Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εμένα μου την πέρασε κανονικά! Επιτέλους!
Link to comment
Share on other sites

Όταν πληρώνεις με apple/google pay παίρνεις τους αντίστοιχους πόντους των τραπεζών (yellows, go4more, κλπ)?

Ναι κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε και την εθνικη 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikolasn80 said:

αντε να δουμε και την εθνικη 

Don't hold your breath, που λένε και στο χωριό μου! Μόλις πριν λίγο ανακοίνωσε την υποστήριξη για ανέπαφες πληρωμές με πιστωτικές κάρτες στην εφαρμογή της. Αυτό ήταν δεδομένο για άλλες τράπεζες εδώ και χρόνια.

Για να το παλεύουν ακόμα σημαίνει ότι θα αργήσουν να συνεργαστούν με Gpay/Apple Pay κλπ. - μακάρι να βγω ψεύτης.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Don't hold your breath, που λένε και στο χωριό μου! Μόλις πριν λίγο ανακοίνωσε την υποστήριξη για ανέπαφες πληρωμές με πιστωτικές κάρτες στην εφαρμογή της. Αυτό ήταν δεδομένο για άλλες τράπεζες εδώ και χρόνια.
Για να το παλεύουν ακόμα σημαίνει ότι θα αργήσουν να συνεργαστούν με Gpay/Apple Pay κλπ. - μακάρι να βγω ψεύτης.
Έχω την εντύπωση πως στο Apple pay έχει μπει η εθνική, τελευταία και καταϊδρωμένη βέβαια.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, baiosss said:

Έχω την εντύπωση πως στο Apple pay έχει μπει η εθνική, τελευταία και καταϊδρωμένη βέβαια.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Έχεις δίκιο. Δεν έχω iPhone και δεν το είχα προσέξει ότι είχε μπει ήδη στο Apple Pay.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 5:56 ΜΜ, geoponer said:

Το έχουμε συζητήσει και παλιότερα. Ήταν πολύ ασαφής η διατύπωση των όρων της προωθητικης ενέργειας και φαίνεται πως όσοι είχαμε επιλέξει εξόφληση με πάγια εντολή μέσω κάρτας μέσα από το e-bill της ΔΕΗ δεν θα πάρουμε τους επιπλέον πόντους Go4More.

Εγώ έχω στείλει ήδη διαμαρτυρία στην εθνική και θα το κυνηγήσω και μέσω υπουργείου Εμπορίου. Όταν λένε για πάγια εντολή μέσω του παροχου δε γίνεται να αποκλείουν το ebill.

Παραπλανητικη εμπορική πρακτική για εμένα και δε σκοπεύω να το αφήσω έτσι, παρότι πρόκειται για μικροποσο. 

Δε γίνεται να μας δουλεύουν έτσι. Εγώ άλλαξα πάγια τραπεζική εντολή μόνο και μόνο για αυτά τα 3-4 ευρώ ανά λογαριασμό. 

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στείλει ήδη διαμαρτυρία στην εθνική και θα το κυνηγήσω και μέσω υπουργείου Εμπορίου. Όταν λένε για πάγια εντολή μέσω του παροχου δε γίνεται να αποκλείουν το ebill.
Παραπλανητικη εμπορική πρακτική για εμένα και δε σκοπεύω να το αφήσω έτσι, παρότι πρόκειται για μικροποσο. 
Δε γίνεται να μας δουλεύουν έτσι. Εγώ άλλαξα πάγια τραπεζική εντολή μόνο και μόνο για αυτά τα 3-4 ευρώ ανά λογαριασμό. 
Ιδιωτική τράπεζα είναι και βάζει τους όρους που θέλει αυτή!
Είναι ξεκάθαρος ο όρος και το είχα γράψει παλιότερα. Αναφέρει ότι η συναλλαγη πρέπει να γίνεται από το δίκτυο της Τράπεζας.
Δηλαδή εσύ θα τους βάλεις χέρι επειδή δεν σου αρέσει η προσφορά που κάνουν ή δεν σε βολεύει? Μην τη χρησιμοποιείς! Δεν σε ανάγκασε κανένας! Δεν είναι υποχρεωτικό.
Τι άλλο θα ακούσουμε!
Και μετά θα γράφεις ότι το υπουργείο εμπορίου κοιμάται και δεν κάνει τίποτα κτλ. κτλ. κτλ.
Εγώ προσωπικά αν δούλευα στο υπουργείο και έβλεπα ένα τέτοιο email, κατευθείαν κάδος.

