Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σχετικα με το Advanced Configuration Tool, το κατεβασα, το εγκατεστησα αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει το μνμα: "...Για αυτη την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση του Microsoft .NET Compact Framework" ??? :confused:

 

Xreiazesai to .NETCF 3.5.

 

Parto apo edw: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E3821449-3C6B-42F1-9FD9-0041345B3385

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Αυτο πρεπει να το εκτελεσω στον υπολογιστη και θα περασει κατι στο ppc (δλδ να το εχω συνδεσει)? :O

:)
Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν μηδενίζει με αλλαγή ΡΟΜ ισχύει, δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να μηδενιστεί.

Κανε ενα googλαρισμα call duration reset ppc και αμα βρεις ακρη.

Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει καλά την ερώτηση, αλλά η ερώτηση αναφέρεται στο μηδενισμό των εξερχόμενων κλήσεων; Αν είναι έτσι, γιατί δε χρησιμοποιείται το battery status που το κάνει. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ στο LG-KS20 και μάλιστα μπορείς να του πεις πότε θες να σου τις μηδενίζει. Το έχω βάλει την πρώτη ώρα κάθε μήνα, οπότε δεν ασχολήθηκα ξανά με μηδενισμό των κλήσεων.

Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά, οπότε ζητώ συγγνώμη.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είχα ακούσει ότι κυκλοφορούν κάποια "update" για τα gps που έχουν φωνές γνωστών προσώπων (όπως Νοταρά κα).Υπάρχει κάτι τέτοιο και για το destinator?
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είχα ακούσει ότι κυκλοφορούν κάποια "update" για τα gps που έχουν φωνές γνωστών προσώπων (όπως Νοταρά κα).Υπάρχει κάτι τέτοιο και για το destinator?

 

Εγώ προτείνω τον Βαγγέλη, θα σε κάνει να λιώνεις πάνω στο τιμόνι από....

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει καλά την ερώτηση, αλλά η ερώτηση αναφέρεται στο μηδενισμό των εξερχόμενων κλήσεων;

 

Oxi afto pou les einai diaforetiko. H syskevi krataei ton synoliko xrono ekserxomenws kai eiserxomenwn klisewn pou exoun ginei apo tin prwti mera tis kai afto den sbinetai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα!Είχα ακούσει ότι κυκλοφορούν κάποια "update" για τα gps που έχουν φωνές γνωστών προσώπων (όπως Νοταρά κα).Υπάρχει κάτι τέτοιο και για το destinator?

 

Apo tin ypografi tou filou Odyssea (Odytsak):

 

http://rapidshare.com/files/123429782/Destinator7-complete.Greek.voices-odytsak.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως έχω κολλήσει με τη φωνή της κοπελιάς από το iGO...

H Joannita μ' αφήνει αδιάφορο...

Η Sapfo έχει πλάκα τις πρώτες φορές αλλά μετά καταντάει εκνευριστική...

Τέλος ο Vaggelis είναι πρωτότυπη φωνή αλλά μόνο τον χειμώνα με κλειστά παράθυρα... ειδάλλως κινδυνεύεις να γίνεις ρόμπα στα φανάρια!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ πάω να τις περάσω!!
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ήδη ένα φάκελο greek πειράζει να το μετονομάσω σε greek2 ή παίζει να είναι ο ίδιος φάκελος?
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει να το εκτελεσω στον υπολογιστη και θα περασει κατι στο ppc (δλδ να το εχω συνδεσει)? :O

 

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.. όμως δεν κατάφερα να εγκαταστήσω το αρχείο στο diamond.. κάνει εγκατάσταση στον υπολογιστή και μέχρι εκεί.. η συσκευή είναι συνδεδεμένη με τον υπολογιστή, στο My computer την έχει υπό την κατηγορία Portable devices.. Δε ξέρω αν βοηθά, αλλά το Windows Mobile Device Center δεν μου ξεκινά καν, έτσι δε ξέρω αν είναι συγχρονισμένα.. είμαι εντελώς newbie στον τομέα αυτό :wacko:

 

Βοήθεια :worry: :)

Ericsson T20s -> Ericsson T66 -> Sony Ericsson t68i -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K750 -> HTC Diamond -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> Moto G -> LG G4 -> Galaxy s7 Edge -> iPhone X

