Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

καλημερα!θελω να βγαλω μια visa στην alphabank με την ταυτοτητα μου στο καταστημα κ ειμαι οκ?χρειαζετε κατι αλλο,αφμ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θελω να βγαλω μια visa στην alphabank με την ταυτοτητα μου στο καταστημα κ ειμαι οκ?χρειαζετε κατι αλλο,αφμ?

Εκκαθαριστικο εφοριας;

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. έχω μια ερώτηση να σας κάνω..

Σήμερα παρέλαβα με το ταχυδρομείο έναν φάκελο με το pin της κάρτας που είχα κάνει αίτηση.

Την κάρτα όμως δεν την έχω λάβει. Μήπως πρέπει να πάω στη Eurobank να τη ζητήσω? Η έχει πάει πουθενά αλλού μιας και είναι Cosmote Eurobank Visa?

Ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. έχω μια ερώτηση να σας κάνω..

Σήμερα παρέλαβα με το ταχυδρομείο έναν φάκελο με το pin της κάρτας που είχα κάνει αίτηση.

Την κάρτα όμως δεν την έχω λάβει. Μήπως πρέπει να πάω στη Eurobank να τη ζητήσω? Η έχει πάει πουθενά αλλού μιας και είναι Cosmote Eurobank Visa?

Ευχαριστώ.

Καρτα και pin ερχονται σε διαφορετικους χρονους, οποτε υπομονη σε λιγες μερες θα εχεις και την καρτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Την βρηκα στον δρομο , οσο και να φαινεται περιεργο, και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Υπαναχωρουν και οι Τραπεζες ???? Και μιλαω για ιδιωτικη μεγαλη Τραπεζα.

 

 

 

Για ευνοητους λογους εχω σβησει προσωπικα στοιχεια της επιστολης και το ονοαμα της τραπεζας.

 

http://www.imageshack.gr/files/i7yejrhgjvamq77g9n6p_thumb.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

fisika kai ipanaxoroun, an o ofileteis den exei kanena periousiako stixeio ti allo tous apomeni na kanoun elpizontas oti tha paroun kai ena mikro meros tis ofeilis ?
:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ε? Λίγο χαζό μου φαίνεται πάντως που ήρθε πρώτα το pin.

Τέσπα, αν θυμάμαι καλά πριν κάτι χρόνια που μου είχανε βγάλει την Πειραιώς University είχα πάει στην τράπεζα και πήρα νομίζω το pin και μου την είχαν πει κιόλας γιατί είχα πάει μετά από καιρό..

Οκ..θα περιμένω λίγες μέρες ακόμη.. :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πραγματικά τέτοιες συμπεριφορές από τράπεζες;:blink:
From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ήταν το τελευταίο που περίμενα να ακούσω αλλά είναι αληθινό.

 

Μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες να αγοράσω χρόνο για το Vodafone A La Carte κινητό μου από το http://www.vodafone.gr με την χρήση της Citibank Vodafone Visa κάρτα επικοινώνησα με την Vodafone (2106702000) για να ρωτήσω τι φταίει. Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συγκεκριμένες κάρτες και πως έπρεπε να επικοινωνήσω με την Citibank. Αμέσως μετά επικοινώνησα με το support των καρτών της Citibank και μου δήλωσαν οτι δεν επιτρέπουν την χρήση ΚΑΜΙΑΣ κάρτας της Citibank στο vodafone.gr. Σαν δικαιολογία μου είπαν οτι υπήρξαν πολλά προβλήματα στο παρελθόν (προφανώς δεν τα βρήκαν στις προμήθειες).

 

Αποτέλεσμα: Έχω κάρτα με το σήμα της Vodafone και δεν μου επιτρέπουν να ψωνίσω από το site της.

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πραγματικά τέτοιες συμπεριφορές από τράπεζες;:blink:

 

Την βρηκα στον δρομο , οσο και να φαινεται περιεργο, και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Υπαναχωρουν και οι Τραπεζες ???? Και μιλαω για ιδιωτικη μεγαλη Τραπεζα.

