Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Συμφωνα με τις ανακοινωσεις του Υπ.Οικ. για ενθαρυνση της χρησης πλαστικου χρήματος, εδω εχουμε δυο παρατυπίες απο την ΔΕΗ

1. Δεν δεχεται καρτες ολοων των τραπεζων, τουλαχιστον για την ωρα

2. Επιβαρυνει την πληρωμη με καρτα

http://i1377.photobucket.com/albums/ah76/tzoumas/alpharhochiepsilonomicron%20lambdapsietasigmaf_zpseclhtbrn.png~original

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τις ανακοινωσεις του Υπ.Οικ. για ενθαρυνση της χρησης πλαστικου χρήματος, εδω εχουμε δυο παρατυπίες απο την ΔΕΗ

1. Δεν δεχεται καρτες ολοων των τραπεζων, τουλαχιστον για την ωρα

2. Επιβαρυνει την πληρωμη με καρτα

http://i1377.photobucket.com/albums/ah76/tzoumas/alpharhochiepsilonomicron%20lambdapsietasigmaf_zpseclhtbrn.png~original

 

Ελληνικό Κράτος ακόμα να μάθουν το δυαδικτοιο

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τις ανακοινωσεις του Υπ.Οικ. για ενθαρυνση της χρησης πλαστικου χρήματος, εδω εχουμε δυο παρατυπίες απο την ΔΕΗ

1. Δεν δεχεται καρτες ολοων των τραπεζων, τουλαχιστον για την ωρα

2. Επιβαρυνει την πληρωμη με καρτα

 

Πραγματικά ό,τι να'ναι, αφού δεν υπάρχει έλεγχος και συντονισμός - το ίδιο ισχύει και στα ΕΛΤΑ αν θυμάμαι καλά (είχα δει σχετική πινακίδα στο γκισέ).

 

Επιπλέον, από τη στιγμή που το ίδιο το κράτος επιδιώκει όλες οι πληρωμές να γίνονται μέσω πλαστικού χρήματος είναι απαράδεκτο π.χ. να υπάρχουν εκδοτήρια εισιτηρίων που εκδίδουν κάρτες απεριορίστων χωρίς να δέχονται πληρωμή με κάρτα. Μιλάμε για ένα ετήσιο κόστος της τάξης των 300+ ευρώ (παράδειγμα μηνιαία κάρτα των €30 επί 10 μήνες) το οποίο πληρώνεται μόνο με μετρητά. Επίσης η ΔΕΗ, όπως και οι υπόλοιπες ΔΕΚΟ, θα έπρεπε να υποστηρίζουν εξόφληση λογαριασμών μέσω καρτών (χωρίς επιβάρυνση) και το ίδιο να ισχύει για όλες τις δημόσιες υπηρεσίες που δέχονται πληρωμές από τους πολίτες (και όχι να εξαρτάται κανείς από την κάθε τράπεζα με τις αντίστοιχες χρεώσεις της).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, από τη στιγμή που το ίδιο το κράτος επιδιώκει όλες οι πληρωμές να γίνονται μέσω πλαστικού χρήματος είναι απαράδεκτο π.χ. να υπάρχουν εκδοτήρια εισιτηρίων που εκδίδουν κάρτες απεριορίστων χωρίς να δέχονται πληρωμή με κάρτα. Μιλάμε για ένα ετήσιο κόστος της τάξης των 300+ ευρώ (παράδειγμα μηνιαία κάρτα των €30 επί 10 μήνες) το οποίο πληρώνεται μόνο με μετρητά..

 

Για πληροφόρηση αναφέρω ότι εκδοτήρια του μετρό έχουν δυνατότητα αγοράς κάρτας απεριόριστων διαδρομών με pos.

Link to comment
Share on other sites

10 ευρω κατ ελαχιστον η εξαργυρωση. Ο γνωστος σου δεν ξερει τι του γινεται

 

