Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Στο 1|2|3 δεν απαιτεί υποχρεωτική κατάθεση ούτε μισού € :) Το πιο γαμάτο είναι στο 1ο πακέτο για τα παιδιά 0-14, όπου "σε περίπτωση απώλειας ζωής του παιδιού ή ολικής αναπηρίας", η Άλφα καταθέτει στο λογαριασμό 15.000€. Αυτό θα πει μακάβριο μπόνους... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την sallax

Στο 1|2|3 δεν απαιτεί υποχρεωτική κατάθεση ούτε μισού € :) Το πιο γαμάτο είναι στο 1ο πακέτο για τα παιδιά 0-14, όπου "σε περίπτωση απώλειας ζωής του παιδιού ή ολικής αναπηρίας", η Άλφα καταθέτει στο λογαριασμό 15.000€. Αυτό θα πει μακάβριο μπόνους... :whistle:

 

epitelous enas eukolos tropos na bgaloume lefta..:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (17 Δεκ. 2003 , 21:09)

 

Στο 1|2|3 δεν απαιτεί υποχρεωτική κατάθεση ούτε μισού € :) Το πιο γαμάτο είναι στο 1ο πακέτο για τα παιδιά 0-14, όπου "σε περίπτωση απώλειας ζωής του παιδιού ή ολικής αναπηρίας", η Άλφα καταθέτει στο λογαριασμό 15.000€. Αυτό θα πει μακάβριο μπόνους... :whistle:

 

Τράπεζες και ασφαλιστικές εταιρείες είναι τόσο "τίμιες" που μπορεί στα ψιλά ψιλά ψιλά γράμματα να λέει ότι [blur=3]η κατάθεση γίνεται μόνο αν το θύμα έχει παρασυρθεί από πράσινο Seat Ibiza που οδηγούσε 25χρονος οδηγός με μουστάκι έξω απ'την Τράπεζα μια Κυριακή απόγευμα...[/blur] :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας, είναι "Έκδοση πιστωτικής κάρτας" ;)
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epicouros (11 Δεκ. 2003 , 11:57)

 

H Alpha bank den vgazei poia cashcard electron exakrivomeno apo emena giati anoixa logariasmo tin deutera rotisa an i karta mou tha einai kai electron kai mou eipane oti den vgazoun poia para mono maestro.Kai ego electron eithela alla tin patisa giati edosa simasia sto site tis Alpha bank pou leei oti me kathe anoigma logariasmou sou dinoun kai mia cashcard electron. :mad:

 

 

Η τράπεζα Πειραιώς πλέον βγάζει μαζί με κάθε λογαριασμό την WINCARD VISA ELECTRON, η οποία είναι χρεωστική κάρτα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αγορές από το ΙΝΤΕΡΝΕΤ (οχι με όλα τα e-shops). Συγκεκριμένα έχει και ειδική συνεργασια με ένα site (δεν θυμάμαι ποιο) μέσω του οποίου μπορείς να παίξεις στοίχημα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απέκτησα μια Citibank Visa η οποία αν και δεν είναι ότι καλύτερο όσο αφορά άτοκες δόσεις, βγήκε με σχετική ευκολία και χωρίς να υπάρχει συνδρομή λόγο έκδοσης απο καταστημα vodafone shop.

 

Το καλό είναι οτι δικαιώθηκα γιατί πρόσφατα η citibank έθεσε σε λειτουργία την υπηρεσία cards online με την οποια χωρίς να έχεις κάνει εγραφη στο e-banking τους μπορείς να βλέπεις τη κατάσταση της πιστωτικής σου (μόνο με αριθμό κάρτας και pin).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην Αλφα για να ανοιξω στο 1-2-3 για Εφηβους αλλα τελικα δεν ανοιξα.....δεν ηξεραν στα σιγουρα αν μπορω να την χρησιμοποιησω στο ιντερνετ και η διεθυνση καρτων δεν απαντουσε...θα τους παρω τηλ μεθαυριο να ρωτησω.....

 

Επισης μου εδειξαν μια ελεκτρον απο κανονικο λογαριασμο αλλα απο πισω δεν ειχε τριψηφιο αλλα 5 αριθμους με κενο αναμεσα στους 3 πρωτους με τους 2 τελευταιους.....αυτος ειναι ο CVV ??

 

Ααα να σας ρωτησω και κατι αλλο.....για το ανοιγμα κανονικου λογαριασμου θελουν 300€ τα οποια μπορεις να παρεις μετα απο 3 μερες.....αν τα παρω και δεν αφησω τιποτα ή αφησω λιγοτερα θα με χρεωνουν για τη φυλαξη.....δηλ θα μου αφαιρουν καποιο ποσο.....??? ;)

Link to comment
Share on other sites

ego exo tin University VISA tis pireos.. kai exi ena koufo.. pano deksia exi to sima tis VISA kato to peristeri..kai apo kato to sima tis VISA electron. Giati ginete auto????

 

AGORES MESO NET DEN GINETE. KAI EGO TO PROSPA8ISA..KAI APO TIN TRAPEZA MOU TO IPA.

