Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα θα μου άρεσε αυτή η βάση να έχει και ηχεία πάνω. :)

 

ακουστικά δεν μπορεί να μην βάλουν. θα είναι γελοίο. όπως και ο φορτιστής.

 

πάει ξεκίνησε το Diamond μέσα μου. πάλι θα αρρωστήσω.

 

το Ο2 δεν μ'αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ όμως. αποκλείεται να μου γρατζουνιστεί, αλλά απο δαχτυλιές (μιας και το πενάκι δεν μ'αρέσει) θα το σκίσω. να είναι καλά τα προστατευτικά της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

599 ευρώ θα κάνει

 

πάντως αργό το κόβω. θα έπρεπε να πηγαίνει πιο γρήγορα. έχει μια καθυστέρηση αν κοιτάξετε καλά

 

Αυτή είναι η τιμή του Expansys, που σημαίνει ότι μπορεί και να είναι φτηνότερο στην Ελλάδα και σίγουρα 100 ευρώ φτηνότερο έξω :rolleyes:

 

Καθυστέρηση ιδιαίτερη δεν είδα στο βίντεο και αυτός που έγραψε το βίντεο και το review, γράφει ότι του έκανε μεγάλη εντύπωση πόσο γρήγορα και ομαλά κάνει τις διάφορες εναλλαγές οθονών.

Link to comment
Share on other sites

το Ο2 δεν μ'αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ όμως. αποκλείεται να μου γρατζουνιστεί, αλλά απο δαχτυλιές (μιας και το πενάκι δεν μ'αρέσει) θα το σκίσω. να είναι καλά τα προστατευτικά της οθόνης.

 

Δεν έχεις άδικο, οι designers της O2 πρέπει να είναι τυφλοί. Και το Diamond αλλά και το αρχικό Touch ήταν απαράδεκτα σε σχέση με τα πρωτότυπα της HTC. Τόσο πολύ, που όταν βγήκε το Touch, προτίμησα να πάρω το πρωτότυπο (και να σκάσω +80 ευρώ) παρά της O2 :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τιμή του Expansys, που σημαίνει ότι μπορεί και να είναι φτηνότερο στην Ελλάδα και σίγουρα 100 ευρώ φτηνότερο έξω :rolleyes:

 

Καθυστέρηση ιδιαίτερη δεν είδα στο βίντεο και αυτός που έγραψε το βίντεο και το review, γράφει ότι του έκανε μεγάλη εντύπωση πόσο γρήγορα και ομαλά κάνει τις διάφορες εναλλαγές οθονών.

 

ώρα είναι να μας πείτε ότι η Ελλάδα είναι πιο φθηνή απο το Expansys. όταν θα βγεί στην Ελλάδα (τις γιορτές) θα κοστίζει τουλάχιστον 700 ευρώ χωρίς τους χάρτες. εγώ θα το αγοράσω απο Expansys χωρίς ΦΠΑ οπότε θα το πάρω 500 ευρώ :)

 

επιμένω πάντως πως το εργαλείο σέρνεται. πατάει κάτι και το σκέφτεται 2 δευτερόλεπτα τουλάχιστον πριν ξεκινήσει. να μην μιλήσω για την περιστροφή της οθόνης που θέλει 3-4 δευτερόλεπτα για να στρώσει.

 

μακάρι να κάνω λάθος, αλλά πρέπει να αρχίσουν οι cooked roms γρήγορα. αχ ρε Δημήτρη μόνο εσύ με καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το windows start menu που πετάγεται σε μερικά βίντεο από τα live που κολάει? :/

 

Νόμιζα ότι το Touch FLO ήταν ένα νέο interface αλλά απ' ότι κατάλαβα είναι απλά ένα "style" αν μπορώ να το πω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ναι μια εφαρμογή είναι. δεν αλλάζει το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πείτε μου ότι έχει microSD slot... :confused:

Γιατί στα specs που τσέκαρα δεν είδα να αναφέρεται. :down: :X

 

Πραγματικά ελπίζω να έχει, γιατί 4 GB δεν φτάνουν ούτε για αστείο τη σήμερον ημέρα... Εδώ 8 GB έχουμε και περιμένουμε τις 16άρες...

