Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ναι αλλα μενουν καταλειπα και δεν εγκαθησταται οπως την πρωτη φορα.εχεις κατι υπ οψην σου εστω και καπως παρακινδυνευμενο;

 

SKTools, MemMaid, Pocket Mechanic.

 

με το προβλημα με το destinator που δεν περισρεφεται η οθονη ετσι ωστε ο προορισμος να ειναι στο πανω μερος της οθονης,ξερεις κατι;

εχω δοκιμασει τα παντα (την πυξιδα στην οθονη,τις ρυθμισεις του χαρτη,ακομα εχω δοκιμασει την εκδοση 6,7,8 αλλα το προβλημα συνεχιζει

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν κατάλαβα τι εννοείς! Έχεις το σωστό skin;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν κατάλαβα τι εννοείς! Έχεις το σωστό skin;

το προβλημα ειναι οτι σε μερικους δρομους ο προορισμος αωτι να βρισκεται προς το πανω μερος της οθονης βρισκεται κατω η πλαγια.εχω δοκιμασει πολλα διαφορετικα skin αλλα δεν λυνεται το προβλημα

 

με το pocket mechanic ξερεις πως μπορω να αφαιρεσω καθε ιχνος;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις δοκιμάσει και το Diamond skin από εδώ; Κανονικά με αυτό (ή με κάποιο από τα υπόλοιπα) δεν πρέπει να έχεις τέτοιο πρόβλημα.

 

Το Pocket mechanic δεν το έχω δουλέψει τόσο. Γενικώς όπως σου είπα τέτοιες διαδικασίες δεν τις συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και το Diamond skin από εδώ; Κανονικά με αυτό (ή με κάποιο από τα υπόλοιπα) δεν πρέπει να έχεις τέτοιο πρόβλημα.

 

Το Pocket mechanic δεν το έχω δουλέψει τόσο. Γενικώς όπως σου είπα τέτοιες διαδικασίες δεν τις συνιστώ.

 

εχω δοκιμασει καποια απο αυτα αλλα ματαια

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω δοκιμασει καποια απο αυτα αλλα ματαια

 

Eisai sigouros oti exeis tin ekdosi v7.0.0.588.11 ?

 

Mou akougetai san problima palaioteris (beta) ekdosis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μπαίνει η καινούργια ROM (είσαι σίγουρος ...............

When the process is complete (it will say UPDATE SUCCESS) then reset[/i]

 

Τελικα το αναγνωρισε και την ξαναπερασα κανονικα.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να αλλαξω το ρολοι της οθονης με καποιο αλλο???επισης μπορω να αυξησω την ενταση του ηχου κλησης με καποιο προγραμμα αν υπαρχει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πως μπορω να αλλαξω το ρολοι της οθονης με καποιο αλλο???

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2784137&postcount=3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστω φιλε.αλλα ειμαι ασχετος και δεν ξερω πως γινεται η αλλαγη μηπως μπορει να βοηθησεις?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Με την καινουρια ρομ υπαρχει αυτοματα η μπαρα με τα γραμματα στο πλαι των επαφων για γρηγορη ευρεση η εγκαθιστουμε καποιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Με την καινουρια ρομ υπαρχει αυτοματα η μπαρα με τα γραμματα στο πλαι των επαφων για γρηγορη ευρεση η εγκαθιστουμε καποιο προγραμμα?

 

Contacts>menu>options>βγάλε το τικ απο το Show alphabetical index

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. Πολυ γρηγορος!!

 

Δεν κάνει τίποτα my friend!:)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε.αλλα ειμαι ασχετος και δεν ξερω πως γινεται η αλλαγη μηπως μπορει να βοηθησεις?

Πρώτα κατεβάζεις αυτό που θέλεις. Μετά αν είναι cab αρχείο το περνάς στην συσκευή και το κάνεις εγκατάσταση στην βασική μνήμη.

Αν είναι κάποια αρχεία μαζί *_manila (To * είναι αριθμοί. π.χ. 265544782_manila), τότε τα βάζεις στον φάκελο των windows. Πρώτα όμως απενεργοποιάς το TouchFLO (και αν είναι .cab πάλι το απενεργοποιάς). Ακόμα καλύτερα να χρησιμοποιείς Reso Explorer, αυτό συστήνουν στο XDA για να περνάς τα manila files στον φάκελο των windows.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Contacts>menu>options>βγάλε το τικ απο το Show alphabetical index

 

Φιλε μου τωρα το δοκιμασα γιατι δεν ειχα μπροστα μου το τηλεφωνο. Εβγαλα το τικ απο το εμφανιση αλφαβητικου ευρετηριου αλλα τπτ.. Εκανα και soft reset αλλα καμια διαφορα. Το τηλεφωνο ειναι απο ACE με την τελευταια επισημη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τωρα το δοκιμασα γιατι δεν ειχα μπροστα μου το τηλεφωνο. Εβγαλα το τικ απο το εμφανιση αλφαβητικου ευρετηριου αλλα τπτ.. Εκανα και soft reset αλλα καμια διαφορα. Το τηλεφωνο ειναι απο ACE με την τελευταια επισημη ρομ..

 

To δικό μου είναι απο Ace Hellas και του φοράω την αγγλικη ρομ 2,03 και το κάνει.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Καταρχάς γιατί κτυπάει το τηλέφωνο (ανάβει η οθόνη) και μετά από 6-7 δευτερα ακούγεται ήχος;

Μπορώ στις επαφές μου να αλλάξω απο το να εμφανίζεται radio telephone να το κάνω what's up ασπούμε;

Τις επαφές μου μπορώ να τις αποθηκεύσω στον υπολογιστή και να τις χειρίζομαι και από εκεί (διαγραφή,προσθήκη κτλ);

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τις επαφές μου μπορώ να τις αποθηκεύσω στον υπολογιστή και να τις χειρίζομαι και από εκεί (διαγραφή,προσθήκη κτλ);

 

Nai, mesw activesync sto Outlook tis suitas tou Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο Diamond στα alarms εχει ενα ring Που ειναι ενας κοκορας που κακαριζει.Αν μπορει καποιος να μου το δωσει θα το εκτιμουσα.

Δεν θυμαμαι πως λεγεται το ring ειναι πανω πανω στα ξυπνητηρια .

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιος θεωρείται ο καλύτερος browser;

Mini Opera;

 

Ελαφρύτερος είναι σίγουρα σε σχέση με τον Opera.

 

Εμένα μου αρέσει και ο Netfront.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το RandomAccess δεν παίζει ακόμα με ελληνική ρομ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...