 

 

Δεν πρόκειται περί υπαναχώρησης ακριβώς, αλλα προκειμενου να πάρουν από ένα μεγάλο χρέος ... τα τρία, μείωσαν τα χρωστούμενα μήπως και τα πάρουν. Από το ολότελα, καλή κι η Παναγιώταινα...

 

Και βεβαια η τελευταία φράση λέει πως για να γίνει η μείωση, θα πρέπει ο χρωστών να αποπληρώσει το μειωμένο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Την βρηκα στον δρομο , οσο και να φαινεται περιεργο, και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.

Τις μοιράζουν σαν διαφημιστικά; Πως τη βρήκες στο δρόμο;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβει σε φίλη μου και δεν το πίστευε!

Ηταν επι δραχμών ,η τράπεζα ήταν η citibank,και της χάριζαν οφειλές απο τόκους πιστωτικης δύο ετών.

Θέλαν μόνο το οφειλόμενο ποσό.

Βέβαια μπορεί να παίζει και το ότι δεν είχε παριουσιακά στοιχεία.

Τα πλήρωσε και καθάρισε.

Link to comment
Share on other sites

Τις μοιράζουν σαν διαφημιστικά; Πως τη βρήκες στο δρόμο;:confused:

 

 

 

Πεταμενη απο καποιν προφανως.Απο τον παραληπτη δεν νομιζω αλλα μαλλον επεσε σε λαθος- κακα χερια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε ορισμένες περιπτώσεις οι τράπεζες σε πελάτες οι οποίοι δεν μπορούν να αποπληρώσουν (όχι είναι απλά υπερήμεροι) προχωρούν σε παραγραφή μέρους των χρεών ώστε να κλείσουν την οφειλή πρό τον δικαστηρίων (λόγο κυριώς δικαστικών εξόδων και κακής δημοσιότητας). Η διαδικασία λέγεται write-off κια συνήθως μετά ο πελάτης δεν μπορεί να πάρει κανένα καταναλωτικό προϊόν από την τράπεζα.

 

Σχετικά με την κάρτα Vodafone Visa επειδή και εγώ το δοκίμασα, με ενημέρωσαν από την τράπεζα ότι υπάρχει συστεμικό πρόβλημα από μέρους τους και προσπαθούν να το διορθώσουν αν και ανεπίσημα μου είπαν ότι θα τους πάρει τουλάχιστον δύο εβδομάδες. Ισχύει για όλες τις κάρτες εκδόσεως Citibank και οφείλεται σε διαφορά λογισμικού ή κάτι τέτοιο. Ανεξάρτητως καταχώρησα τηλεφωνικά παράπονο ώστε να ενημερωθώ πότε θα διορθωθεί γιατί συφωνώ ότι είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

800 eyrw meinane stis 3 pistwtikes pou exw kai se kamia 10aria meres 8a meinoun ta misa kai meta telos....na pane na ga....kales sthn anagkh alla meta sou bgazoun thn psyxh

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αγορές μέσω Internet αλλά τη πιστωτική κάρτα visa electron που έχω δεν την δέχονται , οπότε σκέφτομαι να βγάλω μια προπληρωμένη κάρτα . Mε μια ματιά στο Internet είδα πως πολλές τράπεζες βγάζουν τέτοιες κάρτες και λέω να βγάλω της τράπεζας Κύπρου ( http://www.bankofcyprus.gr/main.asp?id=11239). Eχω τον ενδοιασμό αν σε site όπως της British airways παράδειγμα , που δεν λένε για debit card αν θα δέχονται τέτοιες κάρτες ?

Όσοι έχετε τέτοιες κάρτες τις χρησιμοποιείται κανονικά στο internet χωρίς προβλήματα ?

Eχουν "παράξενες" χρεώσεις και ψιλά... γράμματα ?

