Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.υπαρχει καποιο προγραμμα που να κλεινει το τηλεφωνο(soft reset) και να συμβαδιζει και με το touchFLO 3D?Δεν θελω συνεχεια να παταω το κουμπι πανω αριστερα γιατι φοβαμαι οτι θα ξεχαρβαλωθει...THANKS

 

Δοκιμασε αν σε βολευει αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475761&highlight=power+button

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

το δοκιμασα φιλε μου αλλα απο οτι βλεπω για να λειτουργησει πρεπει να πατησω παλι το power button για 3 δευτερολεπτα...οποτε τσαμπα κοπος αφου οπως σου εξηγησα θελω να αποφυγω την χρηση του power button...κανενα αλλο υπαρχει??

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα φιλε μου αλλα απο οτι βλεπω για να λειτουργησει πρεπει να πατησω παλι το power button για 3 δευτερολεπτα...οποτε τσαμπα κοπος αφου οπως σου εξηγησα θελω να αποφυγω την χρηση του power button...κανενα αλλο υπαρχει??

 

σκεψου ομως οτι δεν χρειαζεται να ξανακρατησεις το κουμπι για να ανοιξει η συσκευη......

Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως οτι δεν χρειαζεται να ξανακρατησεις το κουμπι για να ανοιξει η συσκευη......

 

οκ φιλε μου,σε ευχαριστω πολυ!σε περιπτωση που υπαρχει κατι ομως χωρις την χρηση του power button θα με ενδιεφερε!και παλι ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.υπαρχει καποιο προγραμμα που να κλεινει το τηλεφωνο(soft reset) και να συμβαδιζει και με το touchFLO 3D?Δεν θελω συνεχεια να παταω το κουμπι πανω αριστερα γιατι φοβαμαι οτι θα ξεχαρβαλωθει...THANKS

 

σε βολευει αυτο?[http://www.mobile2day.com/en/product_159161_details.html

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

 

μπα...μαλλον οχι φιλε μου...σε ευχαριστω ομως που μπηκες στο κοπο να μου απαντησεις.το εκτιμω αφανταστα.!8α προτιμουσα το psShutXP Power Key - Diamond αρκει να συμβαδιζε με το touchFLO 3D...

Link to comment
Share on other sites

μπα...μαλλον οχι φιλε μου...σε ευχαριστω ομως που μπηκες στο κοπο να μου απαντησεις.το εκτιμω αφανταστα.!8α προτιμουσα το psShutXP Power Key - Diamond αρκει να συμβαδιζε με το touchFLO 3D...

 

Δοκιμασε αν θες το WkTask Manager. Αναμεσα στα πολλα που κανει ειναι κ αυτο που θελεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εύκαιρο το προγραμμα που κάνει τα δύο τετραγωνάκια του ρολογιού διαφανή;

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Το βρήκα!

 

Ποιο ειναι βρε; Πες το και σε μενα που το ψαχνω..

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εκανα εγκατασταση το weather editor και οταν το ανοιγω μου γραφει οτι χρεαζετε το

νεωτερη εκδοση .net απο αυτη που εχει

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Kάνουμε copy paste Τo HTCVolumeControl.dll στον φάκελλο των windows με τον resco explorer.

 

Έγώ που δεν έχω resco explorer, δεν μπορώ να το κάνω;

 

Ποιο ειναι βρε; Πες το και σε μενα που το ψαχνω..

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2570674&postcount=8

 

Καλημερα,

Εκανα εγκατασταση το weather editor και οταν το ανοιγω μου γραφει οτι χρεαζετε το

νεωτερη εκδοση .net απο αυτη που εχει

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=1343d537-a62f-4a6e-9727-7791bf4cc2bd&displaylang=en

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ,

2 ερωτησεις

Εχω Ελληνικη rom παιζει ρολο ?

Να το περασω στο τηλ το αρχειο και να κανω εγκατ η απο το pc

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,

2 ερωτησεις

Εχω Ελληνικη rom παιζει ρολο ?

Να το περασω στο τηλ το αρχειο και να κανω εγκατ η απο το pc

 

1. Δεν παίζει ρόλο

 

2. Από το PC. Μην τρομάξεις που θα δεις ότι το αρχείο είναι ~33ΜΒ. Στο τηλέφωνο εγκαθίστανται ~3.5

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το idialer και πλέον όταν πατάω phone στην αρχική οθόνη έχει αυτό σαν default.

Στην συνέχεια αποφάσισα ότι δεν το θέλω, το απεγκατέστησα, αλλά όταν πατάω phone δεν με πάει στο πληκτρολόγιο της HTC αλλά μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει να εγκαταστήσω το idialer (ουφ, ελπίζω να τα εξήγησα καλά).