Όσο για το ότι έστειλες παράπονα στην τράπεζα , καλά έκανες! Εννοείται, πελάτης είσαι. Αλλά εφόσον είσαι δυσαρεστημενος πελάτης, μπορείς κάλλιστα να πας σε άλλη τράπεζα. Εφόσον δεν αλλάζεις τράπεζα, μια χαρά δέχεσαι αυτό που κάνουν ακόμα και 100 παράπονα να στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pank said:

Ιδιωτική τράπεζα είναι και βάζει τους όρους που θέλει αυτή!
Είναι ξεκάθαρος ο όρος και το είχα γράψει παλιότερα. Αναφέρει ότι η συναλλαγη πρέπει να γίνεται από το δίκτυο της Τράπεζας.
Δηλαδή εσύ θα τους βάλεις χέρι επειδή δεν σου αρέσει η προσφορά που κάνουν ή δεν σε βολεύει? Μην τη χρησιμοποιείς! Δεν σε ανάγκασε κανένας! Δεν είναι υποχρεωτικό.
Τι άλλο θα ακούσουμε!
Και μετά θα γράφεις ότι το υπουργείο εμπορίου κοιμάται και δεν κάνει τίποτα κτλ. κτλ. κτλ.
Εγώ προσωπικά αν δούλευα στο υπουργείο και έβλεπα ένα τέτοιο email, κατευθείαν κάδος.

Όσο για το ότι έστειλες παράπονα στην τράπεζα , καλά έκανες! Εννοείται, πελάτης είσαι. Αλλά εφόσον είσαι δυσαρεστημενος πελάτης, μπορείς κάλλιστα να πας σε άλλη τράπεζα. Εφόσον δεν αλλάζεις τράπεζα, μια χαρά δέχεσαι αυτό που κάνουν ακόμα και 100 παράπονα να στείλεις.
 

Καταρχήν δε μου αρέσει το ύφος σου.Εν συνέχεια διάβασε προσεχτικά τους όρους και πες μου που ακριβώς γράφει ότι η συναλλαγή πρέπει να γίνει αποκλειστικά από το δίκτυο της τράπεζας. 

Τέλος διάβασε να μάθεις τι ακριβώς σημαίνει παραπλανητικη διαφήμιση και θα δούμε αν έχω δίκιο ή άδικο.

Εσύ μπορείς να αποδέχεσαι τα πάντα,αλλά καλό είναι να μην πουλάς πνεύμα σε θέματα που δε γνωρίζεις. 

Το πολύ πολύ να χάσω 15 λεπτά από το χρόνο μου,αλλά η λογική ότι είναι ιδιωτική τράπεζα και κάνει ότι γουστάρει δεν ισχύει. Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι εκάστοτε εποπτικές αρχές. Η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή που υπαγεται στο υπουργείο Εμπορίου ενημερωτικά δε δέχεται απλά email,αλλά επώνυμες τεκμηριωμενες καταγγελίες και στο παρελθόν έχω δικαιωθεί σε ανάλογη περίπτωση λαμβάνοντας αποζημίωση. 

