Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα ρωταω για την οθονη αφης...ενας φιλος ο βασιλης εχει το lg ks20 και οταν το βαζει στην τσεπη του με την οθονη προς το δερμα (ελπιζω να καταλαβες απο την αισχρη περιγραφη μου) οταν το βγαζει αποτ την τσεπη εχουν πατηθει διαφορα...καλα αυτος δεν το κλειδωνει κιολας...τετοιο προβλημα εννοω αν εχει το SAMSUNG-ακι!

 

Καλα .. .. ειδικα τετοια κινητα (με οθονες αφης ή πληκτρα αφης κλπ) δεν τα χωνεις ετσι στην τσεπη ή στην τσαντα... ειναι καπως τελειως κουλο! :lol:

Γι'αυτο υπαρχει και η δυνατοτητα του κλειδωματος. Εδω κλειδωνεις τα αλλα με τα κανονικα πληκτρα που ειναι και πολυ πιο δυσκολο να πατηθουν κουμπια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχαχα...επεσες στη περιπτωση γιατι το samsung το πηρα για να αλλαξω το lg ks20...

Αλλα δε καταλαβαινω αυτο που λες απο την αποψη οτι και το lg παταω το κουμπι και μπαινει σε sleep mode..βεβαια ειχα περασει και ενα προγραμμα που εκανε lock σαν του ιphone..

Αλλα το lgaki σημερα παει για σπρωξιμο..θα κρατησω το samsung(εχω τρελλαθει)..και το νοκια e65 που ειχα..

Βαρεθηκα πλεον τα ppc οπου θες ενα καρο προγραμματα για να τα κανεις κινητα αφου ουτως η αλλως δεν το χρησιμοποιω τοσο σαν pda..

 

Παιδια το συνιστω ανεπιφυλακτα το τηλεφωνακι..

 

Αντε περιμενω και τον επομενο αγοραστη να αλλαξουμε αποψεις..

Τι εγινε ο πρωτος ειμαι τελικα που το πηρε?:lol:

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, καλοριζικο κιολας!! Ο δευτερος δεν θα ειμαι (σιγουρα), μιας και ειναι ακομα ολοκαινουργιο το Viewty μου, αλλα ισως να πω κι εγω τις δικες μου εντυπωσεις, λιγο αργοτερα.. :shifty:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω..κι εγω για viewty πηγαινα αλλα κατεληξα σε αυτο..!

Ουσιαστικα με τρελλενει το design και η ολη φαση της αφης..Δεν κανω πλεον τρελλες χρησεις ενος κινητου αν εξερεσεις οτι μπαινω στο νετ λιγο,και καμια photo ktl..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

α ναι...μεγια σε ολους σας!ξεχασα να πω!αρχιζω να ζηλευω που το αγορασατε ολοι...εγω εχω οικογενειακο και λεω να παρω smartphone αλλα η αδελφη μου εχει κολλησει να αγορασει το αρμανι...της λεω δεν σε αφηνω!να παρεις το tocco αλλα αυτη δεν καταλαβαινει... :lol: παντως με ενδιαφερει πολυ σαν συσκευη...αν δεν το παρει η αδελφη μου που την ζαλιζω θα παω να το παρω εγω εν τελη!(πρεπει να υπαρχει αυτο το κινητο στο σπιτι...(ειμαστε φοιτητες στην ιδια πολη οποτε θα το χαιρομαι και εγω αν το αγορασει))...Μια ερωτηση μονο...το ks20 (απλα το ξερω σαν κινητο απο τον Βασιλη οπως προειπα οποτε εχω εικονα του στο μυαλο μου) σε σχεση με το samsung (που δεν εχω δει) πως ειναι?προς τα που γερνει ο ζηγος? δεν σου λειπει το wlan?

:blink:

 

και για αυτο με τα πληκτρα αφης...εγω εχω ενα iphone αλλα δεν μου ετυχε να πατηθει κουμπο απο την τσεπη γιατι παταω το κουμπι απο πανω και απενεργοποιηται η οθονη...ο βασιλης με το 20 δεν το κληδωνει κιολας...αλλα με το iphone εμενα μου εχει τυχει και να μιλλαω στο τηλεφωνο και επειδη ακουμπησε το μαγουλο το end call να μου κλισει την ωρα που μιλλαγα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το samsung με το lg...

