Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

ξερετε αν μπορω να παω στα ταμεια της δεη και να πληρωσω με πιστωτικη (citibank)?

 

οχι δεν γινεται. μονο με παγια χρεωση μεσω τραπεζικου λογαριασμου γινεται, αλλιως μονο μετρητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται. μονο με παγια χρεωση μεσω τραπεζικου λογαριασμου γινεται, αλλιως μονο μετρητα

βασικα επειδη το εψαξα λιγο δε γινεται μεσω του easypay της Πειραιως? ολες τις πιστωτικες ολων των τραπεζων δε δεχεται?

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη το εψαξα λιγο δε γινεται μεσω του easypay της Πειραιως? ολες τις πιστωτικες ολων των τραπεζων δε δεχεται?

 

Αυτό γίνεται, δεν είπε κανένας το αντίθετο... παραπάνω αναφέρθηκες σε πληρωμή στα ταμεία της ΔΕΗ, τα οποία δεν δέχονται πληρωμή με κάρτα, οπότε η απάντηση που πήρες ήταν σωστή.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Την ενοποίηση όλων των ΑΤΜ

της ΑΤΕbank με το δίκτυο της

Τράπεζας Πειραιώς, ανακοίνωσε

σήμερα η Τράπεζα

Πειραιώς. Πιο συγκεκριμένα

από αύριο, 1 Αυγούστου 2012

όλοι οι πελάτες της ATEbank

και της Τράπεζας Πειραιώς

μπορούν να...

διενεργούν δωρεάν όλες τις

συναλλαγές τους μέσα από το

κοινό πλέον δίκτυο των 1.558

ΑΤΜ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ενοποίηση όλων των ΑΤΜ της ΑΤΕbank με το δίκτυο της Τράπεζας Πειραιώς, ανακοίνωσε σήμερα η Τράπεζα Πειραιώς. Πιο συγκεκριμένα από αύριο, 1 Αυγούστου 2012 όλοι οι πελάτες της ATEbank και της Τράπεζας Πειραιώς μπορούν να διενεργούν δωρεάν όλες τις συναλλαγές τους μέσα από το κοινό πλέον δίκτυο των 1.558 ΑΤΜ.

 

Πολύ καλά νέα για όσους διατηρούν λογαριασμούς και στις δύο τράπεζες και όσους θα έχουν πλέον ένα ΑΤΜ ακόμα πιο κοντά τους (εμένα π.χ. η Αγροτική που έπεφτε αρκετά μακρυά, σε αντίθεση με την Πειραιώς...)

 

Η ανακοίνωση για όποιον ενδιαφέρεται είναι εδώ (pdf)

 

Αν γίνει το ίδιο και με τις συναλλαγές στο γκισέ, θα είναι ακόμα καλύτερα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται. μονο με παγια χρεωση μεσω τραπεζικου λογαριασμου γινεται, αλλιως μονο μετρητα

 

Που δυστυχως σε χρεωνουν με 1 ευρω ανα λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

Που δυστυχως σε χρεωνουν με 1 ευρω ανα λογαριασμό...

 

στην σιτιμπανκ με καποιεΣ προυποθεσεισ δεν πληρωνεισ αυτο το ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην σιτιμπανκ με καποιεΣ προυποθεσεισ δεν πληρωνεισ αυτο το ευρω

 

 

Ξέρεις ποιες είναι αυτές οι προϋποθέσεις; Αν δεν κάνω λάθος εέλεγε ότι μόνο για τις κάρτες gold ή platinum δεν υπάρχει χρέωση.. Τι άλλο ισχύει? Ήθελα να το κάνω , αλλά μόλις είδα ότι έχει 1 ευρώ χρέωση ανά λογαριασμό , το άφησα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιες είναι αυτές οι προϋποθέσεις; Αν δεν κάνω λάθος εέλεγε ότι μόνο για τις κάρτες gold ή platinum δεν υπάρχει χρέωση.. Τι άλλο ισχύει? Ήθελα να το κάνω , αλλά μόλις είδα ότι έχει 1 ευρώ χρέωση ανά λογαριασμό , το άφησα.

 

ειμαι εκτος θα σε ενημερωσω το συντομοτερο δυνατο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά και η Alpha προσφέρει δυνατότητα πληρωμής μέ δόσεις (6 άτοκες) για το φόρο: http://www.alphabankcards.gr/?TabID=136&xmid=5543.

Στην περιπτωση αυτή για την πληρωμή του φόρου είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσεις την Dynamic ή αυτές που έχει με τους πόντους;

Γνωρίζει κανείς ποία κάρτα (bonus visa, dynamic) της alpha είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσει κανείς για την πληρωμή του φόρου από το εκκαθαριστικό της εφορίας;

Link to comment
Share on other sites

η alpha bonus ισχυει ακομα η συνεργασια της με την bp?γνωριζει κανεις γιατι μου ειπαν οτι η συνεργασια πρεπει να εχει σταματησει.
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα http://www.alphabonus.gr η συνεργασία της BP υπάρχει κανονικά .

Αλλά να θυμάσε ότι δεν ισχύει σε όλα τα πρατήρια

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποία κάρτα (bonus visa, dynamic) της alpha είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσει κανείς για την πληρωμή του φόρου από το εκκαθαριστικό της εφορίας;

Μάλλον η dynamic καθώς θα σου επιστρέψει και το 1.5% του ποσού σε δωροεπιταγή....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν η εκπτωση της Cosmote Mastercard ισχυει για αγορες μεσω Paypal;
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν η εκπτωση της Cosmote Mastercard ισχυει για αγορες μεσω Paypal;

 

Κανονικά ισχύει

Link to comment
Share on other sites

θέλω να προμηθευτώ μια κάρτα για online αγορές!τι έχετε να μου προτείνετε;να φανταστώ προπληρωμένη....αλλά από ποια τράπεζα;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να προμηθευτώ μια κάρτα για online αγορές!τι έχετε να μου προτείνετε;να φανταστώ προπληρωμένη....αλλά από ποια τράπεζα;

 

Αν δεν χρειάζεσαι πιστωτική κάνε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου στην alpha bank. H κάρτα λειτουργεί κανονικά σε αγορές από internet.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι πιστωτική κάνε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου στην alpha bank. H κάρτα λειτουργεί κανονικά σε αγορές από internet.

 

Κι εγώ κάρτα της ALPHA έχω και ψωνίζω τα τελευταία χρόνια. Συνδεδεμένη με λογαριασμό ταμιευτηρίου. Και εάν αισθάνεσαι ότι θες extra ασφάλεια βάζεις στο λογαριασμό όσα χρήματα θέλεις για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμένη Κυπρου

 

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να πληρώνει έξοδα φόρτισης και ανανέωσης....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να πληρώνει έξοδα φόρτισης και ανανέωσης....

 

Μονο στην φόρτιση εχει 1,2 ευρω τίποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...