Επίσης δεν άλλαξα τράπεζα καθώς σε πρόσφατο περιστατικό η ΕΤΕ δέχτηκε τις αιτιάσεις μου και επιλυσε το θέμα που προέκυψε με αντιλογισμο της ετήσιας συνδρομής της πιστωτικής μου κάρτας, παρα το γεγονός ότι δεν προβλεπόταν στους όρους χρήσης της στα πλαίσια της καλής συνεργασίας. 

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites






Καταρχήν δε μου αρέσει το ύφος σου.Εν συνέχεια διάβασε προσεχτικά τους όρους και πες μου που ακριβώς γράφει ότι η συναλλαγή πρέπει να γίνει αποκλειστικά από το δίκτυο της τράπεζας. 
Τέλος διάβασε να μάθεις τι ακριβώς σημαίνει παραπλανητικη διαφήμιση και θα δούμε αν έχω δίκιο ή άδικο.
Εσύ μπορείς να αποδέχεσαι τα πάντα,αλλά καλό είναι να μην πουλάς πνεύμα σε θέματα που δε γνωρίζεις. 
Το πολύ πολύ να χάσω 15 λεπτά από το χρόνο μου,αλλά η λογική ότι είναι ιδιωτική τράπεζα και κάνει ότι γουστάρει δεν ισχύει. Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι εκάστοτε εποπτικές αρχές. Η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή που υπαγεται στο υπουργείο Εμπορίου ενημερωτικά δε δέχεται απλά email,αλλά επώνυμες τεκμηριωμενες καταγγελίες και στο παρελθόν έχω δικαιωθεί σε ανάλογη περίπτωση λαμβάνοντας αποζημίωση. 
Επίσης δεν άλλαξα τράπεζα καθώς σε πρόσφατο περιστατικό η ΕΤΕ δέχτηκε τις αιτιάσεις μου και επιλυσε το θέμα που προέκυψε με αντιλογισμο της ετήσιας συνδρομής της πιστωτικής μου κάρτας, παρα το γεγονός ότι δεν προβλεπόταν στους όρους χρήσης της στα πλαίσια της καλής συνεργασίας. 


Δεν έχω κανένα ύφος. Όπως ανέφερα καλά έκανες και έστειλες παράπονα στην τράπεζα.
Και εγώ προσωπικά, έχω ανανεώσει χρεωστική κάρτα χωρίς το κόστος ανανέωσης 6€.
Ιδιωτική τράπεζα είναι και αυτή αποφασίζει.

Δεν υπάρχει πουθενά καμία παραπλανητική διαφήμιση!
Εσύ αν διάβαζες προσεχτικά τους όρους θα έβλεπες το παρακάτω το οποίο προβλέπεται ξεκάθαρα στους όρους που λες ότι έχεις διαβάσει. Πιστωτική κάρτα στα ψηφιακά κανάλια της τράπεζας ή πάγια εντολή. Όπως επίσης: "η μέγιστη επιβράβευση ανά πελάτη για το διάστημα ισχύος της προσφοράς ανέρχεται σε 75 ευρώ που αντιστοιχεί σε συνολικό ποσό λογαριασμών ύψους 1.500 ευρώ"

Με τη λογική τη δική σου μπορείς να έχεις επιστροφή 10.000€! Και αν δεν στα δώσει να τους "κυνηγήσεις".

Το ότι κάποιος διαφωνεί με την άποψη σου , δεν σημαίνει ότι έχει ύφος απλώς πιστεύει κάτι διαφορετικό.
Αυτό συνήθως το λένε αυτοί που πιστεύουν ότι έχουν πάντα δίκιο και όλοι οι άλλοι άδικο.
Εγώ σου είπα τη γνώμη μου.
Κάνε ότι θες, εννοείται μπορείς να πας και στον Άρειο Πάγο!