Δεν μπορω να συγρινω 2 ανομοιες συσκευες..Το ενα ειναι pocketpc phone και το αλλο απλα τηλεφωνο..

Οσο για το wifi αν και εχει σε πολυ λιγα μερη προς το παρων δεν μου λειπει..κι αυτο διοτι εχω ενα προγραμμα με 3 ευρω και μπαινω απο το samsung συν οτι και το νοκια ε65 που εχω εχει wifi..

Επισης το lg εχει κι αυτο κουμπι που απενεργοποιει την οθονη για να μην πατιουντε κουμπια..

Αν σε ενδιαφερει παντως το lg το πουλαω 200 ευρω..ειναι σε αριστη κατασταση..

Παντως θα σου συνιστουσα αν δεν εχεις αναγκη για ppc να μην μπλαιξεις..ειδικα αν δεν εχεις γνωση θα σε ταλαιπωρησει πολυ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση (ακόμα)κι εγώ με την σειρά μου..Οι φωτό που βγάζει είναι καλές σαν του U900 με το anti-shake?Το βράδυ μπορείς να βγάλεις φωτό που να μην είναι κουνημένες?Έχω δραματηκές εμπιρείες με το F700...Γι'αυτό πήρα Ν82 και βρήκα την υγειά μου!!!!Το flash που έχει είναι καλό?

 

Και το F480 είναι πολύ καλύτερο από το Armani...Μην ακούω βλακείες...Από την οθόνη μέχρι την κάμερα...Απλώς το Armani είναι πάρα πολύ μικρό....Ψήσ'την αδερφή σου για F480 γιατί το Armani αξίζει 300(λέμε τώρα) ευρώ και όχι 550!!!

 

ps.Και τώρα περιμένεις να το πάρει το ΚS20?:p:rolleyes:Πάντως μπράβο που είσαι ειλικρινείς!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο του ειναι αρκετα καλες αν και δεν τις εχω περασει ακομα στο pc να δω τι παιζει..το flasH ειναι δυνατο αλλα οχι και xenon..

Οσο για το ks20 ειναι αρκετα μαγαζια που το παιρνουν οσο ζηταω...και ειμαι ειλικρινεις γιατι δεν με ενδιαφερει να πουλησω στο παιδι αλλα να το βοηθησω να διαλεξει το τηλ που χρειαζεται επειδη ανεφερε οτι ηθελε smartphone..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

to na mpeneis se selides sto internet meso 3g ti leei? arxisa na psinome kego giauto to kinito... pigena gia armani i prada alla malon edo tha katalixo

 

κανει παρα πολυ γρηγορη συνδεση και υπεροχη πλοηγηση...

σημερα σε 2-3 τηλεφωνηματα μου εκανε κατι κουφα...επεσε η γραμμη απο μονη της την ωρα που μιλαγα..ξερει κανεις τιποτα?ελπιζω να ηταν περαστικο γιατι θα φρικαρω..

ειναι μιλια πιο μπροστα απο prada k armani...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εγώ απορώ πως σας αρέσει αυτό το ασχημούλικο κινητό .... ειδικά το ηχείο έτσι όπως το βάλαν πολύ άσχημο ... μορέ πάρε το viewty να σε ύσηχος ... με τέλειο βίντεο και πολύ πιο ωρέα εμφάνιση ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγώ απορώ πως σας αρέσει αυτό το ασχημούλικο κινητό .... ειδικά το ηχείο έτσι όπως το βάλαν πολύ άσχημο ... μορέ πάρε το viewty να σε ύσηχος ... με τέλειο βίντεο και πολύ πιο ωρέα εμφάνιση ...

 

Απορω, διχως παρεξηγηση πως μπορεις και τα συγκρινεις σε θεμα ομορφιας..ειλικρινα εχεις δει το f480 απο κοντα?τα εχεις βαλει διπλα διπλα με το viewty..?

Πρεπει να ειναι τυφλος καποιος για να πιστευει οτι to viewty ειναι ποιο ομορφο..μη μιλησουμε για menu κτλ..

Το ηχειο επισης το βρισκω πολυ ομορφο..

