Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το diamond εχει προβλημα με το destinator ?σημερα που πηγα να το ανοιξω πανω απο τα 120 κολλουσε .

Στο δικό με το 7 δεν έχει κανένα πρόβλημα..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

Πως γινεται να εμφανιζεται το ονομα στην αναφορα παραδοσης sms και οχι το νουμερο του τηλεφωνου?

 

Ευχαριστω

 

Κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να μάθω παρακαλώ, (η 1,93 το έκανε), όπως επίσης και το πως θα παίζω βιντεάκια στον Opera. Αν δε γίνεται να βάλω άλλο browser ή κάνει ο ΙΕ;

 

Κι εγώ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι,εχω σοβαρο προβλημα.ενω τα παντα σε σχεση με το internet λειτουργουν τελεια, ο καιρος δεν ανανεωνεται.ξερετε τι τρεχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να μάθω παρακαλώ, (η 1,93 το έκανε), όπως επίσης και το πως θα παίζω βιντεάκια στον Opera. Αν δε γίνεται να βάλω άλλο browser ή κάνει ο ΙΕ;

 

Κι εγώ ευχαριστώ.

 

Αν και εχω ελληνικη συσκευη,ειναι παραξενο να μην εμφανιζει το ονομα στην αναφορα.Επειδη ομως αρχισε να κανει και κατι αλλα κουλα το τηλ(πχ δεν ανοιγει το ραδιοφωνο,και μαλλον δεν ανοιγε απο την αρχη)και επειδη τα ιδια παραξενα συνεβαιναν σε φιλο μου νομιζω οτι φταιει οτι δεν εκανα hard reset αφου εβαλα τα ελληνικα της ACE μετα την τελευταια ROM(το ιδιο ειχε κανει και αυτος και μετα το hard εστρωσε).Θα κανω ενα hard reset και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ήηκαλή εβδομάδα σε όλους. Απο τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.03 έχω παρατηρήσει ότι δε λειτουργεί σωστά η ενημέρωση του Quick GPS. Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Ανεπιτυχής σύνδεση. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα'. Μου κάνει εντύπωση γιατί οι υπόλοιπες λειτουργίες σύνδεσης (πχ internet, αναέωση καιρού) δουλεύουν κανονικά. Έχει κανεί καμία ιδέα?

Και μία δευτερα ερώτηση: ποιά έκδοση του Spb GPRS Monitor δουλεύει στη 2.03;

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει hard reset και μετά τη 2.03 και όμως οι αναφορές μηνυμάτων δεν έχουν όνομα. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει αν υπάρχει ρύθμιση από το SKTools.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω κάνει hard reset και μετά τη 2.03 και όμως οι αναφορές μηνυμάτων δεν έχουν όνομα. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει αν υπάρχει ρύθμιση από το SKTools.

 

http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?drfovrw.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ήηκαλή εβδομάδα σε όλους. Απο τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.03 έχω παρατηρήσει ότι δε λειτουργεί σωστά η ενημέρωση του Quick GPS. Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Ανεπιτυχής σύνδεση. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα'. Μου κάνει εντύπωση γιατί οι υπόλοιπες λειτουργίες σύνδεσης (πχ internet, αναέωση καιρού) δουλεύουν κανονικά. Έχει κανεί καμία ιδέα?

Και μία δευτερα ερώτηση: ποιά έκδοση του Spb GPRS Monitor δουλεύει στη 2.03;

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

1, Σε μ ενα κανονικα, ανοιξε πρωτα μια σελιδα με ΙΕ και δοκιμασε για ανανεωση.

 

2. spb wireless monitor 3.0.1 ( ipmart-forum)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Touch Diamond to Receive Another Update

 

Improved Functions and Fixes

 

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.

 

There's a bold note for this update from HTC asking users to reapply the update for languages listed in case the update was installed prior to February 27.

 

http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=6945

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=68

 

 

 

Την πέρασε κανείς;

Στα instructions λέει να βγάλουμε την SIM :wacko:

Πάντα το λένε αυτό; (δεν το έχω προσέξει)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι πολυ καλα μπορει καποιος να μου πει στα ελληνικα πως κανεις hard reset

Ποιο κουμπι enter Που λεει πρεπει να πατησω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι πολυ καλα μπορει καποιος να μου πει στα ελληνικα πως κανεις hard reset

Ποιο κουμπι enter Που λεει πρεπει να πατησω?

ευχαριστω

 

 

To enter είναι το μεσαίο κουμπί (το στρογγυλό)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω

να ρωτησω και κατι ακομα

εβαλα την νεα rom. πρεπει να το ξαναστησω ολο το κινητο απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εβαλα την νεα rom. πρεπει να το ξαναστησω ολο το κινητο απο την αρχη?

