Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται πως θα υπάρξει αναβάθμιση της συσκευής σε WM 6.5, όπως είχε γίνει και με το Artemis από 5 σε 6. Από τη στιγμή που η συσκευή έχει την επεξεργαστική ισχύ να τα σηκώσει, τότε θα τα προσφέρουν. Αναβάθμιση όμως σε WM 7, δε θα μας δώσουν..

 

εγω παντος επιμενω οτι αναβαθμηση για το diamond σε wm 6.5 δεν προκειτε να βγαλει η htc.

ελπιζω να εχω αδικο...αλλα πιστευω οτι δεν θα δουμε επισημα wm 6.5 σε diamond

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις, έχουν μια δόση αλήθειας, επειδή δεν μας έχει ανακοινωθεί κάτι από την HTC, αλλά ποτέ δε ξέρεις.. Είναι αδιανόητο να έχεις touch συσκευή και να μην έχεις επίσημη υποστήριξη.

Υποθέτω πως θα το μάθουμε σε μερικές εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι αυτό http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5679

 

χιλια ευχαρυστω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις, έχουν μια δόση αλήθειας, επειδή δεν μας έχει ανακοινωθεί κάτι από την HTC, αλλά ποτέ δε ξέρεις.. Είναι αδιανόητο να έχεις touch συσκευή και να μην έχεις επίσημη υποστήριξη.

Υποθέτω πως θα το μάθουμε σε μερικές εβδομάδες.

 

ειναι πολυ απλο γιατι δεν θα βγαλει η htc wm6.5 για το diamond.

πρωτα απ'ολα παρουσιαζει ενα μοντελο με το ιδιο ονομα diamond 2 και το μεγαλο χαρτι που κραταει στα χερια της ειναι αυτο.

δεν πονταρει ουτε σε επεξεργαστη ουτε σε καμια αλλη ιδαιτερη καινοτομια απλα μονο στα 6.5 ουτε στην μεγαλυτερη οθονη ουτε στην καμερα πουθενα.

 

τωρα φυσικα στην περιπρωση του p3300 το κoiνο ειναι οτι και τα δυο ειναι best off σε αποψη πωλησεων,αλλα τοτε(p3300)ειχε βγει το p3600 με μυστικο οπλο το gps που το ενεργωποιησανε τον Απριλη του 2007 αν θυμαμαι καλα και φυσικα δεν δωσανε επισημα wm6 σε εκεινη την συσκευη.το p3300 τα πηρε λογω πωλησεων.αυτη την φορα το θεωρω πολυ δυσκολο να δωσουν επισημη rom με wm 6.5 στο diamond μιας και αρκετος κοσμος θα κρατησει το diamond απο το να κανει την αλλαγη.

 

φυσικα σαν κατοχος και εγω του diamond θελω να βγαλει wm 6.5 αλλα με την ορεξη δυστηχος θα μεινω.και δεν ειναι ευκολο καθε 3-4 μηνες να βγαζεις και καινουργια rom.και η τελευταια βγηκε τον Φλεβαρη η 2.03.401.3

 

και κατι αλλο...ισως το πιο σημαντικο.αν θα δεινανε wm6.5 στο diamond να εισαι σιγουρος οτι θα το ειχαμε μαθει μεσω μιας ανακοινωσης.δεν νομιζω να τα βγαλουν τον Μαη και να ανακοινωσουν wm 6.5 για το diamond τον Ιουνη.

 

απλα η ace μας χρωσταει μια διορθωση στα ελληνικα στο touch flo- internet.θυμαμαι ειχανε πει οτι θα υπαρχει σε αυτο μια διορθωση.τωρα βλεπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αδιανόητο να έχεις touch συσκευή και να μην έχεις επίσημη υποστήριξη.

 

Γιατί ποιος είπε ότι δεν θα έχεις υποστήριξη;

 

Είναι σαν να έχεις ένα laptop ένα χρόνο και να ζητάς επίσημα από τη Microsoft να σου βάλει τα Windows 7 όταν βγουν. Είναι ευνόητοι οι λόγοι που δεν μπορεί να γίνει αυτό. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχεις επίσημη υποστήριξη από την αντιπροσωπία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η υποστηριξη του diamond υπαρχει στα wm 6.1 που αυτο ειναι και το επισημο λειτουργικο.και μαλιστα με 3 rom αν θυμαμαι καλα.

 

κανεις δεν ειπε οτι με τα wm 6.5 θα υπαρχει αναβαθμηση και για το diamond.

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το θεωρουμε δεδομενο αυτο καθε φορα που παρουσιαζουν κατι καινουργιο να προσφερουν αναβαθμησεις και για συσκευες παλιοτερες.

wm 6.5 θα δωσουν σιγουρα μεχρι στιγμης μονο για το hd.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link για αυτό; :confused:

 

δεν εχω ευκαιρο το link αλλα ειμαι σιγουρος οτι το εχω διαβασει καπου.

και εννοω επισημη πηγη.

αλλα δυστηχως δεν θυμαμαι που:(

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

 

Βγήκαν κάποια Hotfix για το Diamond

http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=133&act=sd&cat=all

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω ευκαιρο το link αλλα ειμαι σιγουρος οτι το εχω διαβασει καπου.

και εννοω επισημη πηγη.

αλλα δυστηχως δεν θυμαμαι που:(

 

Σε επίσημη ανακοίνωση έχει αναφερθεί ότι επίσημα τα WM6.5 θα φορέσουν μόνο τα "φρέσκα" Pro 2 και Diamond 2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε επίσημη ανακοίνωση έχει αναφερθεί ότι επίσημα τα WM6.5 θα φορέσουν μόνο τα "φρέσκα" Pro 2 και Diamond 2.

