Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.715 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      447
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ναι αυτό εννοώ αλλά θα έχεις και πρόστιμο 5% επί της υπέρβασης των 83 ευρώ περίπου δηλαδή 4 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στο IRIS 24/7 payment της Πειραιώς (δεν ξέω αν έχει ήδη αναφερθεί):

 

Από 28/1/2019 θα είναι σε ισχύ η ακόλουθη τιμολόγηση για συναλλαγές μέσω mobile:

Έως €50,00: πάγιο €0,02,

από € 50,01 έως € 500,00 πάγιο €0,50.

 

Πηγή: https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Documents/Pricing_List_17-12-2018.pdf

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στο IRIS 24/7 payment της Πειραιώς (δεν ξέω αν έχει ήδη αναφερθεί):

 

Από 28/1/2019 θα είναι σε ισχύ η ακόλουθη τιμολόγηση για συναλλαγές μέσω mobile:

Έως €50,00: πάγιο €0,02,

από € 50,01 έως € 500,00 πάγιο €0,50.

 

Πηγή: https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Documents/Pricing_List_17-12-2018.pdf

Για εξερχομενες μεταφορες η για εισερχομενες ειναι αυτη η χρεωση;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στο IRIS 24/7 payment της Πειραιώς (δεν ξέω αν έχει ήδη αναφερθεί):

 

Από 28/1/2019 θα είναι σε ισχύ η ακόλουθη τιμολόγηση για συναλλαγές μέσω mobile:

Έως €50,00: πάγιο €0,02,

από € 50,01 έως € 500,00 πάγιο €0,50.

 

Πηγή: https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Documents/Pricing_List_17-12-2018.pdf

 

 

 

 

 

δεν εχω καταλαβει την χρησιμοτητα αυτης της υπηρεσιας . Μπορει να μου την εξηγησει καποιος; δηλαδη μεχρι πριν ητανε ανεξοδη η αποστολη χρηματων βαζωντας αριθμο τηλεφωνου αντι για iban ; . οσο για τις επιχειρησεις εξυπηρετει για μισθοδοσια; για να μην χρεωνεται η επιχειρηση το 1 ευρω ή 2,50 ευρω εαν μπουνε καθαρα.

εχει κι παγιο 0,02 ευρω; τον μηνα; ή εξοδα ειναι για καθε φορα που την χρησιμοποιεις;. και απο οτι ειδα αφορα τα εξοδα μονο τις επιχειρησεις εαν το διαβασα καλα και οχι ιδιωτες.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από 28/1 μπαίνει χρέωση στην υπηρεσία Ίρις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω σκοπό να κάνω κάποιες αγορές από Γερμανό και μου είπαν ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα επιστροφή της Eurobank.Για να ανοίξω εκεί λογαριασμό χρειάζεται η ίδια διαδικασία με τις υπόλοιπες τράπεζες;Γιατί διάβασα κάτι για συνδικαιουχο και δεν κατάλαβα..Τελος η χρεωστική βγαίνει άμεσα ή θέλει περίπου 1 βδομάδα όπως στην Εθνική;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω σκοπό να κάνω κάποιες αγορές από Γερμανό και μου είπαν ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα επιστροφή της Eurobank.Για να ανοίξω εκεί λογαριασμό χρειάζεται η ίδια διαδικασία με τις υπόλοιπες τράπεζες;Γιατί διάβασα κάτι για συνδικαιουχο και δεν κατάλαβα..Τελος η χρεωστική βγαίνει άμεσα ή θέλει περίπου 1 βδομάδα όπως στην Εθνική;

 

Τα δικαιολογητικά είναι κοινά για όλες τις τράπεζες. Η χρεωστική βγαίνει επί τόπου. Για την έξτρα επιστροφή πρέπει να έχεις βάλει την εφαρμοή στο κινητό (στείλε μου πμ αν θέλεις να σου στείλω πρόσκληση εγγραφής). Απλά επειδή δεν είχες το app πριν την έναρξη της προσφοράς δεν θα σου πιστώσουν άμεσα όλη την επιστροφή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το καινούριο app της Alpha Bonus δεν δουλεύει, το κάνει και σε σας?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το καινούριο app της Alpha Bonus δεν δουλεύει, το κάνει και σε σας?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύει...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιολογητικά είναι κοινά για όλες τις τράπεζες. Η χρεωστική βγαίνει επί τόπου. Για την έξτρα επιστροφή πρέπει να έχεις βάλει την εφαρμοή στο κινητό (στείλε μου πμ αν θέλεις να σου στείλω πρόσκληση εγγραφής). Απλά επειδή δεν είχες το app πριν την έναρξη της προσφοράς δεν θα σου πιστώσουν άμεσα όλη την επιστροφή.