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη έχω και τη χρησιμοποιώ κανονικά και παντού.5 Ευρώ η έκδοση της κάρτας και 1 ευρώ κάθε φορά που βάζεις λεφτά
:cry:
Link to comment
Share on other sites

ti sigekrimeni pao na bgalo ayrio:)

exo mia fili stin trapeza kiprou kai mou eipe oti grafei kai o pio pano:)

5 eyro gia tin katra kai 1 gia ka8e fora pou ti xrisimopieis.an den kano la8os mono i trapeza kiprou exei tetia karta.oles i alles exoun sindromes kai tetia xaza

 

file gmac fobero to site tis ipografis sou.me estile:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

ποια τραπεζα μου πρωτεινετε να βαλω καποια χρηματα μεσα (μην φανταστητε πολλα )ποια εχει το μεγαλυτερο επιτοκιο?αυτο της eurobank αξιζει ? λεει οτι δινει 3 τα εκατο δινει οντως τοσα η ειναι μουφα ? δηλαδη π.χ εχω χιλια ευρω σε ενα χρονο θα παρω +30 ευρω?η μηπως εχει τιποτα κρατησεις ? ποια αλλη τραπεζα πρωτεινετε?

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την webuy?Πως την βγάζουμε και πως την γεμιζουμε?

 

WEBUY

Η πρώτη virtual προπληρωμένη κάρτα που δεν πιάνεται με τίποτα!

 

Γνωρίστε την πρώτη virtual προπληρωμένη κάρτα που σχεδιάστηκε για να χρησιμοποιείται αποκλειστικά για εξ αποστάσεως συναλλαγές, όπως συναλλαγές στο Internet, τηλεφωνικές παραγγελίες κ.ά. Η WEBUY είναι εδώ για να σας λύσει τα χέρια!

 

Πάρτε μέρος στο μεγάλο διαγωνισμό!

 

Μπείτε στο http://www.webuy.gr και πάρτε μέρος στο διαγωνισμό για να κερδίσετε μία από τις 20 προπληρωμένες κάρτες αξίας έως και €500.

Όσο πιο πολλούς βαθμούς κερδίσετε, τόσο περισσότερα ευρώ κερδίζετε!

 

 

Γιατί κάρτα WEBUY;

 

…γιατί είναι απόλυτα ασφαλής

Η virtual προπληρωμένη κάρτα WEBUY είναι απόλυτα ασφαλής, αφού μπορεί να έχει διαθέσιμο, αποκλειστικά και μόνο, το ποσό που πρόκειται να χρησιμοποιήσετε άμεσα. Τη φορτίζετε με χρήματα μόνο όταν τη χρειάζεστε.

 

…γιατί σας διευκολύνει με τόσους τρόπους!

Εκδίδεται την ίδια στιγμή που κάνετε την αίτηση μέσω Internet ή τηλεφώνου. Είναι άμεσα διαθέσιμη για χρήση, αφού την ίδια στιγμή έχετε τα στοιχεία που χρειάζεστε για να τη χρησιμοποιήσετε (αριθμός, κωδικός επαλήθευσης CVC, ημερομηνία λήξης).

Όταν την αποκτήσετε μπορείτε να τη "φορτίζετε" με το ποσό που θέλετε, όποτε θέλετε, όπου κι αν βρίσκεστε και τη χρησιμοποιείτε σε όλες τις ηλεκτρονικές συναλλαγές σας εύκολα και με ασφάλεια.

Επίσης, μπορείτε να την ακυρώσετε ή επανεκδώσετε μόνος σας χωρίς να επισκεφτείτε κάποιο κατάστημα.

 

Έχω βγάλει τη συγκεκριμένη μέσω του e-banking της Πειραιώς. Έγινε παντού δεκτή εκτός από το Πλαίσιο :worry: Όταν κάνεις την αίτηση μέσω δικτύου, εμφανίζεται η κάρτα ώστε να την εκτυπώσεις. Την φορτίζεις και την αποφορτίζεις όποτε θέλεις από το ίντερνετ (δεν ξέρω όμως τι γίνεται αν κάποιος δεν έχει λογαριασμό στην Πειραιώς).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...