Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

εχω 12 καρτες και προχθες εκανα αιτηση για αλλες 2.

 

12!!!!!!!!!:wacko:Ποια η χρηση τοσων πολλων καρτών ??και μην μου πεισ οτι ολεσ τισ χρησιμοποιεισ??νομιζω 2-3 καρτεσ ειναι αρκετεσ....

 

τα οφελη ειναι πολλαπλα.......(bonus, ατοκες δοσεις,ασφαλεια,επιστροφες,ελεγχος εξοδων κ.α.)

οφελη ναι αλλα πρεπει να κανεισ και πολλεσ αγορες για να τα εχεισ

Αλήθεια χωράν ολεσ στο πορτοφολι σου???

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

οφελη ναι αλλα πρεπει να κανεισ και πολλεσ αγορες για να τα εχεισ

Αλήθεια χωράν ολεσ στο πορτοφολι σου???

 

οχι απαραιτητα. σε πολλες πιστωτικες και μονο η αιτηση για αποκτηση της σου προσφερει αξιολογο κερδος. αρα κανεις την αιτηση, την αποκτας και απλα την εχεις στην ακρη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι απαραιτητα. σε πολλες πιστωτικες και μονο η αιτηση για αποκτηση της σου προσφερει αξιολογο κερδος. αρα κανεις την αιτηση, την αποκτας και απλα την εχεις στην ακρη

 

δεν το ηξερα αυτο.....μια και το αναφερεσ θα θελα να μου αναφερεισ και ποιεσ το κανουν αυτο για να βγαλω και εγω

εγω εχω μια απλη πιστωτικη visa τησ εμπορικησ ,οι αγορεσ συνηθωσ τον χρονο ειναι γυρω στα 2000 αλλα κανενα κερδοσ ποτε δεν ειχα

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που βγηκαν οι πιστωτικες και τα μπουζουκοδανεια οι Ελληνες εγιναν δουλοι! Καλα να παθετε!

 

Η πιστωτικη καρτα ειναι παντελως αχρηστη και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ (εαν δεν εχεις αυτοσυγκρατηση),

- γιατι οτι κι αν αγορασεις το πληρωνεις χρυσο (με την παροδο του χρονου εθιζεσαι, ψωνιζεις πιο πολλα και στο τελος αδυνατεις να τα πληρωσεις οποτε εισαι ενας καλοντυμενος με ακριβα ρουχα και gadgetomaniac με ολα τα συγχρονα τεχνολογικα επιτευγματα αλλα αγχωμενος ΔΟΥΛΟΣ καθε μηνα)

- ολες ειναι με δωρεαν συνδρομη... ελα του χρονου ή σε 3 χρονια να μας τα πεις :lol:

- γιατι το μονο που κερδιζεις σε διαφορες αγορες ειναι κατι αστεια μικροποσα που στα περνουν πισω εμεσα.

π.χ. στη κινητη που αφορα και το φορουμ μας, αν βαλεις στην πιστωτικη το λογαριασμο θα σου δωσουν επιπλεον επιδοτηση συσκευης ενα γελιο ποσο των 10-20 ευρω που τα μισα, αν οχι ολα, θα στα παρουν πισω με τους τοκους και ολα τα αλλα ποσα που σας χρεωνουν.

Το ιδιο γινεται σε ολα τα θεματα με αστειους διαγωνισμους και αγνωστου ταυτοτητας "δωρα", τις επιστροφες κλπ κλπ που τα χρυσοπληρωνεις αφου οι δοσεις και οι τοκοι και οι συνδρομές "τρεχουν" κι εσυ ψωνιζεις κι αλλα για να "κερδισεις"... κι αυτα τρεχουν πιο γρήγορα... και μετα τρέχεις κι εσυ να πληρωσεις και στο τελος... "εμπλοκη"!!!:X.

- ολες τις αγορες μεσω ιντερνετ κλπ μπορεις να τις κανεις μεσω χρεωστικων και prepaid καρτων χωρις κανενα επιπλεον κοστος

- σε πολλες περιπτωσεις αγορας ενος προιοντος το "κασερι" εξασφαλιζει πολυ καλυτερες εκπτωσεις και τιμές.

