Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Advanced Configuration Tool ειναι κατι παρομοιο με το diamond tweak;

ειναι καλο;

 

 

στην προσπαθεια μου να ρυθμισω το κινητο για να συνδεεται στο internet δημιουργησα ενα σωρο αχρηστες συνδεσεις ,αυτες πως μπορω να τις διαγραψω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το Advanced Configuration Tool ειναι κατι παρομοιο με το diamond tweak;

ειναι καλο;

 

Καλά είναι όλα αυτά... δεν υπάρχει λόγος πάντως να τα χρησιμοποιείς όλα μαζί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1ον ενω το τηλεφωνο συνδεεται στο ιντερνετ και μπαινει κανονικα σε σελιδες οπως επισης και το quick grs κατεβαζει δεδομενα κανονικα, ο καιρος δεν μπορει να ενημερωθει, τι τρεχει;

 

2ον μπαινω στο ιντερνετ απο τον opera browser 8, οταν παω να γραψω ελληνικα και να δημοσιευσω την απαντηση σε καποιο forum μου τα εμφανιζει πολυ περιεγρα,δεν υπαρχει γραμματοσειρα αλλα κατι ακαταλαβιστικα συμβολα.τι ρυθμιση χρειαζεται; και

 

3ον υπαρχει κατι σαν το limewire ή torrent για κατεβασμα απο το διαμαντι;

 

4ον πως μπορουμε να καταργησουμε το touch flo και οταν ανοιγει το κινητο να ξεκιναει το spb mobile shell, αλλα να να μπορει να επανελθει αργοτερα το touch flo

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει δοκιμασει το diamond tv μπορει να μου πει που στο καλο μπορω να βρω url ελληνικων καναλιων που να δουλευουν?εχω μεινει μονο με alter και σκαι.εχω βρει στο νετ url (ειχαν δωθει το 2007)αλλα δυστυχως δεν δουλευει κανενα.

 

 

3ον υπαρχει κατι σαν το limewire ή torrent για κατεβασμα απο το διαμαντι;

 

4ον πως μπορουμε να καταργησουμε το touch flo και οταν ανοιγει το κινητο να ξεκιναει το spb mobile shell, αλλα να να μπορει να επανελθει αργοτερα το touch flo

3: WinMobileTorrent

4:απενεργοποιεις το touchflo απο ρυθμισεις-σημερα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει δοκιμασει το diamond tv μπορει να μου πει που στο καλο μπορω να βρω url ελληνικων καναλιων που να δουλευουν?εχω μεινει μονο με alter και σκαι.εχω βρει στο νετ url (ειχαν δωθει το 2007)αλλα δυστυχως δεν δουλευει κανενα.

 

Δεν γνωριζα καθολου για diamond TV αν θελεις δωσε καποιο link για πληροφοριες μπας και δουμε κανα παιχνιδακι!:)

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

το ανεβασα εγω,οποτε ιος δεν παιζει....ελπιζω να ειμαι εντος κανονων του φορουμ και να μη μπαναριστω.....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

 

εχω προβλημα με το ξυπνητηρι..

 

 

εχω δοκιμασει ο,τι υπαρχει στην "αγορα" απο ξυπνητηρια κ ενω τα δοκιμαζω το πρωι δεν χτυπανε. υπαρχει καποια λυση? αυτο ειναι κλασσικο προβλημα se wm αλλα δεν θυμαμαι την λυση. αν μπορει καποιος να μου θυμισει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα γιατι χανω ραντεβου επειδη δεν ξυπναω !!!:mad::mad:

 

ptravel alarm einai to agapimeno mou

και τωρα δοκιμασα το κλασσικο chronos alarm alla παλι τζιφος....

 

thx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω δοκιμασει ο,τι υπαρχει στην "αγορα" απο ξυπνητηρια κ ενω τα δοκιμαζω το πρωι δεν χτυπανε. υπαρχει καποια λυση?

 

Εάν κλείνεις τελείως τη συσκευή σου κανένα ξυπνητήρι δεν θα χτυπήσει.

 

Εάν δεν την κλείνεις και έχεις δοκιμάσει και το pTravelAlarm, δεν είναι θέμα ξυπνητηριού, κάτι άλλο φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!