Ευχαριστώ,οταν ανοίξω τον λογαριασμό θα σου στείλω πμ.Καλη χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καλη χρονια χρονια πολλα Τον προηγουμενο μηνα με την πιστωτικη alpha bonus visa εκανα μια αγορα σε λιρες αγγλιας στην αρχη μου δεσμευτηκε το ποσο των 7,42 ευρω με τα οταν λογιστικοποιηθηκε η συναλλαγη το ποσο πηγε στα 7,50 ευρω υποθετω λοιπον τα 8 λεπτα ειναι η προμηθεια συναλλαγματος ξερουμες τις κλιμακες χρεωσης ωστε να μπορω να υπολογιζω ποσο θα μου βγαινει καθε φορα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

H προμήθεια συναλλαγής στην AlphaBank για συν αλλαγές σε άλλα νομίσματα είναι μέχρι 2,5% σύμφωνα με τον επίσημο τιμοκατάλογο.

Η εξυπηρέτηση πελατών δύο φορές που πήραμε τηλέφωνο δεν έδωσε περισσότερες εξηγήσεις,

Πάντως στην πράξη είναι 2% και δεν το εφαρμόζει άμεσα αλλά μετά από 1-2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη όμως το 2% του 7.42 δεν είναι 0.08.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε για 1% αλλά το ερώτημα είναι πόσες ήταν οι λίρες.

Έτσι μπορούμε να δούμε πόσο ήταν η προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε για 1% αλλά το ερώτημα είναι πόσες ήταν οι λίρες.

Έτσι μπορούμε να δούμε πόσο ήταν η προμήθεια.

οι λιρες ηταν 6,49 η αγορα εγινε 27/11
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στις 27/11 1 GBP= 1.1283398567 euro .

άρα 6,49GBP = 7,32292567 euro μέχρι τα 7,50 είναι 2,40 %

Link to comment
Share on other sites

Η eurobank student visa βγαίνει εύκολα; Είμαι ήδη κάτοχος της university visa της πειραιώς.
Link to comment
Share on other sites

Η eurobank student visa βγαίνει εύκολα; Είμαι ήδη κάτοχος της university visa της πειραιώς.
Ακριβως ίδια περίπτωση με εσένα.έκανα την αίτηση μέσω του site.μου την απέρριψαν την επόμενη μέρα που υπέγραψα τα έγγραφα της προσυμβατικής

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες μέσω του Λευκού Τειρεσία βλέπουν πόσες πιστωτικές κάρτες έχεις σε όλες τις τράπεζες. Δεν αποκλείεται όμως να εκδόσουν και δεύτερη φοιτητική ανάλογα το προφίλ του πελάτη. Πάντως με μηδενικό εκαθαριστικό το βλέπω δύσκολο για δεύτερη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύο πιστωτικές.Είναι δύο φοιτητικές πιστωτικές (χαμηλά όρια , χωρίς τη δυνατότητα υπέρβασης του πιστωτικού ορίου κτλ...).
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύο πιστωτικές.Είναι δύο φοιτητικές πιστωτικές (χαμηλά όρια , χωρίς τη δυνατότητα υπέρβασης του πιστωτικού ορίου κτλ...).

 

ειναι λοιπον 2 πιστωτικες, με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα, που παρεχονται χωρις καμια εξασφαλιση.

προσωπικη αποψη, η μια ειναι υπεραρκετη για εναν φοιτητη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι πιστωτικές βασίζονται στην καλή πίστη του πελάτη.Ακόμη και κάποιος με πολύ μεγάλο εισόδημα δεν σημαίνει ότι θα είναι και συνεπής.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ίδια περίπτωση με εσένα.έκανα την αίτηση μέσω του site.μου την απέρριψαν την επόμενη μέρα που υπέγραψα τα έγγραφα της προσυμβατικής

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτοχος της University Visa εδώ και 3+ χρόνια, η Eurobank μου έχει απορρίψει την αίτηση 2 φορές.

 

Πάντως η Πειραιώς 2-3 φορές που έκανα μια μικρή υπέρβαση ορίου (την κάλυψα επί τόπου βέβαια) μου την ενέκρινε προς μεγάλη μου έκπληξη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...