 

Εύχομαι να κάνω λάθος γιατί κατά τ' άλλα είναι τέλειο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πείτε μου ότι έχει microSD slot... :confused:

Γιατί στα specs που τσέκαρα δεν είδα να αναφέρεται. :down: :X

 

Πραγματικά ελπίζω να έχει, γιατί 4 GB δεν φτάνουν ούτε για αστείο τη σήμερον ημέρα... Εδώ 8 GB έχουμε και περιμένουμε τις 16άρες...

 

Εύχομαι να κάνω λάθος γιατί κατά τ' άλλα είναι τέλειο.

 

Δεν έχει :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

αυτη η htc ρε παιδί μου είναι για κλοτσιές πραγματικά

 

μα καλα είναι ντιπ ζώα? δεν βάλανε microSD υποδοχή? τι να πω. πραγματικά είναι πολύ δύσκολο για αυτή την εταιρία να φτιάξει κάτι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλες cool λειτουργίες της συσκευής:

 

Βγάζοντας το Stylus ανάβει.

Βγάζοντας το stylus κατά την διάρκεια κλήσεων, ξεκινάνε τα notes

Σβήνοντας τη συσκευή, γίνεται mute στο τηλεφώνημα

Video drivers (hardware acceleration) χρησιμοποιούνται !!!

δείτε μια πλήρη παρουσίαση video εδώ: http://www.blinkx.com/video/Revver/HTC_Touch_Diamond_Tour~ver3qj_q9xs_JOqWXQmRVtQ

 

Δεν υπάρχει microSD slot, αν την έβαζαν θα έπρεπε να είναι 2mm πιο χοντρό!

 

Τέλος, περιέχει ένα παιχνίδι που αξιοποιεί το accelerometer..

http://x.msmobiles.com/portal/images/phones/htc/london-may-2008/htc-diamond-1.jpg

 

πηγή: http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/index.php/2008/05/06/htc_confirm_the_htc_touch_diamond#comments

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

:love::love::love:

 

Ελπίζω και οι επιδόσεις του να είναι ανάλογες των χαρακτηριστικών του που πολύ μου αρέσουν...

 

Ξέρουμε πότε να το περιμένουμε??

 

Edit: Τώρα είδα ότι δεν έχει card slot!! Καλά πάνε καλά?? Δεν έχω πρόβλημα με τα 4 gb αλλά έχω με τις εσωτερικές μνήμες! Και κάποιοι που χρησιμοποιούν σαν player τις συσκευές τους θα έχουν και με τα 4 gb πρόβλημα.. Κακώς..

 

Ας ενώσει κάποιος Mod τα 2 θέματα...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορα εμφανίστηκε και σε καλή τιμή. Αν θέλει να ξεπουλήσει η ACE τα Cruise επισήμως το βλέπω σε 4-5 μήνες τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

μάλλον προβλέπεται ραγδαία πτώση τιμής στα παλιά μοντέλα (?) ;)

γιατί η HTC θα το κυκλοφορήσει στην Ευρώπη τον Ιούνιο, απ'ότι ειπώθηκε...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο με πολλα ανακατεματα στην οθονη του,αλλα εχω καοιες ενστασεις..

 

Αν οι διαστασεις του ειναι 102χ51 τοτε οκ για την οθονη των 2.8 ιντσων,αλλα γιατι εμενα μου φαινετε στις φωτο οτι ειναι πιο μεγαλο,και αν ειναι π.χ. σα το κρουζ θεωρω ελειψη τη μη τοποθετηση μεγαλυτερης οθονης.

 

Οκ,λογο παχους(??)δεν εβαλαν micro SD,δε μπορουσαν να τα κανουν τουλαχιστον 8 giga?(να μη πω..16,βλεπε N96,iphone) 4 πιστευω ειναι πολυ λιγα το 2008 με 2009 που θα ειναι η συσκευη στην αγορα!:(

 

Το κομματι καμερα βιντεο το πααμελησαν παλι:(

Που ειναι η αναβαθμιζμενη καμερα,η το βιντεο VGA 30FPS?

Που ειναι το φλας;Ουτε 1 απλο Led:X

Για να μη μιλησω για Xenon:lol:

Ελπιζω μονο να εχει ικανοποιητικο frame rate,και οχι οπως τωρα!!