 

iPad air 2

Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.. όμως δεν κατάφερα να εγκαταστήσω το αρχείο στο diamond.. κάνει εγκατάσταση στον υπολογιστή και μέχρι εκεί.. η συσκευή είναι συνδεδεμένη με τον υπολογιστή, στο My computer την έχει υπό την κατηγορία Portable devices.. Δε ξέρω αν βοηθά, αλλά το Windows Mobile Device Center δεν μου ξεκινά καν, έτσι δε ξέρω αν είναι συγχρονισμένα.. είμαι εντελώς newbie στον τομέα αυτό :wacko:

 

Βοήθεια :worry: :)

 

Κανε ενα restart στο pc ή κλεισε απο τον task manager του pc οτι εχει σχεση με Windows Mobile Device και ξαναπροσπαθησε να συνδεσεις την συσκευη, το Windows Mobile Device Center το εχεις κανει εγκατασταση?

Αν δεν τα καταφερετε κατεβαστε το απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405107 και καντε αυτα που λεει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν βοηθά, αλλά το Windows Mobile Device Center δεν μου ξεκινά καν, έτσι δε ξέρω αν είναι συγχρονισμένα.. είμαι εντελώς newbie στον τομέα αυτό :wacko:Βοήθεια :worry: :)

 

Σε φίλο που είχε Vista το Windows Mobile Device Center δεν ήταν εγκατεστημένο, αφού συνέδεσα το ppc μετά από κάποια ώρα άρχισε να κατεβάζει ενημερώσεις οι οποίες τελικά ήταν το Windows Mobile Device Center.

 

Αν δεν έχεις βάλει αυτόματες ενημερώσεις δοκίμασε να το κατεβάσεις από άλλη πηγή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ειμαι στο παρα πεντε να αγοράσω το Diamond.

Τα γνωστά μαγαζιά το δινουν με το destinator 7 on board ?

Καπου διάβασα ότι κυκλοφορούν diamond με ελληνικό λογισμικό και περιορισμένες δυαντότητες . Ισχύει ? :wacko:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά μαγαζιά το δινουν με το destinator 7 on board ?

 

Στο diamond δεν περιεχεται προγραμμα πλοηγησης. Το βαζεις εσυ. (10' υποθεση μαξ)

 

 

Καπου διάβασα ότι κυκλοφορούν diamond με ελληνικό λογισμικό και περιορισμένες δυαντότητες . Ισχύει ? :wacko:

 

Ελληνικο λογισμικο ναι, περιορισμενες δυνατοτητες οχι.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

Παραθετω το άρθρο για αποφυγή παρεξηγήσεων

 

#1 12-09-08, 15:47

murdof

HTC/iGo Support Team Εγγραφή: 30-11-2005

Περιοχή: Αθήνα

Μηνύματα: 2.253

 

Συσκευές με πειρατικό λογισμικό

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΕΝ ΙΣΧΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Η VODAFONE (ΜΕ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ HTC ΚΑΙ VODAFONE). ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΔΩ.

 

Προφανώς, λόγω της μεγάλης επιτυχίας του HTC Touch Diamond, διαπιστώσαμε ότι κυκλοφορούν στην αγορά συσκευές με Ελληνικό πειρατικό λογισμικό - οι οποίες δεν προσφέρουν τις ίδιες δυνατότητες με αυτές που διατίθενται μέσω της ACE-Hellas και της HTC.

 

Συγκεκριμένα αυτές οι συσκευές έχουν πειρατικό λογισμικό το οποίο δεν προσφέρει όλες τις εφαρμογές που περιγράφονται στο εγχειρίδιο χρήσης.

Επιπλέον αυτές οι συσκευές δεν καλύπτονται από την εργοστασιακή εγγύηση.

 

Η ACE-Hellas για την προστασία του καταναλωτικού κοινού καθώς και της εταιρικής φήμης και αξιοπιστίας κινείται ήδη νομικά ενάντια σε όσους προχωρούν στις παραπάνω παράνομες ενέργειες και ενημέρωσε σχετικά τις αρμόδιες αρχές.