- ακομα κι αν καπου υπαρχει κατι που μπορει να σε διευκολυνει η πιστωτικη ειναι τραγικο να μπαινεις στο τρυπακι για να πεις οτι κατι κερδισες (γεγονος το οποιο προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει πουθενα τοσα χρονια)

 

Κριμα που χανουμε τοκους και τοσα αλλα φοβερα και ακρως απαραιτητα πραγματα που μας προσφερει μια πιστωτικη... κριμα!:p

Εγω ειλικρινα αισθανομαι... χαμενος!:lol:

Απορω πως ζω χωρις ουτε μια πιστωτικη!:D

Link to comment
Share on other sites

[Κριμα που χανουμε τοκους και τοσα αλλα φοβερα και ακρως απαραιτητα πραγματα που μας προσφερει μια πιστωτικη... κριμα!:p

Εγω ειλικρινα αισθανομαι... χαμενος!:lol:

Απορω πως ζω χωρις ουτε μια πιστωτικη!:D

 

αν και εκτιμω πολυ τα φιλαθλητικα σου φρονιματα...θα διαφωνισω μαζι σου

χρησιμοποιω πιστωτικη τα τελευταια 6 χρονια ...και ουτε μια φορα δεν πληρωσα τοκο και παντα πληρωνα ολο το ποσο και οχι την προτινόμενη δοση!! φυσικα αυτο με εκανε απο τουσ χειροτερουσ πελατεσ τησ τραπεζασ ....

παντα αγορεσ με ατοκεσ δοσεισ και φυσικα ψωνιζω κατι που θα ξερω οτι τον επομενο μηνα θα μπορω να το πληρωσω ή απλωσ δεν εχω τα απαραιτητα χρηματα μαζι μου!!!!!!!

Αυτοσυγκράτιση και προγραμματισμος !!!!!!!!!!!!!!!

:)

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

 

αν και εκτιμω πολυ τα φιλαθλητικα σου φρονιματα...θα διαφωνισω μαζι σου

χρησιμοποιω πιστωτικη τα τελευταια 6 χρονια ...και ουτε μια φορα δεν πληρωσα τοκο και παντα πληρωνα ολο το ποσο και οχι την προτινόμενη δοση!! φυσικα αυτο με εκανε απο τουσ χειροτερουσ πελατεσ τησ τραπεζασ ....

παντα αγορεσ με ατοκεσ δοσεισ και φυσικα ψωνιζω κατι που θα ξερω οτι τον επομενο μηνα θα μπορω να το πληρωσω ή απλωσ δεν εχω τα απαραιτητα χρηματα μαζι μου!!!!!!!

Αυτοσυγκράτιση και προγραμματισμος !!!!!!!!!!!!!!!

:)

Συγχαρητηρια εισαι το 1%!!!:cool:

Δυστυχως πολυ λιγος κοσμος αντεχει να κανει συνετη χρηση οπως εσυ.

Ειδικοτερα οσο μεγαλονεις ηλικιακα κι αυξανονται τα εξοδα και οι "αναγκες" τοσο αυξανεται και η πίεση του να αγοράσω κατι σημερα και το πληρωνω σε 10 χρονια!!!

Σου εχουμαι να κρατας γερη αμυνα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια εισαι το 1%!!!:cool:

:up::dance: χαχα

ναι δυστυχωσ ετσι ειναι ...βλεπεισ οικογενειακες υποχρεωσεισ.....

και δυστυχως Ελληναρες ..απλωνουν τα ποδαρακια τουσ...εκει που δεν φτανει το στρωμα τους.....ο ελληνασ με το ψωνιο της επιδειξης και της μεγαλομανιας!!!!!!!!!!!

καλη συνεχεια και σε σενα χωρις.....απορω πωσ κλεινεισ αεροπορικα εισητηρια???

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε κι εμενα στο 1% τοτε,εχω απ το 2006 πιστωτικη απ την τραπεζα στην οποια δουλευω,εχω κερδισει 10δες ευρω απο εκπτωσεις σε βενζιναδικα (5% στην ΕΚΟ) και σουπερ μαρκετ με αμεσες εκπτωσεις και επιταγες (1% σε Καρφουρ ,3% σε Βασιλοπουλο -καθε μηνα μου ρχετε 6 ευρω επιταγη απο τις βενζινες μου τα χωνια μου σε ελλαδα και εξωτερικο!) και εχω διευκολυνθει απειρες φορες καθως δε χρειαζεται να τρεχω σε ΑΤΜ για να βαλω πχ βενζινη η να ψωνισω σε σουπερμαρκετ,απλα παω,βαζω τη βενζινη που θα εβαζα,ψωνιζω αυτα που θα ψωνιζα και γλυτωνω δρομολογια απο και προς ΑΤΜς!Δεν εχω πληρωσει ποτε σεντ τοκους ενω ψωνισα ηλεκτρικες συσκευες που μου ηταν απαραιτητες και θ αγοραζα ετσι κ αλλιως (ψυγειο πληντηριο και αιρκοντισιον) με ΑΤΟΚΕΣ δοσεις και σε εκπτωτικη τιμη!
Link to comment
Share on other sites