Πάντως δεν ξέρω αν παρακολουθείς γενικά το θέμα αλλά το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί παλιότερα και έχουμε γράψει αρκετοί για να βοηθήσουμε τους συμφορίτες τι τους συμφέρει.46b7dad6943184722d969ea6cf426e71.jpg


Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/viewerng/viewer?embedded=true&url=https://www.nbg.gr/-/jssmedia/Files/lp/oroi-programmatos-dapanwn-energeias-el.pdf

Αυτοί είναι οι όροι του προγράμματος και σύμφωνα με τον πίνακα στο τέλος θα έπρεπε να δίνει πόντους .

Σε ανάλογη περίπτωση δική μου , παρατήρησα ότι μάλλον δικαίως , δεν μου αποδόθηκαν πόντοι γιατί σε πάγια της ΔΕΗ με ημερομηνία πληρωμής 12/05 η εκκαθάριση της συναλλαγής έγινε 16/05 και σύμφωνα με τους όρους πρέπει να μου αποδοθούν στο τέλος Ιουνίου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pank said:





 

 


Δεν έχω κανένα ύφος. Όπως ανέφερα καλά έκανες και έστειλες παράπονα στην τράπεζα.
Και εγώ προσωπικά, έχω ανανεώσει χρεωστική κάρτα χωρίς το κόστος ανανέωσης 6€.
Ιδιωτική τράπεζα είναι και αυτή αποφασίζει.

Δεν υπάρχει πουθενά καμία παραπλανητική διαφήμιση!
Εσύ αν διάβαζες προσεχτικά τους όρους θα έβλεπες το παρακάτω το οποίο προβλέπεται ξεκάθαρα στους όρους που λες ότι έχεις διαβάσει. Πιστωτική κάρτα στα ψηφιακά κανάλια της τράπεζας ή πάγια εντολή. Όπως επίσης: "η μέγιστη επιβράβευση ανά πελάτη για το διάστημα ισχύος της προσφοράς ανέρχεται σε 75 ευρώ που αντιστοιχεί σε συνολικό ποσό λογαριασμών ύψους 1.500 ευρώ"

Με τη λογική τη δική σου μπορείς να έχεις επιστροφή 10.000€! Και αν δεν στα δώσει να τους "κυνηγήσεις".

Το ότι κάποιος διαφωνεί με την άποψη σου , δεν σημαίνει ότι έχει ύφος απλώς πιστεύει κάτι διαφορετικό.
Αυτό συνήθως το λένε αυτοί που πιστεύουν ότι έχουν πάντα δίκιο και όλοι οι άλλοι άδικο.
Εγώ σου είπα τη γνώμη μου.
Κάνε ότι θες, εννοείται μπορείς να πας και στον Άρειο Πάγο!

Πάντως δεν ξέρω αν παρακολουθείς γενικά το θέμα αλλά το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί παλιότερα και έχουμε γράψει αρκετοί για να βοηθήσουμε τους συμφορίτες τι τους συμφέρει.46b7dad6943184722d969ea6cf426e71.jpg

 

 

Σύμφωνα με τους όρους της ενέργειας, ο πελάτης επιβραβεύεται με 5% σε go4more πόντους για κάθε έγκυρη και ολοκληρωμένη πληρωμή λογαριασμού ηλεκτρικού ρεύματος ή/και φυσικού αερίου, με χρήση πιστωτικής κάρτας Ε.Τ.Ε κατά τη διάρκεια του Προγράμματος, και μόνο επιλέγοντας έναν από τους ακόλουθους τρόπους πληρωμής:

 

  • INTERNET BANKING ΕΤΕ
  • MOBILE BANKING ETE
  • APS ETE
  • ΠΑΓΙΑ ΕΝΤΟΛΗ σε πιστωτική κάρτα ΕΤΕ (με ανάθεση στον Πάροχο Ενέργειας)

πάγια εντολή σε πιστωτική κάρτα ΕΤΕ (με ανάθεση στον Πάροχο Ενέργειας)...πιο ξεκάθαρο δε γίνεται. Η επισήμανση μου έγινε για να βοηθήσω και κάποιους άλλους που μπορεί να μην τους αποδοθεί η πρόσθετη επιβράβευση. 