 

Καποια σιγμη πρεπει να καταλαβουν οι εταιριες οτι οσοι αγοραζουν windows mobile συσκευες και εχουν μια καπια σχετικη τρελα με τη φωτογραφια οτι ειναι αναγκαζμενοι να εχουν και μια αλλη συσκευη για μια αξιοπρεπη απαθανατηση καθημερινων αγαπημενων στιγμων και πολυ απλα καμια τους δε το δινει.Και δεν ειναι θεμα κοστους αλλα και βαρους και ενιας του να κουβαλας και μια 2η συσκευη συνεχως μαζι σου για να εισαι καλυμενος!

 

Το παραπανω ηταν λιγο off topic αλλα βγηκε ενα τηλεφωνο που ολοι μας περιμεναμε,και δυστυχως δεν προσεξαν(για πολοστη φορα)το κομματι των Multimedia(και των πιθανων αγοραστων του);)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

βγήκε καθαρά για το iPhone, είναι πλέον φανερό...

από τις ελλείψεις του!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος, περιέχει ένα παιχνίδι που αξιοποιεί το accelerometer...

 

Den eksigeitai alliws... ksepatikotoura tou iphone!!!

 

Gia Windows Mobile syskevi einai kainourgia kai entypwsiaka ola afta. Alla kapws mou kanei afti i pisti antigrafi mias syskevis pou kykloforei idi toso kairo (iphone fysika) kai pou sto interface... pali den tha kataferei na ti ftasei!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το παραπανω ηταν λιγο off topic αλλα βγηκε ενα τηλεφωνο που ολοι μας περιμεναμε,και δυστυχως δεν προσεξαν(για πολοστη φορα)το κομματι των Multimedia(και των πιθανων αγοραστων του);)

 

Panta kati tha leipei me skopo panta kati na zitame... this is marketing! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλλον προβλέπεται ραγδαία πτώση τιμής στα παλιά μοντέλα (?) ;)

 

Afto den to nomizw... den egine pote kai den einai logos na ginei oute twra.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den eksigeitai alliws... ksepatikotoura tou iphone!!!

 

Gia Windows Mobile syskevi einai kainourgia kai entypwsiaka ola afta. Alla kapws mou kanei afti i pisti antigrafi mias syskevis pou kykloforei idi toso kairo (iphone fysika) kai pou sto interface... pali den tha kataferei na ti ftasei!

 

Ε όχι και "ξεπατικωτούρα" του iPhone! Με οθόνη VGA, HSDPA, GPS κλπ, δε θα έλεγα ότι είναι "πιστό αντίγραφο" σε καμία περίπτωση.

 

Το μόνο αρνητικό που βλέπω προς το παρόν (πριν βγουν τα πρώτα reviews) είναι η έλλειψη microSD slot. Δεν μπορεί στο παλιό Touch να έχω 8GB και το Diamond να έχει μόνο 4 και μη αναβαθμίσιμα.

 

Κάτι διάβασα για μοντέλα 8 και 16 GB από φθινόπωρο αλλά για όσους θέλουν microSD και πληκτρολόγιο, μπορούν να περιμένουν για το Raphael. Προσωπικά, με όλες τις ραγδαίες εξελίξεις λέω να περιμένω λίγο για τα WM7 και τα Android συστήματα ή έστω για το Manilla της HTC που δεν κατάφεραν να το βάλουν στο Diamond.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι ο εμπνευστής του Diamond εργαζόταν πριν στη Micro$oft και μάλιστα ήταν υπεύθυνος ανάπτυξης των WM7

http://msmobiles.com/news.php/7325.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε όχι και "ξεπατικωτούρα" του iPhone! Με οθόνη VGA, HSDPA, GPS κλπ, δε θα έλεγα ότι είναι "πιστό αντίγραφο" σε καμία περίπτωση.

 

Apo alli plevra to lew alla... telospantwn de tha diafwnisoume ekei. Einai kathara ypokeimenikes aftes oi antilipseis. :)

 

Κάτι διάβασα για μοντέλα 8 και 16 GB από φθινόπωρο

 

Ti mou thymizei... ti mou thymizei... :worry:

 

αλλά για όσους θέλουν microSD και πληκτρολόγιο, μπορούν να περιμένουν για το Raphael.

 

...kai den theloun TV.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

TV-Out. μην γίνει καμια παρεξήγηση και νομίζει ο κόσμος ότι το Raphael έχει και TV.

 

εγώ θα περιμένω να βγεί το Raphael, να δω αν έχει καμιά σοβαρή διαφορά απο το diamond. το microSD είναι σοβαρό, αλλά εγώ με 4gb την βολεύω κάπως. θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...