Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 2 Ιαν. 2004 , 23:08)

 

GAMEBOY ti pic einai auti?? lol dikos mas? xaxax plaka kano

 

 

:p ;) ;) ;)

 

kati akomi....... kseri kanis an i VISA 1/2/3/ EINAI ANAGLIFI??

GIATI EXO BGALI TI UNIVERITY VISA TIS PIREOS..KAI ENO NOMIZA OTI ITAN ANAGLIFI..INE SAN TIN ELECTRON..

 

Η μόνη ανάγλυφη πιστωτική είναι της citibank .. αλλά δεν συνεργάζεται με πολλα καταστήματα για δόσεις :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 3 Ιαν. 2004 , 15:16)

 

tin exis di?? einai stadar?? giati px.. i UNIVERITY VISA TIS PIREOS nai men einai visa alal exi kai to visa electron.

 

i 1/2/3 ine sketi visa me to peristeri.. ara?

 

 

Της Citibank είναι ανάγλυφη. Κανονική Visa (σκέτο).

 

Όντως δεν τη δέχονται παντού για άτοκες δόσεις. Για κανονικές αγορές μόνο γίνεται δεκτή παντού και πάντα όπως όλες οι Visa.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac ( 3 Ιαν. 2004 , 17:39)

 

Της Citibank είναι ανάγλυφη. Κανονική Visa (σκέτο).

 

Όντως δεν τη δέχονται παντού για άτοκες δόσεις. Για κανονικές αγορές μόνο γίνεται δεκτή παντού και πάντα όπως όλες οι Visa.

 

Το ότι είναι ανάγλυφη δεν είναι ο λόγος που δεν την δέχονται για άτοκες δόσεις.

 

Απλά η τράπεζα δεν την έχει εντάξει σε πολλά προγράμματα άτοκων δόσεων.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet ( 3 Ιαν. 2004 , 15:44)

 

Το ότι είναι ανάγλυφη δεν είναι ο λόγος που δεν την δέχονται για άτοκες δόσεις.

 

Σαφώς. Το γνωρίζω. Απλά κάποιος πιο πάνω δεν ήταν σίγουρος αν είναι ανάγλυφη.

Link to comment
Share on other sites

GAMEBOY SE PARAKALO POLI MPORIS NA BGALIS TIN PIC AUTI?? PERNAI KOSMOS APO EDO.. 8A NOMIZOUN OTI IME SE KANENA GAY CHAT.. SE PARAKALO.. AN ISE DEN XRIAZETE NA TO DIXNIS ME TETIO TROPO. SEMNA..

 

SORRY POY MILO ETSI PEDIA..ALA O GAMEBOY DEN KSERO.. KALA DEN TO BLEPOUN OI OPER?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 3 Ιαν. 2004 , 22:43)

 

GAMEBOY SE PARAKALO POLI MPORIS NA BGALIS TIN PIC AUTI?? PERNAI KOSMOS APO EDO.. 8A NOMIZOUN OTI IME SE KANENA GAY CHAT.. SE PARAKALO.. AN ISE DEN XRIAZETE NA TO DIXNIS ME TETIO TROPO. SEMNA..

 

SORRY POY MILO ETSI PEDIA..ALA O GAMEBOY DEN KSERO.. KALA DEN TO BLEPOUN OI OPER?

 

 

den se eipe kanenas esena gay! Min psaxnete aformes gia tsakwmo :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 3 Ιαν. 2004 , 22:41)

 

den milisa gia ti citi.. ego rotisa an ine i alpha 123 visa.. diabazete prota ti leme.

 

Εγώ στον gmac απάντησα για την ανάγλυφη κάρτα. Το quote δεν το είδες?

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs

 

GAMEBOY SE PARAKALO POLI MPORIS NA BGALIS TIN PIC AUTI?? PERNAI KOSMOS APO EDO.. 8A NOMIZOUN OTI IME SE KANENA GAY CHAT .. SE PARAKALO.. AN ISE DEN XRIAZETE NA TO DIXNIS ME TETIO TROPO. SEMNA..

 

SORRY POY MILO ETSI PEDIA..ALA O GAMEBOY DEN KSERO.. KALA DEN TO BLEPOUN OI OPER?

