιέχει το Windows Mobile Device Center (WMDC). Επίσης στο laptop να υπάρχει το Outlook της σουίτας Microsoft Office. Όταν συνδέσεις τη συσκευή θα την αναγνωρίσει το laptop και θα ανοίξει το WMDC. Εάν δεν ανοίξει αυτόματα, το ανοίγεις εσύ. Μετά ακολούθησε τα βήματα, δεν απαιτείται κάτι το ιδιαίτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις Vista ή Windows7 στο laptop φρόντισε να δεις ότι περιέχει το Windows Mobile Device Center (WMDC). Επίσης στο laptop να υπάρχει το Outlook της σουίτας Microsoft Office. Όταν συνδέσεις τη συσκευή θα την αναγνωρίσει το laptop και θα ανοίξει το WMDC. Εάν δεν ανοίξει αυτόματα, το ανοίγεις εσύ. Μετά ακολούθησε τα βήματα, δεν απαιτείται κάτι το ιδιαίτερο.

Ακολούθησα τίς οδηγίες αλλά στο Outlook μου εμφάνισε μόνο καμμιά δεκαριά επαφές από τίς 400 τόσο που έχω στο κινητό

και τίποτα από μηνύματα, ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις και γιορτές.....

περίεργο ε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To outlook κρατάει επαφές και calendar. Όχι τα υπόλοιπα, για αυτά χρειάζεσαι και άλλα πράγματα. Τις επαφές σου τις έχεις όλες στη συσκευή ή και στη SIM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To outlook κρατάει επαφές και calendar. Όχι τα υπόλοιπα, για αυτά χρειάζεσαι και άλλα πράγματα......

Α, ωραία. Αυτό δεν το ήξερα:wacko: Σαν τί πράγματα χρειάζονται;

ΟΚ........βρήκα αρκετές πληροφορίες και στο manual.

Τις επαφές σου τις έχεις όλες στη συσκευή ή και στη SIM;

Από προχτές που πήρα τη συσκευή έχω προσθέσει κάποιες λίγες νέες επαφές.

Αυτές μόνο "βλέπει " το Outlook.

Όλες οι άλλες είναι προφανώς στη SIM και δεν φαίνονται στο Outlook.

Άρα τίς αντιγράφω και αυτές στη συσκευή;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλες οι άλλες είναι προφανώς στη SIM και δεν φαίνονται στο Outlook.

Άρα τίς αντιγράφω και αυτές στη συσκευή;;;;;

 

Ναι... μόνο τις επαφές που βρίσκονται στη συσκευή μπορείς να συγχρονίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν γραφεις μηνυμα για να μπορεις να γυρισεις την οθονη στα πλαγια θελει καποιo κουμπι να πατησεις??Πχ στις φωτογραφιες το κανει αυτοματα,αλλα στα μηνυμα δεν μου το κανει και φανταζομαι οτι ετσι θα ειναι πιο ευκολο να γραφεις μηνυματα.......ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...