Απλα Ελλαδα δεν τις εχω δει.:O

 

Πρόκειται για τις συνηθισμένες χρεωστικές κάρτες, υπάρχουν σε όλες τις τράπεζες και όπως και στην Αγγλία, μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο όσα χρήματα έχεις στον λογαριασμό σου. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια εισαι το 1%!!!:cool:

Δυστυχως πολυ λιγος κοσμος αντεχει να κανει συνετη χρηση οπως εσυ.

Ειδικοτερα οσο μεγαλονεις ηλικιακα κι αυξανονται τα εξοδα και οι "αναγκες" τοσο αυξανεται και η πίεση του να αγοράσω κατι σημερα και το πληρωνω σε 10 χρονια!!!

Σου εχουμαι να κρατας γερη αμυνα!:cool:

 

εγω θα ελεγα οτι το ποσοστο των κατοχων πιστωτικων καρτων που κερδιζουν πραγματικα δεν ειναι 1% αλλα 10%. παλι πολυ μικρο βεβαια. το παν ειναι η αυτοσυγκρατηση. εγω υπολογιζω οτι κερδιζω γυρω στα 1000 ευρω τον χρονο με την χρηση των πιστωτικων καρτων. αντε να δινω και κανενα 5ευρω σε τοκους συνολο 995. και γιαυτο ακριβως τον λογο σχεδον ολες οι τραπεζες με εχουν απειλεισει οτι αν συνεχισω να κανω αντισυμβατικη χρηση της πιστωτικης καρτας που μου εδωσαν θα αναγκαστουν να μου την κοψουν. επειδη δηλαδη κερδιζω μονο εγω απο την τραπεζα και η τραπεζα κερδιζει ελαχιστα απο μενα. ξερετε ποση χαρα παιρνω καθε φορα που με παιρνουν τηλεφωνο και μου το λενε αυτο? ειναι σαν αναγνωριση οτι κανω αριστη χρηση, για μενα, της πιστωτικης καρτας. σαφως και δεν λυπαμαι τους ανοητους ελληναρες που εχουν 20 καρτες, ολες στο κοκκινο επειδη προσπαθουν να μπουνε στο ματι του γειτονα η αγοραζουν ελιες και ψωμι απο το σουπερμαρκετ και ζητανε 6 ατοκες δοσεις. το ψωμι που θα φαω σημερα να το πληρωνω μεχρι τον μαιο.:lol::lol::lol:

το παν λοιπον ειναι η σωστη διαχειριση και η αυτοσυγκρατηση. οποιος καταφερνει και τα 2 ειναι πραγματικα πολυ κερδισμενος.

 

 

με τις πιστωτικες bonus της alpha bank και μονο με την αποκτηση τους μπορεις να κερδισεις μεχρι και 125 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..εχω λογαριασμο ταμιευτηριου στην Τραπεζα Κυπρου και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα αναληψεως για αγορας απο το ιντερνετ,να σημειωσω οτι σε καταστημα εξω μπορω να κανω αγορα κανονικα και τα λεφτα τα παιρνουν απο τον λογαριασμο.η καρτα που εχω ειναι VISA.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..εχω λογαριασμο ταμιευτηριου στην Τραπεζα Κυπρου και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα αναληψεως για αγορας απο το ιντερνετ,να σημειωσω οτι σε καταστημα εξω μπορω να κανω αγορα κανονικα και τα λεφτα τα παιρνουν απο τον λογαριασμο.η καρτα που εχω ειναι VISA.