 

Το θέμα μας είναι "η έκδοση πιστωτικής". Αν θες να του απευθυνθείς για την υπογραφή, πάτα το PM και γράφτου ότι θες. Μην παρεκτρεπόμαστε από τη συζήτηση.

 

Kαι επειδή ο gameboy έχει βάλει ότι έχει βάλει στην υπογραφή του... εσένα θα θεωρήσουν προσωπικά gay? :wacko: Βάλε υπογραφή "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ GAY" και όλα οκ. :lol:

 

Kαι τέλος... είχε αφαιρεθεί αλλά ξανά εμφανίστηκε η υπογραφή του. Οπότε... μάλλον κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν οι mods.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

re sy PeiRaioThs kai epeidh o gameboy exei balei auth thn photo ti peirazei?sthn dikia tou ypografh einai oxi sthn dikia sou...

dhladh an eblepes sthn ypografh kapoiou to fili ths britney me thn madonna tha se peiraze?

 

sorry gia to off topic...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet ( 3 Ιαν. 2004 , 21:46)

Kαι επειδή ο gameboy έχει βάλει ότι έχει βάλει στην υπογραφή του... εσένα θα θεωρήσουν προσωπικά gay? :wacko:

 

 

Εδώ έχει θέση το όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται :p

By the way Πειραιώτη, όταν γράφεις κεφαλαία στο Νετ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ και μπορεί και να παρεξηγηθείς (ειδικά ότι λες στον άλλον "αν σε είχα μπροστά μου θα σε έβριζα").

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 3 Ιαν. 2004 , 17:37)

 

GAMEBOY ISOS DIABAZOUN KAI MIKRA PEDIA EDO.. DEN 8A BRISO. ALA AN SE IXA MPROSTA MOU TA TO EKANA.

 

GIA NA LES MIA GNOMI 8A PREPI NA ISE SIGOYROS.

 

I ALPHA 1/2/3 VISA EINAI ANAGLIFI..

 

ANTE APO EDO..

 

 

Peirawti... δεν είναι επίπεδο απάντησης αυτό... Καλό είναι τέτοιες εκφράσεις να τις αφήνουμε εκτός forum. Αυτό είναι η πρώτη και τελευταία προειδοποίηση... Ας μην επαναληφθεί... ;)

 

Φιλικά μιλάμε εδώ μέσα... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

TO KSERO OTI AUTOS EXI BALI TIN UPGRAFI TOY..

 

ALA..ENA ALO PROSOPO POU TO BLEPI TI 8A LEI??

 

MPIKE I MANA MOU STO DOMATIO..TO IDE.. KAI ME PERASE GIA GAY. OTI MILAO SE GAY CHAT ROOM.

 

LOIPON EGO IPA KATI MOU DEN INE PROSBLITIKO. DEN 8A PESETE PANO MOU..NA ME FATE. EKTOS AN SAS ANTIPROSOPEYI AUTI I PIC..KAI DEN EXETE PROBLIMA.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παραμεινουμε στο θεμα μας. Για οτι παραπονα εχετε να ενημερωνετε τους αντιστοιχους moderators η τον admin.

 

Συνεχιζουμε..

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill ( 1 Ιαν. 2004 , 14:45)

 

Τελικά απέκτησα μια Citibank Visa η οποία αν και δεν είναι ότι καλύτερο όσο αφορά άτοκες δόσεις, βγήκε με σχετική ευκολία και χωρίς να υπάρχει συνδρομή λόγο έκδοσης απο καταστημα vodafone shop.

 

Το καλό είναι οτι δικαιώθηκα γιατί πρόσφατα η citibank έθεσε σε λειτουργία την υπηρεσία cards online με την οποια χωρίς να έχεις κάνει εγραφη στο e-banking τους μπορείς να βλέπεις τη κατάσταση της πιστωτικής σου (μόνο με αριθμό κάρτας και pin).

 

 

Πολυ καλη υπηρεσια. Για οσους εχουν VISA/MASTERCARD κανουν login εδω: https://www.cardsonline.citibank.gr/ICardServlet?F=WE_CIT_SIG&C=GR&L=EL

 

Για Diners: https://www.cardsonline.dinersclub.gr/ICardServlet?F=WE_CIT_SIG&C=GD&L=EL

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα για τους κατοχους πιστωτικων καρτων AlphaBank και για οσους θελουν να εκδοσουν καρτα. Μετα την ανακοινωση καποιον αλλαγων (προς το χειροτερο) των τιμολογιων της τραπεζας, δεν διαφαίνεται καποιο επιπλεον 'χαρατσι' στις συναλλαγες με πιστωτικες καρτες. Ευτυχως η τραπεζα δεν διαλεξε να τα παιρνει απο τους πελατες της με τους 'μοντερνους' τροπους αλλων τραπεζων...