 

Πως θα διακρίνετε τις συσκευές με γνήσιο λογισμικό από αυτές που έχουν πειρατικό λογισμικο

 

Εξωτερικό κουτί:

α. Οι συσκευές της ACE-Hellas αναγράφουν τα περιεχόμενα της συσκευασίας στα Ελληνικά, ενώ στο μπροστινό μέρος της συσκευής αναγράφεται το http://www.htc.com.gr (αντί για http://www.htc.com).

β. Οι συσκευές της ACE-Hellas αναγράφουν τις πληροφορίες του εισαγωγέα - όπως επιβάλεται από την Ελληνική νομοθεσία

γ. Οι συσκευές της ACE-Hellas έχουν Part Number (P/N): 99HJE101 - οποιοδήποτε άλλο P/N δεν είναι της ACE-Hellas

 

Συσκευή:

α. Κάτω από το καπάκι της μπαταρίας αναγράφεται το Part Number (P/N): 99HEJ101 - οποιοδήποτε άλλο P/N δεν είναι της ACE-Hellas

β. Κάτω από το καπάκι της μπαταρίας αναγράφεται το IMEI - θα πρέπει να μας καλέσετε στο 2106068688 για να επιβεβαιώσουμε το IMEI

 

 

Τι να κάνετε σε περίπτωση που σας προμηθεύσανε συσκευή με πειρατικό λογισμικό

 

Θα πρέπει να απευθυνθείτε στο κατάστημα που αγοράσατε τη συσκευή και να απαιτήσετε αντικατάσταση με συσκευή η οποία φέρει τα σήματα γνησιότητας της ACE-Hellas.

Σε περίπτωση που το κατάστημα αρνηθεί, θα πρέπει να προχωρήσετε σε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές (δείτε το: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9986)

 

 

H ACE-Hellas είναι στη διάθεσή σας για ότι χρειαστείτε.

__________________

Προσοχή:Συσκευές Touch Diamond με πειρατικό λογισμικό

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=8653&page=10

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου δωσει λινκ"

1.για αγορα ενσυρματων ακουστικων για αισθητα καλυτερη ληψη ραδιοφωνου (απαραδεκτη).αν καποιος τα ειχε χρησιμοποιησει ακομα καλυτερα για να μου πει την γνωμη του

2.αγορα φορτιστη αυτοκινητου

φυσικα καλο θα ηταν να μην ξεπαραδιαστουμε επιπλεον ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!

 

me poio tropo mporw na kanw to active sync na mhn xekinaei aytomata sth syskeyh moy? 8a dw megaluterh diarkeia sth mpataria diabasa... isxyei auto?

 

epishs sto htc touch diamond, sthn apilogh "shmera" xeklikara to "touch flo".

8a kerdisw se apodosh sthn mpataria etsi?

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous!

 

me poio tropo mporw na kanw to active sync na mhn xekinaei aytomata sth syskeyh moy? 8a dw megaluterh diarkeia sth mpataria diabasa... isxyei auto?

 

epishs sto htc touch diamond, sthn apilogh "shmera" xeklikara to "touch flo".

8a kerdisw se apodosh sthn mpataria etsi?

 

 

 

Για να σταματήσει να πετάγεται μόνο του κάνε αυτό:

 

1) Open Active Sync

2) Click on "Menu" and select "Configure Server..."

3) Enter false info in the server address / user name / other details

4) Click on "Menu" and select "Schedule..."

5) In BOTH drop-down menus select "Manually"

6) Click on "ok" and then close Active Sync.

7) Make sure Active Sync is closed and see if it comes back to life.

 

Κάποιοι λένε να σβήσεις μετά τον ψεύτικο exchange server. Εμένα δεν παίζει αν τον σβήσω. Οπότε τον αφήνω έτσι.

 

Για να κλείνει μόλις βγάλεις το USB αυτό:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τελικα πηρα και εγω το διαμαντι,και θα ηθελα να μου προτεινετε ενα screen protector καλο,γιατι αυτο που φοραει ειναι ασε καλυτερα :lol
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τελικα πηρα και εγω το διαμαντι,και θα ηθελα να μου προτεινετε ενα screen protector καλο,γιατι αυτο που φοραει ειναι ασε καλυτερα :lol

 

Καλοριζικο!

Απο τα καλυτερα

http://mobile.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=03350

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...