Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα....εχει δοκιμασει να κανεις overclocking στο diamond??

 

Δεν έχει βρεθεί κάποια αποτελεσματική λύση που να pushάρει αυτούς τους επεξεργαστές.

 

τι ειναι το overclocking??να του φορεσεις ρολοι δηλαδη?

 

:wacko::blink:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 350e.

 

Μερικές άμεσες απορίες (μιας και κοίταξα λίγο τα προηγούμενα):

 

1. Τί λέτε, αξίζει;

2. Η μπαταρία διαρκεί όντως μικρό διάστημα; Οι μπαταρίες που κυκλοφορούν αξίζουν τα λεφτά τους και ποιες προτείνετε; Θα έχω πρόβλημα με εγγύηση κλπ;

3. Το GPS συνεργάζεται καλά με τα προγράμματα χαρτών;

4. Προτείνετε κάποιο hard reset μετά την αγορά του κινητού; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

δεν ξερω αν το εχει προσεξει κ αλλος αυτο αλλα οταν ειμαι συνδεδεμενος με το pc me vista kai mobile center και ανοιγω τον opera browser μου διακοπτ την συνδεση με τον υπολογιστη . γιατι ?

 

ετσι σαν αποτελεσμα εχει οταν θελω να δω σελιδα να με συνδεει με gprs

 

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 350e.

 

Μερικές άμεσες απορίες (μιας και κοίταξα λίγο τα προηγούμενα):

 

1. Τί λέτε, αξίζει;

2. Η μπαταρία διαρκεί όντως μικρό διάστημα; Οι μπαταρίες που κυκλοφορούν αξίζουν τα λεφτά τους και ποιες προτείνετε; Θα έχω πρόβλημα με εγγύηση κλπ;

3. Το GPS συνεργάζεται καλά με τα προγράμματα χαρτών;

4. Προτείνετε κάποιο hard reset μετά την αγορά του κινητού; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

 

1. NAI

2. ναι, ναι , ολες τα ιδια ειναι. αν παθει κατι βαζεις την μαμα μπαταρια και το πας για service

3. αριστα

4. ΝΑΙ, ΟΧΙ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Τί λέτε, αξίζει;

2. Η μπαταρία διαρκεί όντως μικρό διάστημα; Οι μπαταρίες που κυκλοφορούν αξίζουν τα λεφτά τους και ποιες προτείνετε; Θα έχω πρόβλημα με εγγύηση κλπ;

3. Το GPS συνεργάζεται καλά με τα προγράμματα χαρτών;

4. Προτείνετε κάποιο hard reset μετά την αγορά του κινητού; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

1. Αυτό εσύ θα το κρίνεις από αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα και με το εάν ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου.

2. Όσοι έχουν αγοράσει από τον netimes έχουν μείνει ευχαριστημένοι.

3. Κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

4. Εννοείται ότι θα κάνεις hard reset όταν το πάρεις για να στο στήσεις εσύ όπως θες από την αρχή. Δεν αποτελεί πρόβλημα... είναι προβλεπόμενη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερο από την προηγούμενη έκδοση.

 

Ευχαριστώ!

Ξέρεις μήπως τι είναι τα arrows;

Έχει .cab με/χωρίς arrows.

 

 

Edit: Το εγκατέστησα.

Όντως, πολύ πιο πλήρες.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα η χαζή ερώτηση του μήνα:

Πού περνάω τα τραγούδια που έχω στην internal storage, έτσι ώστε όταν πηγαίνω στη music tab να τα παίζει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε έναν φάκελο π.χ. My music και βάλε όλα τα τραγούδια, θα τα βρεί.

 

Τελικά έφταιγε το ότι έκανα ενημέρωση βιβλιοθήκης από την συσκευή και όχι από την ιντερναλ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για την απορία που είχα παραθέσει σε προηγούμενο post, βρήκα το OBEXInboxEX που βρίσκεται στην έκδοση 0.948 για VGA.