 

Περισσοτερες λεπτομερειες: http://www.alpha.gr/page.asp?Lang=1&PageID=610

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει παραπάνω μου τηλεφώνησαν από Citibank για να μου προσφέρουν πιστωτική κάρτα. Έκλεισα λοιπόν ραντεβού και περίμενα τον courier χτες το πρωί (Σάββατο). Όσο ήρθε σε σας ήρθε και σε μένα :mad: :mad: Και με έκλεισε και στο σπίτι. Όταν με ξαναπάρουν τηλέφωνο :p :p :p :whistle:
KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman ( 4 Ιαν. 2004 , 20:41)

 

Καλα νεα για τους κατοχους πιστωτικων καρτων AlphaBank και για οσους θελουν να εκδοσουν καρτα. Μετα την ανακοινωση καποιον αλλαγων (προς το χειροτερο) των τιμολογιων της τραπεζας, δεν διαφαίνεται καποιο επιπλεον 'χαρατσι' στις συναλλαγες με πιστωτικες καρτες. Ευτυχως η τραπεζα δεν διαλεξε να τα παιρνει απο τους πελατες της με τους 'μοντερνους' τροπους αλλων τραπεζων...

 

Περισσοτερες λεπτομερειες: http://www.alpha.gr/page.asp?Lang=1&PageID=610

 

 

Και απ'ότι βλέπω συνεχίζει να ΜΗΝ χρεώνει τις κινήσεις μέσω Web Banking :!: :!: Γουστάρω γιατί κάτι Eurobank έχουν βάλει γερό χαράτσι...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB ( 5 Ιαν. 2004 , 00:31)

 

Και απ'ότι βλέπω συνεχίζει να ΜΗΝ χρεώνει τις κινήσεις μέσω Web Banking :!: :!: Γουστάρω γιατί κάτι Eurobank έχουν βάλει γερό χαράτσι...

 

\

ούτε η Πειραιώς χρεώνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo ( 5 Ιαν. 2004 , 04:44)

 

χρειαζεται αιτηση για web banking σε λογαριασμο?

 

 

Ναι χρειαζεται, και πρεπει να την συμπληρωσεις και να την παραδωσεις σε ενα καταστημα AlphaBank.. :cool:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GameBoy ( 3 Ιαν. 2004 , 23:08)

 

den se eipe kanenas esena gay! Min psaxnete aformes gia tsakwmo :mad:

 

 

 

akoy na sou po file..

to ide i mana mou kai egine xamos edo mexri na tis dikso oti to site auto ine genikoy endiaferontos..kai oxi gay site.

 

den ipa oti me ipan gay apo edo mesa. edo mesa den me apasxoli toso ti 8a me poun giati ime aprosopos.edo mesa me antiprosopeuoun ta grammata.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiRaioThs ( 5 Ιαν. 2004 , 20:44)

 

akoy na sou po file..

to ide i mana mou kai egine xamos edo mexri na tis dikso oti to site auto ine genikoy endiaferontos..kai oxi gay site.

 

den ipa oti me ipan gay apo edo mesa. edo mesa den me apasxoli toso ti 8a me poun giati ime aprosopos.edo mesa me antiprosopeuoun ta grammata.

 

 

Φίλε είσαι off topic και μάλιστα σε κουραστικό βαθμό. Κι εγω είμαι αντρας με τα όλα μου αλλά δεν ενοχλούμαι απ τη φωτο του GameBoy.

 

Κι αν αρχίσει η μαμά σου να αμφιβάλλει για τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις λόγω ενός παιδιού σ ενα site τοτε.... :lol:

 

Γελάω γιατι μόνο γέλιο μου προκαλεί το ολο ζήτημα.

 

Αντε πάμε στο θέμα μας για τις πιστωτικές τώρα που ναι κι ενδιαφέρον.

 

Τι είναι το Web Banking?

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...