 

Κατά 99% μπορείς. Υπάρχουν μερικά - ελάχιστα - μαγαζιά που θέλουν πιστωτική, αλλά αυτά είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% μπορείς. Υπάρχουν μερικά - ελάχιστα - μαγαζιά που θέλουν πιστωτική, αλλά αυτά είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. :)

θαλω να την χρησιμοποιησω για αγορα εισητηριου απο air tickets.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θαλω να την χρησιμοποιησω για αγορα εισητηριου απο air tickets.:O

 

Χμ. Στο site αναφέρει για πιστωτική κάρτα, αλλά εγώ είχα κλείσει με χρεωστική (πριν χρόνια όμως). Δε νομίζω να μην μπορείς, δοκίμασε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Στο site αναφέρει για πιστωτική κάρτα, αλλά εγώ είχα κλείσει με χρεωστική (πριν χρόνια όμως). Δε νομίζω να μην μπορείς, δοκίμασε. :)

και κατι αλλο γιατι πρωτη φορα θα το προσπαθω..εκει που λεει για αριθμο θα βαλω ολο τον 16ψηφιο απο την μπροστινη πλευρα της καρτας..η θα πρεπει να βαλω και τον 7ψηφιο απο πισω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο γιατι πρωτη φορα θα το προσπαθω..εκει που λεει για αριθμο θα βαλω ολο τον 16ψηφιο απο την μπροστινη πλευρα της καρτας..η θα πρεπει να βαλω και τον 7ψηφιο απο πισω??

 

Τον 16ψήφιο. Μπορεί να ζητάει πιο κάτω τον αριθμό CVV2, ο οποίος είναι τα τελευταία τρία ψηφία του πίσω αριθμού.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τον 16ψήφιο. Μπορεί να ζητάει πιο κάτω τον αριθμό CVV2, ο οποίος είναι τα τελευταία τρία ψηφία του πίσω αριθμού.

οκ! ευχαριστω για την διευκρινηση και την απαντηση σου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστω για την διευκρινηση και την απαντηση σου :up:

 

Ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..εχω λογαριασμο ταμιευτηριου στην Τραπεζα Κυπρου και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα αναληψεως για αγορας απο το ιντερνετ,να σημειωσω οτι σε καταστημα εξω μπορω να κανω αγορα κανονικα και τα λεφτα τα παιρνουν απο τον λογαριασμο.η καρτα που εχω ειναι VISA.

 

ναι μπορείς.

έχω ακριβώς την ίδια και αγοράζω από παντού χωρίς κανένα πρόβλημα!! άσε που είναι η μονη από τις ελληνικές μου κάρτες που εδώ στο uk μπορώ να κάνω online top-up στην orange ... !!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγω υπολογιζω οτι κερδιζω γυρω στα 1000 ευρω τον χρονο με την χρηση των πιστωτικων καρτων. αντε να δινω και κανενα 5ευρω σε τοκους συνολο 995. και γιαυτο ακριβως τον λογο σχεδον ολες οι τραπεζες με εχουν απειλεισει οτι αν συνεχισω να κανω αντισυμβατικη χρηση της πιστωτικης καρτας που μου εδωσαν θα αναγκαστουν να μου την κοψουν. επειδη δηλαδη κερδιζω μονο εγω απο την τραπεζα και η τραπεζα κερδιζει ελαχιστα απο μενα. ξερετε ποση χαρα παιρνω καθε φορα που με παιρνουν τηλεφωνο και μου το λενε αυτο?

 

Δεν το ήξερα ότι γίνεται αυτό, να σε πάρουν από την τράπεζα και να σου πουν ότι θα σου την κόψουν γιατί... δεν τους χρωστάς!!!

Καλό!!!

:lol:

Κι εμείς πληρώνουμε πάντα όλο το ποσό αλλά δεν μας έχουν πει τίποτα. Για citibank, μιλάω. Και από έξτρα, μόνο το citibank alerts έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι το ποσοστο των κατοχων πιστωτικων καρτων που κερδιζουν πραγματικα δεν ειναι 1% αλλα 10%. παλι πολυ μικρο βεβαια. το παν ειναι η αυτοσυγκρατηση. εγω υπολογιζω οτι κερδιζω γυρω στα 1000 ευρω τον χρονο με την χρηση των πιστωτικων καρτων. αντε να δινω και κανενα 5ευρω σε τοκους συνολο 995. και γιαυτο ακριβως τον λογο σχεδον ολες οι τραπεζες με εχουν απειλεισει οτι αν συνεχισω να κανω αντισυμβατικη χρηση της πιστωτικης καρτας που μου εδωσαν θα αναγκαστουν να μου την κοψουν. επειδη δηλαδη κερδιζω μονο εγω απο την τραπεζα και η τραπεζα κερδιζει ελαχιστα απο μενα. ξερετε ποση χαρα παιρνω καθε φορα που με παιρνουν τηλεφωνο και μου το λενε αυτο? ειναι σαν αναγνωριση οτι κανω αριστη χρηση, για μενα, της πιστωτικης καρτας. σαφως και δεν λυπαμαι τους ανοητους ελληναρες που εχουν 20 καρτες, ολες στο κοκκινο επειδη προσπαθουν να μπουνε στο ματι του γειτονα η αγοραζουν ελιες και ψωμι απο το σουπερμαρκετ και ζητανε 6 ατοκες δοσεις. το ψωμι που θα φαω σημερα να το πληρωνω μεχρι τον μαιο.:lol::lol::lol:

το παν λοιπον ειναι η σωστη διαχειριση και η αυτοσυγκρατηση. οποιος καταφερνει και τα 2 ειναι πραγματικα πολυ κερδισμενος.

 

 

με τις πιστωτικες bonus της alpha bank και μονο με την αποκτηση τους μπορεις να κερδισεις μεχρι και 125 ευρω.

Συγκεκριμένα για τις bonus της alpha απ οσο γνωρίζω δεν μπορείς να κερδίσεις μετρητά, μόνο να εξαργυρώσεις τους πόντους σου σε επιλεγμένους συνεργάτες. Αλλαξε κάτι ή εννοείς 125 ευρώ σε "είδος" ?

Τα περισσότερα πάντως είναι ψιλομάπα.. πχ τα "δώρα" του Βασιλόπουλου μου φαινονται αστεία για τους πόντους που ζητάνε... της wind πάλι είναι καλά αν και τελευταία νομίζω εχουν ανέβει αρκετά οι απαιτήσεις σε πόντους

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι γίνεται αυτό, να σε πάρουν από την τράπεζα και να σου πουν ότι θα σου την κόψουν γιατί... δεν τους χρωστάς!!!

Καλό!!!

:lol:

Κι εμείς πληρώνουμε πάντα όλο το ποσό αλλά δεν μας έχουν πει τίποτα. Για citibank, μιλάω. Και από έξτρα, μόνο το citibank alerts έχουμε...

δεν τους χαλαει οτι πληρωνεις ολο το ποσο, αλλωστε βγαζουν το κερδος τους απο την συναλλαγη, τους χαλαει οτι πληρωνεις ολο το ποσο και συγχρονως παιρνεις πολλα δωρα απο το προγραμμα ανταμοιβης χωρις να πληρωνεις καθολου τοκους:happy:

Συγκεκριμένα για τις bonus της alpha απ οσο γνωρίζω δεν μπορείς να κερδίσεις μετρητά, μόνο να εξαργυρώσεις τους πόντους σου σε επιλεγμένους συνεργάτες. Αλλαξε κάτι ή εννοείς 125 ευρώ σε "είδος" ?

Τα περισσότερα πάντως είναι ψιλομάπα.. πχ τα "δώρα" του Βασιλόπουλου μου φαινονται αστεία για τους πόντους που ζητάνε... της wind πάλι είναι καλά αν και τελευταία νομίζω εχουν ανέβει αρκετά οι απαιτήσεις σε πόντους

 

σε ειδος εννοω. χρηματα δεν επιστρεφουν καθολου. δεν εξαργυρωσα ποτε ποντους σε wind γιατι ειναι μικρης ανταποδοτικοτητας τα δωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα την αιτηση για την Univercity Visa απο την Πειραιως, με οριο 800€

 

Αυριο θα παω να την παραλαβω ;)

 

Η αποπληρωμη της ειναι σε τοκοχρωελυτικες δοσεις, η ισχυει το οτι πληρωνω οποτε μπορω, οσο μπορω μεσα σε 4 χρονια για ολο το ποσο και με ελαχιστη μηνιαια καταβολη 10€?

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα την αιτηση για την Univercity Visa απο την Πειραιως, με οριο 800€

 

Αυριο θα παω να την παραλαβω ;)

 

Η αποπληρωμη της ειναι σε τοκοχρωελυτικες δοσεις, η ισχυει το οτι πληρωνω οποτε μπορω, οσο μπορω μεσα σε 4 χρονια για ολο το ποσο και με ελαχιστη μηνιαια καταβολη 10€?

 

αναλογως το πως θα χρησιμοποιησεις το πιστωτικο οριο. πως σκεφτεσε να την χειριστεις την καρτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...