:cool: - κατι σχετικο απο συλλογη ποντων Εθνικης, σε Σκλαβενιτη με ρωτησαν με λογαριασμο 16 ευρω περιπου που ειχα κανει εαν θελω να εξαργυρωσω και μου εβγαινε εκπτωση 5 ευρω περιπου αλλα ειπα οχι γιατι ειχα το μυαλο μου αλλου, σε ΑΒασιλοπουλο οταν το ζητησα αρχισαν να μου λενε δεν σας συμφερει ειναι χαμηλη η εξαργυρωση γιατι παει ανα κλιμακα κλπ και ετσι το αφησα γιατι δεν ειχα ορεξη για αναλυσεις, σε αλλο Σκλαβενιτη που ζητησα εξαργυρωση μου ειπαν πως ΔΕΝ βλεπουν τους ποντους ασχετα εαν εγω επεμενα πως ηταν 2950 περιπου ενω στον ιδιο Σκλαβενιτη την μεθεπομενη αλλο ταμειο απο μονο του με ρωτησε αν θελω εξαργυρωση οντως συμφωνησα και μου εκανα εξαργυρωση (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα μια καινούργια Amex στο paypal,πόσες μέρες κάνει για να φανεί ο τετραψηφιος κωδικός στο e-banking της alpha?

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα μια καινούργια Amex στο paypal,πόσες μέρες κάνει για να φανεί ο τετραψηφιος κωδικός στο e-banking της alpha?

 

Xiaomi Redmi Note 3

 

Ακαραία τον γνωρίζει η -οποιαδήποτε- τράπεζα. Αλίμονο αν γίνονταν συναλλαγές με κάρτες και έπρεπε να περάσουν μέρες για να γνωστοποιηθούν τα στοιχεία τους στον ίδιο τον εκδότη της κάρτας (τράπεζα). Απλά σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να πάρεις τηλέφωνο για να σου τον πουν άμεσα γιατί αργεί να φανεί στο ebanking.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα μια καινούργια Amex στο paypal,πόσες μέρες κάνει για να φανεί ο τετραψηφιος κωδικός στο e-banking της alpha?

 

Xiaomi Redmi Note 3

Μήπως πρέπει να πας εκεί που λέει, συναλλαγές σε εκκρεμότητα, για να τον δεις και όχι στις κινήσεις.

Πρέπει να ξέρεις ότι η χρέωση των κινήσεων της amex γίνεται 15 μέρες αργότερα. Όλες αυτές τις μέρες το ποσό είναι δεσμευμένο αλλά τοκιζεται.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να πας εκεί που λέει, συναλλαγές σε εκκρεμότητα, για να τον δεις και όχι στις κινήσεις.

Πρέπει να ξέρεις ότι η χρέωση των κινήσεων της amex γίνεται 15 μέρες αργότερα. Όλες αυτές τις μέρες το ποσό είναι δεσμευμένο αλλά τοκιζεται.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω δει κι εκεί αλλά το βγάζει ακόμα σε επεξεργασία, έχει έναν δεκαψήφιο αριθμό αναφοράς και αιτιολογία paypal!

Μάλλον πρέπει να πάρω τηλέφωνο!

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Alpha bank για τον κωδικό και μου είπαν ότι ακόμα δεν το βγάζει και να ξανάεπικοινωνήσω σε 2-3 μέρες!

Στο paypal δεν φαίνεται η χρέωση, αλλά η κάρτα ζητάει την ταυτοποίηση με τον τετραψηφιος κωδικό.

Δεν πειράζει θα περιμένω 2-3 μέρες.

Εκεί στο paypal φαίνεται έπεσε πολύ δουλειά ή δεν τους αρέσει η Amex???

Ελπίζω μόνο να μην κάνει 15 μέρες όπως μου είπαν τα παιδιά παραπάνω.

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Alpha bank για τον κωδικό και μου είπαν ότι ακόμα δεν το βγάζει και να ξανάεπικοινωνήσω σε 2-3 μέρες!

Στο paypal δεν φαίνεται η χρέωση, αλλά η κάρτα ζητάει την ταυτοποίηση με τον τετραψηφιος κωδικό.

Δεν πειράζει θα περιμένω 2-3 μέρες.

Εκεί στο paypal φαίνεται έπεσε πολύ δουλειά ή δεν τους αρέσει η Amex???

Ελπίζω μόνο να μην κάνει 15 μέρες όπως μου είπαν τα παιδιά παραπάνω.

 

Xiaomi Redmi Note 3

 

Σου ξαναλέω, ότι ήταν να στείλει το Paypal στην τράπεζά σου (αιτιολογία, κωδικούς) το έστειλε τη στιγμή που έκανε τη χρέωση. Δεν ανοίγουν ...αλληλογραφία με την τράπεζα όσοι χρεώνουν μια κάρτα, ώστε να επανέρχονται μετά από μέρες στην ίδια συναλλαγή και να στέλνουν κι άλλα. Η Alpha Bank πρέπει να ψάξει στο σωστό μέρος (είτε στις συναλλαγές της κάρτας, ή του λογαριασμού αν είναι χρεωστική συνδεδεμένη με λογαριασμό) και να σου δώσει τον κωδικό τον οποίο τον έχει λάβει ήδη... Τέλος πάντων αν θες περίμενέ τους γιατί έχουν εσωτερικά δικά τους "συστημικά" προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κι εκεί αλλά το βγάζει ακόμα σε επεξεργασία, έχει έναν δεκαψήφιο αριθμό αναφοράς και αιτιολογία paypal!