Τι να κάνω;

 

Edit: Τελικά δεν το είχα βγάλει από την "αφαίρεση προγραμμάτων":O

 

Kάνουμε copy paste Τo HTCVolumeControl.dll στον φάκελλο των windows με τον resco explorer.

 

Μήπως θα μπορούσατενα μου το εξηγήσετε λίγο καλύτερα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσατενα μου το εξηγήσετε λίγο καλύτερα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αν εχεις εγκατεστημενο στη συσκευη σου το resco explorer 8α πας στις επιλογες και θα ενεργοποιησεις να φαινονται τα αρχεια .dll. Μετα θα αποθηκευσεις το HTCVolumeControl.dll σε ενα φακελο της internal storage. Θα αποσυνδεσεις τη συσκευη απο το pc και θα πας με τον resco explorer και θα βρεις το αρχειακι απο τον φακελο που το εβαλες πριν. Θα το κανεις copy και θα πας με στον φακελο Windows της συσκευης σου και θα τον κανεις paste. ;)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

κατι εχει παρει το ματι μου για wm 6.5 υπαρχει καποια ρομ που να παιζει στο διαμαντι με τα 6.5 αλλα να ειναι χωρις bug thnx

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα η Microsoft δεν τα ανακοίνωσε περιμένεις να μην εχουν bugs??? Καμιά δεν υπάρχει σταθερή. Μόνο beta
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παδιά βοήθεια γιατί απο τα νεύρα που έχω θα το πετάξω απο το παράθυρο. Πριν μια εβδομάδα περίπου παρατήρησα ότι η μπαταρία τελείωνε πολύ γρήγορα(ούτε μέρα δεν έβγαζε). Άκουγα και τα σχόλια των χρηστών ότι με την καινούργια ρομ κρατάει παραπάνω και λέω άντε να του κάνω κανα hard reset μήπως φτοιάξει. Τίποτα. Επόμενο βήμα ήταν να αγοράσω την μεγάλη μπαταρία. Την αγοράζω, τα ίδια. Το αφήνω το βράδυ γύρω στις 8 ώρες να φορτίση και την επόμενη μέρα δεν το έχω ακουμπίσει. Ούτε τηλέφωνο δεν πήρα. εεεε το απόγευμα είχε κλείσει.

Πείτε μου τι να κάνω. Τι μπορεί να φταίει; Έχω τρελαθεί. Έκανα και την $@#$^@# να πουλήσω όλα τα παλιά κινητά μου και τώρα στην ουσία είμαι με ένα φορτιστή στο χέρι(κυριολεκτικά). Με το διαμάντι εγώ μπήκα στην οικογένεια των Windows mobiles και είχα ενθουσιαστεί απο τα πολλά πράγματα που μπορείς να πειράξεις. Αλλα το θέμα της μπαταρίας με έχει κάνει να μισήσω την htc.

 

sorry για την έκθεση που έγραψα,:lol: αλλά είμαι απελπισμένος.:cry::sick::lost::what:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το hard reset το άφησες άδειο για λίγο να δεις τι γίνεται ή έβαλες πάνω ό,τι και πριν?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Άδειο εντελώς. Τίποτα δεν πέρασα.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τη μπαταρια είναι αληθεια οτι το εχω και εγω. μαλλον οι μπαταρίες αυτες είναι μεγαλή μ@λ#κ$α. σκεφτομουν να παρω τη μεγαλη και εγω αλλαμετα θα θελω και αλλο car holder. εγω με αρκετα τηλ. δεν κρατα ουτε μια μερα και ειδικα αν ανοιξω και wifi την εκατσα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο htc daimond και htc g1 δεν ξέρω τη να διαλέξω

ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες που έχω σχετικά με το daimond

για να καταλήξω κάπου.

1ον ισχύει ότι όταν είναι κλειστό το κινητό δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι ?(αν ναι ισχύει για όλα τα pda κινητά ?)

2ον η μπαταρία με νορμάλ χρήση βγάζει μια μέρα ?

3ον αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχει μικρή οθόνη σε σχέση με το g1 σε video που έχω δει φαίνεται αρκετά μικρή μπροστά στου g1 μπορεί να γίνει καλή χρήση με το δάχτυλο ?

4ον μπορεί να δει κάποιος ταινία στο daimond η είναι πολύ μικρή η οθόνη ?

5ον γυρνάει η οθόνη όταν γυρνάς το κινητό σαν το iphone και g1 που έχω δει ?

6ον μπορεί να γίνει επέκταση της μνήμης η με περιορίζει στα 4gb ?

7ον με το πληκτρολόγιο που είναι στην οθόνη και όχι σαν του g1 μπορείς πληκτρολογήσεις άνετα ?

αυτά τα ολίγα :X

 

συγνώμη αν γίνομε κουραστικός αλλά θέλω να κάνω την καλύτερη επιλογή γιατί θα ξανά αλλάξω μετά απο2-3χρονια κινητό :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...