 

Ναι... από την αρχή. Το μόνο που μπορείς να επαναφέρεις είναι μόνο την ΡΙΜ πληροφορία (sms, calendar, επαφές, κτλ) εφόσον έχεις πάρει backup από πριν βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1, Σε μ ενα κανονικα, ανοιξε πρωτα μια σελιδα με ΙΕ και δοκιμασε για ανανεωση.

 

2. spb wireless monitor 3.0.1

 

 

Χμμμμ...παράξενο...δοκιμάζω να ανοίξω μια σελίδα με τον Internet Explorer και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

'Η Διεύθυνση δεν είναι έγκυρη. Ελέξτε την και προσπαθήστε ξανά.'

 

Καμία ιδέα?....

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου θυμισει που βαζουμε τα rings για αλλαγη ηχου στα σμσ?

νομιζα οτι τα βαζω στο \Windows\Rings αλλα δεν μου τα αναγνωριζει στο sound notifications

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ήηκαλή εβδομάδα σε όλους. Απο τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.03 έχω παρατηρήσει ότι δε λειτουργεί σωστά η ενημέρωση του Quick GPS. Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Ανεπιτυχής σύνδεση. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα'. Μου κάνει εντύπωση γιατί οι υπόλοιπες λειτουργίες σύνδεσης (πχ internet, αναέωση καιρού) δουλεύουν κανονικά. Έχει κανεί καμία ιδέα?

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εμενα παλι απο τοτε που εβαλα την καινουρια rom ολες οι λειτουργίες σύνδεσης δουλεύουν κανονικά (ιντερνετ Quick GPS) εκτος απο τον καιρο.αν βρεθει ο γρυφος στο προβλημα σου ισως λυθει και το δικο μου!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...παράξενο...δοκιμάζω να ανοίξω μια σελίδα με τον Internet Explorer και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

'Η Διεύθυνση δεν είναι έγκυρη. Ελέξτε την και προσπαθήστε ξανά.'

 

Καμία ιδέα?....

 

Με τη συνδεση προσπαθεις? κανε edit τις συνδεσεις και δες μηπως εχουν περαστει τιποτα proxy.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ήηκαλή εβδομάδα σε όλους. Απο τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.03 έχω παρατηρήσει ότι δε λειτουργεί σωστά η ενημέρωση του Quick GPS. Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Ανεπιτυχής σύνδεση. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα'. Μου κάνει εντύπωση γιατί οι υπόλοιπες λειτουργίες σύνδεσης (πχ internet, αναέωση καιρού) δουλεύουν κανονικά. Έχει κανεί καμία ιδέα?

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εμενα παλι απο τοτε που εβαλα την καινουρια rom ολες οι λειτουργίες σύνδεσης δουλεύουν κανονικά (ιντερνετ Quick GPS) εκτος απο τον καιρο.αν βρεθει ο γρυφος στο προβλημα σου ισως λυθει και το δικο μου!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου θυμισει που βαζουμε τα rings για αλλαγη ηχου στα σμσ?

νομιζα οτι τα βαζω στο \Windows\Rings αλλα δεν μου τα αναγνωριζει στο sound notifications

 

Φρόντισε να έχουν κατάληξη .wav

 

 

Εσύ θα το κρίνεις. Πάντως αυτό που βλέπεις είναι, εάν σου αρέσει... το παίρνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν κλείνεις τελείως τη συσκευή σου κανένα ξυπνητήρι δεν θα χτυπήσει.

 

Εάν δεν την κλείνεις και έχεις δοκιμάσει και το pTravelAlarm, δεν είναι θέμα ξυπνητηριού, κάτι άλλο φταίει.

 

θελω να δοκιμασω κ κατιτελευταιο οσο αφορα to ptravelal. εγω πλεον χρησιμοποιω 2.5 shine on με το μονο προγραμμα μεσα το ifonz. ισως λεω ισως να το δημιουργει αυτο το προβλημα γιατι πραγματικα δεν εχω περασει κατι αλλο. το κινητο εννοειται οτι δεν το κλεινω ποτε. μονο οταν κανει sleep mono toy to vrady. touchflow3d μου ειναι τελειως αχρηστα κ περιττα . πλεον εβγαλα κ το ifonz γιατι το βαρεθηκα κ εχω μεινει με κλασσικη today screen κ περασμενο spw weather στην today screen. 2 μερες τωρα δεν εχω προβλημα με το chronos αλλα αυτο εχει το μειονεκτημα οτι καθε φορα μου ζηταει κωδικο λογω της "αγορας"του απο μαγαζι της πιατσας :D χαχχαχα

 

θα δοκιμασω ομως κ το ptravel allη μια φορα.

 

ρε athanassso θυμαμαι κ απο παλια ειχε ενα fix gia wm συσκευες οσο αφορουσετο ξυπνητηρι. δεν μπορω να το βρω ομως...:worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...