Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το 1/3 των μηνυμάτων έχει σχέση με το diamond, είναι ζήτημα

αν επίσης από το σύνολο των μηνυμάτων το 1/10 δεν έχουν ξανασυζητηθεί μέσα στο ΙΔΙΟ thread, είναι επίσης ζήτημα

 

ώωωωχ μανούλα 'μ

 

...και ένα επίκαιρο άρθρο:

 

http://nulusios.blogspot.com/2008/10/blog-post.html

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και το File Explorer Extension που δείχνει thumb στην φώτο που είσαι αν για κάποιο λόγο θες να χρησιμοποιείς τον File Explorer :) Δεν συγκρίνεται με τον Resco Photo Viewer, αλλά για δωρεάν είναι καλό.

 

http://tinyurl.com/3mt2gh

 

Ευχαριστώ!

Μαθαίνω σιγά σιγά.

Αν καταφέρω να εγκαταστήσω και το Activesync....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αποθηκεύονται τα αρχεία που μας αποστέλονται με Bluetooh στην Internal Storage απ'ευθείας και όχι στην μνήμη της συσκευής με κάποιο προγραμματάκι ή ίσως με κάποια αλλαγή στην registry.Ευχαριστώ!

 

Dokimase afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιώ το geotagging στις φωτογραφίες γιατί όσο και αν έψαξα στις ρυθμίσεις τις φωτογραφικής δεν βρήκα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει η επιλογή στο ελληνικό software της ACE-Hellas????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιώ το geotagging στις φωτογραφίες γιατί όσο και αν έψαξα στις ρυθμίσεις τις φωτογραφικής δεν βρήκα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει η επιλογή στο ελληνικό software της ACE-Hellas????

Enable GPS photo: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P10 -> change the value "enabled" from 0 to 1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω συσκευη απο ACE Hellas. Οταν παω να γραψω μηνυμα με Τ9 μου αλλαζει μηνυμα καθε 60 χαρακτηρες. Αν το γραψω χωρις Τ9 μου αλλαζει κανονικα καθε 180. Πως μπορω να γραφω με Τ9 και να μη με χρεωνει καινουριο μηνυμα καθε 60 χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω συσκευη απο ACE Hellas. Οταν παω να γραψω μηνυμα με Τ9 μου αλλαζει μηνυμα καθε 60 χαρακτηρες. Αν το γραψω χωρις Τ9 μου αλλαζει κανονικα καθε 180. Πως μπορω να γραφω με Τ9 και να μη με χρεωνει καινουριο μηνυμα καθε 60 χαρακτηρες?

Δεν είναι θέμα Τ9.Με ελληνικό κείμενο και μικρά γράμματα δεν γίνεται.Με κεφαλαία μπορείς

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις 160 και οχι 180. Νομιζω αυτο παιζει με τα κεφαλαια κ μικρα γραμματα. Δοκιμασε να τα κανεις κεφαλαια κ να γραψεις η κανε μια επανεκκινηση την συσκευη και θα γινει λογικα....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κάνει εγκατάσταση κανείς το iGO8? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με τα βήματα που χρειάζονται?

Ευχαριστώ.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

An kai me mperdepses ligo me to spiti tis kopelas sou... i fortisi apo to USB kanei kalytero sti mpataria apo oti o taxyfortistis tis mprizas o opoios logo aftis tis idiotitas tou fthirei tin apodosi tis mpatarias grigorotera.

 

a ok euxaristw, mia xara diladi

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις 160 και οχι 180. Νομιζω αυτο παιζει με τα κεφαλαια κ μικρα γραμματα. Δοκιμασε να τα κανεις κεφαλαια κ να γραψεις η κανε μια επανεκκινηση την συσκευη και θα γινει λογικα....

 

Το εχω δοκιμασει ηδη αυτο αλλα με το Τ9 βαζει τονους και στα κεφαλαια γραμματα και καθε 70 χαρακτηρες αλλαζει μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κάνει εγκατάσταση κανείς το iGO8? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με τα βήματα που χρειάζονται?

Ευχαριστώ.

 

Mετα την εγκατασταση:

 

Open SYS.TXT file located in your IGO8 directory and add the following section to it:

Code:

 

[folders]

app="Internal Storage/iGO8"

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

To είχα βρει, αλλά δε μου λειτουργουσε... Τελικά, έπρεπε απλά με ένα Ctrl+Alt+Del να το σβήσω γιατί ακόμα έτρεχε στο background...

 

Ευχαριστώ παντως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ενεργοποιήση του λογαριασμού e-mail μου στο diamond μεσω wi-fi αλλά μετά από 3μέρες δεν γίνεται ανανέωση για να δω τα νέα mail μου.Βέβαια όταν πατάω την επιλογή αποστολή/λήψη τότε ενεργοποιήται το δίκτυο 3G...Μέσω wi-fi υπάρχει τρόπος να γίνει update??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έκανα ενεργοποιήση του λογαριασμού e-mail μου στο diamond μεσω wi-fi αλλά μετά από 3μέρες δεν γίνεται ανανέωση για να δω τα νέα mail μου.Βέβαια όταν πατάω την επιλογή αποστολή/λήψη τότε ενεργοποιήται το δίκτυο 3G...Μέσω wi-fi υπάρχει τρόπος να γίνει update??

 

Απενεργοποίησε το GPRS με το No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετω!

Θα παω αυριο να δω ενα "διαμαντι" μεταχ/νο.

Τι μου προτεινετε να ελεγξω πριν το παρω??Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερο????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες χαιρετω!

Θα παω αυριο να δω ενα "διαμαντι" μεταχ/νο.

Τι μου προτεινετε να ελεγξω πριν το παρω??Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερο????

 

1. Να μην έχει εξωτερικά χτυπήματα.

2. Να φοράει screen protector και εάν δεν φοράει να μην έχει γρατσουνιές η οθόνη.

3. Να μην έχει καμμένα Pixel (ούτε ένα).

4. Να φροντίσεις να δεις την οθόνη σε λευκό φόντο για να σιγουρευτείς ότι δεν κάνει κάποια παράξενη κιτρινίλα στο κάτω μέρος.

5. Να είναι πλήρως λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετω!

Θα παω αυριο να δω ενα "διαμαντι" μεταχ/νο.

Τι μου προτεινετε να ελεγξω πριν το παρω??Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερο????

 

Αν ειναι Ελληνικο, ειναι απο την ΑCE; την ROM που φοραει, και το SPL.

Μετα προσεξε για καμενα πιξελ και κιτρινιλα στην οθονη.

Ενοειτε Ποσοχη για γρατζουνιες στην οθονη και γενικα κακομεταχειριση.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την ROM που φοραει, και το SPL.

 

Αυτά δεν θα τα έθετα σε πρώτη προτεραιότητα μιας και επανέρχονται στα official εύκολα.

 

Αλλά συμφωνώ στο εάν πουληθεί σαν ελληνική συσκευή... να έχει τη ROM της ACE και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...