Δε μίλησα πουθενά για πόσα άνω των 1.500 ευρώ. Στο Άρειο Πάγο ενημερωτικά πας όταν το ζήτημα είναι προς δικαστική επίλυση και είναι ο ανώτατος βαθμός. 

Επαναλαμβάνω ότι καλό είναι όταν κατι δεν το κατεχουμε να μη λέμε ανακρίβειες. Οποιος το κυνηγησει στο υπογράφω οτι θα δικαιωθεί χωρίς να πάει δικαστικά. 

Εάν όχι σε απευθείας επικοινωνία με την τράπεζα,απλά καταγγελοντας το γεγονός στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή. 

Θεωρώ ότι σκοπός του forum είναι να βοηθουνται και τα υπόλοιπα μέλη και η στάση σου δεν είναι επικοδομητικη. 

Δε λέω για ποιο λόγο έχεις διαφορετική άποψη, η οποία για μένα θα είναι πάντα σεβαστή, αλλά ειρωνείες τύπου να πας και στον Αρειο Παγο που αμφιβάλλω εαν ξέρεις τι ακριβως πρεσβεύει και

Τι άλλο θα ακούσουμε!
Και μετά θα γράφεις ότι το υπουργείο εμπορίου κοιμάται και δεν κάνει τίποτα κτλ. κτλ. κτλ.
Εγώ προσωπικά αν δούλευα στο υπουργείο και έβλεπα ένα τέτοιο email, κατευθείαν κάδος

καλό είναι να τις αποφεύγεις. 

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

 

On 11/6/2022 at 3:48 ΜΜ, geoponer said:

Don't hold your breath, που λένε και στο χωριό μου! Μόλις πριν λίγο ανακοίνωσε την υποστήριξη για ανέπαφες πληρωμές με πιστωτικές κάρτες στην εφαρμογή της. Αυτό ήταν δεδομένο για άλλες τράπεζες εδώ και χρόνια.

Για να το παλεύουν ακόμα σημαίνει ότι θα αργήσουν να συνεργαστούν με Gpay/Apple Pay κλπ. - μακάρι να βγω ψεύτης.

Το Apple pay υποστηρίζεται και πολύ σύντομα, ίσως και εντός του επόμενου μήνα, το Google Pay απ'οτι έμαθα απο γνωστό 

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που εμενα το gpay δεν δεχοταν την Πειραιως ειναι οτι ο λογαριασμος google που ηταν επιλεγμενος ειχε region UK. Εβαλα τον 2ο που εχει Ελλαδα και την περασε την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

σε πιστωτικη καρτα εθνικης με οριο 3000 αν εγω κανω αγορεσ καθε χρονο τις ταξεως των 3000 ευρω γλυτωνω  την συνδρομη?των 33 ευρω?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikolasn80 said:

σε πιστωτικη καρτα εθνικης με οριο 3000 αν εγω κανω αγορεσ καθε χρονο τις ταξεως των 3000 ευρω γλυτωνω  την συνδρομη?των 33 ευρω?

Οχι δεν την γλυτώνεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikolasn80 said:

σε πιστωτικη καρτα εθνικης με οριο 3000 αν εγω κανω αγορεσ καθε χρονο τις ταξεως των 3000 ευρω γλυτωνω  την συνδρομη?των 33 ευρω?

Κάνεις αίτημα αντιλογισμου της συνδρομής,αναλύοντας τις αιτιάσεις σου και εάν είσαι τυχερός υπάρχουν κάποιες πιθανότητες να το πετύχεις. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο συναλλαγών άνω του οποίου γλιτώνεις τη συνδρομή. 