Μάλλον πρέπει να πάρω τηλέφωνο!

 

Xiaomi Redmi Note 3

Αυτό που ψάχνεις είναι εκεί, pp**1234 σίγουρα δεν βλέπεις εκεί αυτό; (το 1234 το έβαλα εγώ για παράδειγμα.)

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει ρε παιδια

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/2f5347bd1a67d408c6c79b0181d8bf2e.jpg

Δεν ξέρω αν η υπάλληλος της Alpha ήταν άσχετη αλλά μου είπε ότι το PayPal δεν μας έχει στείλει ακόμα τον κωδικό!

Η κάρτα είναι καινούργια και μπήκε στον λογαριασμό μισθοδοσίας μου, υπάρχει και μια enter Visa που είχα παλιότερα στο paypal αλλά δεν δούλευε και την έβγαλα.

Εντάξει έχω και την revolut αλλά θέλω την Amex για μεγαλύτερη ασφάλεια όσο έχουμε cc.

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Στην κίνηση του 1,50€ (την άλλη ξέχνα τη δε σε αφορά) θα πρέπει να δεις στην αιτιολογία κάτι σαν αυτό: "PP*7418CODE ". Είτε ψάχνοντας λεπτομέρειες η ίδια στις κινήσεις του λογαριασμού σου ή της κάρτας σου. Δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει το e-banking της Alpha αλλά συνήθως είτε με κάποιο κουμπάκι πάνω στην συγκεκριμένη εγγραφή ή με εκτύπωση των κινήσεων βγαίνουν κάποια παραπάνω στοιχεία. Στην Πειραιώς π.χ. κλικάρεις τη βούλα δίπλα στην εκάστοτε κίνηση και πατάς το κουμπί "Λεπτομέρειες" οπότε και βλέπεις τα πάντα. Αν δεν μπορείς να δεις εσύ αυτό που σου έγραψα, πάρε ξανά τηλέφωνο στο support της Alpha Bank και πες τους να κοιτάξουν καλά στο σύστημά τους την κίνηση του 1,50€ και να σου πουν τον 4ψήφιο κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει ρε παιδια

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/2f5347bd1a67d408c6c79b0181d8bf2e.jpg

Δεν ξέρω αν η υπάλληλος της Alpha ήταν άσχετη αλλά μου είπε ότι το PayPal δεν μας έχει στείλει ακόμα τον κωδικό!

Η κάρτα είναι καινούργια και μπήκε στον λογαριασμό μισθοδοσίας μου, υπάρχει και μια enter Visa που είχα παλιότερα στο paypal αλλά δεν δούλευε και την έβγαλα.

Εντάξει έχω και την revolut αλλά θέλω την Amex για μεγαλύτερη ασφάλεια όσο έχουμε cc.

 

Xiaomi Redmi Note 3

Σου επιβεβαιώνω ότι στο σύστημα της Alpha Θα πρέπει να περιμένεις να περάσει η συναλλαγή απο τις δεσμεύσεις στις χρεώσεις(2-3ημέρες),εκεί,μόλις εμφανιστεί στις χρεώσεις η συναλλαγή των 1,5€ θα δείς και τον κωδικό που θα σου χρειαστεί για την ταυτοποίηση με το PayPal..Σχετικά με την Alpha enter visa που είχες στο Paypal και δεν δούλευε,ήταν μήπως της πρώην Εμπορικής που πέρασε στην Alpha?

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Σου επιβεβαιώνω ότι στο σύστημα της Alpha Θα πρέπει να περιμένεις να περάσει η συναλλαγή απο τις δεσμεύσεις στις χρεώσεις(2-3ημέρες),εκεί,μόλις εμφανιστεί στις χρεώσεις η συναλλαγή των 1,5€ θα δείς και τον κωδικό που θα σου χρειαστεί για την ταυτοποίηση με το PayPal..Σχετικά με την Alpha enter visa που είχες στο Paypal και δεν δούλευε,ήταν μήπως της πρώην Εμπορικής που πέρασε στην Alpha?