Δείχνει ποσοστό λήψης, εναπομείναντα χρόνο λήψης και μπορείς να επιλέξεις τη διαδρομή που θα σωθεί το αρχείο (κατ' ευθείαν και στην Internal Storage).

Το βρήκα στο XDA. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

δεν ξερω αν το εχει προσεξει κ αλλος αυτο αλλα οταν ειμαι συνδεδεμενος με το pc me vista kai mobile center και ανοιγω τον opera browser μου διακοπτ την συνδεση με τον υπολογιστη . γιατι ?

 

ετσι σαν αποτελεσμα εχει οταν θελω να δω σελιδα να με συνδεει με gprs

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

anyone ?

 

 

επισης αλλη μια απορια. οταν ανοιγω το ημερολογιο(χωρισ tf3d παντα μιλαω) με πηγαινει στo επομενο ραντεβου αντι για την ημερα που εχουμε. δηλαδη αντι να ανοιγει την σημερινη ημερα, με πηγαινει στο επομενο ραντεβου π.χ. πεμπτη

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε λιγο εδω

 

θελω να μου πειτε τη γνωμη σας.

το ξερετε?

το χρησιμοποιειτε?

ειναι επικινδυνο?

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν χρησιμεύει στους επεξεργαστές που χρησιμοποιεί η HTC. Είναι για Intel επεξεργαστές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν χρησιμεύει στους επεξεργαστές που χρησιμοποιεί η HTC. Είναι για Intel επεξεργαστές.

 

ευχαριστω πολυ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετσι σαν αποτελεσμα εχει οταν θελω να δω σελιδα να με συνδεει με gprs

 

Απενεργοποίησε το GPRS με το No Data και ξαναπροσπάθησε.

 

@mafiagalou:

Αφαίρεσα το link που παραπέμπει σε παράνομο λογισμικό μιας και αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum.

 

Εξάλλου, το συγκεκριμένο πρόγραμμα όντως δεν παίζει για τον επεξεργαστή της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το GPRS με το No Data και ξαναπροσπάθησε.

 

@mafiagalou:

Αφαίρεσα το link που παραπέμπει σε παράνομο λογισμικό μιας και αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum.

 

Εξάλλου, το συγκεκριμένο πρόγραμμα όντως δεν παίζει για τον επεξεργαστή της συσκευής σου.

 

συγνωμη, το ειχα ξεχασει τελειως

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα και γω ενα diamond,

(Εχω γνωσεις wm απο το omnia)

Ειναι ασφαλες να εγκαταστησω θεματα στην 1.93 ROM με το TF3D Config 0.67 ?Γιατι διαβασα στο XDA οτι δεν πρεπει να εγκαθισταμε θεματα σε αυτη τη Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις απεκτησα και γω ενα diamond,

(Εχω γνωσεις wm απο το omnia)

Ειναι ασφαλες να εγκαταστησω θεματα στην 1.93 ROM με το TF3D Config 0.67 ?Γιατι διαβασα στο XDA οτι δεν πρεπει να εγκαθισταμε θεματα σε αυτη τη Rom

 

Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι αναβάθμιση στην καινούργια ROM... 2.03.401.2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι αναβάθμιση στην καινούργια ROM... 2.03.401.2

 

Για ποιο λογο ?Αν ειναι το θεμα της μπαταριας,εχω και αλλη μια των 1340Mha.Αλλωστε δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα,παει σφαιρα το τηλεφωνο.

 

Edit : Τελικα προσπαθησα να περασω θεμα στην 1.93 ρομ αλλα τιποτα δεν εγινε.Αποτυχια.

Γινεται τουλαχιστο μηπως το wallpaper να εφαρμοζεται σε ολο το touchflo και οχι μονο στην HomeScreen ??

 

Επισης εκανα αναβαθμιση στον Opera.Και αντι για την μεγαλη γκρι οθονη HTC μου βγαζει ενα μικρο ασπρο splash image.Πως μπορω να το αλλαξω ?Βασικα να μου πειτε που ειναι το αρχειο ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...