 

το εχω διαβασει αυτο...

αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι καπου ειχα διαβασει και για το hd σχετικα με επισημη αναβαθμηση σε wm 6.5

το ψαχνω γμτ αλλα δεν μπορω να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

επισης αλλη μια απορια. οταν ανοιγω το ημερολογιο(χωρισ tf3d παντα μιλαω) με πηγαινει στo επομενο ραντεβου αντι για την ημερα που εχουμε. δηλαδη αντι να ανοιγει την σημερινη ημερα, με πηγαινει στο επομενο ραντεβου π.χ. πεμπτη

 

κανενας καμια ιδεα ? μπερδευομαι με αυτο το πραγμα

 

ευχαριστω και Χρονια Πολλα σε ολους

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος είπε ότι δεν θα έχεις υποστήριξη;

 

Είναι σαν να έχεις ένα laptop ένα χρόνο και να ζητάς επίσημα από τη Microsoft να σου βάλει τα Windows 7 όταν βγουν. Είναι ευνόητοι οι λόγοι που δεν μπορεί να γίνει αυτό. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχεις επίσημη υποστήριξη από την αντιπροσωπία.

 

Ναι, αλλά κυκλοφορούν φήμες (ακόμα, αλλά κυκλοφορούν), πως θα διατεθούν σε ορισμένους (?) χρήστες των Vista ελεύθερη αναβάθμιση στα 7.

Στην απάντηση μου δε μίλησα για υποστήριξη για τα 6.1, αλλά για τη δυνατότητα υποστήριξης και αναβάθμισης στο ενδιάμεσο Λ.Σ. μεταξύ των 6.1 και 7.

Αυτό με τη πολιτική marketing, just sucks και πέφτει ακόμα περισσότερο στα μάτια μου. (Να τονίσω πως στο Artemis που είχα πριν αυτό, συνοδευόταν με θήκη και ανθεκτικό καλώδιο USB και φορτιστή. Όχι αυτό το "ρεντίκολο" που έχουν τώρα).

Και μάλλον θα το γυρίσω πάλι σε cooked roms, όπως είχα κάνει και στο Artemis για να φορέσω τα 6.1..

Link to comment
Share on other sites

Για βηθηστε με παιδια με 2 βασικα προβληματα :

1)Οταν και οποτε θελει το κινητο αλλαζει αυτοματα τις ρυθμισεις φωτισμου απο το 1 λεπτο και 40 δευτερα που το εχω σε 5 λεπτα και κατι με αποτελεσμανα εξαφανιζεται η μπαταρια στο αψε σβησε και εγω να μην παιρνω χαμπαρι πως.Γιατι στο καλο το κανει αυτο ??

2)Ενω εχει αποθηκευσει τις ρυθμισεις για καποια δικτυα wifi με κωδικο οταν δεν μπορει να συνδεθει και ξανα προσπαθω τοτε μου ξαναζηταει το pass λες και το εχει ξεχασει.Υπαρχει καποια λυση σ'αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει τελικά να κάνεις εκείνη την αναβάθμιση ROM;;

 

Αν δεν βγει κάποια έκδοση wm 6.5 για το Diamond δεν θα υπάρχει πάλι η δυνατότητα να αναβαθμίσουμε το λογισμικό μας;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό με τη πολιτική marketing, just sucks και πέφτει ακόμα περισσότερο στα μάτια μου.

 

Αυτή η πολιτική ακολουθείται (για ευνόητους λόγους) χρόνια τώρα, δεν είναι κάτι καινούργιο.

 

Αν δεν βγει κάποια έκδοση wm 6.5 για το Diamond δεν θα υπάρχει πάλι η δυνατότητα να αναβαθμίσουμε το λογισμικό μας;

 

Τυχόν αναβαθμίσεις θα υπάρχουν σε περίπτωση που κριθεί ότι υπάρχει λόγος από την εταιρία. Η αλλαγή του λειτουργικού όμως είναι κάτι διαφορετικό και αυτό δεν θα υπάρξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια..εγκατεστησα το destinator 8,ολα οκ αλλα για να το τρεξω πρεπει να μπω στο file exlorer,program files,μετα στο φακελο destinator8 κ να βρω το exe αρχειο να το τρεξω.προσπαθησα να το βγαλω εξω στα program files,αλλα βγαζοντας το δεν ετρεχε το προγραμμα.μετα που το επανεφερα στο φακελο του,ετρεξε κανονικα..τι πρεπει να κανω για να αποφευγω αυτη την διαδικασια?ευχαριστω πολυ
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε με τον explorer της συσκευής σου στο Destinator.exe και πάτησε Copy. Μετά πήγαινε στο φάκελο /Windows/Start Menu/Programs και επέλεξε Paste Shortcut (Προσοχή: όχι Paste). Μετά θα το βλέπεις κανονικά στα προγράμματά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν συνδεω και ξεσυνδεω το διαμαντι με το pc με πετάει έξω η ασύρματη σύνδεση;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

athanaso δεν τα ειπα σωστα πριν. παμε ξανα...

μου πεταει την συνδεση του pc. έχω βάλει usb wifi adaptor και συνδεομαι ετσι. μολις ομως βάλω τον διαμαντι πεφτει η συνδεση και μετα απο 15'' ξαναμπαινει.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα δεν αξίζει να ασχοληθείς με το 8. Είναι σε beta έκδοση και δεν έχει να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το 7. Εξάλλου... οι χάρτες που παίρνουν είναι οι ίδιοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...