Και πού βρίσκουμε τα κανάλια;

βαζεις url των ελληνικων καναλιων.δυστυχως ομως οτι url βρηκα εγω ηταν παλια 2006-2007 και δεν μου δουλευουν.για αυτο ρωταω μηπως εχει τπτ κανεις κατα νου

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Touch Diamond to Receive Another Update

 

Improved Functions and Fixes

 

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.

 

There's a bold note for this update from HTC asking users to reapply the update for languages listed in case the update was installed prior to February 27.

 

http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=6945

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=68

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και απο μενα ,εχω το εξεις θεμα.

με καποιο tweak καταφερα να βαλω στην οθονη του diamond τον αριθμο του τηλεφωνου μου (εχω 2in1 cosmote) αλλα δεν θυμαμε με ποιο ,ξερει κανενας το registry value για την αλλαγη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Touch Diamond to Receive Another Update

 

Improved Functions and Fixes

 

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.

 

There's a bold note for this update from HTC asking users to reapply the update for languages listed in case the update was installed prior to February 27.

 

http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=6945

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=68

 

 

HTC EUROPE ειμαστε ή HTC EUROPE 2;

 

Το Firmware ειναι το 2,03,401,3

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Πως γινεται να εμφανιζεται το ονομα στην αναφορα παραδοσης sms και οχι το νουμερο του τηλεφωνου?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω κανα 2 ερωτησεις να κανω και θα ηθελα την βοηθεια σας :

 

1) Ενω μεχρι τωρα ολα δουλευαν κανονικα ξαφνικα εχω προβλημα με το quickgps kai to youtube player.

Το πρωτο δεν κατεβαζει στοιχεια με τιποτα και το 2ο δεν παιζει (βγαζουν μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ ενω ταυτοχρονα την ιδια ωρα ο οπερα δουλευει κανονικα και ο καιρος αναβαθμιζεται κανονικα δηλαδη η συνδεση ειναι μια χαρα)

Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει????

 

2) Εχω την αρχικη ρομ και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια ρομ γνησια της htc με ελληνικα και απο που θα την κατεβασω....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω κανα 2 ερωτησεις να κανω και θα ηθελα την βοηθεια σας :

 

1) Ενω μεχρι τωρα ολα δουλευαν κανονικα ξαφνικα εχω προβλημα με το quickgps kai to youtube player.

Το πρωτο δεν κατεβαζει στοιχεια με τιποτα και το 2ο δεν παιζει (βγαζουν μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ ενω ταυτοχρονα την ιδια ωρα ο οπερα δουλευει κανονικα και ο καιρος αναβαθμιζεται κανονικα δηλαδη η συνδεση ειναι μια χαρα)

Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει????

 

2) Εχω την αρχικη ρομ και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια ρομ γνησια της htc με ελληνικα και απο που θα την κατεβασω....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ η να μου πει ρυθμισεις για vodafone 3G internet,mail,wap και λοιπα για να μπαινω ιντερνετ..

τοσο καιρο λεω θα το κανω θα το κανω..και ολο δεν προλαβαινα.επιτελους ποσταρα:p

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε αυτες http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html

 

Ευχαριστω..Μολις ανακαλυψα βεβαια πως γινετε απο την ιστοσελιδα της vodafone να στειλω τις ρυθμισεις κατευθειαν στο κινητο μου...

Μου ρωταει το IMSI βασικα το οποιο δεν ξερω τι ειναι..:p

Το imei εννοει?

Link to comment
Share on other sites

το diamond εχει προβλημα με το destinator ?σημερα που πηγα να το ανοιξω πανω απο τα 120 κολλουσε .Νομιζω αναλογο θεμα ειχα με το p3300 που ειχα και εβαζα ενα αλλο προγραμματακι .

 

ισχυει και εδω το ιδιο ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σίγουρα έχεις την final έκδοση του Destinator;

 

Μου ρωταει το IMSI βασικα το οποιο δεν ξερω τι ειναι..:p

Το imei εννοει?

 

Η' το IMEI θα θέλει... ή το S/N (Serial Number)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες μαλλον. Ρωταω εαν εβαλε κανεις το πιο καινουργιο Firmware 2.03.401.3 και εαν παραμενουν τα ελληνικα στην αγγλικη rom. (οπως στην χ.2)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...