Πλέον όμως είναι δεδομένο ότι όλες οι τράπεζες είναι φειδωλες σε ανάλογα αιτήματα. Οι συνδρομές αποτελούν μέρος των εσόδων τους.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αίτημα αντιλογισμου της συνδρομής,αναλύοντας τις αιτιάσεις σου και εάν είσαι τυχερός υπάρχουν κάποιες πιθανότητες να το πετύχεις. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο συναλλαγών άνω του οποίου γλιτώνεις τη συνδρομή. 
Πλέον όμως είναι δεδομένο ότι όλες οι τράπεζες είναι φειδωλες σε ανάλογα αιτήματα. Οι συνδρομές αποτελούν μέρος των εσόδων τους.
Η Πειραιώς έχει όριο συναλλαγών άνω του οποίου γλιτώνεις τη συνδρομή. Έβγαλα τον Μάιο πιστωτική στην Πειραιώς και το όριο είναι 2500€ το χρόνο. Έτσι γλυτώνεις ταω30€ συνδρομή.
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς όμως το αναφέρει ξεκάθαρα ώστε να το γνωρίζει όποιος θέλει να κάνει αίτηση για νέα κάρτα.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pank said:
22 ώρες πριν, boban3 said:

 

Η Πειραιώς έχει όριο συναλλαγών άνω του οποίου γλιτώνεις τη συνδρομή. Έβγαλα τον Μάιο πιστωτική στην Πειραιώς και το όριο είναι 2500€ το χρόνο. Έτσι γλυτώνεις ταω30€ συνδρομή.

Ναι όντως έχει η Πειραιώς.Για Εθνική όμως που ρώτησε δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο και ο αντιλογισμος εξαρτάται αποκλειστικά από την τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, boban3 said:

Ναι όντως έχει η Πειραιώς.Για Εθνική όμως που ρώτησε δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο και ο αντιλογισμος εξαρτάται αποκλειστικά από την τράπεζα. 

H Πειραιώς προσφέρει πολλές φορές σε κατούχους πιστωτικών καρτών, καινούργια κάρτα με 0€ συνδρομή και -1% χαμηλότερο επιτόκιο, μέσω winbank. Άρα μπορείτε να βγάλετε μία καινούργια και να ακυρώσετε κάποια άλλη στην οποία πληρώνετε συνδρομή. Πχ είχα μία Πειραιώς VISA και μου πρότεινε να αποκτήσω μία Πειραιώς Mastercard!

image.thumb.png.01ddfe324660f370b43e62e5b870d3c4.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχει η Πειραιώς.Για Εθνική όμως που ρώτησε δεν υπάρχει συγκεκριμένο όριο και ο αντιλογισμος εξαρτάται αποκλειστικά από την τράπεζα. 
Απλώς είχες γράψει οτι όλες οι τράπεζες είναι φειδωλές σε ανάλογα αιτήματα.
Γι αυτό ανέφερα την Πειραιώς όπου δεν χρειάζεται να κάνει κάποιο αίτημα. Να ξέρει ότι έχει εναλλακτική.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pank said:

Απλώς είχες γράψει οτι όλες οι τράπεζες είναι φειδωλές σε ανάλογα αιτήματα.
Γι αυτό ανέφερα την Πειραιώς όπου δεν χρειάζεται να κάνει κάποιο αίτημα. Να ξέρει ότι έχει εναλλακτική.

 Σε αιτήματα αντιλογισμου εννοούσα. Καλά έκανες και ανέφερες την εναλλακτική της Πειραιώς. Κι εγώ έχω μια εκεί χωρίς συνδρομή, απλά με εξυπηρετεί η εθνική λόγω μισθοδοσίας. 

Το κακό είναι ότι σταδιακά μειώνονται οι επιλογές πιστωτικής χωρίς συνδρομή, οπότε απομένουν ελάχιστες χωρίς συνδρομή για πάντα. Στην εθνική υπάρχει η Toyota visa ακόμα,alpha πλέον δεν είμαι βέβαιος αν υφίσταται πλέον καμία. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...