 

OPOTE TI LETE ESIS OTI MESO VISA ELECTRON GINONTE AGOREs??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GameBoy (31 Δεκ. 2003 , 19:38)

 

Η τράπεζα Πειραιώς πλέον βγάζει μαζί με κάθε λογαριασμό την WINCARD VISA ELECTRON, η οποία είναι χρεωστική κάρτα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αγορές από το ΙΝΤΕΡΝΕΤ (οχι με όλα τα e-shops). Συγκεκριμένα έχει και ειδική συνεργασια με ένα site (δεν θυμάμαι ποιο) μέσω του οποίου μπορείς να παίξεις στοίχημα!

 

 

Afthn exw kai egw,kai sta gnwsta sites gia stoixima thn exw dokimasei kai th dexode kanonika,exei kai to CVV tripsifio arithmo asfaleias!

An den kanw lathos synergazete me to eurobet.com i peiraiws! To kalo ths einai oti einai mono xrewstikh kai oxi pistwtikh! :!: :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo

 

kai 8elw va rwtnsw,

gia paypal va bgalw electron visa apo alpha pistews?

av dev isxuei gia paypal, poia electron suvergazetai me to paypal?

 

Έχω και γω την Alpha Electron Visa και την έχω συνδέσει επιτυχώς με το Paypal . Κανένα πρόβλημα λοιπόν.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fabo114

 

Επισης μου εδειξαν μια ελεκτρον απο κανονικο λογαριασμο αλλα απο πισω δεν ειχε τριψηφιο αλλα 5 αριθμους με κενο αναμεσα στους 3 πρωτους με τους 2 τελευταιους.....αυτος ειναι ο CVV ??

 

Εμένα η δική μου Alpha Electron Visa που έχει διασυνδεθεί με κανονικό λογαριασμό, έχει από πίσω (όπως το θέτεις εσύ) 7ψήφιο αριθμό με κενό ανάμεσα στους πρώτους 4 και τους 3 τελευταίους.

 

Ο CVV είναι πάντα ΤΡΙΨΗΦΙΟΣ ............ το συμπέρασμα δικό σου ;) Ο άλλος αριθμός, είτε είναι διψήφιος, τετραψήφιος κλπ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ CVV. :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Simera aniksa logorgargiasmo ALPHA 1/2/3/ (gia mena to 3.. lol)

 

ekana etisi gia VISA 1/2/3/ eos fititis se A.E.I. (mono A.F.M. edosa..xoris egkiiites i eka8aristika..ti lete 8a bgi??)

 

akomi kai etisi gia ALPHA visa electron.. (auti giati exi to peristeri?? san tis visa) mou dosane ton fakelo me to pin.. lei oti ine karta ALPHA 1/2/3/ lete na mou feroun maestro??

 

aaa to doro den to pira.. (gia to paketo 3 einai eas ntosie) den ixan..

Link to comment
Share on other sites

την καρτα visa electron cineφιλοι εβγαλες ή απλη?

απ'οτι διαβασα, αλλαζουν πολλα μετα τις 1/1 στην alpha,

ειδες το ενημερωτικο?

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo ( 2 Ιαν. 2004 , 19:31)

 

απ'οτι διαβασα, αλλαζουν πολλα μετα τις 1/1 στην alpha,

ειδες το ενημερωτικο?

 

Τι αλλάζει? :eek:

 

Υπάρχει το ενημερωτικό που λες, κάπου online? :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Πειραιώτη χαλαρά στη βγάζουν την πιστωτική βίζα για το 1|2|3. Ενεργός φοιτητής σε ΑΕΙ/ΤΕΙ είναι η μεγαλύτερη σιγουράντζα απ'ολες :cool:

 

Και μια δική μου απορία που θα την προσαρμόσω στο παράδειγμά σου... Τις φοιτητικές πιστωτικές που δίνουν οι τράπεζες, τις παρέχουν στους κατόχους τους και μετά το πέρας των σπουδών τους (που λέει ο λόγος για... πάντα) ή όταν πχ ο Πειραιώτης θα τελειώσει τις σπουδές του, δε θα του την ξανανανεώσουν? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo ( 2 Ιαν. 2004 , 19:31)

 

την καρτα visa electron cineφιλοι εβγαλες ή απλη?

 

 

Η κάρτα cineφίλοι δεν εκδίδεται πια.