 

οσο για το video ναι εχεις δικιο..εχει πολυ καλυτερο το viewty..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

το viewty ειναι τουβλακι σε σχεση με το 480...εμενα προσωπικα μου αρεσει καλυτερα το prada πχ απο το viewty...δεν μου αρεσει οπως στρογγυλευει κατω απο τα πληκτρα του...το f480 ειναι κουκλι ζωγραφιστο...το ηχειο ουτε εμενα μου αρεσε στην αρχη οταν το πρωτοειδα τοτε που ανακοινοθηκε (τον φεβρουαριο...?) αλλα τωρα μου φαινεται σαν πρωτοτυπο εικαστικο δρομενο...!γενικα ειναι πολυ ομορφο!!!ιδικα απο κοντα!κουκλι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πανεμομορφο ειναι το F480.. Πολυ ομορφο βεβαια και το Viewty οπως λεει και ο Αντρεας παραπανω και, ο ΜΟΝΟΣ λογος για τον οποιο δεν θα το προτεινα σε καποιον, ειναι ΜΟΝΟ ενας και ΚΑΘΑΡΑ η μπαταρια του... Πολυ απλα και με λιγα λογια, δεν μιλαμε για αντοχες.

 

Αν και απ'οτι ειδα και το F480 δεν λεει και πολλα απο μπαταρια..

Τι εχουν να πουν οι κατοχοι, περι του θεματος? Τι λεει απο μπαταρια το F480? (και παντα αναλυοντας και την χρηση, που παιζει τον δευτερο σημαντικοτερο ρολο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομίζω και η μπαταρία του F480 είναι 1000mah όπως και στα δικά μας έτσι ένα περίπου το ίδιο θα διαρκεί ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι 1000mAh ειναι και του F480, αλλα ισως η λιγο μικροτερη οθονη(?), ισως τιποτε αλλο(?), δεν ξερω.. απλα ρωταω να δουμε τι γινεται με αυτο το θεμα στο συγκεκριμενο κινητακι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις είδα το κινητό και τα χαρακτηριστικά λέω : " απομίμηση του viewty ? " ... όλα σχεδόν τα ίδια(όχι σχεδόν) όμως εμένα δεν μου αρέσει η εμφάνιση ... ιδικά στην οθόνη αναμονής μόλις είδα εκείνο με το ρολόι και τα αλλά κατάλαβα ότι ήθελαν να του μιάσει ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις είδα το κινητό και τα χαρακτηριστικά λέω : " απομίμηση του viewty ? " ... όλα σχεδόν τα ίδια(όχι σχεδόν) όμως εμένα δεν μου αρέσει η εμφάνιση ... ιδικά στην οθόνη αναμονής μόλις είδα εκείνο με το ρολόι και τα αλλά κατάλαβα ότι ήθελαν να του μιάσει ...

 

Βασικα, για να μην γινει και καμια παρεξηγηση που λεμε ολα αυτα, δεν θα ελεγα οτι ειναι απομιμηση του Viewty. Θα βγουνε κι αλλα κινητα κι απο αλλες εταιριες που θα μοιαζουν (γενικα) με το Viewty, αλλα ισως κι αυτα να μην θεωρουνται απομιμηση μιας και ειναι ο καιρος τους για ολα αυτα, απλα το Viewty θεωρειται λιγο πιο πρωτοπορο.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μην κάνουμε το θέμα F480 vs Viewty...Αν θέλετε δημιουργήστε θέμα στους διαξιφισμούς...Πάντως προτιμώ F480...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μην κάνουμε το θέμα F480 vs Viewty...Αν θέλετε δημιουργήστε θέμα στους διαξιφισμούς...Πάντως προτιμώ F480...

 

Οκ, δεν το κανουμε VS, σιγουρα, αλλα λες κι εσυ την προτιμηση σου ε.. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια επειδη εχετε φαγωθει...κραταει 2,5-3 μερες σε λειτουργια απλη G..

Αρα μια χαρουλαα...!!!1

Ειπαμε τα αρνητικα του τηλεφωνου:

Δεν παιζει ολα τα video..

Τραβαει μετρια ποιοτητας videos..

Δεν εχει xenon flash που θα το εκανε κορυφη..

Και ισως κανα δυο συντομευσεις θα το εκαναν ακομα πιο ευχρηστο..

Αυτα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...