Κι εγώ αυτό πιστεύω ότι θα φανεί σε 2-3 μέρες.

Όσο για την Visa όχι είναι της Alpha εξ αρχής μαζί με τον λογαριασμό μισθοδοσίας μου(προνομιακός)!

Η αλήθεια είναι ότι δεν την έχω δοκιμάσει εδώ και 3-4 μήνες γιατί προσπάθησα πριν καμία 30 φορές και έτρωγα άκυρο σε διάφορες συναλλαγές(εξωτερικού με paypal).

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

η amex της alpha περναει για αγορες απο εξωτερικο;

στο παυπαλ μπορω να την συνδεσω;

Φυσικά κι επίσης εκτός από το ebay μπορείς να κάνεις αγορές και απο το aliexpress .

Εγώ χτες έκανα δύο αγορές και είναι καθοδόν. :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αποκτησα σήμερα το winbank αλλά την στιγμή που έκανα login δεν μπόρεσα να συνεχίσω γιατί δεν μου δέχεται το καινούριο κωδικό.. Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αποκτησα σήμερα το winbank αλλά την στιγμή που έκανα login δεν μπόρεσα να συνεχίσω γιατί δεν μου δέχεται το καινούριο κωδικό.. Τι πρέπει να κάνω;

 

Το προφανές: Να ορίσεις άλλον κωδικό, συμβατό με τις απαιτήσεις που έχει για τους κωδικούς η τράπεζα (πεζα-κεφαλαία-σύμβολα-αριθμός ψηφίων ό,τι ζητάει τέλος πάντων).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω 1000 ευρώ σε λογαριασμό Citibank στις ΗΠΑ, της οικογένειάς μας. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ ξανά να το κάνω αυτό και έχω απορία για τα έξοδα. Από τη Eurobank μου είπαν ότι είναι φτηνότερο να το κάνω μέσω e-banking (σε σύγκριση με το κατάστημα) και το δοκίμασα και τα έξοδα είναι 32 ευρώ (τα έξοδα βαρύνουν εμένα, OUR, έτσι πρέπει να γίνει). Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να γίνει η μεταφορά με λιγότερα έξοδα. Έχουμε λογαριασμούς και σε Πειραιώς, Εθνική, Alpha, Attica από τους οποίους θα μπορούσαν να φύγουν τα εμβάσματα. Μπορεί να είναι φτηνότερα εκεί; Ή μήπως με κάποιο τρόπο είναι φτηνότερο να χρησιμοποιήσω το PAY PAL; (Δεν ξέρω και πολλά από PAY PAL αλλά θα ρωτήσω να μάθω). Με ενδιαφέρει το συνολικό κόστος για την μεταφορά αφού ο αποστολέας και ο παραλήπτης είναι το ίδιο "πορτοφόλι" οπότε ψάχνω το φτηνότερο συνολικά και από Ελλάδα και κατά την κατάθεση στις ΗΠΑ.

Παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το θέμα και γνωρίζει σχετικά ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω 1000 ευρώ σε λογαριασμό Citibank στις ΗΠΑ, της οικογένειάς μας. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ ξανά να το κάνω αυτό και έχω απορία για τα έξοδα. Από τη Eurobank μου είπαν ότι είναι φτηνότερο να το κάνω μέσω e-banking (σε σύγκριση με το κατάστημα) και το δοκίμασα και τα έξοδα είναι 32 ευρώ (τα έξοδα βαρύνουν εμένα, OUR, έτσι πρέπει να γίνει). Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να γίνει η μεταφορά με λιγότερα έξοδα. Έχουμε λογαριασμούς και σε Πειραιώς, Εθνική, Alpha, Attica από τους οποίους θα μπορούσαν να φύγουν τα εμβάσματα. Μπορεί να είναι φτηνότερα εκεί; Ή μήπως με κάποιο τρόπο είναι φτηνότερο να χρησιμοποιήσω το PAY PAL; (Δεν ξέρω και πολλά από PAY PAL αλλά θα ρωτήσω να μάθω). Με ενδιαφέρει το συνολικό κόστος για την μεταφορά αφού ο αποστολέας και ο παραλήπτης είναι το ίδιο "πορτοφόλι" οπότε ψάχνω το φτηνότερο συνολικά και από Ελλάδα και κατά την κατάθεση στις ΗΠΑ.

Παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το θέμα και γνωρίζει σχετικά ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

 

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/emvasmata/ypologistis-emvasmatos

 

22 ευρώ στην τράπεζα Πειραιώς με OUR, 14 ευρώ με SHA.

 

Θα πήγαινα σε Paypal ή Skrill προσωπικά.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω 1000 ευρώ σε λογαριασμό Citibank στις ΗΠΑ, της οικογένειάς μας. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ ξανά να το κάνω αυτό και έχω απορία για τα έξοδα. Από τη Eurobank μου είπαν ότι είναι φτηνότερο να το κάνω μέσω e-banking (σε σύγκριση με το κατάστημα) και το δοκίμασα και τα έξοδα είναι 32 ευρώ (τα έξοδα βαρύνουν εμένα, OUR, έτσι πρέπει να γίνει). Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να γίνει η μεταφορά με λιγότερα έξοδα. Έχουμε λογαριασμούς και σε Πειραιώς, Εθνική, Alpha, Attica από τους οποίους θα μπορούσαν να φύγουν τα εμβάσματα. Μπορεί να είναι φτηνότερα εκεί; Ή μήπως με κάποιο τρόπο είναι φτηνότερο να χρησιμοποιήσω το PAY PAL; (Δεν ξέρω και πολλά από PAY PAL αλλά θα ρωτήσω να μάθω). Με ενδιαφέρει το συνολικό κόστος για την μεταφορά αφού ο αποστολέας και ο παραλήπτης είναι το ίδιο "πορτοφόλι" οπότε ψάχνω το φτηνότερο συνολικά και από Ελλάδα και κατά την κατάθεση στις ΗΠΑ.

Παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το θέμα και γνωρίζει σχετικά ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Κάποτε που είχα πει σε έναν Αμερικάνο να του στείλω έμβασμα με eBanking,μου είπε να μην το κάνω,γιατί θα πληρώσει πάνω από 30 δολλάρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω 1000 ευρώ σε λογαριασμό Citibank στις ΗΠΑ, της οικογένειάς μας. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ ξανά να το κάνω αυτό και έχω απορία για τα έξοδα. Από τη Eurobank μου είπαν ότι είναι φτηνότερο να το κάνω μέσω e-banking (σε σύγκριση με το κατάστημα) και το δοκίμασα και τα έξοδα είναι 32 ευρώ (τα έξοδα βαρύνουν εμένα, OUR, έτσι πρέπει να γίνει). Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να γίνει η μεταφορά με λιγότερα έξοδα. Έχουμε λογαριασμούς και σε Πειραιώς, Εθνική, Alpha, Attica από τους οποίους θα μπορούσαν να φύγουν τα εμβάσματα. Μπορεί να είναι φτηνότερα εκεί; Ή μήπως με κάποιο τρόπο είναι φτηνότερο να χρησιμοποιήσω το PAY PAL; (Δεν ξέρω και πολλά από PAY PAL αλλά θα ρωτήσω να μάθω). Με ενδιαφέρει το συνολικό κόστος για την μεταφορά αφού ο αποστολέας και ο παραλήπτης είναι το ίδιο "πορτοφόλι" οπότε ψάχνω το φτηνότερο συνολικά και από Ελλάδα και κατά την κατάθεση στις ΗΠΑ.

Παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το θέμα και γνωρίζει σχετικά ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Μια ιδέα, κάντε και οι δυο revolut, αυτός στις ΗΠΑ θα παραγγείλει και κάρτα, στέλνεις εσυ στον δικό σου λογαριασμό revolut από την τραπεζα σου 1.000 € με έξοδα 1€ και μετά μεταφορά από revolut σε revolut χωρις εξοδα μεταφορας και ανάληψης

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα, κάντε και οι δυο revolut, αυτός στις ΗΠΑ θα παραγγείλει και κάρτα, στέλνεις εσυ στον δικό σου λογαριασμό revolut από την τραπεζα σου 1.000 € με έξοδα 1€ και μετά μεταφορά από revolut σε revolut χωρις εξοδα μεταφορας και ανάληψης

 

Θα πρέπει πρώτα να κάνεις ταυτοποίηση τον λογαριασμό σου για να στείλεις τα 1.000 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Μήπως γνωρίζει κάποιος για ποιό λογό σε πάρα πολλά καταστήματα δεν γίνονται δεκτές πιστωτικές κάρτες της Εθνικής σε διακανονισμούς άτοκων δόσεων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...