 

Η τράπεζα Πειραιώς πάντως βγάζει φοιτητική κάρτα σε μία εβδομάδα και το μόνο που χρειάζεται από "φοιτητικά"χαρτιά, είναι το πασο. (Στην Alpha με έπρηξαν για βεβαίωση σπουδών - που να τη βρω Χριστουγεννιάτικα;!)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax ( 2 Ιαν. 2004 , 19:55)

 

Πειραιώτη χαλαρά στη βγάζουν την πιστωτική βίζα για το 1|2|3. Ενεργός φοιτητής σε ΑΕΙ/ΤΕΙ είναι η μεγαλύτερη σιγουράντζα απ'ολες :cool:

 

Και μια δική μου απορία που θα την προσαρμόσω στο παράδειγμά σου... Τις φοιτητικές πιστωτικές που δίνουν οι τράπεζες, τις παρέχουν στους κατόχους τους και μετά το πέρας των σπουδών τους (που λέει ο λόγος για... πάντα) ή όταν πχ ο Πειραιώτης θα τελειώσει τις σπουδές του, δε θα του την ξανανανεώσουν? :blink:

 

 

 

ela file.. 8a sou apantiso ego..xexe.

tora pou ekanana etisi mou zitisan kati oti eimai fititis.. ixa to paso mazi moy.. edosa auto. (mou ipan fititiki tautotita den pezi?? :D leo.. tin exo ksexasi se 450xiliometra.. na pao?xaxaax) lei ok. meta pao spiti brisko oti exo pistopiitiko kai bebeosi spoudon tous pao kai ayta.

 

APANTISI: 8a ekdo8i... i kartoula. 8a exi kai END.. px..se 2 xreonia.

 

se 2 xronia 8a mou zitisoun..pali to idio.. na dikso an exo fititiki idiotita.. an oxi.. 8a mou pou.. filarako.. doulepse tora..na bgalis eka8aristiko na mpis sto fun club ton kanonikon VISA.. asta pikra e?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet ( 2 Ιαν. 2004 , 19:41)

 

Τι αλλάζει? :eek:

 

Υπάρχει το ενημερωτικό που λες, κάπου online? :o

 

 

oxi, pane sti trapeza, ekei to eida.

ekaves foititiko logariasmo? poio eivai to katwtato orio cash pou prepei va exeis sto logariasmo? (to 8elw gia internet shops, ara 8a eivai kat eksoxin midenikos)

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill ( 1 Ιαν. 2004 , 14:45)

 

Τελικά απέκτησα μια Citibank Visa η οποία αν και δεν είναι ότι καλύτερο όσο αφορά άτοκες δόσεις, βγήκε με σχετική ευκολία και χωρίς να υπάρχει συνδρομή λόγο έκδοσης απο καταστημα vodafone shop.

 

Το καλό είναι οτι δικαιώθηκα γιατί πρόσφατα η citibank έθεσε σε λειτουργία την υπηρεσία cards online με την οποια χωρίς να έχεις κάνει εγραφη στο e-banking τους μπορείς να βλέπεις τη κατάσταση της πιστωτικής σου (μόνο με αριθμό κάρτας και pin).

 

 

Προχτές με πήραν τηλέφωνο από τη Citi και μου "προσέφεραν" κάρτα με 1 χρόνο δωρεάν συνδρομή. Πήγα λοιπόν και είδα στο site της ότι η συνδρομή είναι 35 ευρώ!!! Το έχεις δει αυτό; Και (ΑΝ μπορείς να μου πεις) τι πιστωτικό όριο σου έδωσαν; Αν δίνουν χαμηλό θα με ενδιέφερε να την κρατήσω για αγορές στο internet.

Είχα ρωτήσει παλιότερα στη eurobank αν μπορώ να βγάλω μια κάρτα στην οποία να ζητήσω συγκεκριμένο όριο και μου είπαν όχι... Ξέρει κανείς αν κάποια τράπεζα το κάνει;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax ( 2 Ιαν. 2004 , 17:55)

 

Πειραιώτη χαλαρά στη βγάζουν την πιστωτική βίζα για το 1|2|3. Ενεργός φοιτητής σε ΑΕΙ/ΤΕΙ είναι η μεγαλύτερη σιγουράντζα απ'ολες :cool:

 

Και μια δική μου απορία που θα την προσαρμόσω στο παράδειγμά σου... Τις φοιτητικές πιστωτικές που δίνουν οι τράπεζες, τις παρέχουν στους κατόχους τους και μετά το πέρας των σπουδών τους (που λέει ο λόγος για... πάντα) ή όταν πχ ο Πειραιώτης θα τελειώσει τις σπουδές του, δε θα του την ξανανανεώσουν? :blink:

 

 

Τον Οκτώβρη που έληξε και ενώ ήδη δεν ήμουν φοιτητής μου την ανανέωσαν κανονικά, χωρίς καν να το ζητήσω. Για άλλα 2 χρόνια. Πλέον κλείνω σχεδόν 3 χρόνια.

 

Το ίδιο φαντάζομαι γίνεται και στους άλλους (Citibank Vodafone φοιτητική). Νομίζω μου το είχαν πει κιόλας όταν την είχα βγάλει αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 2 Ιαν. 2004 , 21:56)

 

an oxi.. 8a mou pou.. filarako.. doulepse tora..na bgalis eka8aristiko na mpis sto fun club ton kanonikon VISA.. asta pikra e?

 

Ποια θα είναι η πίκρα? Ότι θα σου τερματίσουν την φοιτητική, ή ότι θα μπεις στο club των κανονικών "αιμοδοτών" :whistle:

 

@jojo: Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις PM, και να μου πεις μερικές αλλαγές που λες? :o Για να μη βγένουμε εκτός θέματος, εδώ.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...